Jabłoń indyjska – piękne aranżacje i zdjęcia

Jabłoń indyjska aranżacje | koncept3d projekty kuchni

Idąc na zakupy spożywcze czy odzieżowe, zwracamy uwagę na jakość produktów. Nie inaczej jest podczas zamówienia mebli kuchennych. Są produkty, których jakość stoi na znacznie wyższym poziomie niż produkty z niższej półki. Niestety produkty z segmentu premium siłą rzeczy muszą kosztować znacznie więcej niż ich tańsze zamienniki. Czyż ma to jednak znaczenie w momencie, kiedy końcowy efekt wizualny totalnie przyćmi kwestię ceny? Ta decyzja należy już nie do nas. My ze swojej strony chcielibyśmy przedstawić projekt właśnie z segmentu premium. Przed Państwem kuchnia jabłoń indyjska w kształcie litery U w połączeniu z czarnym połyskowym lakierem. Zapraszamy!

Nowoczesna kuchnia z nowoczesnymi lampkami i designerskimi krzesłami
Kuchnia jabłoń indyjska w połączeniu z czarnym połyskowym lakierem jako zabudowa segmentu premium

Fornir jabłoń indyjska lakierowany na połysk, czyli w 100% segment premium

Połączenie czarnego połysku z fornirem to bardzo nowoczesne zestawienie. Jeśli jako fornir zastosujemy materiał taki jak jabłoń indyjska, to otrzymamy naprawdę nowoczesny i ciekawy koncept. Wspomnieć należy, że jabłoń indyjska należy do rodziny oklein naturalnych egzotycznych. Jej naturalnym pochodzeniem będą jak sama nazwa wskazuje Indie. Tworząc meble na zamówienie właśnie w takim stylu, warto jest się konkretnie zastanowić w którym kierunku chcemy podążać, kierunku połysków czy matów. Obie drogi będą właściwe, lecz jak to w życiu bywa każda ma swoje wady i zalety. Fronty do szafek kuchennych to temat, nad którym warto jest się dobrze zastanowić już na etapie tworzenia projektu kuchni.

Projekt prostego połyskowego półwyspu | koncept3d
Po wewnętrznej stronie półwyspu znalazł się jeden pion szuflad oraz jeden pion z klasycznym frontem

Niewielki półwysep jako miejsce na szybki posiłek i ciepłą herbatę

Wchodząc do kuchni już na samym początku zauważymy niewielki półwysep. Zarówno od strony kuchennej jak i salonowej wykończony został on okleiną indyjską. Półwysep będzie stanowił doskonałe miejsce do spożycia szybkiego posiłku, czy wypicia cieplutkiej herbaty z miodem w zimowy wieczór. Aby całości nadać nowoczesnego klimatu, warto wybrać odpowiednie krzesła, które niejako postawią kropkę nad 'i’. Ciekawym rozwiązaniem będzie również domknięcie całości schodzącym po boku szafki blatem.

Jako ciekawostkę napiszemy, że dla kalwaryjskich producentów wykonanie mebli w tym stylu nie będzie problemem. Już od dziesiątek lat pracują oni z materiałem jakim jest okleina naturalna, więc sztukę jej obróbki opanowaną mają do perfekcji.

Kuchnia jabłoń indyjska z czarnym sprzętem AGD | aranżacje koncept3d
Górę tworzy tylko jedna szafka lakierowana na czarny połysk, dzięki czemu całość wygląda lekko i nowocześnie

Jabłoń indyjska i połyskowa czerń… zestawienie (prawie) idealne

Fornir jabłoń indyjska jest dosyć specyficznym materiałem. Wynika to z tego, że okleina ta ma bardziej czerwony/pomarańczowy odcień. W związku z tym, dosyć trudno będzie ją połączyć z niektórymi kolorami.

Decydując się na czarny kolor musimy mieć świadomość, że może być kłopot z utrzymaniem w niej czystości. Jak wszyscy wiemy, kolor czarny jest piękny i dostojny, lecz znać na nim wszelkie zabrudzenia, czy chociażby odbite palce. Warto w tym miejscu odpowiedzieć sobie na pytanie, czy kuchnia ma służyć do pracy, czy bardziej jako miejsce ekspozycyjne. Z doświadczenia wiemy, że to właśnie utrzymanie czystości będzie dla wielu osób barierą nie do przeskoczenia.

Duże okno i na środku czarny zlewozmywak z kuchni z forniru jabłoń indyjska | koncept3d
Połyskowy czarny lakier wygląda obłędnie lecz pamiętajmy, że jest on dosyć trudny w użytkowaniu

Czarny sprzęt AGD jako zwieńczenie całej zabudowy

Kiedy już zdecydowaliśmy się na połączenie czerni z fornirem z jabłoni indyjskiej – powinniśmy być konsekwentni. Naszym zdaniem wplatanie trzeciego koloru nie do końca byłoby słusznym wyborem. W związku z tym uważamy, że wszelkie sprzęty AGD powinniśmy zaaranżować w czarnej stali. Dzięki temu otrzymamy spójną zabudowę bez dodatkowych elementów. Owszem, lodówka czy piekarnik w stalowym kolorze nie będą wyglądać źle i takie połączenie będzie za pewne podobać się wielu osobom. My jednak przy tego typu projektach kierujemy się w stronę minimalizmu i ograniczenia używanych kolorów…

Kuchnia jabłoń indyjska i duża lodówka z kostkarką | wizualizacje koncept3d
Naszym zdaniem optymalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie czarnego sprzętu AGD

Kuchnia jabłoń indyjska połączona z czarnym połyskiem: podsumowanie

Jak widać na powyższych aranżacjach, fornir jabłoń indyjska przyciąga swoją strukturą i niepowtarzalnym odcieniem. Przy projektowaniu musimy być jednak bardzo ostrożni aby nie przekombinować. Pamiętajmy, że ten typ forniru nie przepada za zbytnim mieszaniem z innymi kolorami. W naszym odczuciu kolor czarny to w zupełności wystarczający dla niej partner.

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry