Kuchnia biało czarno drewniana – czyli 3 w 1

Kuchnia biało czarno drewniana | koncept3d

Modnym, a zarazem dominującym przez kilka ostatnich lat kolorem w kuchni  jest biel. Czarne meble kuchenne kojarzą się z oryginalną aranżacją wnętrza, pełną luksusu i niepowtarzalności. Drewniana kuchnia jako klasyka odbierana jest za tradycyjną i równocześnie w pełni naturalną. A co powiecie na mix tych trzech wspomnianych barw, które projektanci uznają za doskonałe? Nasza kuchnia biało czarno drewniana to bestsellerowy okaz kuchni nowoczesnej, luksusowej, a zarazem estetycznej i funkcjonalnej. Dużo by mówić o świeżo powstałej dużej kuchni, więc przechodzimy do konkretów… Poniżej aranżacja kuchni zaprojektowanej przez koncept3d i jej pięć podstawowych walorów.

Mocno doświetlona kuchnia biało czarno drewniana

W jaki sposób koncept3d zaprojektował tak miłą oku nowoczesna kuchnię? Nie ma wątpliwości, że pełna energii kuchnia biało czarno drewniana to w głównej mierze efekt mocnego doświetlenia. Faktem jest, że nic tak nie zbuduje pozytywnej atmosfery w kuchni jak naturalne światło, stonowane kolory, minimalizm barw oraz meble kuchenne w połysku. W  naszym przypadku zasadę jak najbardziej spełniliśmy, dlatego poprawę samopoczucia gwarantujemy właśnie w tym wnętrzu. Ze względu na to, że kuchnia biało czarno drewniana jest duża staraliśmy się w największym stopniu wykorzystać możliwości do jej oświetlenia. Pomogło nam samo wnętrze z oknem narożnym, które robi znakomitą robotę. Oświetlenie na suficie wprowadza nas w okazały, wyjątkowy klimat. Czarny lacobel na ścianie pod szafkami wiszącymi to również bez wątpienia ekskluzywny dodatek działający w kuchni jak lustro powiększające optycznie wnętrze.

Aranżacja nowoczesnej i bardzo dużej kuchni
Mocno doświetlona kuchnia biało czarno drewniana gwarancją dobrego samopoczucia

Jakie dodatki w nowoczesnej kuchni?

Trendem w nowoczesnej kuchni stały się kontrastowe dodatki. Przeciwnie do całej aranżacji, która stworzona została w podstawowych i stonowanych barwach wskazane jest użycie mocnych dodatków. W nowoczesnej kuchni powstałej w koncept3d świetną rolę odgrywają wiszące lampy. Duże lampy, w różnych kolorach, w centrum kuchni nie umkną z naszego pola widzenia nawet wśród domowników. Wiszące lampy to uniwersalny dodatek w kuchni, który można w każdej chwili wymienić, a jednocześnie odświeżyć całą kuchnię. Wyjątkowym dodatkiem w nowoczesnej kuchni, a może wyposażeniem jest bogata lodówka z kostkarką. Niezabudowany sprzęt zawsze doda luksusu do wnętrza, a zwłaszcza wyposażenie w odważnym czarnym kolorze.

Kuchnia biało czarno drewniana to kwintesencja doskonałości | projekty koncept3d
Kontrastowe lampy w kuchni to modny dodatek w nowoczesnych kuchniach

Półwysep w biało czarno drewnianej kuchni jako funkcjonalne rozwiązanie

Kuchnia biało czarno drewniana jest dość sporych wymiarów, dlatego pomysł z półwyspem stał się tutaj bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Czy na pewno ergonomia w kuchni została spełniona poprzez kuchenny półwysep? Zdecydowanie tak, ponieważ:

  • po pierwsze półwysep to lepsze wykorzystanie przestrzeni i stworzenie dodatkowego wolnego blatu roboczego. Im więcej miejsca, tym praca w kuchni należy do przyjemniejszych
  • po drugie stworzyliśmy ladę, aby móc swobodnie gotować twarzą do pijącej właśnie kawę koleżanki
  • po trzecie półwysep w biało czarno drewnianej kuchni sprytnie oddzielił nam kuchnię od strefy relaksu utrzymując jedność w pomieszczeniu.

To ważne, aby wszystko i wszystkich mieć w zasięgu ręki, ale jednocześnie umieć wydzielić granice i funkcje każdej strefie. To wszystko dzieje się poprzez wysunięcie ku środkowi eleganckiej zabudowy meblowej tworząc modny półwysep.

Duże okno narożne dodaje kuchni niepowtarzalności
Czarno drewniane hokery to ekskluzywny dodatek kuchni z półwyspem

Kuchnia biało czarno drewniana z systemem bezuchwytowym

System bezuchwytowy jest często spotykany w nowoczesnych kuchniach. Niewątpliwie meble kuchenne poprzez brak uchwytów stają się tajemnicze, a fronty meblowe tworzą jednolitą strukturę. Właśnie dlatego system z frezowanymi uchwytami zastosowaliśmy w prezentowanej kuchni. Dzięki temu kuchnia nie jest przepełniona i tworzy przejrzysty klimat. Kuchnia biało czarno drewniana z systemem bezuchwytowym na pewno zalicza się do top najbardziej oryginalnych projektów i zyska uznanie wśród niejednego marzącego o nowych meblach.

Szafki wiszące składają się tylko z dwóch modułów | koncept3d
System z uchwytami frezowanymi jest nowoczesnym rozwiązaniem w kuchniach

Górna zabudowa w kuchni biało czarno drewnianej

W przypadku naszej nowoczesnej kuchni nie posłużyliśmy się szafkami pod sam sufit. Górna zabudowa w kuchni biało czarno drewnianej nie wykorzystuje maksymalnie przestrzeni, jednak mogliśmy sobie na to pozwolić bazując tak dużym pomieszczeniem. Kuchnia wygląda bardziej profesjonalnie, nie przygasiliśmy jej dużym umeblowaniem.

Na koniec warto wspomnieć, że użyte w wizualizacji drewno pochodzi z firmy Pfleiderer. Dokładna jego nazwa to dąb Lancelot, a inne aranżacje właśnie w kolorze dąb Lancelot można przeglądnąć klikając na frazę sprzed chwili.

Kuchnia biało czarno drewniana i nowoczesny półwysep
Niewielkie szafki wiszące to mile widziane rozwiązanie dla oryginalnych kuchni

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *