Dąb Sonoma w kuchni – ciekawe aranżacje

Dąb Sonoma aranżacje | koncept3d projekty kuchni

Kolejnym dekorem, któremu chcielibyśmy bliżej się przyjrzeć będzie dąb Sonoma – chyba nikomu nie trzeba go przedstawiać. Można śmiało stwierdzić, że cały rok 2018 należał do niego. Oczywiście nie znaczy to, że teraz wyszedł już z mody całkowicie. Łatwość łączenia go z wszelkimi odcieniami szarości, kremów i bieli stawia go w czołówce najczęściej wykorzystywanych. Spójrzmy na poniższe aranżacje i zainspirujmy się!

Wzornik dąb Sonoma firmy Pfleiderer | koncept3d projekty kuchni
Dekor dąb Sonoma z firmy Pfleiderer – oryginalne zdjęcie z próbnika

Dąb Sonoma z białym, czyli pełen ciepła projekt

Z pewnością drewniane meble kuchenne w towarzystwie czarnych uchwytów sprawiają wrażenie mocnej kuchni z charakterem. Niewątpliwie drewno jako naturalny materiał podkreśla swą siłę jakiej człowiek nie jest w stanie przezwyciężyć. Dlatego mocny charakter kuchni załagodziliśmy poprzez połączenie z bielą. Drewniane szafki wiszące w białej kuchni dodały całości łagodnego charakteru. Jasne meble kuchenne jednoczą się z białą ściana tworząc jednolitą całość, a drewniana rama z Sonomy dyskretnie oddziela je od siebie. Na pierwszy rzut oka białe szafki są niczym na drugim planie, a przeciwnie drewniane meble kuchenne to te dominujące.

Czarne uchwyty w białych meblach kuchennych z drewnianymi dodatkami
Czarne uchwyty wyglądają elegancko na tle laminatu dąb Sonoma
Dolne szafki w białym połyskum, a górne w dekorze dęba Sonomy z poziomym usłojeniem

Nowoczesny blat w kuchni z dębu Sonomy

Dlaczego drewniana kuchnia z białym jest tak popularna i nowoczesna? Przede wszystkim dlatego, że jako tradycyjny pomysł na aranżację wnętrza jest czymś oczywistym. Przeciwnie drewniana kuchnia w połączeniu z bielą tworzy odmienny charakter, ale jakże lekki i stonowany. Dlatego właśnie dąb Sonoma z białym jest nowoczesnym projektem kuchni, a minimalizm i modne kolory sprawiają, że kuchnia cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Blat na ladzie oraz pionowe boki wykończone drewnianym dekorem i wysokie krzesła
Długa lada kuchenna z piekarnikiem i płytą elektryczną na tle dębowego blatu
Długa wyspa kuchenna z drewnianymi dodatkami w formie lady do siedzenia | koncept3d projekty kuchni

Meble kuchenne z dębu Sonoma z uchwytami frezowanymi

Przede wszystkim kuchnia drewniana z białym należy do dość spokojnej aranżacji. Niewątpliwie drewno dostarcza naturalnego klimatu, nawiązuje do przyrody, a w połączeniu z białym jeszcze bardziej podkreśla ład i harmonię w kuchni. Tego typu aranżacja prezentuje się świetnie w nowoczesnych wnętrzach, ale bez uchwytów jest jeszcze bardziej ciekawszym pomysłem. Prawdą jest, że system bezuchwytowy w kuchni wymaga częstszego mycia frontów, ponieważ za każdym razem otwierając szafki dotykamy mebel. Jednak pomimo tego, kuchnia bez uchwytów znakomicie sprawdza się wśród domowników z małymi dziećmi. Bez wątpienia fronty bez uchwytów nie zostaną tak łatwo otwarte przez maluchów, a młode matki wiedzą doskonale o czym piszemy…

Kwiatek w meblach kuchennych - czemu nie? | koncept3d projekty kuchni
Projekt białej kuchni kuchni z dodatkiem dąb Sonoma w postaci zabudowy ściennej

Dąb Sonoma z kremem i dużym oknem na środku

Za sprawą dużego okna nawet w mniejszej kuchni w kształcie litery U wszystko wydaje się być na właściwym miejscu. Niewątpliwie doskonałe naświetlenie oraz przyroda w zasięgu ręki napełnia nas pozytywną energią, dzięki czemu to nie miejsce na marudzenie. Szafki wiszące w kremowym połysku dodają lekkości małej zabudowie. Dlatego jak najbardziej zasadny jest wybór jaśniejszego drewna w prezentowanym projekcie. Cieplejszy odcień drewna z mocno zarysowanymi słojami jest na topie pod względem zakrycia plam i niedoskonałości na meblach. Bez wątpienia kremowo drewniane meble kuchenne wzajemnie się uzupełniają tworząc idealny duet kolorystyczny. Pozostaje tylko zadać pytanie czy harmonia jaka płynie z prezentowanej aranżacji to sprawa okna, czy doskonałego połączenia barw? Jak najbardziej każdy szczegół w projekcie kuchni ma znaczenie, a na świetny design kuchni wpływają nie tylko te dwa czynniki.

Waniliowa aranżacja kuchni z pogrubieniami w dekorze dęba Sonomy
Podwieszana kuchenka mikrofalowa w górnych szafkach
Połyskowa aranżacja kremowej kuchni z blatem dąb Sonoma i stalowym piekarnikiem
Drewno dąb Sonoma stanowi świetne wykończenie kremowej kuchni | koncept3d projekty kuchni

Dąb Sonoma z szarym połyskiem i półwyspem

W poniższym projekcie przedstawiamy odważną ciemnoszarą kuchnię o mocno widocznym połysku. Niewątpliwie wysoka lada nadaje poważnego charakteru kuchni i doniosłości. Niewielkie drewniane wstawki znakomicie wkomponowały się w zabudowę meblową. Dodatek drewna w grafitowej kuchni wykorzystaliśmy dla wydzielenia drugiej głębokości szafek wiszących. Niewątpliwie sporym zainteresowaniem cieszy się taki zabieg i wygląda świetnie. Szara kuchnia z dekorem dąb Sonoma to wart zastanowienia koncept.

Ciemnografitowa kuchnia z ladą i płytą Sonoma
Ciemnoszare meble kuchenne elegancko skomponowane z dekorem dąb Sonoma | koncept3d projekty kuchni

Aranżacja jasnoszarej kuchni z Sonomą

Niektórzy wybierają zabudowę meblową pod sam sufit, inni wolą kuchnię bez szafek wiszących, a jak sprawdza się kuchnia z delikatnymi szafkami wiszącymi w dodatku w bieli. Białe szafki wiszące w połysku, z delikatnymi uchwytami posiadają tylko i wyłącznie zalety. Przede wszystkim przy dodatkowych szafkach zawsze znajdzie się pomysł na ich zagospodarowanie. Niektórym wydaje się, że zbyt duża ilość szafek sprawia wrażenie przepychu. Przeciwnie w naszym projekcie kuchni jasnoszarej szafki wiszące bez uchwytów optycznie powiększają pomieszczenie. Za sprawą białych frontów w połysku kuchnię ogarnął blask, a światło z okna jeszcze bardziej się ku temu przyczyniło. Dlatego grunt to dobry dobór koloru i materiału na fronty.

Eleganckie półeczki z miejscem na szkło czy dekoracje
Lada kuchenna na skośnych nogach w kolorze Sonomy
Aranżacja wysokiego słupka z lodówką i piekarnikiem z zakończeniem w kolorze dąb Sonoma

Cała kuchnia z drewna a blat w ciemnym kolorze

Niewątpliwie zabudowana drewniana kuchnia może wydawać się zbyt monotonna. Dlatego jesteśmy od tego, aby doradzić, a tym razem wprowadziliśmy do przedstawianej kuchni ciemny blat roboczy. Przede wszystkim uzyskaliśmy dzięki temu wrażenie głębi z mocniejszym charakterem. Tym sposobem całość stała się ciekawsza, a zarazem na topie. Skośny okap nadał kuchni nowoczesności, a o to przecież chodzi!

Aranżacja mebli kuchennych w kolorze dęba Sonomy z ciemnym blatem | koncept3d projekty kuchni
Ciemny blat w połączeniu z dębem Sonomą to świetne rozwiązanie
Otwarte półeczki wykonane z drewnianego dekoru i ciemny blat

Dąb Sonoma i jego inne aranżacje

Relingowe uchwyty w białej połyskowej kuchni z dębowym dekorem
Niewielki kawałek blatu z prawej strony kuchni
Lewa część mebli kuchennych z widocznym drewnianym blatem
Projekt kuchni z drewnianymi bokami i drewnianym blatem | koncept3d projekty kuchni
Aranżacja białej matowej kuchni z blatami i bokami w kolorze dęba Sonomy
Wysoka zabudowa obudowana pogrubianą ramką w dębowym dekorze
Obudowa czarnej lodówki cienkim boczkiem z płyty laminowanej dębowej
Wizualizacja białej kuchni lakierowanej na połysk z korpusami dąb Sonoma

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry