Biała kuchnia z czarnym blatem

Biała kuchnia z czarnym blatem baner

Biała kuchnia z czarnym blatem – dlaczego takie połączenie?

Biała kuchnia z czarnym blatem, czyli połączenie dwóch przeciwstawnych kolorów to bardzo modny i oryginalny trend. Zestawienie kolorów w naszym projekcie (wizualizacje mebli kuchennych 3D) doda pomieszczeniu harmonii. Kuchnia w bieli podobnie jak biała sukienka ślubna podkreśli elegancję i wyjątkowość całego otoczenia. Spokój jaki płynie z białego wnętrza z pewnością napełni nas dobrym samopoczuciem i wprowadzi zgodę wśród domowników. Biel w małej kuchni optycznie ją powiększy. Aby przełamać tę pełną lekkości atmosferę w kuchni dołożyliśmy elementy w czerni. Od wieków kolor czarny symbolizował szykowność, tajemniczość, dostojność. Właśnie kierując się takim znaczeniem delikatnie przełamaliśmy świeżość powagą. Cała aranżacja mebli kuchennych jako bardzo nowoczesny styl cieszy się dużą popularnością na obecnym rynku. Dodatkowy atut – biel i czerń to odpowiednie środowisko dla wprowadzenia przeróżnych dodatków, czy dekoracji. Poprzez podatność kuchni na wprowadzanie dodatkowego koloru, czy wielorakich zdobień bez problemu możemy odmieniać i orzeźwiać  wystrój całego pomieszczenia.

Projekt białej kuchni z czarnym blatem i stołem
Projekt białej kuchni z czarnym blatem i drewnianym okrągłym stołem

Czarny, kamienny blat kuchenny w połączeniu z białymi frontami

Czarny blat kuchenny uchodzi za niepraktyczne rozwiązanie, ale nie tutaj… Kamień to bardzo wytrzymały materiał będący świetnym materiałem na blat roboczy. Patrząc na jego trwałość, czy brak podatności na odbarwienia przez długie lata będzie towarzyszył nam w niezmienionym stanie. Jego odporność na zarysowania, czy plamy powoduje, że idealnie sprawdzi się podczas codziennych obowiązków w kuchni. Gładka powierzchnia sprawia, że zupełnie nie musimy martwić się o jego utrzymanie czystości czy pielęgnację. Kamienny blat nie wymaga impregnacji. Materiał nie nasiąka wodą przez co bez problemu możemy sobie pozwolić na zlewozmywak w kuchni. A dodatkowo… bez zastanowienia powiemy, że blat kamienny należy do produktów z wysokiej półki i do dość drogich inwestycji. Jego wysokie walory estetyczne nadają pomieszczeniu prestiżu i wykwintu. Czy w tym wypadku połączenie białej kuchni z czarnym blatem do dobry pomysł? Zdecydowanie tak!

Biała kuchnia z czarnym blatem i ekspresem do kawy | koncept3d
Biała kuchnia z czarnym blatem i wolnostojącym ekspresem do kawy

Prezentowana biała kuchnia z czarnym blatem – ergonomia

Bardzo nowoczesna i oryginalna kuchnia, pomimo innego wrażenia posiada wiele rozwiązań zgodnych z zasadami ergonomii (ergonomia w kuchni). Zwróćmy uwagę, że pomieszczenie jest dosyć wysokie, dzięki czemu zachowaliśmy bezpieczną wysokość 60 cm pomiędzy blatem, a szafkami górnymi. Szafka dostawiana w rogu idealnie wykorzystuje przestrzeń poprzez wyposażenie jej w kosze Magic Corner lub półki Le Mans (jak zagospodarować narożnik w kuchni?). Dzięki tej koncepcji bez problemu dosięgniemy po produkt wysuwając całą zawartość na zewnątrz, a funkcjonalna kuchnia nie narazi naszego zdrowia na uszczerbki. Duża ilość szuflad w dolnej zabudowie sprzyja efektywnemu wykorzystaniu przestrzeni meblowej, a także poprawia komfort pracy.

Pod zlewem zastosowaliśmy wysuwaną półkę z zamontowanymi pojemnikami na segregację śmieci. Półka otwierana za pomocą systemu TIP ON to szybki i wygodny sposób na zachowanie czystości w kuchni. Wysokie szafki górne pod sam sufit to bardzo przemyślane rozwiązanie dla lubiących porządek. Wiele sprzętu rzadziej wykorzystywanego schowamy u samej góry, a dzięki zastosowaniu systemu bezuchwytowego TIP-ON bez żadnego wysiłku otwieramy duże drzwiczki.

Biała kuchnia z czarnym blatem i okrągłym stołem | koncept3d
Czarny blat i białe fronty kuchenne. Dostojne połączenie
Drewniany front od zmywarki
Biała kuchnia z drewnianym frontem od zmywarki

Eleganckie wykończenia białych mebli kuchennych

Znakomicie błyszczące fronty nadają kuchni szyku (fronty do szafek kuchennych). Minimalizm w kolorach to podstawa do uznania kuchni za pełną estetyki. Zaletą połysku jest mała widoczność zabrudzeń i łatwość ich czyszczenia. Zabudowa górnych szafek pod sam sufit pięknie wypełnia ściany, a kolor biały dodaje blasku. Zaproponowany cokół górny sprawia wrażenie integracji mebli kuchennych z całą zabudową kuchenną i  dopasowuje się do pomieszczenia. Dodatkowo świetnie sprawdza się jako element zabezpieczający przed przenikaniem brudu, czy kurzu.  Bardzo nowoczesny element w formie półek na wino dodaje naszej białej kuchni z czarnym blatem przejaw luksusu, przez co wnętrze uchodzi za bardzo oryginalne. Jeśli jednak opcja białej kuchni do Państwa nie przemawia, zachęcamy do zapoznania się z inną ciekawą propozycją szara kuchnia z drewnem.

Czarny blat i białe fronty w kuchni
Biała kuchnia z czarnym blatem i białymi drzwiczkami

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *