Dąb Halifax naturalny w kuchni – aranżacje

Dąb Halifax naturalny w kuchni H1180 Egger - inspiracje

Dąb Halifax naturalny H1180 to kolejny dekor od firmy Egger, który kusi klientów swoją piękną strukturą i barwą. Materiał ten występuje zarówno jako wypełnienie blatów roboczych, jak i płyt meblowych. Dzięki temu możemy wykorzystać go także jako fronty w naszych meblach. Warto również zaznaczyć, że dąb Halifax naturalny posiada wielu konkurentów w postaci dekorów, a należą do nich chociażby: dąb Hamilton, dąb Craft Złoty czy dąb Pradawny. Poniżej zamieszczamy kilka wizualizacji z prezentowanym odcieniem drewna w połączeniu z innymi kolorami.

Dąb Halifax naturalny z czarnym

Wzór płyty, którą w tym artykule przytaczamy bez wątpienia należy do tych TOP’owych. Być może jest to spowodowane tym, że bez problemu zestawimy go chociażby z czernią, która również uchodzi za prestiżową. Wiadomą rzeczą jest, że jak już zamawiamy kuchnię to pasuje zrobić to z myślą, że posłuży nam ona na dłużej. Musi więc być ładna, ale przede wszystkim funkcjonalna!

dąb halifax naturalny z czarnym | koncept3d aranżacje wnętrz
Połączenie czarnego lakieru w połysku z drewnem Halifax to naszym zdaniem bardzo dobry pomysł. Kuchnia wygląda nowocześnie, ale przy tym nie traci na funkcjonalności.
dąb halifax naturalny kuchnia | koncept3d projekty
Zwróćmy uwagę na blat roboczy. Zarówno on jak i fronty posiadają jeden dekor. Całość jest jednak 'poprzecinana’ czarnymi uchwytami UKW-7, dzięki czemu uzyskujemy nowoczesny koncept.

Dąb Halifax naturalny z białym

Jeśli pisaliśmy o czerni, to trzeba pokazać również biel. Ta w połączeniu z Halifax’em również wygląda bardzo obiecująco, chociaż inaczej niż z ciemnymi barwami. Mamy jednak odczucie, że bardziej do gustu przypadnie wam ta jaśniejsza koncepcja. Być może dlatego, że białe kuchnie są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu czystości. No i oczywiście klienci jednak podążają w kierunki jaśniejszych dekorów…

dąb halifax z białym | koncept3d
Biały lakier matowy w połączniu z dębem Halifax. Dla kontrastu pomiędzy blatem a szafkami górnymi użyliśmy białego lacobelu na ścianie.
kuchnia dąb halifax naturalny z białym | koncept3d
Czarne sprzęty AGD święcą triumfy. W zdecydowanej większości projektów to ten kolor lodówek, piekarników czy zlewozmywaków wybieracie najchętniej.

Drewniany dekor na ścianie i blacie roboczym

Oczywiście tą Egger’owską płytę możemy zastosować również w połączeniu z szarością, kremem czy innymi kolorami. Ogranicza nas w zasadzie wyobraźnia. Poniższe zdjęcia są tego potwierdzeniem.

dąb halifax naturalny na ścianie | koncept3d
Ważnym jest, aby całość zestawić w sposób przyjemny dla oka. Co sądzicie o jasnej szarości z drewnianym blatem i zabudową na ścianie? Podświetlenie wyspy to również ciekawy pomysł rozjaśniający całe pomieszczenie.
dąb halifax naturalny blat | koncept3d
Aby cała aranżacja nie była monotonna, możemy zastosować w jednej kuchni dwa rodzaje blatów. U nas w przykładzie blat kuchenny to dąb Halifax. Blat na wyspie to z kolei ciemny kamień.
stół dąb Halifax | koncept3d
Tak jak na początku pisaliśmy, wykonanie stołu czy eleganckiej półeczki nie będzie problemem. Dąb Halifax firmy Egger występuje w formie płyty meblowej, dzięki czemu możliwości jego zastosowania jest bardzo dużo.
RTV z dębem Halifax | koncept3d
Ciekawym motywem bez wątpienia będzie zastosowanie płyty meblowej w szafce RTV. Każdy z takich pojedynczych dodatków czyni z mebla oryginalny i dostosowany do danego klienta.

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry