Kuchnia antracyt z drewnem

Kuchnia antracyt z drewnem | wizualizacje mebli kuchennych koncept3d

Koncept3d przygotował projekt kuchni antracytowej, który jest fenomenalnym przykładem zabudowy o nowoczesnym stylu, z wykorzystaniem wielu postępowych rozwiązań i modnych dodatków. Wszystko dopasowane z głową, z odpowiednim wyczuciem, czego efekt można oglądać poniżej na zdjęciach. Jak widać kuchnia antracyt z drewnem z mocnym temperamentem jednocześnie powiewa świeżością i zaprasza w gościnę. A więc chętnie ją odwiedzimy… zapraszamy dalej.

Więcej ciekawych rozwiązań z półwyspem odnajdą Państwo w artykule: Kuchnia z półwyspem – inspirujące aranżacje

Symetryczna zabudowa meblowa w kuchni antracytowej z drewnem

Nasza antracytowa kuchnia z drewnem pomimo bogatego wypełnienia zachowuje dyskretny design. Co sprawiło, że kuchnia antracytowa podtrzymuje subtelny klimat? Na pewno za sprawą symetrycznego układu szafek wprowadziliśmy ducha spokoju. Ciemniejsze, bo antracytowe fronty zaproponowaliśmy w prostej strukturze dzięki czemu zabudowa meblowa nie jest przytłaczająca. Symetryczny układ mebli  w rozbudowanej kuchni sprawdza się znakomicie, gdyż zachowuje estetykę i podkreśla jej lekki charakter. To jeden ze sposobów na załagodzenie nastrojowości we wnętrzach o intensywnym wypełnieniu. Dlatego kuchnia antracytowa jest postrzegana za uporządkowaną.

Projekt dużej kuchni w kolorze antracytu połączonego z drewnem | projektowanie mebli kuchennych koncept3d
Symetryczny układ mebli w kuchni wprowadza łagodną atmosferę do wnętrza

Drewno w antracytowej kuchni 

Niewątpliwie kolejnym sposobem na zachowanie aury spokoju we wnętrzu jest zastosowanie wszelakich dodatków drewna w kuchni. Faktem jest, że naturalny element jakim jest drewno pozwala nam zintegrować się z naturą nawet w kuchni. Czy spożywanie posiłków przy drewnianym stole i blacie nie przenosi nas na łono natury w beztroski klimat? Bez wątpienia tak, a w dodatku takie pomieszczenie napawa nas energią i dobrym samopoczuciem.

Całość połączona została z niewielkim półwyspem
Drewniane wstawki w antracytowej kuchni nadają naturalności meblom

Aranżacja kuchni z lodówką wolnostojącą

Godną uwagi jest lodówka wolnostojąca i aranżacja meblowa wokół niej. Kolor lodówki niemal niczym nie odbiega od barwy frontów przez co sprawia wrażenie zabudowanej i skleja całą zabudowę meblową w jednolitą całość. Minimalizm jak najbardziej zachowany, dlatego kuchnia należy do jednych z top w nowoczesnym wydaniu. Atrakcyjnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem stały się modne półeczki na wino.  Pomysł nie dość, że wyjątkowy to wymagany zwłaszcza w kuchni. Aranżacja antracytowej kuchni z lodówką wolnostojącą na pewno dla wielu stanie się inspiracją w oryginalnym wariancie.

Aranżacja z długimi szufladami pod oknem
Pomysłowo obudowana lodówka stała się dyskretnym, a jednocześnie podstawowym sprzętem w kuchni

Kuchnia antracyt z drewnem i niewygodny komin – sposób na sprytną zabudowę

Komin, czy chociażby jakakolwiek wnęka w pomieszczeniu dla wielu sprawia wrażenie przeszkody. Przeciwnie, to znakomite warunki do stworzenia czegoś nieoczywistego. W przypadku naszego projektu kuchni antracytowej z drewnem komin znalazł się w jak najdogodniejszym miejscu. Po pierwsze znakomicie zakończył zabudowę szafek wiszących. Następnie w powstałej wnęce po prawej stronie komina powstało idealne miejsce na umieszczenie piekarnika z mikrofalówka w słupku – bardzo wygodne i ergonomiczne rozwiązanie. Wreszcie komin stał się atrakcyjnym filarem w kuchni. Szybki pomysł w postaci zamontowania na filarze dwóch wolnych półeczek jeszcze bardziej przykuwa wzrok niejednego, a wnętrzu nadał wyjątkowości.

Kuchnia antracyt z drewnem i otwarte półeczki koło komina
Sprytna aranżacja komina w kuchni zdumiewa nas ukrytymi funkcjami

Półwysep w antracytowej kuchni z drewnem

Stół w kuchni to rzecz jasna, a nawet wymagana, aby w pełni poczuć rodzinny klimat. Zdarza się lub bardziej wygodnym jest zjedzenie posiłku w towarzystwie aktualnie przyrządzającej posiłek ukochanej. Nic w tym dziwnego, że decydujemy się na półwysep będący jednocześnie barem i miejscem roboczym. Półwysep taki to również wygodny element wykańczający zabudowę kuchenną. Kolejnym ciekawym atutem w kuchni są designerskie hokery – choć proste, a robią robotę.

Antracytowy półwysep z drewnianą ladą barową | projekty kuchni koncept3d
Kuchnia antracyt z drewnem oraz półwysep z dodatkową ladą tworzą bardzo ekskluzywne zestawienie

Kuchnia antracyt z drewnem: podsumowanie

Kończąc wielu uważa, że popiel do kuchni jest nieodpowiedni, zbyt ponury. Inni stawiają szarość jako kolor top dla kuchni. Widzimy na przykładzie naszego projektu, że szarość wcale nie musi wypełniać wnętrza melancholią. Wręcz przeciwnie za pomocą sprytnych zabiegów stosowanych przez projektantów, czy odpowiedniego doboru kolorów i materiałów jesteśmy w stanie stworzyć coś zaskakującego. Decyzję, czy projekt antracytowej kuchni z drewnem zasługuje na pochwałę pozostawimy Państwu, Drodzy Czytelnicy 🙂

Poniżej więcej inspiracji

1 thought on “Kuchnia antracyt z drewnem”

  1. Pingback: Kuchnia z półwyspem - inspirujące aranżacje [dużo zdjęć]

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *