Biała kuchnia w stylu skandynawskim

Biała kuchnia w stylu skandynawskim | koncept3d

Pomiędzy setkami zleceń z białymi nowoczesnymi kuchniami dosyć często zdarzają się do wykonania projekty w zupełnie innym stylu. Ostatnio trafiła nam się do zaprojektowania biała kuchnia w stylu skandynawskim. Zatrzymajmy się przez chwilę nad tym projektem, i spróbujmy przeanalizować szafki na każdej ścianie. Naszym zdaniem przedstawiana aranżacja znajdzie wielu zwolenników – z resztą kompletnie nas to nie dziwi 🙂 Zapraszamy więc do zapoznania się z inspiracją białej kuchni skandynawskiej!

Kuchnia skandynawska w odcieniach bieli i drewna

Jak przystało na kuchnię w skandynawskim stylu, jest ona lakierowana na biały mat. Jasne odcienie to cecha charakterystyczna mebli skandynawskich, ale do tego wrócimy w innym artykule. Na pierwszym planie widzimy duże okno wraz z drewnianym parapetem. W nowych domach jeden poziom blatu i okna to już standard. Unikamy w ten sposób niepotrzebnych uskoków i załamań.

Jeśli chodzi o same szafki, pod oknem zauważymy dwie duże szuflady, które wprowadzają do kuchni nowoczesności i prestiżu. W związku z tym, że szuflady mają spory rozmiar, nie można było oszczędzać na prowadnicach. Idealne zastosowanie znalazł tutaj system Blum, o którym dokładniej przeczytamy w artykule o prowadnicach kuchennych.

Wygodny i bezawaryjny dostęp do zawartości znajdującej się w kuchennych rogach zapewni system metalowych koszy. Na ten temat przeczytamy z kolei w artykule dotyczącym zagospodarowania narożników w kuchni.

Biała kuchnia w stylu skandynawskim i z dużym oknem | koncept3d
Kuchnia skandynawska to najczęściej połączenie jasnych kolorów wraz z drewnianymi dodatkami – w naszym przypadku z blatem

Wysoka kuchnia w skandynawskim stylu z zabudową pod sam sufit

Lewa strona naszej kuchni to praktycznie same wysokie zabudowy ze sprzętem AGD. Aby jednak zachować nieco lekkości, nad blatem zaproponowaliśmy zwykłą, klasyczną wiszącą szafkę. Zaraz, zaraz – nie do końca zwykłą. Zdecydowanie rzucą nam się w oczy szprosy wykończeniowe we frontach kuchennych. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, wisząca szafka to dwa fronty dzielone w poziomie. Nad szprosem poziomym zastosowaliśmy wykończenie w formie ‚X’, pod szprosem wykończenie w formie ‚+’. Po lewej stronie okna dyskretnie umieszczone zostało chowane gniazdko kuchenne.

Aby w naszych kuchniach mieć możliwość zastosowania ciekawych szprosów, musimy wybrać odpowiedni materiał na drzwi kuchenne. Dokładnie przeczytamy o tym w artykule: Fronty do szafek kuchennych.

Wysokie zabudowy w kuchni w stylu skandynawskim | koncept3d
Jeśli tylko jest możliwość, zastosujmy w górnych szafkach jakieś niestandardowe rozwiązanie, dzięki któremu ożywimy naszą zabudowę!

Kuchnia skandynawska i czarne uchwyty – czyli coś modnego

Prawa strona mebli kuchennych zaprojektowana została z myślą o miejscu do przyrządzania posiłków i utrzymania czystości. Z tego właśnie powodu, to właśnie tutaj znajduje się płyta grzewcza, pochłaniacz, zmywarka oraz zlewozmywak.

Nawiązując jeszcze do nagłówka, zwróćmy uwagę na uchwyty zamontowane w prezentowanej kuchni. Aby nieco ożywić całość i sprawić żeby nie było nudno, w górnych szafkach zaproponowaliśmy czarne niewielkie gałeczki. Do dolnych drzwi przykręcony został natomiast długi czarny uchwyt, dzięki czemu wysuwanie szuflad czy koszy nie będzie stanowić problemu.

Szafki wiszące w formie witrynek ze szprosami
Szafki górne podzielone na dwie części: pod sufitem klapy a niżej klasycznie otwierane drzwi

Biała kuchnia w stylu skandynawskim: podsumowanie

Jak możemy wywnioskować z powyższych zdjęć, kuchnia skandynawska cechować się będzie jasnymi kolorami oraz drewnianymi dodatkami. Lubimy takie połączenia, ponieważ całość sprawia ciepłe i przytulne wrażenie. Takie zestawienie wraz ze wzorem na drzwiach zdecydowanie przeniesie nas w przeszłość, kiedy z całą rodziną spędzało się zimowe wieczory w ciepłej i miłej atmosferze. Wam też życzymy, aby wasz wybór był tym właściwym i tym, który wasi najbliżsi zachowają na długo w swoich wspomnieniach. Powodzenia!

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *