Aranżacja małego mieszkania z RTV

aranżacja małego mieszkania z RTV
aranżacja kuchni z jadalnią
szafka pod telewizor w małym mieszkaniu
aranżacja mieszkania w bloku 40m2
projekt białej kuchni z zabudowanym okapem
aranżacja mebli kuchennych z szafką RTV
aranżacja małego mieszkania z RTV

Projektowanie niewielkich mieszkań w bloku lub domu zawsze jest sporym wyzwaniem. Chodzi o to, że na stosunkowo niewielkiej przestrzeni musimy ustawić w ergonomiczny i praktyczny sposób dużo mebli. Prezentowana aranżacja małego mieszkania z RTV jest tego dobrym przykładem. W tym przypadku jednak cały proces odbywał się zgodnie z planem, a założenia zostały osiągnięte.

Rezygnacja z wysokiego słupka z piekarnikiem

Słupek z zabudowanym piekarnikiem i mikrofalą to bardzo praktyczne rozwiązanie. Jego największą zaletą będzie niewątpliwie to, że po prostu nie trzeba się schylać. Sprzęt AGD mamy na wysokości brzucha i oczu. Niestety są pomieszczenia, gdzie takie rozwiązanie nie będzie praktyczne – tak też było w tym przypadku. Dodatkowa wysoka szafka zabrałaby nam sporą część blatu roboczego, a tego za wszelką cenę chcieliśmy uniknąć. Jak to często bywa, musieliśmy pójść na kompromis. Warto zaznaczyć, że my jako biuro projektowe bardzo dużą wagę skupiamy właśnie na aspekcie blatu roboczego.

Zabudowa pod sufit, czyli dodatkowe miejsce na przechowywanie

Przyglądając się dokładnie prezentowanej kuchni zauważymy, że tak naprawdę na dole nie ma zbyt dużo miejsca w szafkach. Pod blatem do wykorzystania mamy w zasadzie szuflady, a komin w rogu pochłania dodatkowo praktycznie cały narożnik. W związku z tym nie było innego wyjścia jak górne szafki zabudować pod sam sufit. W ich wyższej części zaplanowaliśmy miejsce na rzadziej używane, sezonowe rzeczy. Pomimo, iż dostęp do nich jest utrudniony warto mieć tego typu schowki. Dolna część to drzwi otwierane tradycyjnie na boki. Taka koncepcja naszym zdaniem była najbardziej optymalna. Warto zaznaczyć również, że białe meble kuchenne w niewielkich pomieszczeniach to dobre rozwiązanie. Nie przytłaczają całości i są przyjemne dla oka.

Aranżacja małego mieszkania z RTV i stołem

Projekt mebli kuchennych obejmował równiej zaaranżowanie stolika oraz małej szafki pod telewizor. Czarna konstrukcja stołu dobrze zgrała się z czarnymi krzesłami, a podstawa szafki RTV z konstrukcją stołu. Dzięki temu całość zachowuje jedną formę i robi dobre wrażenie na użytkowniku. Mamy nadzieję, że wam również się podoba.

Inne aranżacje od koncept3d.pl

Shopping Cart
Przewiń do góry