Drewniana kuchnia z czarnym blatem

Drewniana kuchnia z czarnym blatem | koncept3d

Drewniana kuchnia to niewątpliwie klasyka, która wcale nie musi być prosta, czy skromna. Drewniane meble kuchenne z czarnymi dodatkami stały się oryginalnym pomysłem na nowoczesną aranżację kuchni połączonej z salonem. Prezentowana drewniana kuchnia z czarnym blatem wkomponowała się perfekcyjnie w styl w jakim wykonane jest wnętrze, a jednocześnie nadała pomieszczeniu rzadko spotykany klimat. 

Drewniana kuchnia w połączeniu z czernią

Co sprawia, że pomimo wielu czarnych elementów nasze wnętrze nie wygląda na przygnębione, czy ciasne?

  • bez wątpienia sukcesem jest dobór kolorów i odpowiednia aranżacja. Ciepło głównie płynie z drewna dąb Lancelot, które przeważa w całym umeblowaniu. Te klasyczne meble kuchenne zostały wsparte mocną i elegancką czernią. Połączenie kolorystyczne należy do najmodniejszych trendów we współczesnych aranżacjach kuchni
  • duża przestrzeń sprawia wrażenie wolności i komfortu. Za sprawą połączenia kuchni i salonu z białym wypoczynkiem czujemy spokój i nastrój do relaksu. Połączenie kuchni z salonem to dobry sposób na wprowadzenie do wnętrza dużo naturalnego światła poprzez wielkie okno tarasowe
  • nawet niewielki szczegół w postaci lekkich obrazów i designerskich lamp z łatwością ożywiły nasze wnętrze. Drewniana kuchnia w połączeniu z czernią nie musi nas przytłaczać i być zimna
Drewniana kuchnia z czarnym blatem i stołem | projekty mebli kuchennych koncept3d
Drewniana kuchnia w czarnym wnętrzu to najmodniejszy trend we współczesnych aranżacjach

Podłoga w czarno drewnianej kuchni

Zwróceniu uwagi wymaga sama aranżacja podłogi w czarno drewnianej kuchni – tam gdzie dominuje drewno wkomponowano ciemne panele na podłogę, zaś gdzie przeważa czerń zastosowano drewniane panele, które dodają naturalnego blasku. W ten sposób ciepło, które wypływa z kuchni podczas przyrządzania posiłków oraz gorąca atmosfera wynikająca z natłoku kuchennych czynności stłumione zostały zimną podłogą, zaś strefa relaksu poprzez drewno nabrała przytulnego nastroju.

Drewniane meble kuchenne z czarnym blatem i drewnianym stołem

Stół lub wyspa to podstawa w kuchni. W końcu ważne jest nie tylko wygodne i przyjemne przyrządzanie posiłków, ale i zajadanie się pysznymi efektami naszej pracy w kuchni. W naszym projekcie postawiliśmy na prosty stół. Patrząc na całą aranżację jest ona dość bogata, dlatego prosty drewniany stół musi zaspokoić nas przy spożywaniu posiłków. Ale nasz stół nie tylko poradził sobie z tym zadaniem. Dodatkowo w elegancki sposób oddzielił nam przestrzeń kuchenną od salonu. Krzesła ustawione już w części salonu namawiają nas do odpoczynku, zaś wystający blat stołu jest wygodny do szykowania posiłków. Stół w naszym wypadku może być dodatkowym miejscem roboczym, gdyż jest przedłużeniem całego umeblowania tworząc półwysep. Drewniane meble kuchenne z czarnym blatem i drewnianym stołem to nowoczesna aranżacja, która jednocześnie sprzyja komfortowi pracy.

Projekt kuchni z szafkami pod sufit
Prosty drewniany stół naturalnie oddziela kuchnię od salonu

Matowa drewniana kuchnia z czarnym blatem  

Proste i minimalistyczne drewniane meble kuchenne z czarnym blatem i czarnymi dodatkami sprawiają wrażenie luksusu i ekstrawagancji. Z racji, że w kuchni dominuje kolor czarny skupiliśmy się na tym, aby meble były proste, najlepiej o geometrycznym charakterze. I tak powstały szafki o niemal identycznych wymiarach z delikatnymi czarnymi uchwytami. Wiszące szafki zostały wykonane w czarnym macie.

Błyszczące czarne powierzchnie pięknie odbijają światło, ale są trudniejsze w utrzymaniu czystości mając na uwadze, że każdy odcisk palca widać gołym okiem.

Błyszczące czarne powierzchnie pięknie odbijają światło, ale są trudniejsze w utrzymaniu czystości mając na uwadze, że każdy odcisk palca widać gołym okiem.Szafki zintegrowały się z czarną ścina tworząc na pozór jednolitą całość. Drewniane meble kuchenne z czarnym blatem to obecnie dość popularne zestawienie kolorystyczne. Blat oprócz idealnego wyglądu wkomponował się z czarna płytę indukcyjną tworząc na pozór jeden ciąg eleganckiej płyty roboczej. Świetny efekt robią lampki LED  pod szafkami wiszącymi. Kolor czarny rozbudził się, a nasza kuchnia w kształcie litery U nabrała wdzięku i szykowności. Niewątpliwie praca w kuchni także będzie łatwiejsza, a obiad szybciej ugotowany.

Lustro będzie ciekawym dodatkiem w drewnianej kuchni z czarnym blatem
Drewniana kuchnia z czarnym blatem oświetlona lampkami LED nabiera blasku

Dodatki w drewnianej kuchni z czarnym blatem

Drewniana kuchnia z czarnym blatem nie będzie pochmurna jeśli odpowiednio ją ozdobimy. Odpowiednim dodatkiem w ciemniejszych wnętrzach staną się niewielkie doniczki z żywymi ziołami na czarnym blacie. Żywe kwiaty, czy zioła dodają zapału do działania, a w kuchni na pewno jest taki potrzebny. Duże okrągłe lustro na czarnej ścianie to pierwszy rzucający się element naszym oczom.

Żywe kwiaty, czy zioła dodają zapału do działania, a w kuchni na pewno jest taki potrzebny.

Lustro jako mało spotykany dodatek w kuchni na pewno powiększy nam nieco przestrzeń, przykuje uwagę niejednego, a korzystający z kuchni praktycznie go wykorzystają przeglądając się nawet podczas typowych obowiązków domowych – idealny dodatek z myślą o kobietach. Dodatkiem, który zmienia zimną kuchnię w pełną energii staną się przeróżne lampy, u nas niby w klasycznym stylu, a oryginalne. I podstawowy dodatek, w który wyposażona jest każda kuchnia w zależności od gustu to aranżacja ściany nad blatem. W naszym projekcie drewnianej kuchni z czarnym blatem świetnie sprawdziły się płytki przypominające marmur.

Wizualizacja mebli kuchennych w drewnianym kolorze | koncept3d
Żywe zioła w kuchni dodają optymizmu i zapału do działania

Drewniana kuchnia z czarnym blatem: podsumowanie

Jak widzimy, jest wiele sposobów na ożywienie ciemnego wnętrza lub rozbudzenie klasycznego drewna. Można spokojnie wprowadzić do kuchni dużo czarnych elementów zachowując ład i harmonię. Pamiętajmy, ciemne kuchnie zawsze najlepiej rozjaśnić drewnem zachowując naturalne umeblowanie. Ciemna kuchnia nie jest już wyzwaniem dla odważnych projektantów, ale staje się codziennością.

Dąb Lancelot Pfleiderer | koncept3d
dąb Lancelot firmy Pfleiderer to obecnie bardzo modny dekor

Poniżej więcej inspiracji

1 thought on “Drewniana kuchnia z czarnym blatem”

  1. Pingback: Kuchnia z blatem dąb Hamilton [miodowy odcień w kuchni]

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *