Dąb Hamilton naturalny w kuchni – aranżacje

Dąb Hamilton Naturalny aranżacje | koncept3d projekty kuchni

Pośród wielu rodzajów drewna używanego przy produkcji mebli, jest kilka szczególnie ulubionych jak wynika z naszych obserwacji. Najczęściej wybierane dekory to bez wątpienia: dąb Sonoma, dąb Lancelot, czy dąb Złoty. Kolejnym odcieniem, któremu chcielibyśmy się przyjrzeć bliżej, będzie inny z dębowej rodziny, mianowicie dąb Hamilton naturalny. Zapraszamy do zapoznania się z inspirującymi zdjęciami.

Ciekawy kolor kuchni to niewątpliwie jej wielka zaleta
Jasny matowy lakier w połączeniu z miodowym blatem i dużym oknem zdecydowanie nadał kuchni oryginalności

Dekor dębowy jako szlachetny dodatek w meblach kuchennych

Nie ważne czy czy będzie to dąb, buk czy jeszcze jakiś inny dekor – drewno w każdej postaci potrafi ożywić i nadać kuchni kolorów i oryginalności. Klient dla którego wykonana została przedstawiana wizualizacja zdecydował, że jego meble będą połączeniem lekkiego popielu z miodowym blatem dąb Hamilton. Jak łatwo można stwierdzić, taka konfiguracja okazała się strzałem w 10, ponieważ wizualnie otrzymaliśmy naprawdę ciekawy i godny uwagi projekt. Wspomnijmy, że obecnie zauważamy tendencję zwyżkową dla matowych lakierów.

Blat oraz zabudowa ścienna wykonane zostały w dekorze dąb Hamilton
Kuchnia z blatem i drewnianą zabudową w kolorze dąb Hamilton

Zabudowa na ścianie w kolorze blatu

Nikt nie powiedział, że drewniane powinny być tylko drzwiczki czy blat. W aranżacji zastosowana została metoda drewnianego wypełnienia. Co to znaczy? Otóż wszystkie elementy pod blatem jak i równoległe nad nim szafki wiszące, wykonane zostały z matowego lakieru. Drewnianą otrzymaliśmy tylko przestrzeń roboczą, dzięki czemu podczas pracy choć troszkę mamy kontakt z naturą. Zgadza się, nie jest to naturalny drewniany blat, lecz zawsze przyjemniej dla oka. Oprócz tego, kuchnia z blatem dąb Hamilton wraz z felcowanymi uchwytami tworzy jedną płaszczyznę, co będzie ogromną zaletą dla osób ceniących sobie symetrię i równe linie.

Okap w aranżacji jest niewidoczny
Gładkie, frezowane uchwyty nadają kuchni lekkości i nowoczesności

Kuchnia z blatem dąb Hamilton naturalny jako alternatywa dla litego drewna

Oczywiście naturalne drewno to naturalne drewno. Porównywanie materiału jakim jest płyta laminowana do naturalnego materiału jest trochę bez sensu. Co jednak w przypadku, kiedy zależy nam na oszczędności ponieważ nie możemy lub z jakiegoś powodu nie chcemy mieć w kuchni naturalnego drewnianego elementu? Odruchowo i totalnie samoczynnie nasuwa nam się na myśl zamiennik jakim będzie płyta meblowa. Ich ogromna ilość wybarwień i struktur czyni je wartym zastanowienia zamiennikiem dla droższego i trudniejszego w utrzymaniu drewna. Jednym z zamienników nad którym zdecydowanie warto się jest zastanowić, będzie bez wątpienia wybarwienie dąb Hamilton firmy Egger.

Kuchnia z blatem dąb Hamilton oraz szufladami w półwyspie | koncept3d
Kuchnia dąb Hamilton naturalny z niewielkim, ale bardzo użytecznym półwyspem znajdzie swoich zwolenników

Dąb Hamilton Naturalny w innych aranżacjach

Drewniane półki z drewninymi plecami w białej kuchni zestawionej z dębem Hamilton
Dekor tego drewna doskonale sprawdzi się w połączeniu z białym kolorem. Zwróćmy uwagę na nowoczesne podświetlenie półek wiszących
Ciekawe są uchwyty, które mają lekko zaoblone końce
Miodowy odcień drewna zgra się bez problemu z odcieniami szarości
H3303 ST10 to dekor użytego w wizualizacji laminatu drewnianego | koncept3d projekty kuchni
Dąb Hamilton naturalny z powodzeniem zastosujemy na kuchennym blacie czy jako korpus szafek
Laminat drewniany Hamilton na kuchennym blacie i wyspie
Wyspa kuchenna z cokołem w drewnianym kolorze i z drewnianym blatem
Dąb Hamilton w połączeniu z białym lakierem
Aranżacja mebli kuchennych w odcieniu drewna i bieli, z krótkimi czarnymi uchwytami

Kuchnia z blatem dąb Hamilton: podsumowanie

Pomimo tego, iż dąb Hamilton naturalny jest pięknym i cieszącym oczy dekorem pamiętajmy, że w próbnikach odnajdziemy ich dużo więcej. Przed ostatecznym zamówieniem zwróćmy uwagę na pozostałe elementy pomieszczenia, takie jak: płytki, kolor ścian czy kolor frontów meblowych. Postarajmy się stworzyć przestrzeń, w której poczujemy się wolni i szczęśliwi 🙂

Poniżej więcej inspiracji

Przewiń do góry