Kuchnia kość słoniowa – przyjemne i domowe aranżacje

Kuchnia kość słoniowa aranżacje | koncept3d projekty kuchni biertowice

Kość słoniowa jako cenny i poszukiwany surowiec jest symbolem piękna i szlachetności. Dlatego my kierując się tą zasadą stworzyliśmy kuchnię w barwach kości słoniowej, która prezentuje się nieziemsko. Wielu z Państwa, którzy zapoznali się z choćby kilkoma naszymi artykułami dostrzegli zapewne z jakim szacunkiem traktuje się drewno w kuchni. Bez wątpienia niemal z każdym materiałem i kolorem można łączyć drewno aranżując bez wyjątków perfekcyjne kuchnie. Nasza kuchnia kość słoniowa choć niewielka, skrywa w sobie mnóstwo bogatych elementów. Może w tych kuchniach odnajdą Państwo poszukiwaną przez siebie inspirację.

Piekna aranżacja mebli kuchennych w kolorze kości słoniowej z drewnianymi uchwytami | koncept3d kraków meble na wymiar
Bardzo ładny projekt mebli kuchennych na jednej ścianie w kolorze kości słoniowej z drewnem

Zabudowa w kształcie litery U

Niewątpliwie kuchnia w kształcie litery U to niezawodne rozwiązanie ze względu na ilość miejsca roboczego. Rodzaj ułożenia mebli w literę U pozwala na większe zagospodarowanie przestrzeni. Większa ilość szafek i dodatkowy narożnik w kuchni prawdopodobnie zostaną szybko zagospodarowane. Równoległe położenie szafek pozwala na łatwą komunikację w kuchni i wygodne korzystanie ze wszystkich stref. A my zakończyliśmy zabudowę meblową eleganckim półwyspem, co ma wiele zalet. W rezultacie otrzymaliśmy dodatkowy blat roboczy, z zewnątrz jednolity front w odcieniu jasnego beżu, który tajemniczo oddziela kuchnię od salonu.

Kuchnia kość słoniowa z drewnem oraz frezowanymi uchwytami | koncept3d projekty kuchni
Kość słoniowa, czy wszelkiego rodzaju beże doskonale komponują się z drewnianymi dodatkami

Połyskowa kuchnia w kolorze kości słoniowej z drewnem i szafkami pod sam sufit

Podczas gdy oglądamy zdjęcie wizualizacji zastanówmy się jak działa na nasze oko kuchnia w kolorze kości słoniowej? Niewątpliwie ta nieduża, nowoczesna kuchnia w lekkich barwach przejawia się delikatnością i spokojem. Fronty meblowe w połysku optycznie powiększają pomieszczenie, a efekt taki można porównać do luster. Jasna barwa kości słoniowej została ocieplona drewnem dąb Craft Złoty K003, które ożywiło całą zabudowę. Kuchnia z szafkami pod sam sufit nie musi sprawiać wrażenia ciężkiej i nadmiernie dużej.  Wszystkie szafki wyposażone zostały w uchwyty frezowane lub tip-on co sprawia, że masywna zabudowa pod sam sufit wygląda na wyciszoną i łagodną. Zaletą wysokiej zabudowy jest uzyskanie dodatkowej powierzchni magazynowej w kuchni.

Szafki wiszące o dwóch głębokościach w dekorze kości słoniowej i drewna
Kolejna wizualizacja mebli kuchennych z szafkami zabudowanymi aż pod sam sufit

Niewielki, a praktyczny projekt kuchni

Piekarnik w słupkowej zabudowie to niewątpliwie atut w wielu płaszczyznach. Przede wszystkim chodzi o komfort pracy, ale i zdrowie. To sposób na uniknięcie schylania się oraz kontaktu z małymi dziećmi. Sprzęt jest na wyciągnięcie ręki, a kontrolę pieczenia zrobimy jednym rzutem oka. Świetnie rozplanowane szafki wiszące pozwalają na znakomite doświetlenie niewielkiej kuchni bez okna.

Piekarnik w słupkowej zabudowie to niewątpliwie atut w wielu płaszczyznach. Przede wszystkim chodzi o komfort pracy, ale i zdrowie. To sposób na uniknięcie schylania się oraz kontaktu z małymi dziećmi

Oświetlenie LED w eleganckich korytkach zamocowanych pod wysuniętymi szafkami wiszącymi umożliwiają komfort pracy. Podobnie ciekawy oraz niezajmujący dużo miejsca bajer w kuchni to wysuwany okap nad płytą indukcyjną. Oprócz mało rzucającego się w oczy elementu pięknie wkomponował się kolorystycznie we wnętrze. Dwa narożniki uzyskane poprzez zabudowę w kształcie U pozwoliły na wprowadzenie półek ,Le Mans, oraz kosza 'Magic Corner’. Całe nowoczesne wyposażenia prezentowanej kuchni sprawia, że na pozór niewielka kuchnia, staje się wielką i praktyczną.

Wizualizacja mebli kuchennych z ladą kuchenną i jasnymi frontami
Lada oddzielająca przestrzeń kuchenną od wypoczynkowej. Za drewniany efekt odpowiada laminat z firmy Kronospan

Kuchnia kość słoniowa z drewnem i półką na wino

Coraz częściej wprowadzamy do kuchni półki na wino. To świetny efekt wizualny, ale prawdę mówiąc w kuchni musimy znaleźć też miejsce na ekspozycję rarytasów.  Półka na wino pozwoliła na wprowadzenie wąskiego kosza cargo, który będzie doskonałą strefą przechowywania w porządku chociażby przypraw.

Kuchnia kość słoniowa: podsumowanie

Podsumowując, każda kuchnia skrywa w sobie swoje tajemnice. Jedna kuchnia zachwyci na pierwszy rzut oka, druga zainteresuje sobą po zagłębieniu się w jej wnętrze. Pamiętajmy jednak, że nie sam efekt wizualny decyduje o dobrym samopoczuciu domowników. Swoboda pracy w kuchni jest ważna, dlatego wybierajmy wyposażenie i rozwiązania ergonomiczne oraz sprzyjające komfortowi pracy.

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry