Kremowa kuchnia z drewnem – ciepła, nowoczesna i przytulna

Kremowa kuchnia z drewnem | koncept3d baner

Czasami zdarza się, że klienci mają jasne oczekiwania co do wizji swojej kuchni. W tym przypadku nie było inaczej, a nasze zadanie do wykonania to – kremowa kuchnia z drewnem. Od początku określiliśmy pewne priorytety a następnie podążaliśmy za nimi. Dla przyszłych właścicieli najważniejsza była po prostu użyteczność i praktyczność. Spowodowana była ona przede wszystkim bardzo intensywnym użytkowaniem tego pomieszczenia przez gospodarzy. Warto wspomnieć również, że projekt nie był wykonywany online jak większość tworzonych przez nas. W tym przypadku wspólnie z sympatycznymi klientami tworzyliśmy projekt przy świeżutkich kremówkach i pysznej kawie z ekspresu. Wszelkie zmiany i pomysły wprowadzaliśmy na bieżąco – poszło smakowicie:) Jak tworzymy projekty mogą dowiedzieć się Państwo z naszego artykułu wizualizacje mebli kuchennych 3D.

Kremowa kuchnia z drewnem, stołem i wyspą | koncept3d
Kremowa kuchnia z drewnem do bardzo ciepłe i domowe połączenie

Lakierowana kremowa kuchnia z drewnianym blatem i tradycyjnymi przykręcanymi uchwytami

Od początku ustaliliśmy, że meble kuchenne w tym przypadku będą posiadały klasyczne, przykręcane uchwyty (uchwyty do szafek kuchennych). Według nas tym posunięciem w zdecydowany sposób dodaliśmy kuchni życia i tchnęliśmy w nią ducha. Oczywiście ilu klientów tyle opinii – tutaj jednak tematu do dyskusji nie było, poglądami zgodziliśmy się z klientami.

Po drugie zastanawialiśmy się dosyć długo jak połączyć w naszej kuchni kolory – wiedzieliśmy tylko, że kuchnia ma być kremowa z drewnem. Nie da się ukryć, że komputerowa wizualizacja bardzo ułatwiła nam to zadanie. Po kilku próbach w końcu znaleźliśmy kompromis. Wybór padł na lakier z palety RAL oraz płytę laminowaną z firmy SWISS. Oczywiście braliśmy pod uwagę również inne opcje (fronty do szafek kuchennych). Tutaj jednak klienci postawili sprawę jasno: ma być domowo i przytulnie. W efekcie końcowym ustaliliśmy połączenie lakieru Oyster white wraz z płytą laminowaną dąb Pradawny.

Wysokie szafy w meblach kuchennych. Dodatkowo dwa czarne szklane fronty
Drewniane półeczki w kremowej matowej kuchni

Kuchnia kremowa z wyspą i drewnianym stołem

Kiedy mieliśmy ustalony ogólny kształt mebli oraz kolorystykę postanowiliśmy zastanowić się nad wkomponowaniem do naszej kremowej kuchni z drewnem wyspy kuchennej. W związku ze sporą pojemnością w szafkach zdecydowaliśmy, że wyspa będzie dodatkiem – takim mini centrum całości. Tak też zrobiliśmy, w rezultacie wyspa to tylko jeden pion szuflad i nic więcej. Całości dopełnił drewniany, prosty i duży stół przy którym odbędzie się niejedna długa, ciekawa i rodzinna dyskusja 🙂 Przy okazji zapraszamy do naszego artykułu dotyczącego właśnie długich rozmów przy stole albo wyspie kuchennej (kuchnia z wyspą czy stołem?).

Kremowa wyspa kuchenna z szufladami i elementami drewnianymi
Niewielka wyspa kuchenne wraz z dużym drewnianym stołem to idealne miejsce do rodzinnych rozmów

Elementy wyposażenia wykorzystane w projekcie naszej kremowej kuchni

I tutaj nie było problemu. Już na samym początku projektowania zdecydowaliśmy, że wyposażenie powinno być wysokiej jakości. W związku z tym zaproponowaliśmy kilka nowoczesnych i bardzo użytecznych rozwiązań, m.in.:

Dzięki szufladom z cichym domykiem klienci zyskają ogromny komfort oraz brak problemów w użytkowaniu przez długie lata. Kosz magic corner w doskonały sposób wykorzysta przestrzeń w narożniku oraz doda kuchni nowoczesności. Kosz cargo natomiast stanie się doskonałym uzupełnieniem dla kuchennej spiżarki.

Zlewozmywak, zmywarka i kosz cargo w kremowej kuchni
Kremowa kuchnia z elementami drewnianymi, systemem magic corner oraz koszem cargo

Kremowa kuchnia z drewnem, szafkami pod sufit i czarnymi dodatkami

Jak widać na załączonych wizualizacjach szafki wiszące zaprojektowaliśmy pod sam sufit. Unikniemy dzięki temu niewykorzystanej przestrzeni pomiędzy ich górą a sufitem. Dodatkowo w maksymalny sposób wykorzystamy przestrzeń. Poza tym bardzo ciekawym rozwiązaniem było zaaranżowanie czarnego piekarnika, pochłaniacza oraz dwóch czarnych, szklanych frontów w wysokiej zabudowie. W ten sposób uniknęliśmy monotonii oraz dodaliśmy do kuchni ostatniego szlifu. Już na koniec po lewej stronie okna zaproponowaliśmy półeczki aby ściana nie była całkowicie pusta.

Podsumowując całość, praca z tym projektem była dla nas czystą przyjemnością. Życzymy sobie i innym biurom projektowym jak najwięcej takich klientów. Kiedy meble będą już wykonane, pochwalimy się zdjęciami – klienci zapewnili, że je do nas wyślą:)

Lakierowana kremowa kuchnia z drewnianym blatem i zabudową na ścianie | koncept3d
Wszystkie szafki wiszące dochodzą do sufitu. Górą zamontowaliśmy klapy a dołem klasyczne drzwi otwierane na boki

Poniżej więcej inspiracji

1 thought on “Kremowa kuchnia z drewnem – ciepła, nowoczesna i przytulna”

  1. Pingback: Kuchnia kość słoniowa z drewnem [nowoczesna wizualizacja]

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *