Biała kuchnia – 40 modnych projektów

Białe kuchnie inspiracje | koncept3d projekty mebli kuchennych Biertowice

Biała kuchnia może zostać zaprojektowana na setki sposobów. My jednak przyjrzyjmy się 40 najciekawszym inspiracjom i pomysłom. Pamiętajmy, iż białe meble odporne są na zmieniające się trendy. Być może spowodowane jest to tym, że opisywany śnieżny kolor doskonale łączy się z dodatkowymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień. Doskonale komponuje się także z innymi kolorami, począwszy od jasnych, a skończywszy aż na bardzo ciemnych. Aby nie być gołosłownymi, przedstawiamy kilkadziesiąt inspiracji kuchni, które wykonaliśmy dla naszych klientów. Być może któreś spodobają się wam w szczególny sposób? Kto wie…

biała kuchnia
Biała kuchnia w bardzo nowoczesnym stylu.
biała kuchnia nowoczesna
Białe meble kuchenne z wyspą i eleganckim okapem wyspowym.
kuchnia biała z drewnem
Ciekawy pomysł z wykorzystaniem dwóch kolorów: drewna i bieli.

Kuchnia biała z drewnem

Częstym widokiem na naszej stronie jest kuchnia biała z drewnem. Dlaczego? Ponieważ elementy drewniane w bardzo ciekawy sposób przełamują całą zabudowę. Są poza tym świetnym uzupełnieniem, a wręcz dopełnieniem całości. Zwróćmy również uwagę, że na poniższych przykładach szafki wiszące od strony sufitu wykończone są drewnianą listwą, dzięki czemu całość elegancko oddziela się od sufitu. Uzyskujemy w ten sposób zwartą i zamkniętą kompozycję.

kuchnia biała z drewnem
Drewno w formie niewielkiego dodatku wplecionego w całą zabudowę.
kuchnia biała z drewnem
Piękna i nowoczesna aranżacja białych mebli kuchennych z drewnianymi szafkami górnymi. Na pierwszym planie widzimy elegancką wyspę kuchenną.
lakierowana biała kuchnia z drewnem
Nowoczesna biała kuchnia z drewnianymi wiszącymi szafkami i niewielką wyspą z kamiennym blacikiem.
meble kuchenne białe z drewnem
Nowoczesny odcień drewna w połączeniu z nieprzemijalną białą klasyką tworzy bez wątpienia efekt wow – o to przecież chodzi w jakimś stopniu.
biała kuchnia z ciemnym drewnianym blatem
Wprowadzenie do jasnych mebli ciemnego blatu może stać się strzałem w samą dziesiątkę. Czy tak jest i w tym przypadku? Naszym zdaniem owszem…
biała kuchnia z drewnem dąb Halifax naturalny
Matowe meble kuchenne to niewątpliwie godny rywal swojego brata, czyli lakierów połyskowych. Kto w tym pojedynku zwycięża? Oceńcie sami – drewno dąb Halifax naturalny w połączeniu z białym matem.

Biała kuchnia z drewnianym blatem

Bez wątpienia jasne drewno w formie blatu doskonale komponuje się z białymi drzwiami, ponieważ tego typu odcień jest bardzo neutralny i naturalny. To właśnie powód, dla którego dosyć często klienci pragną zobaczyć tego typu zestawienie na komputerowej aranżacji. Na większości poniższych przykładów całość zestawiliśmy z szafkami wiszącymi montowanymi pod sam sufit – miejsce wykorzystane w 100%. W niektórych aranżacjach drzwi dolne otwieramy za pomocą uchwytu frezowanego niewidocznego, lub długiego nowoczesnego, a górne systemem bez uchwytów. Zwróćmy również uwagę na zlewozmywak ciemnym kolorze – bardzo chwalimy połączenie wszelkich odcieni drewna wraz z ciemnymi misami. Połączenie białej kuchni z drewnianym blatem to ogrom możliwości.

biała kuchnia z drewnianym blatem
Biała kuchnia z drewnianym blatem Dąb Craft Złoty.
biała kuchnia z drewnianym blatem
Drewniany blat imponująco kontrastuje z jasnymi frontami.
drewniany blat w białej kuchni
Projekt biało czarnej kuchni z uchwytami UKW7. Aranżacja złączona z ciemnym drewnianym blatem.
biała matowa kuchnia z drewnianym blatem roboczym
Białe meble kuchenne z uchwytami frezowanymi i blatem drewnianym. Całość połączona z białym lacobelem.

Biała kuchnia z czarnym blatem

Biała kuchnia z czarnym blatem, czyli połączenie dwóch przeciwstawnych kolorów to bardzo modny i oryginalny trend. Zestawienie barw w ten sposób nada pomieszczeniu harmonii, ale i zdecydowanego kontrastu. Kuchnia w bieli podobnie jak biała sukienka ślubna podkreśli elegancję i wyjątkowość całego otoczenia. Czarny kolor to zaś kolor prestiżu i ewidentnej klasyki, której nabędzie nasza kuchnia. Jak to mówią, przeciwieństwa się przyciągają – w wypadku mebli kuchennych na 100%.

biała kuchnia z czarnym blatem
Czarny blat zarówno na wyspie jak i głównej, roboczej części zabudowy.
biała kuchnia z czarnym blatem
Czarny połyskowy blat wygląda obłędnie w białej kuchni.
biała kuchnia z czarnym blatem i sprzętem AGD
Nowoczesna biała kuchnia z zabudowaną lodówką i czarnym AGD w kształcie litery L z ekskluzywną wyspą – rozwiązanie ponadczasowe. Wykończenie ściany oraz blatu również ciemnym odcieniu, ale z widocznymi 'żyłkami’.
kuchnia z czarnym blatem
Czarne blaty w jasnej kuchni świetnie zgrywają się z frezowanymi przez cały kant uchwytami. Przykład powyżej.
biała kuchnia z czarnym blatem i czarnym agd
Projekt białej kuchni z czarnym blatem i drewnianym kwadratowym stołem.

Biała kuchnia z czarnymi uchwytami

Od jakiegoś już czasu najpopularniejszym uchwytem w meblach kuchennych białych pozostaje uchwyt frezowany. Pomimo niepodważalnych jego zalet zdarza się, że klient ma jednak inną wizję, którą chciałby ujrzeć przed zamówieniem mebli. Tak też jest w przypadku poniższych aranżacji. Już na etapie projektowania, staliśmy się cichymi obserwatorami starcia pomiędzy uchwytem frezowanym, a klasycznym czarnym uchwytem. W związku z tym, że biała kuchnia z uchwytami frezowanymi jest dosyć pospolitym rozwiązaniem, w tym wpisie postanowiliśmy przedstawić właśnie wersje w troszkę innej odsłonie – bardziej tradycyjnej.

biała kuchnia z czarnymi uchwytami
Tradycyjne czarne uchwyty w lakierowanej białej kuchni świetnie komponują się z ciemnym blatem roboczym.
biała kuchnia z czarnymi uchwytami
Zwróćmy uwagę na skos w kuchni. Na pierwszy rzut oka trudna do zabudowy przestrzeń, a jednak wypełniona w 100%. Ciemny blat dąb klepka tworzy świetny kontrast z resztą zabudowy meblowej.
biała kuchnia z czarnymi uchwytami
Ciemny blat z kamienia doskonale zgrał się z całą zabudową. Czarne listwowe uchwyty UKW7 są jakby dopełnieniem całości.

Biała kuchnia z szarym blatem

Na poniższych aranżacjach do czynienia mamy z raczej zimnym i całkowicie nowoczesnym stylem pozbawionym elementów klasyki. Biały lakier połyskowy, czy matowy skomponowany został z ciemnym blatem. Całość pozostawiona jest raczej w zimnej, a może lepiej chłodnej tonacji. Kuchnie nie posiadają żadnych zbędnych efektów wizualnych, a cechą doskonale je opisującą jest po prostu – praktyczność. W tych kuchniach pomimo banalnego wyglądu zastosowaliśmy naprawdę sporo użytecznych, ale niewidocznych dla oczu bajerów.

biała kuchnia z szarym blatem
Wiele odcieniu betonowych blatów pozwala na wybór tego najodpowiedniejszego.
biała kuchnia z szarym blatem
Chociaż szare blaty nie są wybierane bardzo często, warto na nie zwrócić uwagę przy poszukiwaniu tego najwłaściwszego.

Biała kuchnia nowoczesna

Nie mogło zabraknąć nowoczesnych propozycji białych kuchni. Zestawione z wyjątkowymi i ciekawymi materiałami potrafią pobudzić wyobraźnię i ożywić pomieszczenie!

biała kuchnia nowoczesna
Nowoczesna kuchnia biała w połączeniu ze złotem i drewnem.
biała kuchnia nowoczesna
I kolejna bardzo nowoczesna propozycja. Nie mogło obyć się bez podświetlenia LED.
biała kuchnia nowoczesna
Luksus i praktyczność w jednym…

Meble kuchenne biały połysk

Połysk, mat i półmat. Te trzy rodzaje wykończenia lakierem mamy do wyboru. Nie da się jednak ukryć, że to połysk jest absolutnym numerem 1!

meble kuchenne białe połysk
Krótkie, czarne uchwyty w eleganckiej kuchni.
meble kuchenne białe połysk
Połyskowe meble kuchenne są bardzo lubianym wyborem wśród naszych klientów.

Aranżacje białych kuchni z białym blatem

Takie połączenie może wydawać się kiepskim pomysłem, lecz nic bardziej mylnego. Uzasadnieniem niech będą poniższe wizualizacje. Jak zauważmy nic się nie ‚zlewa’, a kuchnie wyglądają oryginalnie. Oczywiście my staramy się jednak zachować kontrast i rozróżnić przestrzeń do przechowywania (szafki), od przestrzeni do pracy (blat). Jeśli jednak klient posiada jasne i sprecyzowane życzenia – nie ma sprawy. Zresztą kuchnia ma podobać się głównie jej użytkownikom, a nie komuś innemu! Skoro biały blat w połączeniu z bielą jest tym czego szukasz, niecha tak będzie!

biała kuchnia z białym blatem
Ciekawa wizualizacja z białym blatem imitującym kamień.

Białe meble kuchenne z drewnianą zabudową nad blatem

Jak już wyżej pisaliśmy, białe meble kuchenne należą do kanonu nowoczesnych aranżacji. Aby zachować tenże klimat należy skupić się na utrzymaniu harmonii i taktu. Naszym dodatkiem w aranżacji mebli kuchennych stało się tylko i wyłącznie drewno nad blatem roboczym. Efekt w postaci modnego minimalizmu jak najbardziej zachowany, a same kuchnie to nowoczesne i tryskające optymizmem wnętrza. Drewniana ściana wystarczy, aby kuchnia nabrała rumieńców i zmieniła charakter ze sterylnej w bardziej naturalną. Drewno jako popularny materiał jest uniwersalnym dodatkiem w kuchni o przeróżnym stylu, a w białej sprawdza się wyjątkowo dobrze.

białe meble kuchenne z drewnianą ścianą
Coś dla wielbicieli drewna na ścianie w połączeniu z jasnym lakierem. Zwróćmy uwagę na piękny stolik na pierwszym planie. Co sądzicie?

Meble kuchenne białe – jakie wyposażenie?

Przedstawiane powyższe kuchnie porównać możemy do pięknej kobiety z klasą – z zewnątrz niby wszystko widoczne, lecz w środku ogrom tajemnicy. O ile kobietę odkryć jest bardzo trudno, o tyle nasza kuchnia jest zdecydowanie bardziej otwarta do poznawania. Przyglądnijmy się więc niedostępnym dla oczu elementom, gdyż tam ukryte zostały przeróżne ułatwiające nam użytkowanie akcesoria meblowe.

  • solidne prowadnice – nie może być inaczej, wszystkie prowadnice to najwyższej jakości systemy firmy Blum z cichym domykiem
  • wykorzystanie rogu – za bezawaryjne i wygodne użytkowanie przestrzeni w rogu odpowiadają systemy koszy 'Magic Corner’, czy 'Le Mans’
  • solidne podnośniki w szafkach górnych – aby klapy uchylały się delikatnie i cichutko proponujemy podnośniki Aventos firmy Blum

Biała kuchnia – ciekawe inspiracje

Czy słowa są jednak w stanie opisać piękno, które wydobywa się z białych mebli kuchennych? Zdajemy sobie sprawę, że nie – dlatego na koniec załączamy jeszcze kilka ciekawych inspiracji przygotowanych przez biuro. Odnajdźcie coś dla siebie i stwórzcie wyjątkowe cztery kąty 🙂

kuchnia biała z drewnem inspiracje
Ciekawa inspiracja białych mebli do kuchni z elegancką cegiełką na ścianie i turkusową wiszącą szafką.
kuchnia biała z drewnem i czarnymi uchwytami
Kuchnia biała z drewnem i czarnym sprzętem AGD to nowoczesne zestawienie.
klasyczne białe meble kuchenne z cegiełką na ścianie
Częstym rozwiązaniem jest montowanie płyty grzewczej w półwyspie czy standardowej wyspie. Taki pomysł pozwoli nam na zaoszczędzenie miejsca w głównej przestrzeni roboczej. Dodatkowo w klarowny sposób zostanie wydzielona przestrzeń do gotowania.
biała kuchnia
Poziomy układ słojów na frontach to nowoczesne rozwiązanie.
biała kuchnia z drewnianym blatem
Drewniany blat zawsze świetnie komponuje się z białymi szafkami.
Zdjęcie mebli kuchennych w wysokiej jakości | koncept3d
Zdjęcie mebli kuchennych w wysokiej jakości | koncept3d
Zdjęcie mebli kuchennych w wysokiej jakości | koncept3d
Zdjęcie mebli kuchennych w wysokiej jakości | koncept3d
Zdjęcie mebli kuchennych w wysokiej jakości | koncept3d

Biała kuchnia inspiracje i aranżacje: podsumowanie

Jak na powyższych przykładach mogliśmy zauważyć, białe kuchnie posiadają nieograniczoną ilość kombinacji. Już mały detal może całkowicie zmienić styl i powagę naszych mebli. Apelujemy do Was drodzy czytelnicy i poszukiwacze swojego stylu zarazem – nie bójcie się kombinować i podejmować ryzyka. Jeśli tylko poczujecie, że jakiś niestandardowy dodatek ożywi meble to śmiało! Któryś raz z kolei to piszemy – kuchnia jest miejscem w którym to przede wszystkim gospodarz ma czuć się dobrze. Z doświadczenia wiemy, że ryzyko które być może podejmiecie w zdecydowanej większości się opłaci! Do dzieła!

Lakiery dostępne w ICA Polska

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry