Biała kuchnia z drewnianą podłogą

Biała kuchnia z drewnianą podłogą | koncept3d

Białe meble należą do gatunku mebli ponadczasowych oraz nieprzemijalnych. Ogromnym atutem tego koloru jest możliwość łączenia go praktycznie z każdym materiałem. Co jednak w przypadku kiedy klient nie jest zainteresowany żadną inną barwą kuchni i w grę wchodzi tylko kolor biały? Świetnym sposobem na przełamanie będzie wykorzystanie ciekawej podłogi. W dzisiejszym artykule – biała kuchnia z drewnianą podłogą. Zapraszamy!

Biała kuchnia z drewnianą podłogą i pochłaniaczem chowanym w blacie | koncept3d
Biała kuchnia z drewnianą podłogą to trend ponadczasowy i zdecydowanie tworzący przytulny oraz ciepły kawałek domu…

Białe meble kuchenne z cienkim kamiennym blatem oraz bez szafek wiszących

Ciekawe meble nie muszą być masywne, wręcz przeciwnie – chodzi po prostu o odpowiednie ich zaprojektowanie. Jak zauważymy na powyższej wizualizacji, w przedstawianej aranżacji nie skupialiśmy się na dużej ilości szafek. Można powiedzieć, że ograniczyliśmy ich ilość do minimum. Dzięki temu zabiegowi zyskaliśmy minimalistyczną zabudowę – minimalistyczną nie znaczy wcale prostą. Choć wizualizacja tego nie ukazuje, całość wypełniona jest nowoczesnymi i bardzo wysokiej klasy materiałami, o czym napiszemy w dalszej części artykułu.

Projekt białej kuchni z wysokimi zabudowami po lewej stronie
Niech nie zwiodą nas pozory – za wysokimi drzwiami kryją się bardzo nowoczesne i ergonomiczne rozwiązania

Kuchnia z zabudową pod sam sufit, czyli maksymalnie wykorzystana przestrzeń

Powyżej napisaliśmy, że w naszej kuchni nie ma zbyt wielu szafek górnych. Gdzie więc trzymać potrzebne urządzenia i produkty? Jak przystało na XXI wiek, wykorzystamy do tego celu nowoczesne rozwiązania ukryte w wysokich szafkach. Do przechowywania najpotrzebniejszych produktów posłuży nam szafka umiejscowiona po prawej stronie piekarnika. Jej zawartość stanowi bardzo wysokiej jakości kosz cargo na prowadnicach z cichym domykaniem. Koniecznie zachęcamy do zapoznania się z różnymi rodzajami koszy do kuchennych szafek.

Pod szafkami wiszącymi oświetlenie LED
Oczywiście znalazło się miejsce na kilka – w naszym przypadku dwie wiszące szafki. O podnośnikach do drzwi przeczytamy w artykule podnośniki do szafek kuchennych

Biała kuchnia z drewnianą podłogą oraz dwiema szafkami wiszącymi

Po prawej stronie również znajdziemy wysoką szafkę z koszem cargo. Aby jednak utrzymać kuchnię w stylu domowym, znaleźliśmy miejsce na szafki wiszące. Umiejscowiliśmy je pomiędzy ścianą a wysokim słupkiem. Na życzenie klienta ich górne drzwi wypełniliśmy białym szkłem lacobel. Poza tym jak przystało na nowoczesną zabudowę, pod wiszącymi szafkami zamontowaliśmy zimne oświetlenie LED. Dzięki temu zabiegowi nasza biała kuchnia z drewnianą podłogą poza domowym, zyskała także status bardzo nowoczesnej.

Chowany w blacie pochłaniacz i podblatowy zlewozmywak | koncept3d
Koniecznie zwróćmy uwagę na wykończenie blatu oraz ściany. Na naszym przykładzie widać, że już niewysoki pasek tworzy naprawdę ciekawy efekt!

Biała kuchnia z drewnianą podłogą: podsumowanie

Jak pewno dopatrzymy się na przedstawionych powyżej zdjęciach, aranżacja białej kuchni to w pewien sposób ciekawa układanka. W naszym odczuciu biała kuchnia z drewnianą podłogą tworzy bardzo spójną i klimatyczną całość. Oczywiście jak to w życiu, znaleźć trzeba po prostu kompromis. Pamiętajmy jednak, że całość powinna podobać się nam jako użytkownikom. Nie powierzajmy całej zabawy w układanie projektantowi – on w tym domu mieszkał nie będzie. Stwórzmy taki projekt, aby wypicie rannej sobotniej kawy stało się jeszcze bardziej przyjemne i leniwe. Do dzieła!

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *