Kuchnia antracyt – projekty w nowoczesnym stylu

Kuchnie antracytowe | koncept3d projekty kuchni

Przygotowaliśmy projekty kuchni antracytowych, które są fenomenalnym przykładem zabudowy o nowoczesnym stylu, z wykorzystaniem wielu postępowych rozwiązań i modnych dodatków. Wszystko dopasowane z głową, z odpowiednim wyczuciem, czego efekt można oglądać poniżej na zdjęciach. Jak widać kuchnia antracyt z mocnym temperamentem jednocześnie powiewa świeżością i zaprasza w gościnę. Przejdźmy więc dalej…

Kuchnia antracyt z drewnem

Nasza antracytowa kuchnia z drewnem dąb Craft Złoty pomimo bogatego wypełnienia zachowuje dyskretny design. Co sprawiło, że kuchnia antracytowa podtrzymuje subtelny klimat? Na pewno za sprawą symetrycznego układu szafek wprowadziliśmy ducha spokoju. Ciemniejsze, bo antracytowe fronty zaproponowaliśmy w prostej strukturze dzięki czemu zabudowa meblowa nie jest przytłaczająca. Symetryczny układ mebli  w rozbudowanej kuchni sprawdza się znakomicie, gdyż zachowuje estetykę i podkreśla jej lekki charakter. To jeden ze sposobów na załagodzenie nastrojowości we wnętrzach o intensywnym wypełnieniu. Dlatego kuchnia antracytowa jest postrzegana za uporządkowaną.

Projekt dużej kuchni w kolorze antracytu połączonego z drewnem | projektowanie mebli kuchennych koncept3d
Symetryczny układ mebli w kuchni wprowadza łagodną atmosferę do wnętrza

Drewno w antracytowej kuchni 

Niewątpliwie kolejnym sposobem na zachowanie aury spokoju we wnętrzu jest zastosowanie wszelakich dodatków drewna w kuchni. Faktem jest, że naturalny element jakim jest drewno pozwala nam zintegrować się z naturą nawet w kuchni. Czy spożywanie posiłków przy drewnianym stole i blacie nie przenosi nas na łono natury w beztroski klimat? Bez wątpienia tak, a w dodatku takie pomieszczenie napawa nas energią i dobrym samopoczuciem.

Całość połączona została z niewielkim półwyspem
Drewniane wstawki w antracytowej kuchni nadają naturalności meblom

Aranżacja kuchni antracytowej z lodówką wolnostojącą

Godną uwagi jest lodówka wolnostojąca i aranżacja meblowa wokół niej. Kolor lodówki niemal niczym nie odbiega od barwy frontów przez co sprawia wrażenie zabudowanej i skleja całą zabudowę meblową w jednolitą całość. Minimalizm jak najbardziej zachowany, dlatego kuchnia należy do jednych z top w nowoczesnym wydaniu. Atrakcyjnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem stały się modne półeczki na wino.  Pomysł nie dość, że wyjątkowy to wymagany zwłaszcza w kuchni. Aranżacja antracytowej kuchni z lodówką wolnostojącą na pewno dla wielu stanie się inspiracją w oryginalnym wariancie.

Aranżacja z długimi szufladami pod oknem
Pomysłowo obudowana lodówka stała się dyskretnym, a jednocześnie podstawowym sprzętem w kuchni

Kuchnia antracyt z drewnem i niewygodny komin – sposób na sprytną zabudowę

Komin, czy chociażby jakakolwiek wnęka w pomieszczeniu dla wielu sprawia wrażenie przeszkody. Przeciwnie, to znakomite warunki do stworzenia czegoś nieoczywistego. W przypadku naszego projektu kuchni antracytowej z drewnem komin znalazł się w jak najdogodniejszym miejscu. Po pierwsze znakomicie zakończył zabudowę szafek wiszących. Następnie w powstałej wnęce po prawej stronie komina powstało idealne miejsce na umieszczenie piekarnika z mikrofalówka w słupku – bardzo wygodne i ergonomiczne rozwiązanie. Wreszcie komin stał się atrakcyjnym filarem w kuchni. Szybki pomysł w postaci zamontowania na filarze dwóch wolnych półeczek jeszcze bardziej przykuwa wzrok niejednego, a wnętrzu nadał wyjątkowości.

Kuchnia antracyt z drewnem i otwarte półeczki koło komina
Sprytna aranżacja komina w kuchni zdumiewa nas ukrytymi funkcjami. Piekarnik oraz kuchenka mikrofalowa w projekcie z firmy Electrolux

Półwysep w antracytowej kuchni z drewnem

Stół w kuchni to rzecz jasna, a nawet wymagana, aby w pełni poczuć rodzinny klimat. Zdarza się lub bardziej wygodnym jest zjedzenie posiłku w towarzystwie aktualnie przyrządzającej posiłek ukochanej. Nic w tym dziwnego, że decydujemy się na półwysep kuchenny będący jednocześnie barem i miejscem roboczym. Półwysep taki to również wygodny element wykańczający zabudowę kuchenną. Kolejnym ciekawym atutem w kuchni są designerskie hokery – choć proste, a robią robotę.

Antracytowy półwysep z drewnianą ladą barową | projekty kuchni koncept3d
Kuchnia antracyt z drewnem oraz półwysep z dodatkową ladą tworzą bardzo ekskluzywne zestawienie

Grafitowa kuchnia z drewnem, czyli powiew nowoczesności…

Czasem jest tak, że już we wczesnym etapie projektowania wiemy, że efekt końcowy naprawdę zrobi wrażenie. Tak też i było z projektem, który chcemy Państwu przedstawić. Opisywana poniżej antracytowa kuchnia z drewnem wyróżnia się symetrycznymi kształtami, ciemnymi dostojnymi barwami, a także precyzyjnym rozplanowaniem poszczególnych elementów jak i kolorów. Jeśli spodoba się Państwu poniższa aranżacja, to koniecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Grafitowa kuchnia z drewnem i półwyspem | koncept3d
Projekt grafitowej kuchni kuchni w połączeniu z drewnem w miodowym kolorze naprawdę robi wrażenie!

Kuchnia grafit z półwyspem i drewnianą szafką na wino

Na pierwszym planie zobaczymy półwysep kuchenny. Umiejscowiony na nim został piekarnik jak i płyta grzewcza w kolorze czarnym. Zamknięcie całości stanowi pionowy bok w grafitowym kolorze. Ciekawym elementem, którego nie sposób przeoczyć, jest otwarta szafka na wino. Jej skośne elementy dodają całości nowoczesnego kształtu, jak i przełamują wszechobecną symetrię. Warto zaznaczyć również, że umiejscowienie piekarnika właśnie w półwyspie, pozwoliło na zaoszczędzenie miejsca na przeciwnej ścianie pod oknem.

Półwysep jest również doskonałą alternatywą dla stołu kuchennego. Dobrze zaplanowany, bez wątpienia nie przysporzy nam bólu głowy podczas wykonywania w kuchni codziennych obowiązków. Kiedy zestawimy go z ciekawymi i nowoczesnymi krzesłami, na 100% wzbudzi zachwyt niejednego gościa.

Kuchnia antracyt z ciekawym półwyspem | projekty kuchni koncept3d
W wyspie zamontowaliśmy czarny sprzęt AGD, dzięki czemu zyskaliśmy blat roboczy pod oknem

Grafitowa kuchnia z drewnem i czarnymi listwowymi uchwytami

Grafit zestawiony z odpowiednim drewnem robi niebanalne wrażenie. Kiedy całość połączymy jeszcze z czarnymi, długimi uchwytami otrzymamy naprawdę powalający efekt. Pisząc o czarnych uchwytach, zwrócić można uwagę także na inne dodatki w tym kolorze, m. in. lacobel na ścianie czy sprzęt AGD. Szuflady w naszej kuchni również są wysokiej jakości, ale o tym poczytacie w artykule o systemach prowadnic.

Pisząc o sprzęcie AGD, skierujmy przez chwilkę nasz wzrok na podwieszony zlewozmywak, który znajduje się na środku okna. W związku z tym, że blat wykonany został z kamienia, zaproponowaliśmy ten typ jego montażu. Nie da się ukryć, że jest to bardzo nowoczesne posunięcie, prawda?

Projekt kuchni w kolorze drewnianym z grafitowymi dodatkami
Jak zawsze duże okno to ogromny atut. Postarajmy się go należycie wyeksponować!

Wiszące szafki pod sam sufit w antracytowej kuchni, czyli 100% wykorzystanego miejsca

Poza aspektami wizualnymi, które niewątpliwie są bardzo istotne, ważniejszym jest jednak aspekt praktyczny. Jak poniżej zauważymy, jeden z drugim zgrał się wyśmienicie. Nasza grafitowa kuchnia z elementami drewnianymi i szafkami pod sufit, w pełni spełnia warunki kuchni pięknej i praktycznej. Nie znajdziemy tutaj niepotrzebnych szafeczek czy zbędnych przestrzeni. Zarówno górna jak i dolna część zagospodarowane zostały z należytą dbałością. Wspomnieć należy również o systemie 'Magic Corner’, który jest jakby dopełnieniem dolnej szafki narożnej.

Kuchnia antracyt z szafkami pod sufit | koncept3d projekty kuchni
Dużo miejsca do przechowywania zapewni zabudowa pod sam sufit

Kuchnia antracyt w innych aranżacjach

Projekt mebli kuchennych w kolorach antracytu i drewna dąb Lancelot | koncept3d projekty kuchni
Kuchnia antracyt z drewnem i czarnym blatem | koncept3d projekty kuchni
Projekty kuchni drewnianych z antracytem to częste połączenie
Słupki z prawej strony lakier antracyt z czarnymi uchwytami
Aranżacja kuchni z szafkami w kolorze antracytu
Antracytowy blat nad drewnianymi szafkami wygląda obłędnie
Meble kuchenne ciemna szarość z czarną żaluzją

Kuchnia antracyt z drewnem: podsumowanie

Kończąc wielu uważa, że popiel do kuchni jest nieodpowiedni, zbyt ponury. Inni stawiają szarość jako kolor top dla kuchni. Widzimy na przykładzie naszych projektów, że szarość wcale nie musi wypełniać wnętrza melancholią. Wręcz przeciwnie za pomocą sprytnych zabiegów stosowanych przez projektantów, czy odpowiedniego doboru kolorów i materiałów jesteśmy w stanie stworzyć coś zaskakującego. Decyzję, czy projekt antracytowej kuchni zasługuje na pochwałę pozostawimy Państwu, Drodzy Czytelnicy 🙂

PS

Zdecydowanie najwięcej czasu projektując meble kuchenne poświęcamy białym kuchniom, bo po prostu są obecnie i zawsze będą na topie. Jeśli jednak pragniemy czegoś bardziej oryginalnego, zdecydowanie proponujemy zwrócić uwagę na kuchnie w połączeniach grafitu i drewna. Odważmy się czasem i zróbmy coś, co nie znudzi nam się po kilku latach!

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry