Kuchnie klasyczne – najpiękniejsze inspiracje

Kuchnia klasyczna inspiracje | koncept3d

Niewątpliwie jednym z większych dylematów przed którymi stoimy projektując meble kuchenne jest ich układ, kształt czy kolor. Każdy z tych elementów jest składową cechą całości, które po złączeniu ze sobą podobnie jak puzzle stworzą określoną kompozycję. Dopiero po zestawieniu pojedynczych elementów stwierdzimy, czy ma on cechy bardziej nowoczesne lub klasyczne. No tak, lecz jakie elementy będą przemawiać za konkretnym stylem mebli kuchennych? W tym artykule zdemaskujemy kuchnie klasyczne i ich najważniejsze atrybuty. Zapraszamy do tekstu.

Kuchnia klasyczna biała z drewnianym blatem | classic white kitchen | koncept3d
Jednym z najczęściej pojawiających się wzorów frontów w tego typu kuchniach będzie klasyczny ramiak, czyli drzwi z kilkucentymetrową ramką po obwodzie.

Kuchnia klasyczna nierozłącznie łączy się z frontami o różnych wzorach

Pierwszą i jak nam się wydaje najważniejszą cechą mebli kuchennych klasycznych będą drzwi kuchenne o różnych wzorach. Ze względu na dużą ilość producentów ich wybór jest ogromny. We wzornikach odnajdziemy wzory chociażby proste czy półokrągłe – wystarczy spojrzeć na poniższe inspiracje, a to tylko niewielka część dostępnych na rynku.

Klasyczna kuchnia z wyspą | classic island kitchen | projekty koncept3d
Okrągłe uchwyty bardzo ładnie pasują do tego typu projektów kuchni. Ich wybór jest bardzo duży, więc na 100% dobierzemy ten idealny.
Powyższa aranżacja to ukłon w stronę prostych form. Widzimy linie bez zaokrąglanych elementów – łącznie z czarną, wiszącą nad wyspą lampą
Kuchnie klasyczne | meble na wymiar Kraków | koncept3d projekty wnętrz
Klasyczne kuchnie to także elementy nieoczywiste. Zaliczymy do nich chociażby elementy stalowe czy klasyczną cegiełkę.

Styl klasyczny w kuchni to ciekawe wykończenia

Zdecydowanie jest to prawdą. Klasyczne kuchnie chętnie przyjmują wszelkiego rodzaju wykończenia w postaci pilastrów (pionowe elementy dekoracyjne), boków z frezowaniem jak fronty czy gzymsów górnych. Zapomnieć nie możemy oczywiście o szprosach w witrynach, które stanowią jakby wisienkę na torcie – taki ostatni szlif. Po przemyśleniu koncepcji zauważymy, że ogranicza nas pomieszczenie i… wyobraźnia. Jeśli jednak przesadzimy to efekt może być odwrotny do zamierzonego.

Meble kuchenne klasyczne | classic green kitchen | koncept3d kuchnie Kraków
Projekt nieoczywistej zielonej kuchni w klasycznym stylu. Zwróćmy uwagę na eleganckie wykończenia – pod sufitem i w witrynkach.
Wyspa w klasycznej kuchni | classic island kitchen | koncept3d
Piękna biała wyspa ze złotymi gałeczkami do otwierania – ogranicza nas tylko wyobraźnia!
Kuchnia klasyczna drewniana to nie nowość w projektowaniu. Uwagę skierujmy na szprosy, które w fenomenalny sposób dodają całości elegancji

Kuchnia klasyczna biała, czyli coś sprawdzonego

Kuchnia biała klasyczna to kwintesencja elegancji. Jeśli styl nowoczesny nie jest tym którego szukamy, koniecznie powinniśmy nasz wzrok zwrócić w kierunku totalnej klasyki. Być może to właśnie tutaj odnajdziemy to czego szukamy. A czego możemy szukać? Możemy szukać eleganckich sprzętów AGD w stylu retro, czarnych klasycznych uchwytów i przede wszystkich ciekawych elementów dekoracyjnych, którymi przyozdobimy naszą kuchnię. Wszystko zgodnie z naszymi upodobaniami.

Meble kuchenne klasyczne jasne | projekty kuchni koncept3d | classic white kitchen
Biała fazowana cegła na ścianie w klasycznych meblach kuchennych z drewnianym blatem stała się bardzo częstym wyborem naszych klientów.
Klasyczna biała kuchnia z drewnianym blatem | projekty kuchni koncept3d
Tradycyjne meble kuchenne z ramkowymi frontami i czarnym uchwytem
Klasyczna kuchnia w nowoczesnym wydaniu | meble na wymiar Warszawa | wizualizacje wnętrz koncept3d
Aranżacja mebli kuchennych z czarnymi długimi uchwytami na dole i u góry.
Koniecznie skierujmy nasz wzrok na wykończenia górnych witryn – szprosy w kształcie 'X’ komponują się pięknie
Inspiracja prezentująca meble kuchenne z bardziej bogatymi frontami – żłobienia oraz frezy są zdecydowanie mocniej widoczne

Kuchnia klasyczna szara jako alternatywa dla bieli

Naturalnym zamiennikiem białego koloru będzie niewątpliwie barwa szara i wszelkie jej odcienie. Meble kuchenne szare podobnie jak ich jaśniejszy odpowiednik posiadają szerokie grono zwolenników i odbiorców. Często słyszymy, że nie chcemy aby nasza kuchnia była zbyt sterylna. Najprostszym chyba zabiegiem jest złączenie jej z innym dekorem, lub po prostu przełamanie szarością. Poniższe zdjęcia ukazują, że klasyczne szare kuchnie to niewątpliwie ciekawe rozwiązanie obok którego nie da się przejść obojętnie.

Kuchnia klasyczna szara | meble na wymiar Kraków koncept3d
Meble kuchenne szare z drewnianym blatem i półwyspem. Na ścianie widzimy elegancką cegiełkę.
Klasyczne szare meble kuchenne | classic grey kitchen | koncept3d
Skierujmy nasz wzrok na drewnianą półeczkę obok lodówki. Czyż tego typu elementy dodatkowe nie wyglądają gustownie?
Długie relingowe uchwyty w czarnym kolorze idealnie komponują się z ciemnym, prawie czarnym blatem roboczym. Wszelkie dekoracje mile widziane!
Gołąbkowy odcień popielatego w zestawieniu z blatem Dąb Hamilton. Całość wykończona jest czarnym sprzętem AGD
Niewielka kuchnia w klasycznym wydaniu z małym, kwadratowym stolikiem i krzesłami

Kuchnia klasyczna kremowa, czyli troszkę elegancji

Oprócz standardowej bieli i szarości do klasycznych kuchni często dobierany jest kolor kremowy. Meble kuchenne w kremie tworzą ciepły i przytulny charakter. Bez kłopotu zestawimy je z różnymi odcieniami drewna czy kamienia. Meble kuchenne w tym kolorze mogą być skierowane w kierunku żółtego odcienia lub delikatnego kremowego. Wszelkie dodatki czerni czy stali szlifowanej są mile widziane. Kilka przykładów na poniższych wizualizacjach.

Kuchnia klasyczna kremowa | aranżacje wnętrz koncept3d | ecru kitchen
Wizualizacja klasycznej kuchni w bardzo ciepłym odcieniu kremu. Bez wątpienia jedna z najbardziej lubianych kompozycji.
Meble kuchenne klasyczne kremowe | koncept3d projekty wnętrz | cream kitchen classic
Drewniany blat i ciekawa zabudowa ściany to absolutna podstawa. Dzięki nim kuchnia nie będzie nudna i oklepana!
Widzimy, że połączenie kremu z odcieniem drewna nie stanowi problemu. Wszystko zależy od naszych upodobań i oczekiwań
Projekt mebli kuchennych pod sam sufit. Górne wykończenie stanowi 'korona’. Nad kuchenką mikrofalową i po lewej stronie pochłaniacza znalazło się miejsce na dekoracyjny front w formie drewnianej kratki

Klasyczne kuchnie z oknem

Okno jak już wielokrotnie wspominaliśmy to nie tylko kontakt z otoczeniem i światem zewnętrznym. Posiada ono wiele innych zalet a jedną z nich pozostaje świeże powietrze dostające się do pomieszczenia z zewnątrz. Pomijając jednak aspekty użytkowe zwróćmy uwagę jaką pełni ono rolę pod względem wizualnym i estetycznym. Czy okno w kuchni nie może być postrzegane jako świetna dekoracja i uzupełnienie całości. Mamy teraz dostęp do przeróżnej kolorystyki ich okuć, począwszy od białego a skończywszy na czarnym. Kiedy okno 'ubierzemy’ w piękne zasłony, żaluzje czy rolety możemy stworzyć niepowtarzalny i domowy klimat w całym pomieszczeniu. Pomyślmy tylko – klasyczne meble kuchenne i eleganckie zasłony… cóż tu więcej pisać.

Zielona kuchnia klasyczna na wymiar | koncept3d Kraków | dark green kitchen
Okno jest jednym z najważniejszych elementów w „czterech ścianach”. W klasycznych meblach warto zastanowić się nad zastosowaniem pionowych i poziomych szprosów.
Granatowa kuchnia z ramkowymi frontami i satynowymi uchwytami. Aby całość rozjaśnić szafki górne wykończone zostały białym lakierem
Dlaczego nie spróbować czasem czegoś innego? Dla przełamania nudy i monotonii lawendowa kuchnia w klasycznym wydaniu
Klasyczna kuchnia szara z drewnem | koncept3d wizualizacje wnętrz | grey kitchen
Szare płytki w połysku dodadzą kuchni nowoczesności. Okno natomiast doświetli pomieszczenie!
Kuchnie klasyczne ze stołem | koncept3d meble na wymiar Warszawa
Stół, wyspa lub półwysep to nieodłączne elementy klasycznych kuchni. Pamiętajmy o doborze odpowiednich krzeseł!
Płytki na podłodze z ciekawym wzorem – małymi czarnymi kwadracikami. Pod sufitem wykończenie z tego samego materiału co blat roboczy
Czarne uchwyty w białej kuchni z dużym oknem nad blatem
W klasycznych meblach kuchennych bardzo często występuje połączenie z czarnym blatem. Po prostu… klasyczna kuchnia i klasyczne kolory
I po raz kolejny witryny ze szprosami w formie litery 'X’. Wykończenie ściany nad blatem stanowi białe szkło, które świetnie kontrastuje z czarnym blatem
Cegiełka świetnie komponuje się z drewnianym blatem i czarnymi klamkami
Wolnowiszące półki drewniane nad komodą mogą stać się miejscem, gdzie wyeksponujemy ciekawe dekoracje czy porcelanę

Klasyczne kuchnie w skandynawskim stylu

Poniżej zamieszczamy jeszcze kilka wizualizacji kuchni w stylu skandynawskim. Cechuje się on surowością i naturalnym stylem. Więcej o nim pisaliśmy w osobnym artykule.

Kuchnie klasyczne | classic light kitchen | koncept3d
Styl skandynawski to prosta forma i równe szafki. Ciekawym dodatkiem może być chociażby designerski dywan.
Projekt klasycznej białej z drewnianym blatem | koncept3d
Projekt klasycznej białej z drewnianym blatem i zabudową na ścianie. Całość pięknie komponuje się z czarnym zlewozmywakiem.
Biała kuchnia skandynawska z szarym blatem również wygląda okazale. Jeśli ktoś lubi stonowane kolory, to zdecydowanie ta opcja jest dla niego

Klasyczne kuchnie: podsumowanie

Jak widzimy na powyższych aranżacjach, meble kuchenne klasyczne zdecydowanie różnią się od tych nowoczesnych. Nie znaczy to jednak, że są gorsze. Jest grono klientów, którzy nie wyobrażają sobie pomieszczenia kuchennego bez ciekawych wzorów frontów czy dekoracyjnych wykończeń. Jak ze wszystkim, każdy towar posiada swojego klienta i każdemu podobać się może coś innego. Grunt żeby podobało się nam – domownikom 🙂

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry