Kuchnia dąb Złoty z antracytem – pełny ciepła projekt

Kuchnia dąb złoty z antracytem | projekty kuchni koncept3d

Jeśli chcemy stworzyć przyjemny klimat w kuchni, pełny ciepła i naturalności, a zarazem w nowoczesnym wydaniu warto postawić na meble kuchenne dębowe z antracytem. Nasz projekt to połączenie drewna z szarością i czernią, czyli przejaw klasyki w nowoczesnym wydaniu. Dąb złoty jako drewno o mocno zarysowanych słojach oraz chłodny antracyt stworzyły naprawdę perfekcyjny duet. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Kuchnia dąb Złoty z antracytem.

Wyspa w dębowej kuchni z antracytem

Wyspa w kuchni to nie tylko nowoczesny design, a przede wszystkim bardzo funkcjonalny mebel w zasięgu ręki. Nasz projekt wyspy w kuchni dąb Złoty z antracytem zakłada zabudowane szafki oraz miejsce do siedzenia. Dlatego zyskaliśmy dodatkowe miejsce do przechowywania, dodatkowy blat roboczy i wygodną ladę. Niewątpliwie wyspa w kuchni to ostatnim czasem dość popularne rozwiązanie, które często zastępuje tradycyjny stół.

O zaletach wyspy i stołu przeczytamy we wpisie: Kuchnia z wyspą czy stołem?

Wyspa dąb Złoty z czarnym blatem jako dodatkowy mebel w kuchni i lada
Wyspa dąb Złoty z czarnym blatem jako dodatkowy mebel w kuchni. Dodatek stanowi lada do siedzenia

Projekt kuchni bez szafek wiszących na jednej ścianie

Niewątpliwie prezentowana kuchnia należy do sporych pomieszczeń. Duża powierzchnia blatu roboczego, dużo szuflad, dodatkowa wyspa z szafkami pozwoliły, aby na ścianie frontowej w kuchni zrezygnować z wiszących szafek. Brak szafek wiszących to nowoczesny trend, a zwłaszcza teraz kiedy to zagościł minimalizm we wnętrzach. Dzięki temu kuchnia wygląda lekko, świeżo i delikatnie. Dużo bardziej swobodnym stanie się korzystanie z blatu w miejscu bez szafek wiszących.

Eleganckie dwie półeczki zastępują wiszące szafki. Dzięki temu wprowadziliśmy do kuchni elementy dekoracyjne, które rozpromieniają wnętrze.
Eleganckie dwie półeczki zastępują wiszące szafki. Dzięki temu wprowadziliśmy do kuchni elementy dekoracyjne, które rozpromieniają wnętrze

Uchwyty meblowe w aranżacji

Godnym uwagi jest wybór uchwytów do szafek kuchennych. Wiszące szafki na bocznej ścianie z systemem bezuchwytowym tworzą jednolitą strukturę. Dzięki temu rozwiązaniu zachowujemy spokojny klimat bez natłoku, czy przepychu. Przeciwnie, pozostałą cześć zabudowy delikatnie ożywiliśmy. Naturalność wśród szafek ze Złotego dębu została przełamana poprzez dodatek uchwytów w srebrze. Nawiązując do koloru sprzętu AGD uchwyty meblowe pięknie się prezentują, a w dodatku należą do komfortowych w użytkowaniu.

Srebrne uchwyty do mebli dąb Złoty dyskretnie urozmaicają  zabudowę
Srebrne uchwyty do mebli dąb Złoty dyskretnie urozmaicają zabudowę. Dąb Złoty to produkt od firmy Kronospan

Stonowane dodatki w kuchni dąb Złoty z antracytem

Odpowiednim blatem do kuchni szaro drewnianej jest ten w kolorze czarnym. Kolor uniwersalny w szarej kuchni wzbogaca chłodną aurę, a w połączeniu z drewnem stwarza oryginalny duet.

Srebrne dodatki od zawsze należące do tych z wyższej półki dodają wnętrzu wdzięku i stwarzają wyjątkową aurę. Minimalizm jak najbardziej zachowany, nie znaleźliśmy miejsca na mocny, wyróżniający się kolor, wszystko w harmonii i elegancji.

System bezuchwytowy w szafkach wiszących tworzy scaloną zabudowę meblową. Szafki pod sam sufit maksymalnie wykorzystują przestrzeń
System bezuchwytowy w szafkach wiszących tworzy scaloną zabudowę meblową. Szafki pod sam sufit maksymalnie wykorzystują przestrzeń

Kuchnia dąb Złoty z antracytem: podsumowanie

Dość spokojna aranżacja kuchni dąb Złoty z antracytem z pewnością zdobędzie wielu miłośników. Kuchnia w nowoczesnym stylu i spokojnej tonacji przykuje uwagę większości, gdyż należy do dość popularnych koncepcji. Wierzymy, że i Wam się spodoba i czekamy na opinię.

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *