Biała kuchnia – ciekawe projekty

Biała kuchnia koncept3d

Biała kuchnia oznacza styl, klasę ale i coś niezmiennego. Przez stwierdzenie niezmiennego mamy na myśli to, iż meble w tym stylu odporne są na zmieniające się trendy. Być może spowodowane jest to tym, że biały kolor doskonale łączy się z innymi materiałami – drewnem czy kamieniem. Doskonale komponuje się także z innymi kolorami począwszy od jasnych a skończywszy aż na bardzo ciemnych. Aby nie być gołosłownymi przedstawiamy kilkanaście inspiracji białych kuchni, które wykonaliśmy dla naszych klientów.

Projekty przedstawione poniżej znajdą swoje zastosowanie zarówno w kuchniach w kształcie litery L, kuchniach w kształcie litery U, czy litery G. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi i mamy nadzieję bardzo inspirującymi materiałami.

Biała kuchnia w nowoczesnym stylu

Poniżej przestawiamy kilkanaście aranżacji białych kuchni w nowoczesnym stylu. Proszę zwrócić uwagę na połączenie białego koloru z innymi materiałami – bez wątpienia ilość kombinacji jest praktycznie nieograniczona. W zasadzie ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Projekt białych mebli kuchennych z drewnianymi wiszącymi szafkami

Białe kuchnie w połączeniu z elementami drewnianymi to często wykorzystywane przez koncept3d rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ elementy drewniane w bardzo ciekawy sposób przełamują całą zabudowę. Są poza tym świetnym uzupełnieniem a wręcz dopełnieniem całości. Jak zauważyć można na poniższym przykładzie, cienka drewniana ramka zaprojektowana na prawym boku lodówki oraz lewym boku słupka z piekarnikiem oddzieliła w bardzo dyskretny sposób wysokie zabudowy od części roboczej. Uzyskaliśmy w ten sposób zwartą i zamkniętą kompozycję.

Biała kuchnia z drewnianymi górnymi szafkami
Szafki wiszące w dwóch głębokościach. Poziom wyższy w białym kolorze a niski w drewnianym
Projekt białej matowej kuchni | koncept3d
Biała kuchnia z drewnianym blatem i szarą zabudową ścienną to ciekawe połączenie

Aranżacja białej kuchni z drewnianym blatem i szafkami wiszącymi pod sufit

Bez wątpienia dąb Sonoma jako blat i korpus doskonale komponuje się z białymi drzwiami. Kolor tego drewna jest bardzo neutralny i jasny. Z tego właśnie powodu dosyć często klienci pragną go zobaczyć na komputerowej aranżacji. Na poniższym przykładzie całość zestawiliśmy z szafkami wiszącymi montowanymi pod sam sufit – miejsce wykorzystane w 100%. Drzwi dolne otwieramy za pomocą uchwytu frezowanego niewidocznego, a górne systemem bez uchwytów. Zwróćmy również uwagę, że zlewozmywak zamontowany został na środku okna.

Wizualizacja białej kuchni z drewnianym blatem
Drewniany blat w kolorze dąb Sonoma to bardzo częste połączenie
Duża biała kuchnia z szafkami wiszącymi pod sufit | koncept3d
Projekt kuchni z uchwytami frezowanymi w szafkach dolnych oraz systemem bezuchwytowym w górnych

Biała kuchnia z frezowanymi uchwytami i w drewnianej obudowie

Na temat tej kuchni pisaliśmy już osobny artykuł pod nazwą nowoczesna kuchnia w drewnianej ramie. Zachęcamy jednak w tym miejscu do zapoznania się z nim, ponieważ można wyciągnąć z niego bardzo dużo ciekawych informacji jak i inspiracji. W dużym skrócie mówiąc kuchnia lakierowana jest na biały mat a fronty otworzymy uchwytem frezowanym. Całość okala drewniana rama dzięki czemu otrzymujemy spójną i nowoczesną kompozycję.

Wizualizacja mebli kuchennych lakierowanych
Frezowane uchwyty nadają białym kuchniom nowoczesności
Biała kuchnia w drewnianej obudowie i paskiem LED | koncept3d
Aranżacja kuchni w kolorze białym w połączeniu z drewnianą ramą dookoła

Wizualizacja kuchni z niesymetrycznymi górnymi szafkami i niewielką ladą kuchenną

Przecież nikt nie powiedział, że wszystkie fronty muszą być idealnie symetryczne. Czasem zdarza się, że klient nie przepada za symetrią i preferuje raczej niesymetryczne kształty. Tak też jest w przypadku poniższej kuchni. Fronty wiszące w szafkach kuchennych to klapy. Szafka nad okapem to już zwykłe, klasyczne drzwi otwierane na boki. Zwróćmy również uwagę na postarzany drewniany blat, który w bardzo ciekawy sposób komponuje się z połyskowym białym lakierem. Pod szafkami wiszącymi umieściliśmy zimne oświetlenie LED.

Prosta w biała kuchnia z szafkami pod sam sufit
W tym przypadku na wyraźne życzenie klienta górne szafki posiadają nieregularny układ drzwi i wąską ladę
Biała kuchnia z lodówką wolnostojącą
Frezowanie nad lodówką pozwala na swobodny przepływ powietrza

Nowoczesna kuchnia w bieli z czarnymi sprzętami AGD

Biała kuchnia to możliwość zabawy kolorami. Na poniższym przykładzie zauważymy, że biel łączyć można z czernią bez obaw o utratę jakości. Oczywiście zachowajmy w tym zdrowy rozsądek i umiar. Jeśli jednak całość zestawimy z pomysłem, otrzymamy naprawdę ciekawy koncept! Czarne AGD w białej kuchni to opis poniższego projektu, do którego przeczytania którego gorąco zachęcamy.

Czarna zabudowa na ścianie wraz z granitowym zlewozmywakiem | koncept3d
Nowoczesna biała kuchnia w kształcie litery L z ekskluzywnym stołem – rozwiązanie ponadczasowe
Czarny sprzęt AGD w kuchni wygląda bardzo nowocześnie
Kolejny przykład na to, że czerń i biel pasują do siebie doskonale

Biała kuchnia z tradycyjnymi przykręcanymi uchwytami i drewnianym blatem

Kuchnia nowoczesna w większości posiada uchwyty frezowane – jednak nie w tym przypadku. Poniższymi wizualizacjami chcieliśmy pokazać, że długie tradycyjne uchwyty również mają to coś. Jak zauważymy, białą kuchnię zestawiliśmy ze stalowymi sprzętami AGD oraz z aluminiowymi uchwytami. Jako wykończenie postawiliśmy na drewnianą ramę dookoła lodówki. Ten wąski wysoki słupek obok niej to duże wysuwane cargo. Szafki górne w całości zaprojektowane zostały w formie klap podnoszonych do góry.

Biała kuchnia w połysku w drewnianej obudowie | koncept3d
Kuchnia lakierowana na biały połysk w połączeniu z blatem dębowym i przykręcanymi uchwytami
Szafki wiszące nie pod samym sufitem | koncept3d
Szafki wiszące nie zawsze muszą być pod sam sufit – oto najlepszy tego przykład

Kuchnia lakierowana na biały połysk z wysoką zabudową

Po raz kolejny przyglądnijmy się kuchni z niewielką ilością górnych szafek oraz z dużymi oknami. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, duże okna to naturalne oświetlenie i niewątpliwy komfort pracy. Małe szafki w przedstawionej aranżacji to pojedyncze klapy pomiędzy którymi zamontowany został wolny czarny pochłaniacz. Prawa strona kuchni to lakierowane na wysoki połysk szafy z wolnostojącą chłodziarką Side by Side, oraz zabudowaną mikrofalą i piekarnikiem.

Prosta i skromna biała kuchnia z dużymi oknami | koncept3d
Nie zawsze w kuchni musi być dużo wiszących szafek. Czasem mniej znaczy lepiej
Wysokie zabudowy lakierowane na biały połysk | koncept3d
Białe szafki i dębowy blat to bardzo ciekawe i nowoczesne połączenie

Projekt mebli kuchennych białych z drewnianymi dodatkami i designerską witrynką od strony salonu

Podstawa to oryginalny dodatek, który nadaje oryginalności całej aranżacji. W naszym wypadku nietypowe wrażenie zrobiła designerska witrynka w nowoczesnej, białej kuchni. W kuchni, która otwarta jest na salon często stosuje się zakończenia zabudowy meblowej w formie półwyspów. U nas biała kuchnia z drewnianą ścianą i blatem należy do niewielkich pomieszczeń stąd zakończenie w innym stylu. Bez wątpienia witrynka elegancko dopina meble kuchenne na ostatni guzik, ale jednocześnie jest rozpoczęciem wyposażenia salonu. Strefa relaksu, a w niej nowoczesne półki na trunki czy wino, to coś o czym marzy niejeden.

Aranżacja kuchnia z klapami podnoszonymi do góry
Witrynka jest świetną alternatywą na zakończenie całości mebli
Projekt mebli kuchennych z czarnym zlewozmywakiem | koncept3d
Symetria i biała kuchnia w kształcie litery U – ciąg dalszy 🙂

Aranżacja białych mebli kuchennych w niewielkim mieszkaniu

Chociaż mieszkanie nie należało do największych to udało się wygospodarować naprawdę bardzo dużo przestrzeni na meble kuchenne. Oczywiście głównym kolorem jest biały a elementami dodatkowymi płyta laminowana drewniana. Po raz kolejny klienci zdecydowali się na dużą dwudrzwiową chłodziarkę oraz piekarnik i mikrofalę w wysokiej zabudowie. Różnicą do poprzednich aranżacji jest zdecydowanie kolor drewna. Tutaj jest ono ciemniejsze i z bardziej wyrazistym usłojeniem. Przestrzeń do gotowania oraz utrzymania czystości wygospodarowana została na jednej ścianie – druga ściana to w całości blat roboczy.

Biała kuchnia z uchwytami frezowanymi | koncept3d
Kolejny projekt mebli kuchennych w którym wykorzystaliśmy drewnianą ramę dookoła szafek
Wizualizacja białej kuchni z drewnianą zabudową na ścianie | koncept3d
W powyższym przykładzie zabudowa ścienna również wykonana została z laminatu drewnianego

Wizualizacja mebli kuchennych w jasnych kolorach: drewnianym i białym

Drewno może mieć wiele odcieni. W poniższym przykładzie prezentujemy meble w jasnych barwach. Zdecydowanie całość nie przytłacza a wręcz przeciwnie, pobudza do życia jasnymi odcieniami. Dodatkowym atutem będą bez wątpienia wiszące lampki nad barkiem, które oprócz aspektu użytecznego pełnią również rolę wizualną. Po stronie z piekarnikiem warto zwrócić uwagę na wycięcie pod belkę w wysokich słupkach. Nie da się ukryć, że takie dopasowanie możliwe jest tylko w meblach produkowanych pod indywidualne zamówienie.

Biała kuchnia z bardzo dużym oknem | koncept3d
Drewno i biel czyli połączenie doskonałe. W opisywanym przykładzie klient zdecydował, że jego drewno będzie w jasnych tonacjach
Aranżacja mebli kuchennych z drewnianą ścienną zabudową | koncept3d
Belka biegnąca przez pomieszczenie nie będzie problemem przy zamówieniu mebli na wymiar

Drewniana kuchnia połączona z białymi dodatkami

Prezentowana kuchnia jest o tyle ciekawa, że jedna strona posiada więcej białego koloru a druga zaś drewnianego. Była to jasna prośba klienta, do której się dostosowaliśmy. Zarówno na jednej jak i drugiej stronie całość pod sufitem wykończona jest wysokim panelem w drewnianym kolorze. Górne szafki to dwupoziomowe moduły – ten montowany wyżej jest głębszy a montowany niżej płytszy. Blat roboczy połączony jest z parapetem, dzięki czemu uniknęliśmy niepotrzebnych łączeń a całość stanowi jedną płaszczyznę.

Biało-drewniana kuchnia z dużą lodówką | koncept3d
Prawa strona kuchni to wysokie zabudowy z czarnym sprzętem AGD
Biała kuchnia z drewnianymi dodatkami
Lewa strona natomiast to przestrzeń typowo robocza z bardzo dużą ilością wolnego blatu

Projekt białej kuchni z szarym blatem i szarymi płytkami nad blatem

Tutaj projekt białej kuchni wygląda nieco inaczej niż w większości przypadków. Jest tak za sprawą półwyspu, który usytuowany jest pod kątem. Oczywiście efekt wygląda bardzo ciekawie i zdecydowanie niebanalnie. Lakier połyskowy biały optycznie powiększa naszą kuchnię i nadaje jest nowoczesności. Połączenie szarego blatu z białym kolorem to również zabieg celowy, mający za zadanie ostudzić nieco temperament naszych mebli. Oprócz kolorów nowoczesności nadać mają także wolnostojąca chłodziarka w stylu amerykańskim oraz wolny czarny okap. Zabudowę ścienną stanowią płyty matowe szare.

Kuchnia w białym połysku ze skośnym półwyspem | koncept3d
Po raz kolejny przedstawiamy aranżację białych mebli z frezowanymi uchwytami i wolnowiszącym czarnym pochłaniaczem
Biała kuchnia z betonowym blatem
Szafki wiszące posiadają drzwi otwierane do góry. Pod nimi zamontowany jest pasek LED aby maksymalnie doświetlić blat roboczy

Koncepcja prostej i stonowanej kuchni lakierowanej na biały połysk

Wizualizacja białych mebli kuchennych w najprostszej chyba postaci. Kuchnia ta nie posiada żadnych zbędnych efektów wizualnych, a cechą doskonale ją opisującą jest po prostu – praktyczność. W tej kuchni pomimo banalnego wyglądu zastosowaliśmy naprawdę sporo użytecznych ale niewidocznych dla oczu bajerów. Jednym z nich są dwie półki Le Mans, które pozwalają na praktycznie całkowite wykorzystanie rogów. Więcej o systemach narożnych poczytać można w naszym artykule narożnik w kuchni. Blat stanowi kamień w kolorze ciemnego popielu.

Projekt białej kuchni z ciemnoszarym blatem | koncept3d
Całość wygląda lekko, dyskretnie i o to właśnie nam chodziło
Biała połyskowa kuchnia z lodówką Side by Side | koncept3d
Przemyślany dostęp do rogu zapewnia kosz ‚magic corner’

Kuchnia z drewnianymi bokami i białymi frontami

Kolejna aranżacja białej kuchni z elementami drewnianymi. Całość to naprawdę spora zabudowa z szafkami montowanymi pod sam sufit. Jak zauważymy na poniższych rysunkach, szafki górne otwierane są bez uchwytów (opuszczone o 2 cm) a do drzwi dolnych przykręcony został standardowy długi uchwyt. Lewa część mebli pod blatem to trzy piony szuflad, z czego łącznie w całej kuchni jest ich aż dwanaście! Oczywiście prowadnice to najwyższej jakości sprzęt z domykiem, a o ich różnych rodzajach przeczytamy we wpisie systemy prowadnic do szuflad kuchennych. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi informacjami.

Biały połysk i drewno to świetne połączenie w kuchni | koncept3d
Świetnym pomysłem jest wprowadzenie do kuchni drewnianych boków oraz białych drzwi
Nowoczesne szuflady w kuchni
Nowoczesna kuchnia to oczywiście szuflady. W naszym przypadku pod blatem znajdują się trzy piony po trzy szuflady

Meble kuchenne z drewnianymi dolnymi szafkami i białymi górnymi

Kolejna wizualizacja zbliżona jest bardzo do tej, którą opisywaliśmy wyżej. Oczywiście poza innym układem różni się wykończeniem drzwi dolnych. W tym przykładzie zastosowaliśmy płytę laminowaną w kolorze drewna oraz czarne cienkie uchwyty. Usłojenie na dolnych drzwiczkach przewidziane zostało w poziomie z zachowaniem ciągłości struktury. Aby całość się nie ‚zlała’, wysokie piony z lewej strony wraz z górnymi frontami wykończone zostały białym połyskowym lakierem. Pod wiszącymi szafkami zamontowaliśmy oświetlenie, które maksymalnie doświetli pomieszczenie (nie ma okna).

Projekt mebli kuchennych w drewnie i bieli | koncept3d
Dolne szafki w drewnianym kolorze bardzo dobrze komponują się z czarnymi cienkimi uchwytami
Wysoka zabudowa w białym lakierze | koncept3d
Szafki górne białe pod sam sufit i w jednej z nich mikrofala do zabudowy

Biała kuchnia z cegiełką na ścianie

Styl nowoczesny z powodzeniem łączyć można z elementami tradycyjnymi i bardziej klasycznymi. Doskonałym tego przykładem niech będzie przedstawiona poniżej aranżacja. Zastosowaliśmy tutaj białe matowe fronty połączone z drewnianym blatem i zabudową na ścianie w postaci białej cegiełki. Całość wygląda bardzo lekko i ciepło. Dodatkowo zwróćmy uwagę, że kuchnia pozbawiona została szafek wiszących. Klient w wyraźny sposób zaznaczył, że nie są one pożądane w jego kompozycji. Zamiast szafek wykończenie stanowią zwykłe pogrubiane półki.

Biała kuchnia bez szafek wiszących | koncept3d
Biała cegiełka na ścianie wprowadzi do kuchni ciepło i uczyni naszą kuchnię bardziej klasyczną
Ciekawe rozwiązanie na blacie
Dosyć nietypowa zabudowa nad blatem kuchennych z prawej strony. Meble na wymiar? Zdecydowanie tak!

Biała kuchnia pod sufit i z czarnym blatem

Tutaj do czynienia mamy z raczej zimnym i całkowicie nowoczesnym stylem pozbawionym elementów klasyki. Biały połysk skomponowany został z czarnym blatem. Całość zabudowana jest pod sam sufit, dzięki czemu praktycznie w 100% nasza przestrzeń została wykorzystana. Dosyć ciekawym efektem jest połączenie blatu kuchennego (roboczego) wraz z parapetem. Pomimo, że okno jest wyżej w stosunku do blatu można uzyskać jednolity efekt. Pozostała część ściany nad blatem to biały lacobel na który pada światło z oświetlenia LED’owego.

Połyskowe białe meble kuchenne z bardzo ciemnym blatem | koncept3d
Pod szafkami wiszącymi koniecznie pamiętajmy o oświetleniu
Biały lacobel w kontraście z ciemnym blatem
Proszę zwrócić uwagę na bardzo ciekawe optycznie rozwiązanie z parapetem kuchennym

Duża biała kuchnia z białym blatem

Biała kuchnia w połączeniu z białym blatem wydawać może się kiepskim pomysłem. Co jednak w przypadku, gdy biały blat nie jest jednolity a posiada lekkie smugi? Odpowiedzią na to pytanie niech będzie poniższa wizualizacja. Jak zauważmy nic się nie ‚zlewa’ a kuchnia wygląda oryginalnie. Oczywiście my staramy się jednak zachować kontrast i rozróżnić przestrzeń do przechowywania (szafki) od przestrzeni do pracy (blat). Jeśli jednak klient posiada jasne i sprecyzowane życzenia – nie ma sprawy. Z resztą kuchnia ma podobać się głównie jej użytkownikom a nie komuś innemu!

Piękna duża kuchnia z drewnianymi wiszącymi szafkami | koncept3d
Kolejny przykład na to, że kolor biały można połączyć praktycznie z każdym odcieniem drewna
Połyskowa zabudowa z wolną chłodziarką | koncept3d
W wysokiej zabudowie znajdziemy piekarnik, mikrofalę oraz chłodziarkę Side by Side – w naszym przypadku w kolorze stalowym

Lakierowana biała kuchnia bez wiszących szafek i z drewnianym blatem

Tą wizualizacją chcieliśmy zwrócić uwagę na przypadek gdy okno umiejscowione jest poniżej poziomu blatu. Jak zauważymy, zamawiając meble na wymiar w zasadzie nie będzie większego problemu a wszystko zależy od naszego projektanta a następnie wykonawcy. Grunt to nieszablonowe podejście i pomysł. W przedstawionym przypadku przestrzeń pod parapetem wypełniona została dwoma rzędami szuflad wewnętrznych. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że z zewnątrz widzimy tylko jeden front a po jego wysunięciu w środku mogą być kolejne dwa lub więcej.

Niewielka biała kuchnia bez wiszących szafek | koncept3d
Aranżacja kuchni ukazująca możliwość zamontowania wewnętrznych szuflad (z zewnątrz jeden front a po jego otwarciu schowane szuflady)
Wewnętrzne szuflady w meblach kuchennych
Kuchnia nie zawsze musi być ogromna i maksymalnie zabudowana. Przykład powyżej

Mała biała kuchnia w bloku

Jak ukazuje zdjęcie nawet niewielką zabudowę w bloku wykonać można w całkiem ciekawy i przystępny sposób. Aby nie przytłaczać pomieszczenia, całą kuchnię wykonaliśmy w białym połyskowym materiale. Dlaczego połysk? Dlatego, że małą przestrzeń w stosunkowo prosty i całkiem efektywny sposób można powiększyć. Unikniemy tym sposobem efektu przytłoczenia – z resztą sam biały kolor już w zdecydowany sposób pomoże nam w tym. Oprócz kuchni zmieścił się również niewielki stolik dla dwóch osób. Pomieszczenie doświetlone zostanie przez duże okno umiejscowione tuż obok słupka z piekarnikiem.

Mała kuchnia w bloku ze stołem | koncept3d
Czysto biała kuchnia z kamiennym blatem i niewielkim stolikiem
Biała kuchnia w bloku i duże okno | koncept3d
Na szczęście w pomieszczeniu znalazło się duże okno dzięki któremu mamy kontakt ze światem zewnętrznym

Biała kuchnia z grafiką na ścianie i czarnym sprzętem AGD

Wielu klientów ma dylemat dotyczący wyboru sprzętu AGD – w zasadzie jego koloru. Wiemy dobrze, że dostępne są one w kolorze białym, stalowym czy czarnym. Oczywiście każdy klient to inna bajka i inne upodobania, dlatego staramy się dobrać na wizualizacjach te właściwe dla danej osoby. W obecnym przypadku wybór padł na kolor czarny. Widzimy poniżej, że wszystko tworzy spójną całość. Jako wykończenie ściany nad kuchennym blatem klienci postawili na grafikę przedstawiającą lilie wodne. Według nas bardzo odważne posunięcie ale zdecydowanie ciekawe!

Aranżacja białej kuchni z grafiką na ścianie | koncept3d
Po obu stronach okapu zdecydowaliśmy się na zamontowanie niewielkich półeczek
Projekt kuchni z czarną zabudową AGD
Całości dopełniają czarne sprzęty AGD oraz szkło laminowane na ścianie nad blatem

Biała matowa kuchnia z czarnym zlewem i okapem

Kolejną opcją, którą chcieliśmy się z Państwem podzielić będzie bardzo duża kuchnia wykonana z białej płyty matowej. Co rzuca się w oczy jako pierwsze? Na pewno niebanalna zabudowa z laminatu na ścianie imitująca gałęzie drzew w jesiennych kolorach. Po drugie biały blat, który totalnie nie zlewa się z całością. Po trzecie stalowa lodówka oraz czarny wolny pochłaniacz oraz zlewozmywak. Serce całej kuchni stanowi wyspa przy której zjemy posiłek czy porozmawiamy z innymi domownikami. Czarny zlewozmywak umieściliśmy na środku okna dzięki czemu okno bez problemu się otworzy.

Wizualizacja mebli kuchennych w białej formie | koncept3d
Biała kuchnia z białym blatem nie musi być mdła, dlatego dodatkiem dla niej może myć niebanalna zabudowa ścienna
Kuchnia w bieli z wolnowiszącym czarnym okapem | koncept3d
I po raz kolejny sprzęty AGD w wysokiej zabudowie. To zdecydowanie nowoczesne rozwiązanie!

Biała kuchnia w klasycznym stylu

Oczywiście nowoczesność nie wyparła i nigdy nie wyprze klasyki. Meble tego typu chociaż inne, zawsze znajdą swojego odbiorcę i pasjonata. Na poniższych aranżacjach staraliśmy się ukazać różnice i kontrast występujący pomiędzy tymi całkowicie odmiennymi stylami. Szczególną uwagę zwróćmy na bogate wykończenia pod sufitem, witrynki ze szprosami oraz niebanalne frezowania drzwi. Zapraszamy do przeglądania!

Aranżacja białej kuchni z ciekawymi witrynkami w szafkach górnych i ceramicznym zlewem

Poniżej przedstawiamy pierwszą z klasycznych kuchni, którym chcielibyśmy się bliżej przyjrzeć. Całość wygląda naprawdę monumentalnie i bardzo dostojnie. Jest to jednak styl, który nie każdemu przypadnie do gustu. Oczywiście kuchnia w całości lakierowana jest na kolor biały matowy, ponieważ bardzo trudną czynnością jest uzyskanie połysku na elementach tego typu. Zarówno w tej jak i w innych kuchniach klasycznych wykończenie pod sufitem (nad szafkami wiszącymi) stanowić będzie gzyms (potocznie mówiąc korona). Na zdjęciach zauważymy, że witryny są w formie szprosów ‚X’ za którymi przykręcona została przezroczysta szybka. Dużo przeszkleń pozwoli nam na efektowne wyeksponowanie szkła czy zastawy.

Klasyczna kuchnia lakierowana na biały mat | koncept3d
Biała kuchnia w klasycznym stylu z dużą wyspą i ciekawymi witrynkami ze szprosami
Wysoka zabudowa w białym macie i z wolnostojącą lodówką
Proszę zwrócić uwagę na duży ceramiczny zlew – jest to często wybierana opcja w tego typu meblach

Lekka i bardzo przyjemna biała kuchnia z półwyspem

Dla kontrastu proponujemy spojrzeć na poniższą kuchnię. Jest ona również w klasycznym stylu lecz w dużo lżejszym od tej poprzedniej. Widzimy, że użytkownikiem będzie najprawdopodobniej osoba ceniąca sobie ciepło rodzinne i godziny rozmów spędzonych w miłym towarzystwie. Witryny górne to również transparentne szkło z wykończeniem w tzw. krzyż (szpros). Warto zwrócić uwagę na kolor piekarnika, mikrofali, lodówki, okapu oraz zlewozmywaka. Są one białe a dzięki temu świetnie zgrywają się z całością i nie przełamują panującej tutaj harmonii. Bez wątpienia warto czasem poeksperymentować i spróbować wprowadzić do pomieszczenia inny kolor – w naszym przypadku będzie to obicie krzeseł w lekko turkusowym kolorze.

Klasyczna kuchnia w kolorze białym z półwyspem | koncept3d
Częstym rozwiązaniem jest montowanie płyty grzewczej w półwyspie czy standardowej wyspie
Wiszące szafki ze szprosami i szkłem
Biała kuchnia wraz z wysokimi zabudowami to nie tylko rozwiązanie do mebli w nowoczesnym stylu

Projekt dużej, klasycznej kuchni z czarnymi blatami i czarnymi uchwytami

I kolejny projekt z oryginalnymi witrynami w szafkach górnych. Kuchnia jest całkiem spora, dlatego aby wyglądała lekko nie została zaprojektowana pod sam sufit. Wys. szafek górnych to standardowo 72 cm a całość kończy się na 220 cm. Górne wykończenie to frezowana ozdobna korona, mająca podkreślić klasykę której mamy się trzymać. Blaty zaprojektowane zostały w czarnym połyskowym kolorze podobnie z resztą jak uchwyty. Naszym zdaniem efekt jest bardzo zadowalający – wiemy również, że kuchnia już stoi u klienta i w 100% spełnia swoją funkcję.

Projekt mebli kuchennych w stylu klasycznym | koncept3d
Czarne uchwyty bardzo ładnie komponują się z czarnymi blatami
Piękna duża kuchnia z oknem i czarnym blatem | koncept3d
Duże okno czyli dużo naturalnego światła i ciągły kontakt z otoczeniem zewnętrznym

Aranżacja bardzo dużej kuchni z bogatymi żłobieniami i dodatkami

Naszym zdaniem przedstawianą poniżej kuchnię można lubić lub nienawidzić. Co rzuca się w niej przy pierwszym spojrzeniu? Oczywiście wszechobecny przesyt i bogactwo. Nie mówimy tutaj o pieniądzach, a o bogatych zdobieniach królujących na szafkach pod sufitem. Poza tym dostrzeżemy pilastry wykańczające narożne elementy, bardzo wiele szkła w górnych partiach zabudowy czy wreszcie rzeźbę nad obudową pochłaniacza. Warto wspomnieć, że blat oraz zabudowa ścienna wykonana została z cienkiego ale bardzo solidnego kamienia w odcieniu jasnego brązu. Klient zaznaczył również, że cała przestrzeń służyć ma w dużej mierze do odpoczywania a nie do pracy. W związku z tym zaproponowane zostało siedzisko w złotym odcieniu. Opcjonalnie na środku pomieszczenia klient zażyczył sobie stół, który w każdym momencie będzie mógł usunąć czy przenieść w inne miejsce.

Duża aranżacja białej kuchni | koncept3d
Kuchnia z wieloma dodatkami nie każdemu przypadnie do gustu – trzeba to po prostu lubić
Aranżacja kuchni z wysokim wolnostojącym stołem | koncept3d
Szafki pod sufitem to niewielkie witrynki mające nadać meblom nieco lekkości i smaku, dlatego zastosowane zostały w projekcie
Projekt białej kuchni z witrynkami pod sufitem
Z lewej strony znajdziemy wieszaki na wierzchnią odzież

Biała matowa kuchnia z ramkowymi frontami i drewnianą obudową

Drewnianą obudowę zastosować można również do kuchni w bardziej klasycznym stylu. Szczerze powiedziawszy całość mogłaby aspirować do miana kuchni nowoczesnych – demaskują ją jednak proste ramkowe fronty oraz czarne niewielkie kuleczki do otwierania drzwi. Zabudowa ścienna to biała cegiełka podświetlone paskiem LED pod szafkami wiszącymi. Bardzo wysokie górne szafki dają nam mnóstwo możliwości do przechowywania naczyń czy innych potrzebnych kuchennych rzeczy. Z prawej strony słupka z piekarnikiem i mikrofalą dołożyliśmy otwartą drewnianą szafkę w której z powodzeniem przechowamy książki kucharskie czy pyszne winko.

Duża kuchnia z bajecznym widokiem zza okna | koncept3d
Bardzo atrakcyjne jest wykonanie frontów ze zwykłym, prostym frezowaniem – czysta klasyka zawsze wygląda pięknie
Zakończenie kuchni w postaci półek na wino | koncept3d
Na zakończenie klienci zażyczyli sobie drewniany słupek na butelki z winem, książki czy inne dekoracje

Białe meble kuchenne z dębowym blatem i oświetleniem LED

O tej kuchni już kiedyś stworzyliśmy indywidualny artykuł pod nazwą klasyczna kuchnia z drewnianym blatem i dużym oknem. Warto go przytoczyć, ponieważ naprawdę jest ciekawy i bardzo inspirujący. Sama kuchnia wygląda ciepło za sprawą drewnianych dodatków, takich jak blat czy boki szafek. Duże okno wprowadza do pomieszczenia naturalne światło a poza tym kontakt z zewnętrznym otoczeniem mamy zagwarantowany.

Klasyczna kuchnia z drewnianymi elementami i witrynkami przy oknie
Połączenie bieli i drewna dębowego to rozwiązanie bardzo na czasie
Klasyczna biała kuchnia z drewnianym blatem i otwartymi półeczkami na wino | koncept3d
Jak widzimy w naszym projekcie szafka na pochłaniacz jest głębsza w stosunku do pozostałych szafek wiszących

Biała kuchnia w skandynawskim stylu, z czarnymi uchwytami…

Kuchnia w takim stylu charakteryzuje się jasnymi, naturalnymi barwami. W naszym przypadku nie będzie inaczej. Całość zamknęliśmy na trzech ścianach, które idealnie ze sobą współgrają, tworząc przestrzeń piękną i przede wszystkim funkcjonalną! Zainteresowani odnajdą dokładny opis kuchni tutaj biała kuchnia w stylu skandynawskim. Jeśli jest to Twój gust, to koniecznie przeglądnij artykuł. Być może tutaj znajdziesz swoją inspirację.

Wysokie zabudowy w kuchni w stylu skandynawskim | koncept3d
Lewa strona naszej białej kuchni to w większości wysokie zabudowy, które mają jednak wprowadzić troszkę nowoczesności
Szafki wiszące w formie witrynek ze szprosami
Prawa strona natomiast to urządzenia robocze, nad którymi królują wiszące szafki z niewielką ‚koroną’

Biała kuchnia: podsumowanie

Jak na powyższych przykładach mogliśmy zauważyć, białe kuchnie posiadają nieograniczoną ilość kombinacji. Już mały detal może całkowicie zmienić styl i powagę naszych mebli. Apelujemy do Państwa – nie bójcie się kombinować i podejmować ryzyko. Jeśli tylko poczujecie, że coś jakiś niestandardowy dodatek ożywi meble to śmiało! Któryś raz z kolei to piszemy – kuchnia jest miejsce w którym to przede wszystkim gospodarz ma czuć się dobrze. Biała kuchnia jest doskonałym miejscem do podejmowania ryzyka, które w zdecydowanej większości się opłaci!

Białe lakiery dostępne w ICA Polska


Poniżej więcej inspiracji

6 thoughts on “Biała kuchnia – ciekawe projekty”

  1. Pingback: Meble kuchenne Kalwaria Zebrzydowska – z tradycją ku nowoczesności

  2. Pingback: Biała kuchnia z drewnianą ścianą i blatem [inspiracje]

  3. Pingback: Projekt białej kuchni z wyspą - 5 powodów do zadowolenia

  4. Pingback: Czarne AGD w białej kuchni [nowoczesna wizualizacja]

  5. Pingback: Białe czy zielone meble kuchenne? Porównanie projektów

  6. Pingback: Biała kuchnia z drewnianą podłogą [nowoczesna inspiracja]

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *