Kremowa kuchnia – przytulne aranżacje

Kremowe kuchnie | koncept3d projekty kuchni

Czasami zdarza się, że klienci mają jasne oczekiwania co do wizji swojej kuchni. Od początku określamy pewne priorytety a następnie podążamy za nimi. Dla właścicieli kuchni, których projekty przedstawiamy poniżej najważniejsza była po prostu użyteczność, praktyczność i jasne barwy. Pomimo przewagi aranżacji białych kuchni, klienci zdecydowali się pójść w troszkę innym kierunku. Jeśli lubisz takie klimaty, to drogi gościu artykuł kremowa kuchnia jest właśnie dla Ciebie.

Kremowa kuchnia z drewnem – ciepła, nowoczesna i przytulna

Warto wspomnieć, że projekt nie był wykonywany online jak większość tworzonych przez nas. W tym przypadku wspólnie z sympatycznymi klientami tworzyliśmy projekt przy świeżutkich kremówkach i pysznej kawie z ekspresu. Wszelkie zmiany i pomysły wprowadzaliśmy na bieżąco – poszło smakowicie:)

Kremowa kuchnia z drewnem, stołem i wyspą | koncept3d projekty kuchni
Kremowa kuchnia z drewnem do bardzo ciepłe i domowe połączenie

Lakierowana kremowa kuchnia z drewnianym blatem i tradycyjnymi przykręcanymi uchwytami

Od początku ustaliliśmy, że meble kuchenne w tym przypadku będą posiadały klasyczne, przykręcane uchwyty. Według nas tym posunięciem w zdecydowany sposób dodaliśmy kuchni życia i tchnęliśmy w nią ducha. Oczywiście ilu klientów tyle opinii – tutaj jednak tematu do dyskusji nie było, poglądami zgodziliśmy się z klientami.

Po drugie zastanawialiśmy się dosyć długo jak połączyć w naszej kuchni kolory – wiedzieliśmy tylko, że jasna kuchnia ma być w odcieniach kremu z drewnem. Nie da się ukryć, że komputerowa wizualizacja bardzo ułatwiła nam to zadanie. Po kilku próbach w końcu znaleźliśmy kompromis. Wybór padł na lakier z palety RAL (Oyster white) oraz płytę laminowaną z firmy SWISS (dąb Pradawny). Oczywiście braliśmy pod uwagę również inne opcje. Tutaj jednak klienci postawili sprawę jasno: ma być domowo i przytulnie.

Drewniana rama okalająca meble kuchenne w kolorze ecru
Drewniane półeczki w beżowej kuchni z oknem

Jasna kuchnia z wyspą i drewnianym stołem

Kiedy mieliśmy ustalony ogólny kształt mebli oraz kolorystykę postanowiliśmy zastanowić się nad wkomponowaniem do naszej kremowej kuchni z drewnem wyspy kuchennej. W związku ze sporą pojemnością w szafkach zdecydowaliśmy, że wyspa będzie dodatkiem – takim mini centrum całości. Tak też zrobiliśmy, w rezultacie wyspa to tylko jeden pion szuflad i nic więcej. Całości dopełnił drewniany, prosty i duży stół przy którym odbędzie się niejedna długa, ciekawa i rodzinna dyskusja 🙂

Kremowa wyspa kuchenna z szufladami i elementami drewnianymi | koncept3d projekty kuchni
Niewielka wyspa kuchenne wraz z dużym drewnianym stołem to idealne miejsce do rodzinnych rozmów

Kuchnia ecru z drewnem i wykorzystane w projekcie elementy wyposażenia

I tutaj nie było problemu. Już na samym początku projektowania zdecydowaliśmy, że wyposażenie powinno być wysokiej jakości. W związku z tym zaproponowaliśmy kilka nowoczesnych i bardzo użytecznych rozwiązań, m.in.:

  • szuflady z cichym domykiem
  • kosz magic corner do szafki narożnej
  • kosz cargo w jednej podblatowej szafce

Dzięki szufladom z cichym domykiem klienci zyskają ogromny komfort oraz brak problemów w użytkowaniu przez długie lata. Kosz magic corner w doskonały sposób wykorzysta przestrzeń w narożniku oraz doda kuchni nowoczesności. Kosz cargo natomiast stanie się doskonałym uzupełnieniem dla kuchennej spiżarki.

Zlewozmywak, zmywarka i kosz cargo w kremowej kuchni
Kremowa kuchnia z elementami drewnianymi, systemem magic corner oraz koszem cargo

Kremowe meble kuchenne z drewnem, szafkami pod sufit i czarnymi dodatkami

Jak widać na załączonych wizualizacjach szafki wiszące zaprojektowaliśmy pod sam sufit. Unikniemy dzięki temu niewykorzystanej przestrzeni pomiędzy ich górą a sufitem. Dodatkowo w maksymalny sposób wykorzystamy przestrzeń. Poza tym bardzo ciekawym rozwiązaniem było zaaranżowanie czarnego piekarnika, pochłaniacza oraz dwóch czarnych, szklanych frontów w wysokiej zabudowie. W ten sposób uniknęliśmy monotonii oraz dodaliśmy do kuchni ostatniego szlifu. Już na koniec po lewej stronie okna zaproponowaliśmy półeczki aby ściana nie była całkowicie pusta.

Podsumowując całość, praca z tym projektem była dla nas czystą przyjemnością. Życzymy sobie i innym biurom projektowym jak najwięcej takich klientów. Kiedy meble będą już wykonane, pochwalimy się zdjęciami – klienci zapewnili, że je do nas wyślą:)

Lakierowana kremowa kuchnia z drewnianym blatem i zabudową na ścianie | koncept3d
Wszystkie szafki wiszące dochodzą do sufitu. Górą zamontowaliśmy klapy a dołem klasyczne drzwi otwierane na boki

Kremowe meble kuchenne drewnianym blatem

Jasne meble kuchenne są często spotykane w nowoczesnych kuchniach. Nie ma co się dziwić temu trendowi. Każdy chce napotkać w swoich wnętrzach lekki klimat, atmosferę spokoju i harmonii. Biała kuchnia bez wątpienia stała się pierwszą na liście najbardziej docenionych kuchni. Faktem jest, że ludzie lubią zmiany, dlatego dużo osób modyfikuje kolory i wybiera odcienie bieli. Kuchnia ecru z drewnianym blatem to także dość popularne zestawienie kolorów w pomieszczeniu. Powiemy więcej, stawiając na kremową kuchnię z dodatkiem drewna fantazjujemy z modą, co robi z nas bardziej kreatywnych i ponadczasowych.

Kremowa kuchnia z drewnianym blatem i zabudową w formie litery U | koncept3d
Nowoczesna śmietankowa kuchnia z tradycyjnym dodatkiem drewnianego blatu

Śmietankowa kuchnia z drewnianym blatem jako tradycyjny dodatek

Tradycyjne meble kojarzą się nam z drewnem o silnie zarysowanych słojach. Dzisiejsza moda kładzie nacisk na minimalizm, a drewno w nowoczesnych aranżacjach jest wyjątkowym dodatkiem. W całości śmietankowa kuchnia byłaby zbyt monotonna, dlatego przyjazny klimat wprowadziliśmy poprzez dodatek w formie drewnianego blatu. To bardzo odporny i wytrzymały materiał na blat, który z pewnością będzie narażony na zabrudzenia, wodę, czy nacięcia. Efekt wizualny jest niesamowity jednak należy pamiętać o odpowiedniej ochronie. Aby drewniany blat w kremowej kuchni pięknie się prezentował, musimy poświecić trochę czasu i co jakiś czas zaimpregnować drewno, które w rezultacie posłuży nam na lata. Niestety, aby cieszyć się z długotrwałych efektów musimy trochę dać od siebie, a my gwarantujemy, że praca i starania zawsze popłacają.

Kremowa kuchnia z dwoma niewielkimi oknami i czarnym zlewem | projekty kuchni koncept3d
Kremowa kuchnia z dwoma oknami to gwarancja doświetlonego pomieszczenia, które stanie się ogromnym atutem

Kremowa kuchnia z systemem bezuchwytowym

Dlaczego system bezuchwytowy? Jeśli chcemy dorzucić naszemu wnętrzu trochę tajemniczości, to dobrym wyborem będzie zrezygnowanie ze standardowych uchwytów. Każdy przez chwilę zastanowi się jaki mechanizm skrywa szafka bez uchwytów. Prawda jest taka, że w zależności od gustu są i zwolennicy i przeciwnicy systemów bezuchwytowych, a decyzja zależy tylko od nas. W kremowe kuchni system bezuchwytowy scala w jednolitą powierzchnię jasne fronty, tworząc spójną całość. Efekt minimalizmu jak najbardziej zachowany, a taki jest obecnie ceniony. Wygodą jest wprowadzenie do szafki pod zlewem systemu SERVO-DRIVE. Mokre ręce pozostawią tylko plamy na szafce podczas otwierania, a my możemy otworzyć szafkę poprzez dociśnięcie kolanem frontu. Teraz to ciekawy bajer w kuchni, który przyciągnie uwagę niejednego. Fronty bez klamek są oryginalnym wyborem i mogą ułatwić nam pracę zwłaszcza w otwieraniu wysoko położonych szafek.

@BLUM | SERVO-DRIVE to nowoczesne rozwiązanie dzięki któremu dostęp do zawartości szafki stanie się szybszy i przyjemniejszy

Kremowa kuchnia z drewnianym blatem i laminatem w odcieniu drewna

Kremowa kuchnia lubi drewno, a tego nigdy za dość. Laminat w odcieniu drewna stworzony na podobieństwo blatu tworzy idealną całość, a tym sposobem podkreśla umiar i delikatność w kuchni. Zasada mówi o doborze max. 3 kolorów ze sobą, aby kompozycja zachowała finezję, a zarazem wdzięk. U nas kompozycja złożona z dominującego beżu w połączeniu z drewnem i czarnymi wstawkami jakimi są sprzęty AGD to grzeczny, nowoczesny i ceniony klimat. Czystość jaka bije z wnętrza to zasługa  jasnych mebli, dużego okna i naturalnego drewna. Całość świadczy o czystości, świeżości i zdrowym podejściu do życia. Przede wszystkim jeśli mamy możliwości stawiajmy na światło i jasny kolor, które od zawsze nas odmładzały i sprawiały, że promieniowaliśmy.

Kremowe kuchnie z blatem oraz zabudową na ścianie w formie drewna klepki | koncept3d
Laminat w odcieniu drewna integruje się z blatem podkreślając niezwykłość kompozycji drewna z beżem

Kremowa kuchnia i czarna lodówka z kostkarką

Czarny sprzęt AGD to dość popularny wybór, a w jasnych wnętrzach komponuje się idealnie. Nasza prawa strona kuchni, gdzie umieszczone są drzwi wymagają niewielkiej zabudowy, która pozwoli na swobodny ruch. Znakomicie wpasowała się w lukę duża, czarna lodówka z kostkarką. Oryginalny bajer w kuchni jeszcze bardziej podkreślił styl kuchni jako na topie. Przede wszystkim bogato wyposażona lodówka wystarczyła do zagospodarowania ściany, a jednocześnie wprowadziła do kuchni sporo atrakcji i rozbudziła wnętrze.

Na drugiej ścianie wolnostojąca czarna lodówka SbS i kremowa szafka nad nią
Lodówka z kostkarką rozbudziła minimalistyczny nastrój w kuchni

Duża klasyczna kuchnia ecru z wyspą

Kuchnia ecru, którą poniżej prezentujemy, niewątpliwie wpisuje się w kanon kuchni 'innych’. Mówiąc innych mamy na myśli: duże gabaryty, bogate wykończenia, porządne materiały i zdecydowanie to coś, dzięki czemu projekt przyciąga spojrzenie. Jak w innych opracowywanych przez nas wizualizacjach, spróbujmy także i tą 'rozbić’ na części pierwsze.

Klasyczna kremowa kuchnia z wyspą i drewnianym pochłaniaczem | koncept3d projekty kuchni
Projekt klasycznej, dużej kuchni w kolorze ecru

Kremowa kuchnia z frezowanymi frontami i bogatymi wykończeniami

Niewątpliwie to właśnie kremowe fronty wraz z bogatym zwieńczeniem wiszących szafek, rzucają się w oczy jako pierwsze. O to właśnie chodzi w kuchniach klasycznych – kuchniach tego typu. Nie odnajdziemy tutaj gładkich elementów. Zwróćmy uwagę, że nawet boki szafek zostały wykończone materiałem takim samym jak fronty kuchenne. Oprócz tego, aby wszystko było w jednym klimacie, zastosowaliśmy pochłaniacz z drewnianym wykończeniem lakierowanym pod kolor całości.

Meble kuchenne w stylu klasycznym | wizualizacje mebli kuchennych
Całość wykończona została bogatymi zdobieniami, nadającymi kuchni elegancji

Klasyczna kremowa kuchnia z wolnostojącą lodówką Side by Side

Nieszablonowym posunięciem przy aranżacji całej zabudowy było to, że słupek wraz z chłodziarką Side by Side został zaplanowany na innej ścianie niż pozostała część zabudowy kuchennej. Jaki był tego powód? Bardzo prosty i prozaiczny – kuchnia miała być nieszablonowa, jak już wcześniej wspominaliśmy. Aby jeszcze bardziej podkreślić jej wyjątkowość, nad samą lodówką (na życzenie klienta) wrzuciliśmy otwarte półki na wino. Żeby użytkowanie chłodziarki było przyjemne i komfortowe, po jej obu stronach umieściliśmy szafki ’80’, dzięki czemu wyciągnięte z lodówki rzeczy swobodnie odłożymy na blat. Szafki pod blatem składają się z wysokiej jakości szuflad na solidnych prowadnicach oraz klasycznych otwieranych na boki drzwi.

Klasyczna kremowa kuchnia z obudowaną lodówką SbS | projektowanie mebli kuchennych koncept3d
Ciekawym pomysłem jest wypełnienie miejsca nad lodówką szafką na wino

Wyspa z piekarnikiem i kuchenką mikrofalową

Tutaj również decyzja należała do klienta. Zdecydował, że piekarnik i mikrofala mają zostać zamontowane w wyspie kuchennej – tak też zrobiliśmy. Musimy przyznać, że efekt jest bardzo ciekawy, ale zdecydowanie nie każdemu przypadnie do gustu. Ogromnym atutem przedstawionej poniżej wyspy jest jednak to, że jest ona po prostu duża i wygodna. Swobodnie usiądą przy niej cztery osoby, co według naszej informacji spokojnie wystarczy.

Wizualizacja kuchni z klasyczną wyspą | koncept3d
Niewątpliwie kuchnia lub półwysep w kuchni sprawdzą się wyśmienicie

Bogata kuchnia ecru z dużym oknem

Standardowo jeśli tylko jest możliwość, staramy się podkreślić ogromne zalety okna w kuchni. Kontakt ze światem zewnętrznym, naturalne oświetlenie, genialny efekt wizualny, no i oszczędności na prądzie rzecz jasna 🙂 W przedstawionej wizualizacji czarny zlewozmywak umieściliśmy tuż przed oknem, dzięki czemu osoba zmywająca naczynia przez cały czas będzie mieć kontakt z otaczającym ją światem.

Kontakt ze światem zewnętrznym, naturalne oświetlenie, genialny efekt wizualny, no i oszczędności na prądzie rzecz jasna to wszytko zalety okna…

Szafka narożna pod blatem nie posiada tutaj bajerów typu 'Magic Corner’ – jej wykończenie stanowi klasyczna półka. Zdecydowanie jednak całość nadrabiają szuflady, których w kuchni jest naprawdę dużo!

Projekt kremowej kuchni w klasycznej odsłonie | koncept3d
Kuchnia ecru, duże okno, dużo szuflad… jest super 🙂

Kuchnie kremowe aranżacje

Nowoczesna kremowa kuchnia ze stołem i drewnianym blatem | koncept3d projekty kuchni
Kremowa kuchnia z półwyspem i drewnianymi bokami | koncept3d projekty kuchni
Aranżacja klasycznej kuchni z cegłą na ścianie | koncept3d projekty kuchni
Kuchnia na trzech ścianach w kremowym kolorze z drewnem Sonoma | koncept3d projekty kuchni
Nowoczesna ale zarazem klasyczna kuchnia lakierowana na kremowy kolor
Nowoczesna waniliowa kuchnia z czarnym zlewem
Nowoczesne czarne uchwyty w beżowej kuchni z drewnem
Kuchnia w połysku lakierowanym na kolor kremowy | koncept3d projekty kuchni
Beżowy lakier połyskowy w kuchni to często wykorzystywany motyw
Kuchnia ecru z wolnostojącą lodówką
Drewniany blat w waniliowych meblach kuchennych
Kremowy lakier doskonale komponuje się z wszelkiego rodzaju drewnem. W tym wypadku będzie to dąb Sonoma

Kremowa kuchnia: podsumowanie

Cóż można napisać w podsumowaniu – wydaje nam się, że same zdjęcia mówią wszystko. Warto wspomnieć jednak, że prezentowane kremowe kuchnia, mogą być naprawdę ciekawym pomysłem. Mogą też być inspiracją dla osób poszukujących ciekawych form. Same wykończenia plasują kuchnię w zdecydowanej czołówce nieszablonowych przykładów i mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi podobna kuchnia stanie u kogoś w Państwa domu!

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry