Klasyczna kuchnia z oknem, ocieplona drewnem

Projekt klasycznej kuchni z oknem w białym kolorze | koncept3d

Ostatni czas bez wątpienia był czasem do projektowania dużych kuchni. Kolejną sporą przestrzeń postanowiliśmy zaaranżować w stylu klasycznym. Co tu więcej mówić…. Klasyką nazwiemy coś co zostało uznane za doskonałe, a ta zawsze znajdzie swoich miłośników. W naszym wypadku klasyczna kuchnia z oknem zachwyca swoją perfekcją. Jeśli są Państwo zainteresowani koniecznie zapraszamy do artykułu.

Klasyczna kuchnia z oknem, ocieplona drewnem

Często słyszy się, że biała kuchnia, taka sterylna… nie w tym wypadku. Zwróćmy uwagę jak prosty dodatek w postaci drewna totalnie zmienił wizerunek kuchni. W dalszym ciągu jest miejscem o perfekcyjnej czystości, jednak dodatki drewniane nadały łagodności. Całość stała się ciepłym pomieszczeniem, pomimo skojarzeń, że klasyka to powaga. Nadzwyczajna dokładność jaka przemawia z kuchni to efekt precyzyjnie frezowanych frontów meblowych, które nie znajdą zainteresowania wśród lubujących minimalizm. Nie możemy ograniczać się tylko do większości, czy podążać tylko w aktualne trendy. Tutaj dowód, który bardzo nas cieszy, że klasyczne kuchnie ze standardowymi, przykręcanymi uchwytami i elementami drewna trudno jest usunąć z mody.

Klasyczna kuchnia z oknem i witrynkami przy oknie | koncept3d projekty kuchni
Projekt klasycznej białej kuchni z drewnianymi elementami. Duże okno to ogromny atut pomieszczenia

Klasyka nie musi być nudna

Klasyczna, a zarazem jasna kuchnia to idealne środowisko akceptujące wszelakie dodatki, czy sprzęt AGD od tradycyjnych, stylizowanych, po nowoczesne. W naszym projekcie zaproponowaliśmy niezabudowaną, dużą lodówkę, gdyż kuchnia sama w sobie jest ogromna. W podobnym stylu piekarnik z mikrofalówką w słupku świetnie sprawdzi się w użytkowaniu jako bezpieczne i komfortowe rozwiązanie. Płyta indukcyjna idealnie komponuje się z jasnym, drewnianym blatem. Same dodatki w nowoczesnym stylu sprawiły, że są dylematy: czy kuchnię zaliczymy do klasycznej, czy oryginalnej. O taki efekt zaskoczenia nam chodziło, nie ma tutaj czasu na nudę, a my wierzymy, że kuchnia przysporzy jeszcze wiele niespodziewanych refleksji.

Tradycyjna klasyczna kuchnia z oknem, czyli naturalnym światłem

Jak zawsze podkreślamy – bez wątpienia podstawą w kuchni jest oświetlenie. Jeśli mamy możliwość na wprowadzenie w pomieszczenie naturalnego światła to mistrzostwo. W naszym projekcie na dodatek światło z zewnątrz oświetla duży zlew, a także sporą powierzchnię blatu roboczego. O tym marzy niejeden użytkownik. Zastanówmy się, jakie korzyści ma duże okno w białej kuchni.

Biała kuchnia z drewnianym blatem i dużym oknem

Korzyści dużego okna w kuchni

  • Naturalne światło poprawia samopoczucie użytkowników kuchni
  • Zlew to najbardziej wymagający doświetlenia element, a oświetlony naturalnie jest marzeniem wielu
  • Okno sprawia, że podczas obowiązków w kuchni integrujemy się z otoczeniem
  • Światło z okna odbite od białych mebli jeszcze bardziej doświetla zakamarki kuchni
  • Okno może stać się pomocne do wyeliminowania ekstremalnych zapachów w kuchni

Stół w klasycznej kuchni

To kolejny projekt gdzie proponujemy stół w kuchni. Pomieszczenie jest na tyle spore, że nie ma problemu z miejscem na stół, a jest to niewątpliwie dość ważny element kuchni. W końcu przy stole jest możliwość zjedzenia niedzielnego obiadu w gronie rodzinnym, czy swobodnie możemy wypić kawę z koleżanką w trakcie gotowania obiadu. Obecny rynek oferuje przeróżne stoły, które mogą byś kolejną ozdobą kuchni od okrągłych, po tradycyjne, czy składane.

Klasyczna kuchnia z drewnianym blatem – co nas w niej zachwyca?

Pomysłowe wykończenia to wisienka na torcie, która podkreśla efekt wizualny całej kuchni. Nowoczesne drewniane półki na wino to wykorzystanie wąskiej szafki przy jednoczesnym wprowadzeniu do kuchni wyjątkowości. Ciekawym stają się gablotki w wiszących szafkach wokół okna, w której zmieniając wyposażenie jednocześnie zmieniamy cały design kuchni. Nowoczesne kosze cargo jako oryginalny organizer w kuchni to kolejny „bajer”, który przykuje uwagę gości.

Klasyczna biała kuchnia z drewnianym blatem i otwartymi półeczkami na wino | koncept3d
Klasyczna kuchnia z drewnianym blatem i ciemnymi uchwytami tworzy ponadczasowy efekt

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry