Biała kuchnia z oknem rogowym

Biała kuchnia z oknem rogowym | koncept3d

Bez wątpienia białe meble stały się faworytem w projektowaniu kuchni. Zdecydowanie to ona dominuje, a we wnętrzach z oknem narożnym sprawdza się jako nowoczesne wydanie klasyki. Kuchnia kuchni nie równa, a pomysły na jej aranżację nigdy się nie wyczerpią zwłaszcza jeśli mówimy o białej wersji. Dlatego poznajcie nasz nowy projekt: biała kuchnia z oknem rogowym i oceńcie sami.

Biała kuchnia z oknem rogowym otwarta na różnorakie dodatki

Biała kuchnia z oknem rogowym tworzy bardzo przyjemne i neutralne tło do wszelkich dodatków, czy dekoracji. Podobnie jak kobieta dużo nie wymaga, a uszczęśliwi ją nawet niewielki drobiazg, tak biała kuchnia przyjmie różnorakie dodatki. Poprzez uniwersalność i łatwe dopasowanie się do otoczenia możemy w miarę potrzeby odświeżać wnętrze i zmieniać charakter kuchni kolorem wyposażenia. W naszym wypadku są to lampy i hokery w morskiej zieleni. Nietrudnym stanie się dostosowanie klimatu w kuchni do pory roku, czy otoczenia zewnętrznego jakie gości w kuchni poprzez duże okno narożne. Z racji tego, że biała kuchnia w dodatku naturalnie rozświetlona przez okno narożne jest dosyć delikatna, bez wątpienia można odważyć się na mocne i kontrastowe wyposażenie. Niewątpliwie każdy z nas lubi nutkę mocniejszego temperamentu.

Biała kuchnia z oknem rogowym i turkusowymi dodatkami | projektowanie koncept3d
Okno rogowe w białej kuchni optycznie powiększa wnętrze

Kuchnia z oknem narożnym jako maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Okno narożne w kuchni to także zabudowa meblowa z narożnikiem. Obecnie narożnik w kuchni można znakomicie zagospodarować, o czym mowa w artykule: Jak zagospodarować narożnik w kuchni? W naszym wypadku projekt kuchni z oknem narożnym przewidział szafki wiszące pod sam sufit. To kolejny atut kuchni, ponieważ maksymalnie wykorzystujemy przestrzeń. Nasza kuchnia jest bardzo jasna i delikatna, a wysokie szafki wcale nie przygasiły wnętrza pomimo takiej wątpliwości. W każdym domu, zwłaszcza w kuchni znajdą się wyposażenia rzadziej używane lub naczynia do użytku tylko na przyjazd teściów. 

Drewniane okno narożne skomponowało się doskonale z drewnianym blatem
Zabudowa meblowa pod sam sufit wcale nie musi przytłaczać pomieszczenia

Aranżacja kuchni z oknem narożnym oraz białymi matowymi szafkami

Kuchnia jako serce domu to najbardziej oblegane pomieszczenie. Nic więc dziwnego, że zdecydowaliśmy się na mniej rzucające się w oczy fronty w półmacie. Stonowane pomieszczenie potrafi uspokoić i zrelaksować nas po wyczerpującym dniu. W przypadku gdy kuchnia połączona jest z salonem dobrze jest, aby nie była zbyt dominującą. To miejsce ma być chwilą relaksu i wytchnienia, a spokój może zagwarantować łagodna aranżacja. Biała kuchnia w półmacie z drewnianym blatem zaprojektowana przez koncept3d niewątpliwie spełnia wszelkie warunki dla wytchnienia i naładowania się pozytywną energią.

Szafki wiszące wysokie aż pod sam sufit
Biała kuchnia w półmacie potrafi napełnić nas pozytywną energia i spokojem ducha

Okno narożne i lada kuchenna, czyli miejsce dla… męża?!

Lada w kuchni należy do nowoczesnych pomysłów, a zarazem funkcjonalnym. To świetne miejsce dla relaksu, poczucia się jak w barze, luźnych rozmów przy kawie. Biała kuchnia z ladą domyka otwartą przestrzeń i wyznacza granicę dla salonu. Gdzie jak nie przy ladzie możemy doglądnąć kulinarnych wyczynów męża, a te potrafią zaskoczyć.

Więcej inspiracji z półwyspami odnajdziemy w artykule: Kuchnia z półwyspem – inspirujące aranżacje

Biała kuchnia z oknem rogowym oraz półwyspem | aranżacje koncept3d
Lada wyznacza granicę pomiędzy kuchnią, a salonem

Biała kuchnia z oknem rogowym: podsumowanie

Podsumowując, kuchnia oprócz znakomitego efektu wizualnego musi także służyć nam praktycznie. Liczy się komfort pracy, ale wnętrze powinno też dobrze oddziaływać na nasze samopoczucie. Aby tak się stało sami musimy określić co jest dla nas priorytetem, a stworzenie kuchni będzie już pestką.

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *