Biała kuchnia – 40 modnych projektów

Białe kuchnie inspiracje | koncept3d projekty mebli kuchennych Biertowice

Biała kuchnia oznacza styl, klasę, ale i coś niezmiennego – rzec można magicznego. Poprzez stwierdzenie niezmiennego mamy na myśli odporność na zmieniające się trendy. Być może spowodowane jest to tym, że opisywany śnieżny kolor doskonale łączy się z dodatkowymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień. Doskonale komponuje się także z innymi kolorami, począwszy od jasnych, a skończywszy aż na bardzo ciemnych. Aby nie być gołosłownymi, przedstawiamy kilkadziesiąt inspiracji kuchni, które wykonaliśmy dla naszych klientów. Być może któreś spodobają się wam w szczególny sposób? Kto wie…

Białe meble kuchenne z drewnem i wyspą | meble na zamówienie Kalwaria Zebrzydowska
Białe meble kuchenne z wyspą i eleganckim okapem wyspowym

Kuchnia biała z drewnem

Częstym widokiem na naszej stronie jest kuchnia biała z drewnem. Dlaczego? Ponieważ elementy drewniane w bardzo ciekawy sposób przełamują całą zabudowę. Są poza tym świetnym uzupełnieniem, a wręcz dopełnieniem całości. Zwróćmy również uwagę, że na poniższych przykładach szafki wiszące od strony sufitu wykończone są drewnianą listwą, dzięki czemu całość elegancko oddziela się od sufitu. Uzyskujemy w ten sposób zwartą i zamkniętą kompozycję.

Kuchnia biała z drewnem inspiracje | koncept3d projekty wnętrz ONLINE
Piękna i nowoczesna aranżacja białych mebli kuchennych z drewnianymi szafkami górnymi. Na pierwszym planie widzimy elegancką wyspę kuchenną.
Lakierowana biała kuchnia z drewnem | koncept3d projekty kuchni
Nowoczesna biała kuchnia z drewnianymi wiszącymi szafkami i niewielką wyspą z kamiennym blacikiem.
Kuchnia biało drewniana z głębszymi szafkami pod sufitem | koncept3d projekty kuchni
Nowoczesny odcień drewna w połączeniu z nieprzemijalną białą klasyką tworzy bez wątpienia efekt wow – o to przecież chodzi w jakimś stopniu.
Biała kuchnia z ciemnym drewnianym blatem | koncept3d wizualizacje mebli
Wprowadzenie do jasnych mebli ciemnego blatu może stać się strzałem w samą dziesiątkę. Czy tak jest i w tym przypadku? Naszym zdaniem owszem…
Biała kuchnia z drewnianym blatem i drewnianą podłogą | inspiracje kuchnia
Jak szczypta soli nadaje smaku potrawie, tak elementy drewniane bez wątpienia nadają smaku białym kuchniom.
Biała kuchnia z drewnem dąb Halifax naturalny | koncept3d
Matowe meble kuchenne to niewątpliwie godny rywal swojego brata, czyli lakierów połyskowych. Kto w tym pojedynku zwycięża? Oceńcie sami – drewno dąb Halifax naturalny w połączeniu z białym matem.
Biała cegiełka na ścianie wprowadzi do kuchni ciepło i uczyni naszą kuchnię bardziej klasyczną. Eleganckie drewniane półeczki nie przytłoczą całej zabudowy.

Biała kuchnia z drewnianym blatem

Bez wątpienia jasne drewno w formie blatu doskonale komponuje się z białymi drzwiami, ponieważ tego typu odcień jest bardzo neutralny i naturalny. To właśnie powód, dla którego dosyć często klienci pragną zobaczyć tego typu zestawienie na komputerowej aranżacji. Na większości poniższych przykładów całość zestawiliśmy z szafkami wiszącymi montowanymi pod sam sufit – miejsce wykorzystane w 100%. W niektórych aranżacjach drzwi dolne otwieramy za pomocą uchwytu frezowanego niewidocznego, lub długiego nowoczesnego, a górne systemem bez uchwytów. Zwróćmy również uwagę na zlewozmywak ciemnym kolorze – bardzo chwalimy połączenie wszelkich odcieni drewna wraz z ciemnymi misami. Połączenie białej kuchni z drewnianym blatem to ogrom możliwości.

Biała kuchnia z drewnianym blatem | koncept3d wizualizacje mebli kuchennych
Biała kuchnia z drewnianym blatem Dąb Craft Złoty.
Drewniany blat w białej kuchni | aranżacje wnętrz koncept3d
Projekt biało czarnej kuchni z uchwytami UKW7. Aranżacja złączona z ciemnym drewnianym blatem.
Biała matowa kuchnia z drewnianym blatem roboczym | koncept3d projekty kuchni
Białe meble kuchenne z uchwytami frezowanymi i blatem drewnianym. Całość połączona z białym lacobelem.
Biała kuchnia z drewnianym to lubiane przez współczesnego klienta zestawienie. Koniecznie zwróćmy uwagę na piękną zieleń jako dodatek…

Biała kuchnia z czarnym blatem

Biała kuchnia z czarnym blatem, czyli połączenie dwóch przeciwstawnych kolorów to bardzo modny i oryginalny trend. Zestawienie barw w ten sposób nada pomieszczeniu harmonii, ale i zdecydowanego kontrastu. Kuchnia w bieli podobnie jak biała sukienka ślubna podkreśli elegancję i wyjątkowość całego otoczenia. Czarny kolor to zaś kolor prestiżu i ewidentnej klasyki, której nabędzie nasza kuchnia. Jak to mówią, przeciwieństwa się przyciągają – w wypadku mebli kuchennych na 100%.

Biała kuchnia z czarnym blatem Andromeda | koncept3d projektowanie mebli kuchennych
Czarny połyskowy blat wygląda obłędnie w białej kuchni.
Biała kuchnia z czarnym sprzętem AGD oraz blatem | koncept3d projekty kuchni
Nowoczesna biała kuchnia z zabudowaną lodówką i czarnym AGD w kształcie litery L z ekskluzywną wyspą – rozwiązanie ponadczasowe. Wykończenie ściany oraz blatu również ciemnym odcieniu, ale z widocznymi 'żyłkami’.
Kuchnia z czarnym blatem | koncept3d projekty kuchni
Czarne blaty w jasnej kuchni świetnie zgrywają się z frezowanymi przez cały kant uchwytami. Przykład powyżej.
Drewniany stół w kuchni | koncept3d aranżacje
Projekt białej kuchni z czarnym blatem i drewnianym kwadratowym stołem.
A czemu nie połączyć trzech rewelacyjnych materiałów? Półki na wino w formie drewna i blat roboczy czarny… połączenie doskonałe?

Meble kuchenne białe z czarnymi uchwytami

Od jakiegoś już czasu najpopularniejszym uchwytem w meblach kuchennych białych pozostaje uchwyt frezowany. Pomimo niepodważalnych jego zalet zdarza się, że klient ma jednak inną wizję, którą chciałby ujrzeć przed zamówieniem mebli. Tak też jest w przypadku poniższych aranżacji. Już na etapie projektowania, staliśmy się cichymi obserwatorami starcia pomiędzy uchwytem frezowanym, a klasycznym czarnym uchwytem. W związku z tym, że biała kuchnia z uchwytami frezowanymi jest dosyć pospolitym rozwiązaniem, w tym wpisie postanowiliśmy przedstawić właśnie wersje w troszkę innej odsłonie – bardziej tradycyjnej.

Biała kuchnia z czarnymi uchwytami | koncept3d aranżacje mebli kuchennych
Tradycyjne czarne uchwyty w lakierowanej białej kuchni świetnie komponują się z ciemnym blatem roboczym.
Ciemny blat w białej kuchni z czarnymi uchwytami | koncept3d projekty kuchni
Ciemny blat z kamienia doskonale zgrał się z całą zabudową. Czarne listwowe uchwyty UKW7 są jakby dopełnieniem całości.
Biała kuchnia z czarnymi uchwytami i blatem klepką | projekty koncept3d
Zwróćmy uwagę na skos w kuchni. Na pierwszy rzut oka trudna do zabudowy przestrzeń, a jednak wypełniona w 100%. Ciemny blat dąb klepka tworzy świetny kontrast z resztą zabudowy meblowej.
Duże okno czyli dużo naturalnego światła i ciągły kontakt z otoczeniem zewnętrznym. Czarne uchwyty nie stanowią przeszkody w tego typu aranżacji.
Szafki górne białe pod sam sufit i w jednej z nich mikrofala do zabudowy. Jako otwieranie posłużą nam króciutkie uchwyty w czarnym kolorze montowane od góry frontu.

Biała kuchnia z szarym blatem

Na poniższych aranżacjach do czynienia mamy z raczej zimnym i całkowicie nowoczesnym stylem pozbawionym elementów klasyki. Biały lakier połyskowy, czy matowy skomponowany został z ciemnym blatem. Całość pozostawiona jest raczej w zimnej, a może lepiej chłodnej tonacji. Kuchnie nie posiadają żadnych zbędnych efektów wizualnych, a cechą doskonale je opisującą jest po prostu – praktyczność. W tych kuchniach pomimo banalnego wyglądu zastosowaliśmy naprawdę sporo użytecznych, ale niewidocznych dla oczu bajerów.

Biała kuchnia z szarym blatem | inspiracje kuchnia koncept3d
Wiele odcieniu betonowych blatów pozwala na wybór tego najodpowiedniejszego.
Kuchnia biała z szarym blatem i ciemnym zlewem | aranżacje kuchni koncept3d
Szafki wiszące posiadają drzwi otwierane do góry. Pod nimi zamontowany jest pasek LED aby maksymalnie doświetlić szary blat roboczy. Koniecznie przejrzyjcie szare inspiracje kuchenne.
Całość wygląda lekko, dyskretnie i o to właśnie nam chodziło. Wszystko za sprawą lekko przyciemnionego szarego blatu oraz frezowanych uchwytów.
Pod szafkami wiszącymi koniecznie pamiętajmy o oświetleniu. W przypadku ciemnych blatów pamiętajmy o tym szczególnie!
Po obu stronach okapu zdecydowaliśmy się na zamontowanie niewielkich półeczek, również w kolorze blatu – czyli szarym.

Aranżacje białych kuchni z białym blatem

Takie połączenie może wydawać się kiepskim pomysłem, lecz nic bardziej mylnego. Uzasadnieniem niech będą poniższe wizualizacje. Jak zauważmy nic się nie ‚zlewa’, a kuchnie wyglądają oryginalnie. Oczywiście my staramy się jednak zachować kontrast i rozróżnić przestrzeń do przechowywania (szafki), od przestrzeni do pracy (blat). Jeśli jednak klient posiada jasne i sprecyzowane życzenia – nie ma sprawy. Zresztą kuchnia ma podobać się głównie jej użytkownikom, a nie komuś innemu! Skoro biały blat w połączeniu z bielą jest tym czego szukasz, niecha tak będzie!

Biała kuchnia z białym blatem | koncept3d projekty kuchni ONLINE
Ciekawa wizualizacja z białym blatem imitującym kamień.
Nowoczesne białe meble kuchenne połączone z białym blatem | koncept3d projekty kuchni
Nowoczesna biała kuchnia z powodzeniem łączyć może w sobie kilka materiałów. Na powyższym przykładzie zestawiliśmy ją z miodowym odcieniem drewna i ciemną szarością. Blat roboczy w białym odcieniu również idealnie wpasował się w całą kompozycję.
Biała kuchnia z jasnym blatem nie musi być mdła, dlatego dodatkiem dla niej może myć niebanalna zabudowa ścienna. Na wyspie również zastosowany został ten sam blat.
Klasyczne białe meble kuchenne z cegiełką na ścianie | koncept3d
Częstym rozwiązaniem jest montowanie płyty grzewczej w półwyspie czy standardowej wyspie. Taki pomysł pozwoli nam na zaoszczędzenie miejsca w głównej przestrzeni roboczej. Dodatkowo w klarowny sposób zostanie wydzielona przestrzeń do gotowania.
Kolejna odsłona białych szafek kuchennych połączonych z jasnym blatem. Czy coś tutaj się 'zlewa’? Za sprawą metalowych uchwytów wyznaczona została jasna granica.
Kolejny przykład na to, że kolor biały można połączyć praktycznie z każdym odcieniem drewna.
Jasny blat w kuchni połączony z drewnianą podłogą to bardzo często występujące zestawienie. Nowoczesne, frezowane uchwyty nadają kuchni charakteru.

Białe meble kuchenne z drewnianą zabudową nad blatem

Jak już wyżej pisaliśmy, białe meble kuchenne należą do kanonu nowoczesnych aranżacji. Aby zachować tenże klimat należy skupić się na utrzymaniu harmonii i taktu. Naszym dodatkiem w aranżacji mebli kuchennych stało się tylko i wyłącznie drewno nad blatem roboczym. Efekt w postaci modnego minimalizmu jak najbardziej zachowany, a same kuchnie to nowoczesne i tryskające optymizmem wnętrza. Drewniana ściana wystarczy, aby kuchnia nabrała rumieńców i zmieniła charakter ze sterylnej w bardziej naturalną. Drewno jako popularny materiał jest uniwersalnym dodatkiem w kuchni o przeróżnym stylu, a w białej sprawdza się wyjątkowo dobrze.

Białe meble kuchenne z drewnianą ścianą | koncept3d projekty kuchni
Coś dla wielbicieli drewna na ścianie w połączeniu z jasnym lakierem. Zwróćmy uwagę na piękny stolik na pierwszym planie. Co sądzicie?
Drewniane wykończenie ściany nad blatem często wywołuje uśmiech na twarzach naszych klientów 🙂
Zabudowa nad blatem kuchennym w naturalnym kolorze doskonale komponuje się z czarnym sprzętem AGD. I nie tylko w białych meblach kuchennych.

Meble kuchenne białe – jakie wyposażenie?

Przedstawiane powyższe kuchnie porównać możemy do pięknej kobiety z klasą – z zewnątrz niby wszystko widoczne, lecz w środku ogrom tajemnicy. O ile kobietę odkryć jest bardzo trudno, o tyle nasza kuchnia jest zdecydowanie bardziej otwarta do poznawania. Przyglądnijmy się więc niedostępnym dla oczu elementom, gdyż tam ukryte zostały przeróżne ułatwiające nam użytkowanie akcesoria meblowe.

  • solidne prowadnice – nie może być inaczej, wszystkie prowadnice to najwyższej jakości systemy firmy Blum z cichym domykiem
  • wykorzystanie rogu – za bezawaryjne i wygodne użytkowanie przestrzeni w rogu odpowiadają systemy koszy 'Magic Corner’, czy 'Le Mans’
  • solidne podnośniki w szafkach górnych – aby klapy uchylały się delikatnie i cichutko proponujemy podnośniki Aventos firmy Blum

Biała kuchnia – ciekawe inspiracje

Czy słowa są jednak w stanie opisać piękno, które wydobywa się z białych mebli kuchennych? Zdajemy sobie sprawę, że nie – dlatego na koniec załączamy jeszcze kilka ciekawych inspiracji przygotowanych przez biuro. Odnajdźcie coś dla siebie i stwórzcie wyjątkowe cztery kąty 🙂

Biała kuchnia z drewnem i krótkimi uchwytami | meble na wymiar Kraków | white kitchen modern
Krótkie, czarne uchwyty w eleganckiej kuchni.
Kuchnia biała z drewnem i czarnymi uchwytami | meble Kalwaria Zebrzydowska
Kuchnia biała z drewnem i czarnym sprzętem AGD to nowoczesne zestawienie.
Biała kuchnia | koncept3d wizualizacje wnętrz
Poziomy układ słojów na frontach to nowoczesne rozwiązanie.
Biała kuchnia z drewnianym blatem | koncept3d
Drewniany blat zawsze świetnie komponuje się z białymi szafkami.

Biała kuchnia inspiracje i aranżacje: podsumowanie

Jak na powyższych przykładach mogliśmy zauważyć, białe kuchnie posiadają nieograniczoną ilość kombinacji. Już mały detal może całkowicie zmienić styl i powagę naszych mebli. Apelujemy do Was drodzy czytelnicy i poszukiwacze swojego stylu zarazem – nie bójcie się kombinować i podejmować ryzyka. Jeśli tylko poczujecie, że jakiś niestandardowy dodatek ożywi meble to śmiało! Któryś raz z kolei to piszemy – kuchnia jest miejscem w którym to przede wszystkim gospodarz ma czuć się dobrze. Z doświadczenia wiemy, że ryzyko które być może podejmiecie w zdecydowanej większości się opłaci! Do dzieła!

Lakiery dostępne w ICA Polska

Poniżej więcej inspiracji