Czarne AGD w białej kuchni

Czarne AGD w białej kuchni | koncept3d

Jak już kilkakrotnie wspominaliśmy biała kuchnia jest uniwersalna pod względem dopasowania do niej wyposażenia, sprzętu AGD jak i dekoracji. Jasna kuchnia daje nam wolną rękę, aby zmieniać jej wystrój w miarę naszych potrzeb, gdyż toleruje bardzo szeroka gamę dodatków w przeróżnej kolorystyce. Może dlatego stała się najbardziej docenioną kuchnią w obecnym czasie. Dlaczego skupiliśmy się na czarnych urządzeniach? Ponieważ czarne AGD w białej kuchni robi aktualnie furorę. Jednak to nie wszystko… zachęcamy więc do artykułu.

Więcej białych inspiracji odnajdziemy w poniższym artykule

Czerń jako dodatek w białych kuchniach

Kolor czarny to kolor wymagający specjalnej uwagi w nowoczesnych wnętrzach. Bez wątpienia wzbogaca pomieszczenie swoją elegancją, a zarazem wprowadza dawkę tajemniczości. Nic tak nie przyciągnie odważnej czerni jak  neutralna biała kuchnia. Przyglądając się poniższej wizualizacji zauważamy jak nieco sterylna biała kuchnia zawiewa lekkim luksusem. Tutaj czarny dodatek nie przytłoczył pomieszczenia, a wręcz przeciwnie orzeźwił wnętrze. Idąc z duchem czasu stwierdzimy bez wątpienia, że kontrasty i minimalizm są numerem jeden w teraźniejszych kuchniach.

Czarna zabudowa na ścianie wraz z granitowym zlewozmywakiem | koncept3d
Sprzęt AGD w czarnym kolorze znakomicie komponuje się w białej kuchni tworząc dozę tajemniczości

Czarny sprzęt AGD jako atut w kuchni

Czarny sprzęt AGD działa na kuchnię jak balsam leczniczy. Biała kuchnia, niezależnie w jakim stylu cieszy się dużym zainteresowaniem, ale to nadal ekstrawagancki wybór na tle zakorzenionego, stalowego wyposażenia. Zaprojektowana biała kuchnia z pewnością zachwyci swoim odmiennym i nieszablonowym klimatem. Obecnie czarne wyposażenie kuchni bez problemu znajdziemy na górnej półce w sklepach. Atutem na pewno jest to, że pomimo mody nie musi być  wcale wygórowane cenowo.

Czarne AGD w białej kuchni i połyskowe czarne płytki na podłodze| koncept3d
Czarny sprzęt to nadal ekstrawagancki wybór

Czarne wyposażenie to niełatwy dodatek w kuchniach

Niewątpliwie czarne elementy przyciągają kurz i podkreślają wszelkie odciski palców. Dlatego decydując się na czarny sprzęt w kuchni liczyć się musimy z częstszymi porządkami, aby kuchnia wyglądała idealnie. Nasza kuchnia została wyposażona w niebanalny stół z oszklonym czarnym blatem. Zaś blat kuchenny wykonany został o powierzchni matowej dzięki czemu zniwelujemy widoczność zarysowań, czy tłustych plam. Czarny kolor niełatwo skomponować z każdą kuchnią. W małych i ciemniejszych kuchniach kolor ten nie będzie spełniał takich funkcji jak w białej kuchni. Jasna kuchnia potrzebuje bowiem wyróżniających się elementów, aby nie była zbyt sterylna.

Biały stół z czarnym szkłem to bardzo nowoczesne rozwiązanie | koncept3d
Czarne blaty w kuchni wymagają szczególnej dbałości

Projekt minimalistycznej czarno białej kuchni

Dzisiejszy projekt biało czarnej kuchni to czysta przyjemność w tworzeniu tak profesjonalnych i oryginalnych wnętrz. Biało czarna kuchnia w zupełnym minimalizmie to trend w obecnych aranżacjach. Szafki z systemem bezuchwytowym wbudowano w ścianę tworząc jednolitą całość w bieli. Przełamaniem zabudowy jest kontrastowa, czarna strefa robocza, która oświetlona lampkami LED błyszczy na tle minimalistycznej kuchni. Jedynym, szczególnie wyróżniającym się sprzętem jest czarna lodówka z kostkarką będąca bajerem w kuchni. Dość spory sprzęt w dodatku czarny to piorunująca zmiana klimatu w kuchni. 

Biały stół z czarnym szkłem to bardzo nowoczesne rozwiązanie | koncept3d
Przedstawiana kuchnia posiada uchwyty frezowane, które obecnie są bardzo na topie. Więcej na temat uchwytów przeczytamy w artykule: uchwyty do szafek kuchennych

Czarne AGD w białej kuchni: podsumowanie

Wybór sprzętu AGD do kuchni należy do każdego z osobna. Jedni patrzą na modę, drudzy na komfort pracy w kuchni. Nasza czarno biała kuchnia na pewno będzie inspiracją, jednak zapewniamy – to szczegóły robią najlepszą robotę i wpływają na efekt końcowy.

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *