Drewniane kuchnie – inspirujące aranżacje i pomysły

Drewniane kuchnie to niewątpliwie klasyka, która wcale nie musi być prosta, czy skromna. Tego typu meble kuchenne z czarnymi, białymi czy szarymi dodatkami stały się oryginalnym pomysłem na nowoczesną aranżację kuchni. Prezentowane projekty kuchni mogą okazać się ciekawą inspiracją, a jednocześnie nadać pomieszczeniu rzadko spotykanego klimatu. 

drewniane kuchnie z czarnym blatem i czarnymi uchwytami
Czarny blat bardzo dobrze komponuje się w towarzystwie drewnianych frontów.
drewniane kuchnie z czarnym połyskiem
Bardzo duża aranżacja drewnianych mebli kuchennych zestawionych z czarnym połyskiem i wyspą na środku.
drewniane kuchnie i lamele w małej kuchni
Dla kontrastu mała kuchnia w całości z drewna. Wyjątek stanowi ciemny blat i zabudowa ściany.

Drewniane kuchnie z białym

Jeśli chcemy stworzyć przyjemny klimat w kuchni pełny ciepła i naturalności, a zarazem w nowoczesnym wydaniu warto postawić na drewniane meble kuchenne z bielą. Poniższe projekty to właśnie takie połączenie, czyli przejaw klasyki w nowoczesnym wydaniu. Nadmieńmy, że to właśnie drewno zestawione z bielą jest według naszych obserwacji najczęściej wybieraną konfiguracją kolorystyczną.

biała kuchnia z drewnem Dąb Craft Złoty i pod sufit
Bardzo często pojawiająca się kompozycja drewna z bielą. Prezentowany tutaj dekor drewna to Dąb Craft Złoty firmy Swiss Krono.
meble kuchenne drewniane z białym i uchwytami frezowanymi
Zwróćmy uwagę na sposób otwierania szafek. W szafkach dolnych zastosowano uchwyty frezowane, a w górnych fronty opuszczone poniżej korpusu.
biało-drewniana kuchnia z oknem dąb Złoty nad blatem
Ważnym aspektem w drewnianych, ale i innych kuchniach będzie bez wątpienia przemyślane oświetlenie.
drewniany blat w białej kuchni z połączonym parapetem
Czarny zlewozmywak bardzo elegancko prezentuje się na tle drewnianego blatu.

Kuchnia w drewnie z szarym

Dość spokojne aranżacje kuchni drewnianych z szarościami z pewnością zdobędą wielu miłośników. Kuchnia w nowoczesnym stylu i spokojnej tonacji przykuje uwagę większości, gdyż należy do dość popularnych koncepcji. Wierzymy, że i Wam się spodoba. Pamiętajmy, że szarości występują w wielu odcieniach. Z tego też powodu bez problemu powinniśmy wybrać ten idealny i najwłaściwszy.

nowoczesna kuchnia drewniana z szarym i białym blatem
Rewelacyjną alternatywą dla czerni okazać się może ciemny grafit albo szarość. Takie zestawienie z drewnem jest godne uwagi.
drewniane kuchnie z szarym i podwieszanym sufitem
Czasami warto pokombinować z różnym ułożeniem kolorów. Czyż całość nie wygląda imponująco dobrze?

Kuchnia czarno drewniana

Zestawienie czerni i drewna to istny kosmos. Co sprawia, że pomimo wielu czarnych elementów nasze wnętrze nie wygląda na przygnębiające, czy ciasne?

  • bez wątpienia sukcesem jest właściwy dobór kolorów i odpowiednia aranżacja. Ciepło i naturalność płynąca z drewna odgrywa tutaj bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą rolę. Tego typu połącznie kolorystyczne należy do jednych z najmodniejszych trendów we współczesnych aranżacjach kuchni
  • duża przestrzeń sprawia wrażenie wolności i komfortu – jeśli oczywiście mamy taką możliwość. Za sprawą połączenia kuchni i salonu czujemy spokój i nastrój do relaksu. Połączenie kuchni z salonem to dobry sposób na wprowadzenie do wnętrza dużo naturalnego światła poprzez okna tarasowe czy balkonowe
  • nawet niewielki szczegół w postaci obrazów, designerskich lamp albo innych dodatków z łatwością ożywi nasze wnętrze. Drewniana kuchnia w połączeniu z czernią nie musi nas przytłaczać i być zimna
drewniane meble kuchenne z lamelami i czarnymi płytkami na podłodze
Kiedy decydujemy się na meble drewniane pamiętajmy żeby nie wplatać zbyt wielu kolorów! Dwukolorowe kuchnie w modzie!
kuchnia czarny mat z drewnem i podświetlanymi lamelami na ścianie i suficie
Jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych dekorów drewna będzie niewątpliwie Dąb Odwieczny.
kuchnia czarny połysk z drewnem i wyspą
Złoto ciągle w modzie! Tego typu dodatki stanowią łakomy kąsek dla przyszłych użytkowników!

Nowoczesna kuchnia drewniana

Od samego początku wiedzieliśmy, że meble kuchenne zachowane mają być w drewnianej kolorystyce z dodatkowym elementem – czarnym lub po prostu ciemnym. Po wykonaniu aranżacji szybko okazało się, że czarny kolor nie jest tym którego poszukujemy. W związku z tym kontynuowaliśmy nasze poszukiwania i właśnie w ten sposób znaleźliśmy ten idealny, szary kamienny kolor. Jeśli chodzi o dekor drewna to tutaj już problemu nie było – klient od samego początku miał wyszukany wzór płyty. Warto napisać jeszcze coś o uchwytach kuchennych, których w tej kuchni próżno szukać. Zamiast nich pojawiły się czarne listwy korytkowe, z których w ostatnim czasie często korzystamy.

nowoczesna kuchnia drewniana
Dolne szafki wykonane z płyty drewnopodobnej – górne to jednolity kolor o nazwie Szary kamienny.

Jeśli chodzi o sam układ kuchni to jest to w zasadzie klasyczna kuchnia na planie litery G. Co jest niewątpliwie ogromnym atutem to to, że gabarytowo naprawdę robi wrażenie. Dzięki temu na pewno jej przyszłym użytkownikom nie braknie miejsca na codzienne zajęcia. Prezentowana nowoczesna kuchnia drewniana to zdecydowanie jeden z topowych aranżacji!

Drewniane kuchnie – projekty i wizualizacje

Oczywiście możliwości na aranżację tego typu zabudów jest całe mnóstwo. Zachęcamy więc do zapoznania się z kilkoma naszymi realizacji.

kuchnia pod sufit z dwoma kolorami szafek: drewnianymi i szarymi
Drewniana kuchnia z czarnymi uchwytami.
projekty dla stolarzy, ciemny blat w szarej kuchni z drewnianymi górnymi szafkami
Jasnoszara kuchnia z drewnem i wyspą na środku.
nowoczesny projekt czarnej kuchni z drewnem do krzywaczki
Projekt czarnej kuchni z drewnem do Krzywaczki.

Drewniane kuchnie: podsumowanie

Jak widzimy, jest wiele sposobów na ożywienie ciemnego wnętrza lub rozbudzenie klasycznego drewna. Można spokojnie wprowadzić do kuchni dużo czarnych elementów zachowując ład i harmonię. Pamiętajmy, ciemne kuchnie zawsze najlepiej rozjaśnić drewnem zachowując naturalne umeblowanie. Ciemna kuchnia nie jest już wyzwaniem dla odważnych projektantów, ale staje się codziennością.

Scroll to Top