Duża klasyczna kuchnia ecru z wyspą

Klasyczna kuchnia ecru | koncept3d

Kuchnia ecru, którą w tym artykule prezentujemy, niewątpliwie wpisuje się w kanon kuchni ‚innych’. Mówiąc innych mamy na myśli: duże gabaryty, bogate wykończenia, porządne materiały i zdecydowanie to coś, dzięki czemu projekt przyciąga spojrzenie. Jak w innych opracowywanych przez nas wizualizacjach, spróbujmy także i tą ‚rozbić’ na części pierwsze.

Teraz jednak, przejdźmy do sedna – czyli do naszej kuchni 🙂

Klasyczna kuchnia ecru z wyspą i drewnianym pochłaniaczem | koncept3d
Projekt klasycznej, dużej kuchni w kolorze ecru

Kuchnia ecru z frezowanymi frontami i bogatymi wykończeniami

Niewątpliwie to właśnie kremowe fronty wraz z bogatym zwieńczeniem wiszących szafek, rzucają się w oczy jako pierwsze. O to właśnie chodzi w kuchniach klasycznych – kuchniach tego typu. Nie odnajdziemy tutaj gładkich elementów. Zwróćmy uwagę, że nawet boki szafek zostały wykończone materiałem takim samym jak fronty kuchenne. Oprócz tego, aby wszystko było w jednym klimacie, zastosowaliśmy pochłaniacz z drewnianym wykończeniem lakierowanym pod kolor całości.

Projekt kremowej kuchni w klasycznej odsłonie
Całość wykończona została bogatymi zdobieniami, nadającymi kuchni elegancji

Klasyczna kremowa kuchnia z wolnostojącą lodówką Side by Side

Nieszablonowym posunięciem przy aranżacji całej zabudowy było to, że słupek wraz z chłodziarką Side by Side został zaplanowany na innej ścianie niż pozostała część zabudowy kuchennej. Jaki był tego powód? Bardzo prosty i prozaiczny – kuchnia miała być nieszablonowa, jak już wcześniej wspominaliśmy. Aby jeszcze bardziej podkreślić jej wyjątkowość, nad samą lodówką (na życzenie klienta) wrzuciliśmy otwarte półki na wino. Żeby użytkowanie chłodziarki było przyjemne i komfortowe, po jej obu stronach umieściliśmy szafki ’80’, dzięki czemu wyciągnięte z lodówki rzeczy swobodnie odłożymy na blat. Szafki pod blatem składają się z wysokiej jakości szuflad na solidnych prowadnicach oraz klasycznych otwieranych na boki drzwi.

Klasyczna kuchnia ecru z obudowaną lodówką SbS | projektowanie mebli koncept3d
Ciekawym pomysłem jest wypełnienie miejsca nad lodówką szafką na wino. Chłodziarka SBS firmy Samsung

Wyspa z piekarnikiem i kuchenką mikrofalową

Tutaj również decyzja należała do klienta. Zdecydował, że piekarnik i mikrofala mają zostać zamontowane w wyspie kuchennej – tak też zrobiliśmy. Musimy przyznać, że efekt jest bardzo ciekawy, ale zdecydowanie nie każdemu przypadnie do gustu. Ogromnym atutem przedstawionej poniżej wyspy jest jednak to, że jest ona po prostu duża i wygodna. Swobodnie usiądą przy niej cztery osoby, co według naszej informacji spokojnie wystarczy.

Wizualizacja kuchni z klasyczną wyspą | koncept3d
Niewątpliwie kuchnia lub półwysep w kuchni sprawdzą się wyśmienicie

Bogata kuchnia ecru z dużym oknem

Standardowo jeśli tylko jest możliwość, staramy się podkreślić ogromne zalety okna w kuchni. Kontakt ze światem zewnętrznym, naturalne oświetlenie, genialny efekt wizualny, no i oszczędności na prądzie rzecz jasna 🙂 W przedstawionej wizualizacji czarny zlewozmywak umieściliśmy tuż przed oknem, dzięki czemu osoba zmywająca naczynia przez cały czas będzie mieć kontakt z otaczającym ją światem.

Kontakt ze światem zewnętrznym, naturalne oświetlenie, genialny efekt wizualny, no i oszczędności na prądzie rzecz jasna to wszytko zalety okna…

Szafka narożna pod blatem nie posiada tutaj bajerów typu ‚Magic Corner’ – jej wykończenie stanowi klasyczna półka. Zdecydowanie jednak całość nadrabiają szuflady, których w kuchni jest naprawdę dużo!

Meble kuchenne w stylu klasycznym | wizualizacje mebli kuchennych
Kuchnia ecru, duże okno, dużo szuflad… jest super 🙂

Kuchnia w kolorze ecru: podsumowanie

Cóż można napisać w podsumowaniu – wydaje nam się, że same zdjęcia mówią wszystko. Warto wspomnieć jednak, że prezentowana kuchnia ecru, może być naprawdę ciekawym pomysłem. Może też być inspiracją dla osób poszukujących ciekawych form. Same wykończenia plasują kuchnię w zdecydowanej czołówce nieszablonowych przykładów i mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi podobna kuchnia stanie u kogoś w Państwa domu!

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *