Kuchnia czarno drewniana – bestseller w aranżacji kuchni

Kuchnia czarno drewniana - bestseller w aranżacji kuchni | koncept3d

Podczas rozmów i spotkań z klientami bardzo często przekonujemy się, że kuchnia czarno drewniana jest marzeniem wielu osób. Nic w tym dziwnego, czarny kolor oznacza przecież dostojność i prestiż. W połączeniu z drewnem może powstać bardzo ciekawa aranżacja. Chociaż jedną z nich chcielibyśmy zaprezentować w tym artykule. Zapraszamy!

Aranżacja czarno drewniana kuchnia prezentuje cię bajecznie | koncept3d
Kuchnia czarno drewniana to jeden z najmodniejszych trendów XXI wieku

Czarna kuchnia dla odważnych i nie tylko

Bez wątpienia czarna kuchnia rozświetlona drewnem to bestseller XXI wieku. Zatem ciemna kuchnia nie musi być projektem tylko dla lubiących mroczne i stonowane wnętrza. Ponadczasowy materiał jakim jest drewno fantastycznie sprawdza się w połączeniu z niemal każdą aranżacją kuchni, a w rezultacie wzbogaci wnętrze przytulnym charakterem. Harmonia jaka płynie z wnętrza naszej kuchni oraz natura docierająca przez duże okna to wymarzone środowisko dla niejednego domownika. W końcu to kuchnia cieszy się największym uznaniem patrząc na czas, jaki w niej spędzamy.

Projekt czarno drewnianej kuchni by koncept3d to zjawiskowy obraz kuchni. Czarna kuchnia to gwarantowany efekt luksusu oraz niezaburzonego porządku, a w połączeniu z drewnem o mocno zarysowanych słojach jeszcze bardziej podkreśla dostojność tego miejsca. Reasumując projekt kuchni zadedykowany został dla klienta o zdecydowanym podejściu i wyraźnych potrzebach. Takich szanujemy, a projekty dla nich wykonują się błyskawicznie!

Duże okna w czarno drewnianej kuchni dodadzą naturalnego światła z zewnątrz
Duże okno w czarnej kuchni to jej zdecydowany atut

Kuchnia czarno drewniana z eleganckim czarnym sprzętem AGD

Zwróćmy uwagę jak idealnie wkomponował się w nasze meble ukośny okap. Czarny okap jest w kuchni niczym lustro, a ściana nie wymaga już żadnej aranżacji. Czarny sprzęt AGD pomimo, że nie jest zabudowany zintegrował się całkowicie w zabudowę meblową. Ciekawą inspiracją godną polecenia w nowoczesnych kuchniach jest ścianka z obudowaną lodówką i ekspresem do kawy w słupku. Bardzo oryginalny pomysł, a jednocześnie funkcjonalny. Praktyczna ścianka oprócz ciekawego zagospodarowania świetnie oddziela część kuchenną od salonu. Z pewnością cały urok uzyskano poprzez wkomponowanie w ściankę meblową nowoczesnych półek na wino. Dodatkowo dzięki wykonaniu jej z drewna rozpromienione zostały fronty w ciemnym macie.

Wolnostojąca lodówka SbS i środkiemotwarte półki na wino | koncept3d
Pomiędzy chłodziarką a szafką zaproponowaliśmy drewniane półki na wino

Ciemna kuchnia z drewnianą gablotką

Bez wątpienia wisienką całej aranżacji kuchennej jest drewniana gablotka w pełni oszklona. Półki ze szkła podkreślają lekkość stojącej gablotki. To idealne miejsce do zaprezentowania eleganckiej zastawy, czy ciekawych filiżanek. Dlatego poprzez taką szafeczkę nasza kuchnia uzyskuje bogatszego wypełnienia. Poza tym z pewnością ożywia czarne barwy, które z każdym dodatkiem otrzymują iskierek i nabierają wdzięku.

Aranżacja pięknej przeszklonej witrynki na końcu zabudowy | koncept3d
Przeszklona gablotka stała się oryginalnym zakończeniem wysokiej zabudowy

Kuchnia czarno drewniana z wyspą i ladą

Zaproponowana lada spełnia się nie tylko jako ciekawy design. Pomysł wysuniętego, wąskiego blatu był uzasadniony na dwa sposoby. Przede wszystkim lada i hokery to bardzo wygodne miejsce na szybka kawę w towarzystwie spełniającej się kulinarnie pani domu. Dodatkowo lada jest częścią wyspy kuchennej.  Dzięki dwupiętrowemu projektowi wyspy uzyskaliśmy bardzo dużą powierzchnię blatu roboczego. Wyspa z ladą to dość wysoki mebel. Pomysł ten jest zasadny, gdyż na swój sposób oddziela dwa bardzo różne pomieszczenia jakim jest kuchnia i strefa relaksu.

Widok na półwysep w czarno drewnianej kuchni
W powyższej aranżacji zaproponowaliśmy dwupoziomową ladę. Więcej inspiracji znaleźć można w naszym artykule Kuchnia z półwyspem – inspirujące aranżacje

Czarna kuchnia w dwóch odsłonach

Czarna kuchnia może mieć dwie odsłony. Zaprojektowana w połysku sprawdzi się w mniejszych jak i większych pomieszczeniach. Ciemne meble kuchenne w połysku oświetlone słońcem z okien, czy sztucznym światłem potrafią nieoczekiwanie zmienić swój klimat. Te chłodne i minimalistyczne meble zabłysną na naszych oczach, a mniejsze wnętrza wcale nie zostaną optycznie zmniejszone. My jednak staramy się szare barwy wprowadzać do dużych kuchni (zwłaszcza, gdy czerń ma dominować). Zdecydowanie matowa czarna kuchnia to aranżacja dla dużych powierzchni lub z dużymi oknami. Niewątpliwie czerń jest uważana za dość oryginalny kolor, jednak bardzo wymagający.

Kuchnia czarno drewniana z dużym oknem i wolnowiszącym okapem

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *