Grafitowa kuchnia z drewnem, czyli powiew nowoczesności…

Grafitowa kuchnia z drewnem | koncept3d

Czasem jest tak, że już we wczesnym etapie projektowania wiemy, że efekt końcowy naprawdę zrobi wrażenie. Tak też i było z projektem, który chcemy Państwu przedstawić. Opisywana poniżej grafitowa kuchnia z drewnem wyróżnia się symetrycznymi kształtami, ciemnymi dostojnymi barwami, a także precyzyjnym rozplanowaniem poszczególnych elementów jak i kolorów. Jeśli spodoba się Państwu poniższa aranżacja, to koniecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Grafitowa kuchnia z drewnem i półwyspem | koncept3d
Projekt grafitowej kuchni kuchni w połączeniu z drewnem w miodowym kolorze naprawdę robi wrażenie!

Półwysep z piekarnikiem i drewnianą szafką na wino

Na pierwszym planie zobaczymy półwysep kuchenny. Umiejscowiony na nim został piekarnik jak i płyta grzewcza w kolorze czarnym. Zamknięcie całości stanowi pionowy bok w grafitowym kolorze. Ciekawym elementem, którego nie sposób przeoczyć, jest otwarta szafka na wino. Jej skośne elementy dodają całości nowoczesnego kształtu, jak i przełamują wszechobecną symetrię. Warto zaznaczyć również, że umiejscowienie piekarnika właśnie w półwyspie, pozwoliło na zaoszczędzenie miejsca na przeciwnej ścianie pod oknem.

Podobną inspirację odnajdziemy w artykule

Półwysep jest również doskonałą alternatywą dla stołu kuchennego. Dobrze zaplanowany, bez wątpienia nie przysporzy nam bólu głowy podczas wykonywania w kuchni codziennych obowiązków. Kiedy zestawimy go z ciekawymi i nowoczesnymi krzesłami, na 100% wzbudzi zachwyt niejednego gościa.

Półwyspy kuchenne są częstym atrybutem nowoczesnych kuchni, dlatego stworzyliśmy osobny artykuł poświęcony właśnie im: Kuchnia z półwyspem – inspirujące aranżacje.

Wizualizacja półwyspu kuchennego z piekarnikiem
W wyspie zamontowaliśmy czarny sprzęt AGD, dzięki czemu zyskaliśmy blat roboczy pod oknem

Grafitowa kuchnia z drewnem i czarnymi listwowymi uchwytami

Grafit zestawiony z odpowiednim drewnem robi niebanalne wrażenie. Kiedy całość połączymy jeszcze z czarnymi, długimi uchwytami otrzymamy naprawdę powalający efekt. Pisząc o czarnych uchwytach, zwrócić można uwagę także na inne dodatki w tym kolorze, m. in. lacobel na ścianie czy sprzęt AGD. Szuflady w naszej kuchni również są wysokiej jakości, ale o tym poczytacie w artykule o systemach prowadnic.

Oczywiście trudno sobie jest to wyobrazić, dlatego myślimy, że przedstawione zdjęcia rozwieją wszelkie wątpliwości i utwierdzą Państwa w przekonaniu, że takie zestawienie kolorystyczne naprawdę daje radę!

Pisząc o sprzęcie AGD, skierujmy przez chwilkę nasz wzrok na podwieszony zlewozmywak, który znajduje się na środku okna. W związku z tym, że blat wykonany został z kamienia, zaproponowaliśmy ten typ jego montażu. Nie da się ukryć, że jest to bardzo nowoczesne posunięcie, prawda?

Projekt kuchni w kolorze drewnianym z grafitowymi dodatkami
Jak zawsze duże okno to ogromny atut. Postarajmy się go należycie wyeksponować!

Wiszące szafki pod sam sufit, czyli 100% wykorzystanego miejsca

Poza aspektami wizualnymi, które niewątpliwie są bardzo istotne, ważniejszym jest jednak aspekt praktyczny. Jak poniżej zauważymy, jeden z drugim zgrał się wyśmienicie. Nasza grafitowa kuchnia z elementami drewnianymi i szafkami pod sufit, w pełni spełnia warunki kuchni pięknej i praktycznej. Nie znajdziemy tutaj niepotrzebnych szafeczek czy zbędnych przestrzeni. Zarówno górna jak i dolna część zagospodarowane zostały z należytą dbałością. Wspomnieć należy również o systemie ‚Magic Corner’, który jest jakby dopełnieniem dolnej szafki narożnej.

Więcej o możliwościach wykorzystania dolnego rogu znajdziemy w artykule: Jak zagospodarować narożnik w kuchni?

Aranżacja grafitowej kuchni z szafkami pod sufit | koncept3d
Dużo miejsca do przechowywania zapewni zabudowa pod sam sufit

Grafitowa kuchnia z drewnem: podsumowanie

Zdecydowanie najwięcej czasu projektując meble kuchenne poświęcamy białym kuchniom, bo po prostu są obecnie i zawsze będą na topie. Jeśli jednak pragniemy czegoś bardziej oryginalnego, zdecydowanie proponujemy zwrócić uwagę na kuchnie w połączeniach grafitu i drewna. Odważmy się czasem i zróbmy coś, co nie znudzi nam się po kilku latach. Prezentowana wyżej grafitowa kuchnia z drewnem bez dwóch zdań nie należy do tych, które szybko się znudzą!

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *