Beżowa kuchnia z drewnianym blatem

Beżowa kuchnia z drewnianym blatem | koncept3d

Jasne meble kuchenne są niewątpliwie najczęściej spotykane w nowoczesnych kuchniach. Nie ma co się dziwić temu trendowi. Każdy chce napotkać w swoich wnętrzach lekki klimat, atmosferę spokoju i harmonii. Biała kuchnia bez wątpienia stała się pierwszą na liście najbardziej docenionych kuchni. Faktem jest, że ludzie lubią zmiany, dlatego dużo osób modyfikuje kolory i wybiera odcienie bieli. Beżowa kuchnia z drewnianym blatem to także dość popularne zestawienie kolorów w pomieszczeniu. Powiemy więcej, stawiając na beżową kuchnię z dodatkiem drewna fantazjujemy z modą, co robi z nas bardziej kreatywnych i ponadczasowych.

Beżowa kuchnia z drewnianym blatem jako tradycyjny dodatek

Tradycyjne meble kojarzą się nam z drewnem o silnie zarysowanych słojach. Dzisiejsza moda kładzie nacisk na minimalizm, a drewno w nowoczesnych aranżacjach jest wyjątkowym dodatkiem. W całości beżowa kuchnia byłaby zbyt monotonna, dlatego przyjazny klimat wprowadziliśmy poprzez dodatek w formie drewnianego blatu. To bardzo odporny i wytrzymały materiał na blat, który z pewnością będzie narażony na zabrudzenia, wodę, czy nacięcia. Efekt wizualny jest niesamowity jednak należy pamiętać o odpowiedniej ochronie. Aby drewniany blat w beżowej kuchni pięknie się prezentował, musimy poświecić trochę czasu i co jakiś czas zaimpregnować drewno, które w rezultacie posłuży nam na lata. Niestety, aby cieszyć się z długotrwałych efektów musimy trochę dać od siebie, a my gwarantujemy, że praca i starania zawsze popłacają.

Beżowa kuchnia z drewnianym blatem i zabudową w formie litery U | koncept3d
Nowoczesna beżowa kuchnia z tradycyjnym dodatkiem drewnianego blatu

Beżowa kuchnia z systemem bezuchwytowym

Dlaczego system bezuchwytowy? Jeśli chcemy dorzucić naszemu wnętrzu trochę tajemniczości, to dobrym wyborem będzie zrezygnowanie ze standardowych uchwytów. Każdy przez chwilę zastanowi się jaki mechanizm skrywa szafka bez uchwytów. Prawda jest taka, że w zależności od gustu są i zwolennicy i przeciwnicy systemów bezuchwytowych, a decyzja zależy tylko od nas. W beżowej kuchni system bezuchwytowy scala w jednolitą powierzchnię beżowe fronty, tworząc spójną całość. Efekt minimalizmu jak najbardziej zachowany, a taki jest obecnie ceniony. Wygodą jest wprowadzenie do szafki pod zlewem systemu SERVO-DRIVE. Mokre ręce pozostawią tylko plamy na szafce podczas otwierania, a my możemy otworzyć szafkę poprzez dociśnięcie kolanem frontu. Teraz to ciekawy bajer w kuchni, który przyciągnie uwagę niejednego. Fronty bez klamek są oryginalnym wyborem i mogą ułatwić nam pracę zwłaszcza w otwieraniu wysoko położonych szafek.

@BLUM | SERVO-DRIVE to nowoczesne rozwiązanie dzięki któremu dostęp do zawartości szafki stanie się szybszy i przyjemniejszy

Beżowa kuchnia z drewnianym blatem i laminatem w odcieniu drewna

Beżowa kuchnia lubi drewno, a tego nigdy za dość. Laminat w odcieniu drewna stworzony na podobieństwo blatu tworzy idealną całość, a tym sposobem podkreśla umiar i delikatność w kuchni. Zasada mówi o doborze max. 3 kolorów ze sobą, aby kompozycja zachowała finezję, a zarazem wdzięk. U nas kompozycja złożona z dominującego beżu w połączeniu z drewnem i czarnymi wstawkami jakimi są sprzęty AGD to grzeczny, nowoczesny i ceniony klimat. Czystość jaka bije z wnętrza to zasługa  jasnych mebli, dużego okna i naturalnego drewna. Całość świadczy o czystości, świeżości i zdrowym podejściu do życia. Przede wszystkim jeśli mamy możliwości stawiajmy na światło i jasny kolor, które od zawsze nas odmładzały i sprawiały, że promieniowaliśmy.

Jeśli pragniemy pozostać w klimacie kuchni w odcieniach beżu, proponujemy zapoznać się także z poniższą inspiracją

O różnych rodzajach zabudowy na ścianie kuchennej przeczytamy w artykule: Aranżacja ściany nad blatem w kuchni.

Blat oraz zabudowa na ścienie drewno klepka | koncept3d
Laminat w odcieniu drewna integruje się z blatem podkreślając niezwykłość kompozycji drewna z beżem

Beżowa kuchnia i czarna lodówka z kostkarką

Czarny sprzęt AGD to dość popularny wybór, a w jasnych wnętrzach komponuje się idealnie. Nasza prawa strona kuchni, gdzie umieszczone są drzwi wymagają niewielkiej zabudowy, która pozwoli na swobodny ruch. Znakomicie wpasowała się w lukę duża, czarna lodówka z kostkarką. Oryginalny bajer w kuchni jeszcze bardziej podkreślił styl kuchni jako na topie. Przede wszystkim bogato wyposażona lodówka wystarczyła do zagospodarowania ściany, a jednocześnie wprowadziła do kuchni sporo atrakcji i rozbudziła wnętrze.

Na drugiej ścianie wolnostojąca czarna lodówka SbS
Lodówka z kostkarką rozbudziła minimalistyczny nastrój w kuchni

Zdjęcia: @Blum

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *