Gotowe projekty kuchni czy indywidualny koncept?

Gotowe projekty kuchni

Zastanawiacie się, które rozwiązanie jest bardziej trafne – gotowe projekty kuchni, czy indywidualne zlecenia? W dzisiejszych czasach wizualizacje kuchni to element nieodłączny przy organizacji pomieszczeń. Widzimy postęp technologiczny, a w rezultacie zastanawiamy się, czy jesteśmy w stanie odnaleźć się wśród tylu nowości, pomysłów, czy nowych koncepcji. Indywidualne podejście do klienta pozwala dopasować możliwości do konkretnych wymagań, czy marzeń.

Gotowe projekty kuchni | kuchnia biało szara
Gotowe projekty kuchni czy indywidualny koncept? Tutaj indywidualne podejście

Bez wątpienia ważnym etapem poprzedzającym projekt kuchni (wizualizacje mebli kuchennych 3D) jest dokładna analiza oczekiwań użytkowników tego miejsca. Osobiste spojrzenie na konkretne potrzeby daje możliwość rozważenia wielu kwestii. Jedną z nich jest właśnie pytanie: gotowy projekt kuchni czy indywidualna koncepcja?

Planujemy kuchnię: podstawowe założenia

Podstawowe pytania jakie się nasuwają przy planowaniu kuchni dotyczą korzystających. Inny projekt będzie dla młodego małżeństwa, odmienne rozwiązania zaproponujemy wielodzietnej rodzinie, czy starszym osobom. Decydującą rolę w rozmieszczeniu odgrywa skala w jakiej korzysta się z pomieszczenia. W zależności od częstości  używania dopasujemy:

  • Kolor mebli – ciemne barwy w połysku sprawiają, że kurz i plamy po tłuszczu widać gołym okiem. Meble wymagają szczególnej pielęgnacji, a korzystający z pewnością będzie miał dodatkowe zajęcie. Więcej o materiałach na fronty meblowe w artykule fronty do szafek kuchennych.
  • Wielkość blatu – im więcej czasu spędzamy w kuchni, tym wymagamy większej powierzchni roboczej. Tutaj dobrze sprawdzą się wyspy kuchenne (kuchnia z wyspą czy stołem?).
  • Uchwyty do mebli kuchennych – patrząc na łatwość w obsłudze sprawdzą się tradycyjne uchwyty przykręcane. Bez wątpienia dobrym rozwiązaniem dla szukających ciekawych rozwiązań jest połączenie uchwytów tradycyjnych, czy frezowanych (dla szafek pod blatem) z systemem bezuchwytowym (dla szafek wiszących). Tutaj można zapoznać się dokładniej z  rodzajami uchwytów (uchwyty do szafek kuchennych).
  • Szuflady – bardzo ważny aspekt, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Dobrze działające prowadnice zagwarantują nam ogromny komfort i nie dadzą powodów do frustracji (systemy prowadnic do szuflad kuchennych).
  • Kosze cargo – bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chciałyby wprowadzić do swojej kuchni powiew nowoczesności i świeżości. Kosze cargo z powodzeniem (choć nie całkiem) zastępują zwykłe półki (kosze cargo do mebli kuchennych).
  • Elementy, dzięki którym wykorzystamy rogi w kuchni – świetnym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju kosze magic corner czy półki Le Mans (narożnik w kuchni).
  • Podnośniki do szafek kuchennych – szeroki wybór podnośników dzięki którym dopasujemy kuchnię do własnych potrzeb i według własnych preferencji (podnośniki do szafek kuchennych)

Gotowe aranżacje kuchni: wielkość pomieszczenia

Wielkość pomieszczenia odgrywa główną rolę w projektowaniu, jednak zaznaczamy – nie tylko duże pomieszczenie będzie praktyczne. Bez wątpienia należy dostosować meble i ich możliwości do miejsca dla nich przeznaczonego.

Podstawowymi układami mebli kuchennych w pomieszczeniu są:

Dzisiejsze czasy to ciągły pośpiech i brak czasu. Należy wziąć pod uwagę nasze bezpieczeństwo i komfort pracy, a w związku z tym urządzić kuchnię zgodnie z ergonomią (ergonomia w kuchni).

Gotowe projekty kuchni - kuchnia kremowa z drewnianym blatem
Gotowe projekty kuchni czy indywidualny koncept? Indywidualny projekt

Gotowe projekty kuchni od koncept3d

Aby ułatwić Państwu nieco wybór (a może jeszcze bardziej skomplikować), przedstawiamy gotowe rozwiązania. Poniżej zamieszczamy te najczęściej wykorzystywane przez nas podczas projektowania mebli kuchennych.

Co więc lepsze: gotowe projekty kuchni czy indywidualny koncept?

Wszystkie poruszone wyżej elementy, dobrze zaplanowane i skonsultowane z klientem nie sprawdzą się bez poznania gustu użytkowników nowego miejsca.  Dlatego ważnym jest rozmowa, dopracowanie projektu zgodnie z wymaganiami, naniesienie ewentualnych oprawek – co często się zdarza. Projekty mebli kuchennych na wymiar dają dużą swobodę i możliwość efektywnego użycia przestrzeni do milimetra. Gotowe projekty kuchni nie zagwarantują nam swobody w dopasowaniu się do naszych wymagań. Jako zlecający wykonanie osobistego szkicu możemy decydować o wysokości kosztów przeznaczonych na meble kuchenne. Jako fascynaci otwartych przestrzeni możemy zażyczyć sobie więcej otwartych półek, znów jako pasjonaci drewna stworzymy klasyczne, naturalne meble w nowoczesnym wydaniu. Gotowe projekty kuchni również mają swoje zalety, lecz do tego tematu powrócimy…


Poniżej więcej artykułów z poradami

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *