Czarna kuchnia – kreatywne aranżacje

Czarne kuchnie | koncept3d projekty kuchni

Czarna kuchnia to jedna z najczęściej wybieranych przez Was opcji. Nie ma się co temu dziwić, nieskończona ilość kombinacji kolorystycznych, które można stworzyć przyprawia o zawrót głowy. Dzięki temu na 100% sprostamy swoim wymaganiom i wybierzemy opcję najbardziej optymalną. Z czym łączyć ciemne kolory? Możemy je swobodnie zestawiać z drewnem, bielą, czerwienią. Na dowód przedstawiamy ciekawe projekty kuchni i mamy nadzieję, że okażą się one pomocne. Zapraszamy do inspirującego artykułu.

Czarne meble kuchenne z drewnem | meble na wymiar Kraków | koncept3d
Czarna meble kuchenne posiadają swoich zwolenników. Nie ma się co temu dziwić patrząc na powyższy projekt. Nowoczesność połączona z dobrym gustem = doskonały efekt!
Kuchnia z czarnymi frontami | black kitchen with wood | koncept3d
Czarna kuchnia nie musi kojarzyć się tylko z ciemnością i przytłoczeniem. Jeśli umiejętnie złączymy ją z drewnem, otrzymamy miłą dla oka i ducha kompozycję!
Czarna kuchnia połyskowa z lamelami | black gloss kitchen | koncept3d
Nowoczesne lamele mogą stać się ciekawym 'bajerem’ w pomieszczeniu. Czarny lacobel natomiast powiększy optycznie nasze cztery ściany.

Czarna kuchnia z drewnem

Zarówno duża jak i mała czarna kuchnia z drewnem potrafią wywrzeć ogromne wrażenie. Aby nie być gołosłownymi poniżej przedstawiamy kilka naprawdę ciekawych projektów kuchni, utrzymanych właśnie w tym klimacie. Prezentowane aranżacje urzekają odbiorcę swoją prostotą. Według nas właśnie w tej prostej formie tkwi ich siła i urok.

Smolisty w połączeniu z białym wygląda obłędnie… koniecznie zobacz film. Na dole artykułu znajduje się dokładny opis prezentowanej kuchni

Kuchnia czarny mat z drewnem

Pierwsza czarna kuchnia z drewnem, którą chcielibyśmy przedstawić to opcja w kształcie litery L. Przeanalizujmy jej poszczególne elementy i zwróćmy uwagę na dekor drewna, który obecnie należy do jednego z najpopularniejszych. Jak wiemy drewno posiada wiele struktur, więc tutaj mamy ogromne pole do popisu.

Aranżacja kuchni matowej czarnej z drewnem
Nowoczesne półki na wino, dwie głębokości wiszących szafek. To wszystko sprawia, że prezentowana kuchnia w oczywisty sposób wpisuje się w kanon aranżacji nowoczesnych. Na próżno szukać tutaj wyspy czy półwyspu

Nowoczesna kuchnia czarna z drewnem

Patrząc już na samą kuchnię odnosimy wrażenie, że jest ona zaprojektowana dla nowoczesnego klienta ceniącego sobie harmonię i zwartą bryłę. Zdecydowanie za nowoczesnością przemawia jej kolorystyka oraz ogólny koncept. Ciemny mat to barwa, która emanuje powagą i dostojnością. Nie ma tutaj miejsca na odstępstwa i wplatanie trzeciego, niepotrzebnego koloru. Dodatkowo aby całość tworzyła jedną bryłę, w dolnych szafkach zastosowane zostały uchwyty frezowane (w masie). Drzwi drewniane natomiast to system bezuchwytowy tip-on.

Czerń + drewno to doskonałe połączenie
Szyk, moda, klasa to niepodważalne przymioty prezentowanej kuchni z drewnem. Kolor drewna to dąb Craft Złoty K003

Meble kuchenne czarne z drewnem

Półki na wino na dobre zagościły w naszych kuchniach. Nie ma się co dziwić, alkohol ten będzie świetnym uzupełnieniem spotkania ze znajomymi, czy romantycznej kolacji z narzeczoną. Tak czy owak, z naszych obserwacji wynika, że pijemy sporo wina – dużo projektów zakłada właśnie takie rozwiązanie. Półki na wino mogą przybierać różne formy, poprzez proste, aż do bardziej skomplikowanych. Przedstawiany projekt to półki w kształcie litery 'X’. Z oczywistych powodów w dekorze drewna.

Nowoczesna kuchnia czarna z drewnem i czarnym okapem
Obowiązkowym punktem przy projektowaniu nowoczesnych kuchni będzie zamocowanie oświetlenia. Wiemy dobrze ile niesie one ze sobą korzyści. Pamiętajmy, aby w szczególny sposób doświetlić miejsca, gdzie pracować będziemy najwięcej

Niewielka nowoczesna czarna kuchnia z drewnem

Poniższy projekt kuchni to również dwie głębokości szafek wiszących. Tym razem wykonane są one z płyty laminowanej w kolorze dębu Pradawnego firmy SWISS KRONO. Zwróćmy uwagę na cienką ramkę, która 'biegnie’ po wewnętrznym obwodzie zabudowy. Ramka ta wyznacza niejako granicę pomiędzy wnętrzem, a zewnętrzną częścią zabudowy.

Aranżacja czarnej matowej kuchni z drewnianymi wiszącymi szafkami | koncept3d projekty kuchni
Projekty kuchni to bardzo często dwie zestawione ze sobą głębokości szafek wiszących. Jak widzimy na wizualizacji, umiejętne ich połączenie potrafi czynić cuda

Matowa czarna kuchnia z drewnem, czyli powiew nowoczesności

Głębsze nadstawki spełniają dwie zasadnicze role:

  • pierwsza to po prostu rola użytkowa: większa głębokość to więcej miejsca na przechowywanie produktów. Problem z rzadko używanymi rzeczami znika
  • druga to ogromny plus do designu: wyróżnienie nadstawek innym kolorem, czy zamontowanie pod nimi oświetlenia LED. Korzyści są wiadome, więc tutaj nie będziemy się rozpisywać
Czarna kuchnia z drewnem i podblatowym zlewozmywakiem | koncept3d projekty kuchni
Nowoczesność to nie tylko uchwyty frezowane. Mnogość klamek pozwala na stworzenie wyjątkowej i indywidualnej kompozycji – nawet w mniejszych aranżacjach

Czarna kuchnia z drewnianym blatem

Nie da się ukryć, że drewniany blat komponuje się wybornie z czarnymi meblami kuchennymi. Dzięki swojej strukturze nadaje kuchni delikatności i w zdecydowany sposób ożywia ją. Monotonia i powaga zostaje przerwana, a my otrzymujemy naprawdę przyjemy projekt kuchni. Zwróćmy również uwagę na zabudowę ściany w przedstawianej aranżacji. Odnajdziemy tutaj szkło z grafiką imitującą naturalny marmur. Górne szafki wraz z drewnianym blatem tworzą świetny kontrast dla tego typu zabudowy ściennej.

Aranżacja czarnej kuchni z dużą ilością drewna

Pojawiają się sytuacje, kiedy klient już na samym początku stwierdza, że chciałby połączyć kolor czerni i drewna lecz w podobnych proporcjach. Oczywiście wychodząc na przeciw waszym oczekiwaniom wysłuchujemy i tworzymy zgodnie z zaleceniami. Poniższa aranżacja jest tej współpracy przykładem.

Projekt kuchni matowej czarnej z dużą ilością drewna | koncept3d projekty kuchni
Projekt kuchni z drewnem i podwieszanym sufitem wykonała swoje zadanie wzorowo

Czarna kuchnia z jasnym drewnem w zbliżonych proporcjach

Już po samym pierwszym spojrzeniu dostrzegamy dużą ilość drewna skomponowanego z matowymi frontami. W ciemnym kolorze odnajdziemy tutaj fronty w słupku obok lodówki, fronty pod blatem (lecz nie wszystkie), oraz głębokie szafki pod sufitem. Cały korpus zaprojektowany został w drewnianej formie, zgodnie z życzeniem klienta.

Drewno w czarnej kuchni to świetny i nowoczesny dodatek
Drewniana zabudowa na ścianie jest nowoczesnym pomysłem na wykończenie nad blatem

Kuchnia z drewnianą zabudową na ścianie oraz drewnianym stołem

Oprócz korpusu drewnem wykończyliśmy również ścianę nad blatem. Jak wiemy, laminat drewniany jako zabudowa to bardzo nowoczesne i często wykorzystywane rozwiązanie. Utrzymanie nie jest trudne, a dostępność wielu wzorów sprawia, że zawsze coś nam się spodoba. Powyżej zauważymy również drewniany stół, który całością nawiązuje do całości.

Klasyczna czarna kuchnia z drewnem i cienkim kamiennym blatem

Ciemne meble to nie tylko ozdoba kuchni nowoczesnych. Dosyć często kuchnie klasyczne występują w podobnym stylu. Na poniższym projekcie kuchni zauważycie, że kompozycja taka wygląda całkiem obiecująco i być może ktoś na takową się skusi do własnego mieszkania. Poniższa aranżacja to fronty z wyżłobionym wnętrzem i przykręconym delikatnym uchwytem.

Wizualizacja czarnej kuchni z drewnem i ladą | koncept3d projekty kuchni
Fronty lakierowane na czarno nie są zarezerwowane tylko dla kuchni nowoczesnych. Jak widzimy taka sama sytuacja jest z kuchenną ladą, która u nas komponuje się wybornie

Drewniana lada kuchenna z czernią zawsze w modzie

Aby połączyć styl nowoczesny z klasycznym swobodnie możemy pokusić się o zastosowanie prostej lady kuchennej, która w zasadzie jest przymiotem kuchni nowoczesnych. Projektowanie mebli na indywidualne zamówienie ma jednak tą przewagę, że bez przeszkód łączyć można ze sobą różne opcje. Pamiętać trzeba tylko aby nie przesadzić.

Ciemna kuchnia z drewnianym stolikiem i ławeczką pod oknem
Czarna kuchnia z drewnem, niewielkim stolikiem, oraz ciekawą ławeczką pod oknem

Drewniany stolik na aluminiowych nogach, oraz siedzisko pod oknem w czarnej kuchni

Jest to bardzo rzadko spotykany widok – niewielka ławeczka wkomponowana w ciąg kuchennej zabudowy. Jeśli jednak głębiej się zastanowimy, układ taki jest szalenie ciekawy i totalnie niestandardowy. Za to właśnie kochamy indywidualne zlecenia – za możliwość swobodnego kreowania!

Duża nowoczesna czarna kuchnia z drewnianym półwyspem

Powyższe przykłady prezentowały raczej niewielkie projekty kuchni. Jak zatem sprawdzi się kolor czarny z dodatkami drewna w większych zabudowach? Odpowiedź jest w zasadzie oczywista, duża kuchnia to praktycznie nieskończone możliwości układów oraz zestawień wizualnych. Spójrzmy na poniższe przykłady.

Drewniany półwysep w czarnej kuchni
Zwróćmy uwagę na cokoły przypodłogowe, które wykonane zostały nie z lakieru, lecz z drewna

Kuchnia czarna z drewnem dąb Sonoma jako często wybierana kompozycja

Dąb Sonoma to drewno, które często pojawia się w przygotowywanych przez nas projektach kuchni. Jest tak najprawdopodobniej dlatego, że nie gryzie się z innymi materiałami. Swobodnie zestawimy go z czernią, bielą, szarością, czy wszelkimi odcieniami kremów. Jak dostrzegamy na wizualizacjach, nawet duża ilość drewna w czarnej kuchni wygląda bardzo elegancko i nie przesyca całości.

Projekt czarnej kuchni z drewnem i długimi uchwytami
Pod oknem z lewej strony klient zażyczył sobie otwartą półeczkę, oczywiście w kolorze drewna. Dzięki temu pomiędzy frontami otrzymujemy ciekawy schowek

Kuchnia biało czarna

Niewątpliwie projekty biało czarnej kuchni są szczególnie obdarzone urokiem. Mówimy, że kontrasty się przyciągają, ale jakie są tego efekty? Otóż mogą być przeróżne rezultaty od przyciągania się magnesów po połączenie odmiennych charakterów, czyli od powstania kompasów do organizacji ślubów. Zaś koncept3d doświadczył dużego natchnienia do projektowania kuchni w dwóch przeciwstawnych barwach dzięki czemu powstały zaskakujące wnętrza. Dlatego kilka wizualizacji kuchni pragniemy przedstawić, aby mogły służyć Państwu jako inspiracja.

Kuchnia biała + czarna, czyli uroki przyciągania się kontrastów

Bez wątpienia stwierdzimy, że zarówno ciemny jak i biały jest kolorem uniwersalnym i oryginalnym. Widząc poniższą wizualizację jeszcze bardziej przekonujemy się do magii tych dwóch przeciwstawnych barw. Ich nierozłączny duet w rezultacie zadziwia nasze oko we wnętrzach. Dlatego nie musimy przekonywać, że kontrasty się przyciągają zwłaszcza w projektach kuchni. W naszym wypadku wizualizacja dopełniona o białe wiszące szafki i blat uzyskała lekkości. Niewątpliwie ciemny kolor stłumił nienaganną biel, podczas gdy biały rozpromienił czerń. Przede wszystkim biały i czarny w kuchni wręcz współpracuje ze sobą, a meble kuchenne tworzą znakomita jedność. W rezultacie prezentowana kuchnia może towarzyszyć nam na długo i nieustannie sprawiać wrażenie nowej.

Czarno biała kuchnia z białym blatem i czarnym AGD | koncept3d projekty kuchni
Czarna kuchnia z dodatkiem białego koloru w szafkach wiszących oraz blacie

Czarno biała kuchnia połysk niczym lustrzane wnętrze

Kuchnia połysk to niewątpliwie numer jeden w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Otóż takie miejsce z meblami kuchennymi w połysku stwarza nieziemską atmosferę wygody. Dlatego kuchnia w połysku zyskuje coraz większe zainteresowanie. Kobiety uwielbiają takie wnętrze, gdyż połysk oświetlony naturalnym słońcem z okna działa podobnie do luster. Przebywanie w kuchni wypełnionej „lustrami” i błyszczącej dookoła robi niesamowity nastrój. Aż żal pracować w takim wnętrzu – czyżby siedzisko w kuchni było nieprzypadkowym wyborem?

Kuchnia czarna z białymi dodatkami | koncept3d projekty kuchni
Czarny połyskowy lakier to propozycja dla bardzo nowoczesnego klienta

Czarno-biała kuchnia z salonem, czyli kuchnia w strefie odpoczynku

Przede wszystkim kuchnia połączona z salonem należy do nowoczesnej aranżacji wnętrza. Niegdyś kuchnia służyła tylko do spełniania się kulinarnie, obecnie jest częścią salonu i strefą odpoczynku. Zobrazowana czarno-biała kuchnia z salonem z pewnością spełnia oczekiwania dla relaksu i wytchnienia po ciężkim dniu pracy. Dlatego zaproponowana kolorystyka nie zawiedzie, a wręcz przeciwnie wywiąże się z niebanalnego zadania jaki jest poprawa samopoczucia i pogoda ducha. Sam design sprawia, że kuchnia mogłaby być salonem. Niewątpliwie w tak luksusowym wnętrzu nie ma mowy o marazmie.

Połyskowa czarno-biała kuchnia z białym blatem | koncept3d projekty kuchni
Aranżacja z elementami drewna komponuje się doskonale

Drewniane siedzisko w kuchni biało czarnej

Ponieważ drewno odnajdzie się w każdym projekcie kuchni postanowiliśmy urozmaicić i nasz projekt. Dlatego siedzisko pod oknem i mały stolik zaproponowaliśmy z wykończeniem drewnianym. Wydaje się, że naturalne drewno nigdy nie straci na wartości, a jego ponadczasowy charakter dowodzi, że nawet w nowoczesnych kuchniach zdaje egzamin na piątkę. Niewątpliwie drewniane siedzisko to atut w kuchni czarno drewnianej, a oprócz funkcjonalnej zalety zyska uznanie za sposób jakim wkomponował się w luksusową kuchnię. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na pomysł siedziska w kuchni. Z pewnością dzięki niemu kuchnia jest o wiele przytulniejsza.

Czarna kuchnia z drewnianym stolikiem pod oknem | koncept3d projekty kuchni
Ciemne barwy ożywione zostały poprzez zastosowanie drewnianej ławeczki pod oknem

Kuchnia biało-czarna z wyspą i lamelami

Wydaje się, że prezentowana kuchnia może być dość wymagająca. Przede wszystkim biały nie ukryje zarysowań, zaś połysk dość dobrze podkreśli odciski palców na frontach. Z pewnością biały połysk jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości, dlatego zaproponowaliśmy biało czarne meble kuchenne, ale z przeważającą białą barwą. Czy zależy nam na łatwym utrzymaniu czystości, czy na efekcie wizualnym, a może komforcie pracy? Na to pytanie odpowiemy sobie już sami planując nowy wystrój kuchni. Niewątpliwie ważnym aspektem jest to, że tylko zamawianie mebli na wymiar może spełnić nasze wszystkie oczekiwania co do kuchni.

Kuchnia biało czarna z wyspą i lamelami | white and black kitchen | projekty koncept3d
Ciemny laminowany blat w biało czarnej kuchni nada całości świetnego kontrastu. Dzięki miejscu na krzesła zyskujemy dodatkową przestrzeń do zjedzenia posiłku.

Kuchnia biało czarna z wyspą

Bez dłuższego namysłu stwierdzimy, że poniższa kuchnia należy do wielkich kuchni. Tą ogromną przestrzeń jeszcze bardziej podkreślają białe meble kuchenne w macie, które oświetlone naturalnym światłem optycznie powiększają wnętrze. Niewątpliwie w takich wnętrzach jak nasze zasadne jest ustawienie wyspy kuchennej w centrum pomieszczenia. W naszym wypadku wyspa troszkę przymyka otwarta kuchnię przez co jest już ta bariera oddzielająca kuchnie od salonu.  Dlatego wyspa w tym projekcie kuchni jest świetnym miejscem roboczym do kulinarnych wyczynów w towarzystwie gości odpoczywających w salonie. Białe kafelki mogą stanowić delikatne wykończenie ściany.

czarna kuchnia z drewnem | koncept3d projekty kuchni
Projekty kuchni mają to do siebie, że możemy popuścić wodze naszej fantazji. Tutaj klient zdecydował, że całość ożywi drewnianymi lamelami dekoracyjnymi.

Kuchnia biało czarna z ciemnym blatem

Z pewnością meble kuchenne w białym macie tuszują ślady po odbitych palcach. Dlatego zasadnie wybrano uchwyty frezowane, aby podkreślić prestiż kuchni. Dzięki temu meble kuchenne wyglądają jak jednolita całość. Końcowy efekt to wyjątkowa aranżacja w minimalistycznym stylu, czyli nadzwyczaj elegancka i na topie. Takim sposobem projektując kuchnię układamy w całość klocek po klocku, a każdy z nich dodaje swoją wartość wnętrzu.

Bardzo ciemny blat w biało czarnej kuchni | white island with black worktops | koncept3d projekty kuchni
Biało-czarna kuchnia z przewagą białego koloru to częsty wybór naszych klientów

Czarna kuchnia matowa z białymi dodatkami – czy wszędzie się sprawdzi?

Niewątpliwie dla jednych ciemna kuchnia matowa wydaje się niedopuszczalna, ponieważ kojarzy się z ciągłym sprzątaniem i mrocznym wnętrzem. Przeciwnie dla drugich liczy się wygląd, a utrzymanie czystości jest w drugiej kolejności. Z kolei inni twierdzą, że biała kuchnia w połysku wymaga większej pielęgnacji. Gdyby skupiać się tylko na czystości stwierdzilibyśmy, że każda kuchnia nie jest łatwa. Bez wątpienia kuchnia to strefa robocza, w której dzieje się dużo, a my nie znajdziemy materiału, który nie będzie wymagał sprzątania. Podsumowując, przyznajmy, że kuchnia matowa z białymi dodatkami oświetlona naturalnym światłem z dużego okna wygląda zjawiskowo. Dlatego kuchnia wygląda na elegancką, gdyż przypomina przystojniaka w białej koszuli i ciemnym garniturze.

Matowa czarna kuchnia z białymi wiszącymi szafkami | koncept3d projekty kuchni
Projekt kuchni z białymi wiszącymi szafkami oraz białym cokołem przypodłogowym

Projekt kuchni czarno-białej jako nowoczesna aranżacja kuchni

Niewątpliwie nowoczesna aranżacja kuchni to postawienie na minimalizm. Prezentowany projekt zakłada ograniczenie się do tych dwóch barw, ewentualnie dopuszcza srebrny sprzęt AGD. Dlatego przebywając w takiej kuchni czujemy elegancję, ład, porządek niczym królewskie wnętrze. Wartym uwagi jest blat w naszych meblach. Z pewnością kamienny blat z marmurkowym wzorkiem tworzy niepowtarzalny design oraz sprawdza się w 100% pod względem funkcjonalnym. Płytki na ścianie to dość tradycyjny wybór jednak ich struktura i kolor sprawiają wrażenie mało spotykanych.

Kuchnia czarno biała połysk | koncept3d projekty kuchni
Drewniana podłoga w kuchni będzie godnym zapamiętania rozwiązaniem

Białe uchwyty do czarnych mebli kuchennych, czyli odważne projektowanie kuchni

Wychodzimy z założenia, że im bardziej odważniejsze projektowanie kuchni tym bardziej oryginalne wnętrza. Dlatego prezentowana kuchnia jest przykładem wyjątkowego połączenia kolorystycznego, totalnie odmiennego. Przełamaniem mrocznej atmosfery będzie tylko jej rozjaśnienie. Niewątpliwie gładkie fronty kuchenne w macie wzbogaciliśmy o białe uchwyty. Kuchnia nie jest monotonna, a wręcz zwraca na siebie uwagę poprzez rzucające się w oczy kontrasty. Z pewnością kuchnia czarna z białymi dodatkami nigdy się nie znudzi, gdyż barwę luksusową połączyliśmy z kolorem na topie. Białymi dodatkami jest także okap, cokół dolny i szafki wiszące.

Czarna kuchnia z białymi przykręcanymi uchwytami i białym okapem
Dostępność pochłaniaczy jest przeogromna. W naszym wypadku bardzo trafnym rozwiązaniem było zastosowanie białego okapu

Inne ciekawe aranżacje czarnych kuchni

Drewniana lada w czarnej kuchni
Projekt matowej kuchni w czerni i drewnie | koncept3d projekty kuchni
Brokat to nowoczesny dodatek w czarnych i białych kuchniach
Czarna kuchnia z drewnianymi dodatkami w formie otwartych półek | koncept3d projekty kuchni
Wyspa kuchenna z drewnianym blatem w czarnych meblach kuchennych | koncept3d projekty kuchni
Wiszące szafki w czarnym matowym lakierze
Wykończenie ściany nad blatem w formie drewna w czarnej kuchni | koncept3d projekty kuchni
Drewniane półki na tle czarnej płyty matowej
Jasno drewnian kuchnia z czarnym blatem i pogrubieniami

Czarna kuchnia: podsumowanie

Pośród setek kolorów i możliwości ich zestawień to te wizualizacje czarnych kuchni urzekły nas w wyjątkowy sposób. Połączenie powagi, nowoczesności z ciepłem i tradycją to rewelacyjna mieszanka. Oczywiście są to tylko pomysły, a możliwości jest dużo więcej. Wierzymy, że mnogość przedstawionym przykładów pozwoli Państwu znaleźć ten najodpowiedniejszy dla siebie wybór.

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry