Kuchnia popielata z drewnem

Kuchnia popielata z drewnem | koncept3d

Popiel, niby kolor mroczny, a pomimo tego cieszy się ogromnym zainteresowaniem w aranżacjach kuchni. Niewątpliwie odpowiednia kombinacja kształtów, dodatki i połączenia kolorystyczne gwarantują takie oto kuchnie na topie. Tym razem na tapecie otwarta kuchnia popielata z drewnem, wykonana w kształcie litery U. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym artykułem.

Popielata kuchnia otwarta na jadalnię

Z pewnością połączenie kuchni z jadalnią to trafne rozwiązanie, dzięki któremu pomieszczenie stwarza atmosferę swobody i komfortu. Wiadomo, że kuchnia otwarta na jadalnię jest kompleksowym i ergonomicznym rozwiązaniem. Na wyciągnięcie ręki mamy dostęp do posiłków, przyrządzamy obiady na tle rodzinnej rozmowy, dbamy o nasze nogi. Obecna kuchnia nie jest już dedykowana tylko dla kulinarnych wyczynów. Projektując nowoczesną kuchnię skupiamy się na takim schemacie, który pozwala uzyskać kuchnię będącą miejscem spotkań i relaksu. Czy nasza popielata kuchnia nie jest otwarta na przyjęcie gości? Zdecydowanie pała entuzjazmem i zaprasza do skosztowania optymizmu.

Kuchnia popielata z drewnem i turkusową zabudową na ścianie | koncept3d
Kuchnia otwarta na jadalnię z oknem tarasowym

Lacobel na ścianie w popielatej kuchni

Dekoracja ściany w kuchni poprzez szkło lakierowane to wielka przyjemność. Blask jaki bije z zaproponowanej ściany w turkusie rozpromienia dominującą popiel. Aranżacja ściany w przeciwieństwie do pozostałej zabudowy kuchennej rzuca się w oko. Taki kontrast to celowy zabieg, zaliczany do teraźniejszych trendów – w końcu różnice się przyciągają. Lacobel w kuchni jest ergonomicznym rozwiązaniem.

Blask jaki bije z zaproponowanej ściany w turkusie rozpromienia dominującą popiel

Jednolity pasek szkła nie pozwala na zbieranie się kurzu, czy zabrudzeń w zakamarkach, co dzieje się w przypadku płytek. Sama pielęgnacja lacobelu polega na przetarciu szkła w podobny sposób jak myjemy okna. Na przykładzie naszego projektu popielatej kuchni widać jak zmienia się wizerunek kuchni ze względu na zastosowany materiał na ścianie nad blatem.

Słupek ze sprzętem AGD zakończony przeszkloną witrynką | koncept3d
Turkusowy lacobel to obecnie bardzo modne i często używane wykończenie ściany kuchennej

Drewno w kuchni popielatej

Zakończenia zabudowy meblowej drewnem to bardzo popularny zabieg w aranżacjach kuchni. Drewno od dawien dawna było fundamentem mebli kuchennych, zaś nowoczesne kuchnie z dodatkiem tego szlachetnego materiału są godne podziwu. Drewno dodaje naturalności kuchni oraz stwarza łagodny klimat. W kuchni świetnie prezentuje się drewniany laminowany blat, który ze względu na swoją strukturę nie uwidacznia tak łatwo powstających rys i zarysowań.

Turkusowa zabudowa to bardzo ciekawe rozwiązanie w przedstawionej kuchni
Popiel i drewno w kuchni to bestsellerowe zestawienie kolorystyczne w aranżacjach kuchni. Blat pochodzi z renomowanej firmy Pfleiderer

Nowoczesne rozwiązania w popielatej kuchni z drewnem

Piekarnik w słupku, nowoczesny sprzęt AGD to nie wszystko co wypełnia nowoczesną kuchnię. Rozchwytywane stają się designerskie wyposażenia kuchni w formie półeczek na wino. Kolejny pomysł na efektywne a zarazem efektowne wykorzystanie przestrzeni to kosze cargo jako odpowiednie zagospodarowanie wąskich szafek. Sortowniki na odpady w szafkach pod zlewozmywakiem to następna nowość. Na sam koniec podkreślimy świetne zakończenie zabudowy meblowej oszkloną gablotką. Popielata kuchnia z drewnem poprzez gablotkę nabrała większej oryginalności. Takim sposobem i nasza jadalnia została dopieszczona oraz umeblowana.

Popielaty stół również będzie ciekawą opcją | koncept3d
Półeczki na wino i kosze cargo to przykład popularnego rozwiązania w nowoczesnych kuchniach

Kuchnia popielata z drewnem: podsumowanie

Popielata, szara czy antracytowa kuchnia połączona z drewnianymi dodatkami wygląda obłędnie. Nie dziwi nas więc fakt, że tak chętnie i często klienci pytają o zestawienie tego typu. Ogólnie rzecz ujmując, jest to połączenie luksusu, nowoczesności jak i domowego ciepła i klimatu. Czy każdemu przypadnie to do gustu? Pewnie nie, lecz naszym zdanie kuchnia popielata z drewnem warta jest chociażby solidnego przemyślenia.

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *