Biała kuchnia z czarnymi uchwytami UKW7

Biała kuchnia z czarnymi uchwytami UKW7 | koncept3d

Ogromna ilość materiałów oraz akcesoriów meblowych sprawia, że praktycznie mamy nieograniczoną ilość możliwych konfiguracji. Naszym łupem padła dzisiaj klasyczna biała kuchnia z czarnymi uchwytami UKW7, czyli połączenie dostojnej czerni z nieprzemijającą bielą. Zapraszamy do zapoznania się z bardzo ciekawymi zdjęciami oraz przygotowanym do nich komentarzem.

Nieprzemijalne kolory, czerń i biel w nowoczesnej kuchni | projekty koncept3d
Biała kuchnia z czarnymi uchwytami UKW7 to bardzo nowoczesne i designerskie rozwiązanie

Czarne uchwyty UKW7 jako elegancki i nowoczesny dodatek

Od jakiegoś już czasu najpopularniejszym uchwytem w białych meblach kuchennych pozostaje uchwyt frezowany. Pomimo niepodważalnych jego zalet zdarza się, że klient ma jednak inną wizję, którą chciałby ujrzeć przed zamówieniem mebli. Tak też było i w tym przypadku. Już na etapie projektowania, staliśmy się cichymi obserwatorami starcia pomiędzy uchwytem frezowanym a aluminiowym uchwytem UKW7 w kolorze czarnym. W związku z tym, że biała kuchnia z uchwytami w masie jest dosyć pospolitym rozwiązaniem, postanowiliśmy przedstawić właśnie wersję z uchwytami listwowymi czarnymi.

Biała kuchnia z czarnymi uchwytami UKW7 oraz designerską szafeczką na wino
Zwróćmy uwagę na półki do przechowywania wina – czyż nie jest to ciekawy dodatek?

Biała kuchnia z czarnymi uchwytami UKW7 – jakie skrywa tajemnice?

Przedstawianą kuchnię porównać możemy do pięknej kobiety z klasą – z zewnątrz niby wszystko widoczne, lecz w środku ogrom tajemnicy. O ile kobietę odkryć jest bardzo trudno, o tyle nasza kuchnia jest zdecydowanie bardziej otwarta do poznawania. Przyglądnijmy się więc najpierw elementom pod blatem, gdyż tam ukryte zostały przeróżne ułatwiające nam użytkowanie akcesoria meblowe.

  • szuflady na solidnych prowadnicach – nie może być inaczej, wszystkie prowadnice to najwyższej jakości systemy firmy Blum z cichym domykiem
  • wykorzystanie rogu – za bezawaryjne i wygodne użytkowanie przestrzeni w rogu odpowiada kosz Magic Corner
  • solidne podnośniki w szafkach górnych – aby klapy uchylały się delikatnie i cichutko zaproponowany został system Aventos firmy Blum
Przestrzeń została maksymalnie wykorzystana dzięki szafkom montowanym pod sam sufit
Ciemny blat z laminatu doskonale zgrał się z całą zabudową

Nowoczesny i designerski półwysep jako serce kuchni

Elementem na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę będzie wyspa kuchenna. Jako serce naszej kuchni, stanowi bardzo ważną jej część. Cóż ma ona w sobie takiego niesamowitego? Otóż ladę na skośnych nogach – niby prosty i niepozorny dodatek, lecz przyznać trzeba, że ożywiający nasze meble. Tego typu zabudowa bez dwóch zdań dodaje kuchni świeżości, nowoczesności oraz rześkości. Wyobraźmy sobie te wspaniałe chwile, kiedy spędzamy czas z najbliższymi osobami a za ladą na podwyższonych krzesłach siedzą nasze pociechy czekając na pyszny naturalny koktajl, który dla nich przygotowaliśmy.

Wyspa to zawsze modny i nowoczesny dodatek w kuchni
Dla przełamania standardów zaproponowaliśmy designerską wyspę

Biała kuchnia uchwytami krawędziowymi: podsumowanie

Uchwyty krawędziowe, frezowane czy system tip-on – wszystkie łączy jedna wspólna cecha, którą jest gładki front. Symetria jest bardzo pożądaną cechą w nowoczesnych zabudowach, więc nie dziwi fakt, że są tak chętnie używane. Pamiętajmy jednak, że to co podoba się innym niekoniecznie musi podobać się nam. Sami zdecydujmy i podejmijmy właściwą decyzję.

Na koniec warto wspomnieć o producencie uchwytów UKW7, czyli o firmie ZOBAL

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *