Granatowa kuchnia – inspirujące aranżacje

Granatowa kuchnia | koncept3d projekty kuchni

Granatowa kuchnia to koncepcja, który często pojawia się w projektowanych przez nas kuchniach. Dlaczego? Ponieważ jest to kolor pomiędzy jasnym a ciemnym, ponieważ występuje w wielu odcieniach, ponieważ połączymy go z ciekawymi dekorami drewna. Na uzasadnienie naszych słów przedstawiamy ciekawe i bardzo nowoczesne aranżacje mebli kuchennych.

Granatowa kuchnia z drewnem Hikora naturalna

Granatowa kuchnia z drewnem to pomysł, który stał się bez wątpienia hitem. To co powstało jest kwintesencją nowoczesnej kuchni. Skąd tak pozytywna energia? Wszystko za sprawą znakomitych klientów, o jasnych celach i sprawnej komunikacji. Dla Takich projektowanie to czysta przyjemność, wyzwania stają się pestką, a efekty motywują do dalszych działań. Przyglądnijmy się bliżej granatowej kuchni z drewnem i sami oceńmy czy zaliczymy ją do oryginalnych aranżacji.

Granatowa kuchnia z drewnem Hikora naturalna | aranżacje koncept3d
Granatowa kuchnia z drewnem jako trend sezonu w połączeniu z klasyką tworzy pełne temperamentu wnętrze.

Hikora naturalna w kuchni z granatem

Wystarczy spojrzeć na powyższe zdjęcie, a cała pozytywna energia bijąca z wnętrza przedkłada się na nasze samopoczucie. Granatowa kuchnia daje poczucie ciepła rodzinnego pomimo skojarzeń związanych z codziennymi obowiązkami. Tak, to prawda – mówiąc o kuchni warto docenić męża przygotowującego kolację, czy żonę czekającą codziennie z pysznym obiadem, bo ich zaangażowanie i umiejętności nie biorą się znikąd.

Dlaczego nasze wnętrze stało się tak przytulne? Prezentowana kuchnia otwarta jest na salon, stąd pogoda ducha i wyciszenie wypełniło całe wnętrze. Dobór kolorystyczny nie jest przypadkowy, zaś przelanie tonacji na salon i klatkę schodową podkreśla temperament wnętrza, nadaje oryginalności, a przede wszystkim nie sprawia wrażenia przepychu. Całą estetykę tworzą dominujące elementy o teksturze jasnego drewna, dlatego w naszej koncepcji granat stał się ożywieniem monotonni. Mocno niebieska barwa postrzegana w kuchniach jako odważna, czy przytłaczająca pełni w naszym wnętrzu całkiem odmienną funkcję tworząc elegancki i oryginalny styl. Z czystym sumieniem powiemy, że granatowa kuchnia z drewnem otwarta na salon uśmiecha się przyjacielsko zapraszając na relaksującą kawę z mlekiem.

Granatowe meble kuchenne | navy kitchen wood | projekty koncept3d
Niespotykany regał na książki w projekcie kuchni wzbudza ogromny zachwyt.

Kuchnia granatowa z regałem na książki w salonie, a być może w kuchni…?

Niewątpliwie regał na książki ma swoje miejsce w salonie jako strefie wypoczynku. Czy w naszym projekcie granatowej kuchni to takie oczywiste? Jak cały projekt kuchni jest zaskakujący, tak regał na książki zadziwi gości. Obecnie czas to pieniądz, a chwilę oczekiwania na wypiek w kuchni warto efektywnie wykorzystać mając książkę w zasięgu ręki. Kuchnia od dawien dawna jest sercem domu, a nasze zadanie to utrzymanie tej zasady. Komfort i miłą atmosferę w kuchni zapewni oto taki dodatek w postaci regału na książki. Niby zakończenie zabudowy meblowej  w kuchni, niby otwarcie części salonowej… każdy na swój sposób sobie odpowie. Jednak faktem jest, że nasz nietypowy regał zwężany ku dołowi stał się świetnym sposobem na wyznaczenie granicy pomiędzy kuchnią, a salonem.

Granatowa kuchnia inspiracje | koncept3d | meble na wymiar koncept3d
Okno narożne i spora powierzchnia jak najbardziej zachęca do aranżacji kuchni w kolorze granatowym.

Promieniujące granatowe meble kuchenne z drewnem poprzez mocne doświetlenie

Dużo światła w kuchni to podstawa, a nawet kluczowa zasada ergonomii. Kuchnia w mocnym kolorze wymaga rozświetlenia, a my poradziliśmy sobie z wyzwaniem wykorzystując kilka opcji. Po pierwsze, popularne okna narożne robią niesłychaną robotę. W naszym projekcie granatowej kuchni okno zostało zabudowane meblami przez co blask jaki bije z zewnątrz wydaje się nieco mocniejszy. Dodatkowo wokół okna zaplanowaliśmy fronty i blat drewniany, który lepiej odbija światło i doświetla zakamarki.

Po drugie dominujące drewno wprowadza aurę naturalności i ciepła, co gwarantuje promieniującą atmosferę w naszej kuchni. Przestrzeń jaką dysponujemy jest dość wielka, dlatego ciemny niebieski kolor zatracił mocny akcent. Następny atut kuchni otwartej na salon to doświetlenie kuchni z dużego okna tarasowego. Wszystko powyższe wskazuje na to, że jak najbardziej zasadny był wybór granatowej kuchni w tym wnętrzu.

Meble kuchenne granatowe z drewnem Hikora naturalna | aranżacje koncept3d warszawa
Granat to nieoczywisty kolor, zarezerwowany dla odważnych!

Granatowa kuchnia z drewnianym blatem i systemem bezuchwytowym

Uchwyty kuchenne frezowane to nowoczesne rozwiązanie, a w granatowej pełnią szczególną rolę. Fronty bez uchwytów tworzą jednolitą całość, a kuchnię wypełnia doza tajemniczości. Powyższa kuchnia sama w sobie jest odważną i oryginalną aranżacją, a co za tym idzie nie wymaga dodatkowych zdobień. Przesyt kłuje w oko i pozostawia niesmak, dlatego pozostawiliśmy gładkie powierzchnie o matowej strukturze. Klient poparł takie rozwiązanie, a my liczymy się z Państwa uwagami i czekamy na komentarze.

Projekt granatowej kuchni | koncept3d
Czarne uchwyty podkreślają moc granatowych frontów.

Półwysep w granatowej kuchni – urok tkwi w detalach

Prawdą jest, że całość tworzą detale i drobne elementy, a jeśli te są dopracowane to ewidentnie gwarantują wysokiej jakości produkt. Czy półwysep kuchenny o teksturze naturalnego drewna nie robi furory w granatowej kuchni? Uwagę przykuwa solidne, a zarazem specyficzne ułożenie słoi. Niektórym wydawać się może zbędne, ale na tle mocnego granatu wyróżnia się bezprecedensowo. Drewno Hikora naturalna to produkt dostępny w firmie Egger.

Na koniec musimy napisać, że cieszymy się z zadowolenia naszego klienta i jednocześnie dzielimy się naszym pomysłem. Być może ten projekt będzie inspiracją, albo rozwieje wątpliwości dla wprowadzania mocniejszych kolorów do kuchni.

Biało-granatowa kuchnia z drewnianym blatem

Kiedy myślimy o odważniejszym kolorze naszej kuchni, warto zwrócić uwagę na przedstawione niżej wizualizacje. Jasno-granatowy, nawet wpadający w niebieski kolor to kwintesencja nowoczesności. Uciekamy się tutaj do naturalnych kolorów, ale zarazem kolorów ciepłych i napawających nas pozytywną energią. Jeśli tego typu projekty wywołują u nas pozytywne emocje, warto przemyśleć takie koncepcje…

Granatowa kuchnia z drewnianym blatem | navy blue kitchen | meble na wymiar Kraków | koncept3d
Granatowy kolor przyprawia nas o pozytywny nastrój. Drewno wycisza, uspokaja…
Biało granatowa kuchnia z drewnem | navy blue witch wood | projektowanie kuchni koncept3d
Popatrzmy na zabudowę ściany nad blatem. Lakierowane panele PP35 mogą okazać się ciekawym posunięciem.
Nowoczesny stolik z lamelami i wiszącymi lampkami | modern table kitchen | koncept3d
Nowoczesny stół z eleganckimi lamelami w kuchni. Praktyczność połączona z designem XXI wieku.

Inne ciekawe aranżacje granatowych kuchni

Poniżej przedstawiamy kilkanaście innych aranżacji właśnie z prezentowanym kolorem. Zwróćcie uwagę, jak granatowy kolor komponuje się z różnymi materiałami. Swobodnie możemy lawirować pomiędzy odcieniami, a każda kompozycja jest inna, niepowtarzalna.

Zjawiskowy odcień granatu zestawiony aż z trzema wiodącymi kolorami: drewnem, betonem (szarością) i czernią. Czy kuchnia jest przesłodzona? Nie sądzimy.
Dla osób stonowanych i spokojnych inspiracja z granatem zestawionym z jasnym odcieniem drewna.

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry