Granatowa kuchnia z drewnem Hikora naturalna

Granatowa kuchnia z zdrewnem Hikora naturalna | projektowanie kuchni koncept3d

Granatowa kuchnia z drewnem to pomysł, który stał się bez wątpienia hitem. To co powstało jest kwintesencją nowoczesnej kuchni. Skąd tak pozytywna energia? Wszystko za sprawą znakomitych klientów, o jasnych celach i sprawnej komunikacji. Dla Takich projektowanie to czysta przyjemność, wyzwania stają się pestką, a efekty motywują do dalszych działań. Przyglądnijmy się bliżej granatowej kuchni z drewnem i sami oceńmy czy zaliczymy ją do oryginalnych aranżacji.

Kuchnia granatowa z dużym narożnym oknem
Granatowa kuchnia z drewnem jako trend sezonu w połączeniu z klasyką tworzy pełne temperamentu wnętrze

Granatowa kuchnia z drewnem otwarta na salon gwarancją beztroski

Wystarczy spojrzeć na powyższe zdjęcie, a cała pozytywna energia bijąca z wnętrza przedkłada się na nasze samopoczucie. Granatowa kuchnia daje poczucie ciepła rodzinnego pomimo skojarzeń związanych z codziennymi obowiązkami. Tak, to prawda – mówiąc o kuchni warto docenić męża przygotowującego kolację, czy żonę czekającą codziennie z pysznym obiadem, bo ich zaangażowanie i umiejętności nie biorą się znikąd.

Dlaczego nasze wnętrze stało się tak przytulne? Granatowa kuchnia otwarta jest na salon, stąd pogoda ducha i wyciszenie wypełniło całe wnętrze. Dobór kolorystyczny nie jest przypadkowy, zaś przelanie tonacji na salon i klatkę schodową podkreśla temperament wnętrza, nadaje oryginalności, a przede wszystkim nie sprawia wrażenia przepychu. Całą estetykę tworzą dominujące elementy o teksturze jasnego drewna, dlatego w naszej koncepcji granat stał się ożywieniem monotonni. Mocno niebieska barwa postrzegana w kuchniach jako odważna, czy przytłaczająca pełni w naszym wnętrzu całkiem odmienną funkcję tworząc elegancki i oryginalny styl. Z czystym sumieniem powiemy, że granatowa kuchnia z drewnem otwarta na salon uśmiecha się przyjacielsko zapraszając na relaksującą kawę z mlekiem.

Projekt mebli kuchennych z wysokimi słupkami
Niespotykany regał na książki w projekcie kuchni wzbudza ogromny zachwyt

Regał na książki w salonie, a być może w kuchni…?

Niewątpliwie regał na książki ma swoje miejsce w salonie jako strefie wypoczynku. Czy w naszym projekcie granatowej kuchni to takie oczywiste? Jak cały projekt kuchni jest zaskakujący, tak regał na książki zadziwi gości. Obecnie czas to pieniądz, a chwilę oczekiwania na wypiek w kuchni warto efektywnie wykorzystać mając książkę w zasięgu ręki. Kuchnia od dawien dawna jest sercem domu, a nasze zadanie to utrzymanie tej zasady. Komfort i miłą atmosferę w kuchni zapewni oto taki dodatek w postaci regału na książki. Niby zakończenie zabudowy meblowej  w kuchni, niby otwarcie części salonowej… każdy na swój sposób sobie odpowie. Jednak faktem jest, że nasz nietypowy regał zwężany ku dołowi stał się świetnym sposobem na wyznaczenie granicy pomiędzy kuchnią, a salonem.

Granatowa kuchnia z drewnem i półwyspem ze słojami na ukos | aranżacje koncept3d
Okno narożne i spora powierzchnia jak najbardziej zachęca do aranżacji kuchni w kolorze granatowym

Promieniująca granatowa kuchnia z drewnem poprzez mocne doświetlenie

Dużo światła w kuchni to podstawa, a nawet kluczowa zasada ergonomii. Kuchnia w mocnym granatowym kolorze wymaga rozświetlenia, a my poradziliśmy sobie z wyzwaniem wykorzystując kilka opcji. Po pierwsze, popularne okna narożne robią niesłychaną robotę. W naszym projekcie granatowej kuchni okno zostało zabudowane meblami przez co blask jaki bije z zewnątrz wydaje się nieco mocniejszy. Dodatkowo wokół okna zaplanowaliśmy fronty i blat drewniany, który lepiej odbija światło i doświetla zakamarki.

Po drugie dominujące drewno wprowadza aurę naturalności i ciepła, co gwarantuje promieniującą atmosferę w granatowej kuchni. Przestrzeń jaką dysponujemy jest dość wielka, dlatego ciemny niebieski kolor zatracił mocny akcent. Następny atut kuchni otwartej na salon to doświetlenie kuchni z dużego okna tarasowego. Wszystko powyższe wskazuje na to, że jak najbardziej zasadny był wybór granatowej kuchni w tym wnętrzu.

Wizualizacja kuchni granatowej z drewnianymi elementami i czarnym lacobelem
System bezuchwytowy podkreśla moc granatowych frontów

System bezuchwytowy w granatowej kuchni z drewnem

Uchwyty kuchenne frezowane to nowoczesne rozwiązanie, a w granatowej pełnią szczególną rolę. Fronty bez uchwytów tworzą jednolitą całość, a kuchnię wypełnia doza tajemniczości. Kuchnia granatowa sama w sobie jest odważną i oryginalną aranżacją, a co za tym idzie nie wymaga dodatkowych zdobień. Przesyt kłuje w oko i pozostawia niesmak, dlatego pozostawiliśmy gładkie powierzchnie o matowej strukturze. Klient poparł takie rozwiązanie, a my liczymy się z Państwa uwagami i czekamy na komentarze.

Granatowa kuchnia z drewnem na ukos w półwyspie zaprojektowana przez koncept3d
Odpowiednie ułożenie frontów może zaważyć na całym projekcie kuchni

Półwysep w granatowej kuchni – urok tkwi w detalach

Prawdą jest, że całość tworzą detale i drobne elementy, a jeśli te są dopracowane to ewidentnie gwarantują wysokiej jakości produkt. Czy półwysep kuchenny o teksturze naturalnego drewna nie robi furory w granatowej kuchni? Uwagę przykuwa solidne, a zarazem specyficzne ułożenie słoi. Niektórym wydawać się może zbędne, ale na tle mocnego granatu wyróżnia się bezprecedensowo. Drewno Hikora naturalna to produkt dostępny w firmie Egger.

Na koniec musimy napisać, że cieszymy się z zadowolenia naszego klienta i jednocześnie dzielimy się naszym pomysłem. Być może ten projekt będzie inspiracją, albo rozwieje wątpliwości dla wprowadzania mocniejszych kolorów do kuchni.

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *