Kuchnia bez górnych szafek – ciekawe pomysły

Kuchnia bez górnych szafek | koncept3d

Kuchnia bez górnych szafek to propozycja skierowana do jednak niewielkiej grupy odbiorców. Można zapytać: dlaczego? Odpowiedź jest prosta: ponieważ im mniej szafek, tym mniej miejsca na przechowywanie. Nie ma się co oszukiwać, klienci poszukują w meblach kuchennych miejsca nie tylko na blacie roboczym, ale także w szafkach. Oczywiście całość podparta jest latami doświadczenia i dokonanymi obserwacjami. Jeśli meble kuchenne z mniejszą ilością szafek przemawiają do Ciebie, zapraszamy do zapoznania się z artykułem i ciekawymi zdjęciami.

Kuchnia bez górnych szafek, ale z półeczką

Sprawa jest prosta i oczywista, jeśli klient nie chce szafek wiszących – nie ma ich. Co jednak w momencie kiedy kuchnia wygląda naprawdę łyso i pusto? Na ratunek przychodzi klasyczna półeczka, która poza miejscem na odkładanie produktów może stanowić designerskie wykończenie i dodatek. Poniższe zdjęcia ukazują całe piękno takowego rozwiązania. Półkę zamocować można tylko na jednej ścianie, a rewelacyjnym pomysłem okaże się jej podświetlenie. Jak wiadomo światło nad blatem roboczym, a szczególnie zlewozmywakiem to niezbędna rzecz.

Kuchnia bez górnych szafek | koncept3d
Zwróćmy uwagę nie tylko na brak szafek wiszących, ale także zlewozmywak. W prezentowanym projekcie został wykorzystany ceramiczny zlew z chromowaną, wysoką baterią.
Kuchnia z półeczką | koncept3d aranżacje
Niemniej niż kolor szafek istotna będzie zabudowa ściany. Jak w zasadzie zabudować ścianę w kuchni? Tutaj mamy bardzo szerokie spektrum możliwości. W prezentowanych rysunkach wybór padł na białą, elegancką cegiełkę.
Duży drewniany stół w meblach kuchennych | koncept3d projekty
No i częste pytanie: stół czy wyspa w kuchni? Odpowiedź nie jest oczywista, a wszystko zależy od upodobań i potrzeb klienta. Wyspa kuchenna to nowoczesność, stół klasyka…

Jak wykorzystać miejsce obok okapu gdy nie ma wiszących szafek?

Kiedy okap wisi samotnie na ścianie, a wokół niego nie ma wiszących szafek może to wyglądać dosyć ubogo. Po raz kolejny z pomocą przychodzą nam luzem zawieszone półeczki. Gdy popatrzymy na poniższe aranżacje zrozumiemy o co chodzi. Na półkach postawimy szklaneczki, pojemniczki czy piękne kwiaty.

Kuchnia bez górnych szafek ale z wiszącymi drewnianymi półkami | koncept3d projekty mebli kuchennych
Aby zyskać troszkę więcej miejsca na odkładanie możemy wrzucić nie jedną, a dwie półeczki. Lekko i przyjemnie.
Kuchnia bez wiszących szafek | koncept3d
Jeśli chcemy pójść w loftowe klimaty możemy wykorzystać elementy metalowe. Sprawdzi się to szczególnie w kuchniach klasycznych, które świetnie współgrają ze sobą. Jest to jeden z hitów ostatnich miesięcy.

A może szafki wiszące, ale w mniejszej ilości?

Mniejsza ilość szafek wiszących może być ciekawym kompromisem w kuchni. W nowoczesnych projektach mistrzowskim pomysłem będzie zastosowanie niskiej ale dłuższej szafki, która nie przytłoczy pomieszczenia. Szafka to może być otwierana na boki lub do góry. Pomysłów i możliwości jest bardzo dużo.

Niskie szafki wiszące w meblach kuchennych | koncept3d wizualizacje
W nowoczesnych projektach kuchni często wykorzystujemy uchwyty frezowane do otwierania szafek. Są one bardzo lubiane przez użytkowników mebli.

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry