Kuchnia w kolorze kawy z mlekiem – nowoczesny, a zarazem przemyślany projekt

Kuchnia w kolorze kawy z mlekiem | baner koncept3d

Kuchnia w kolorze kawy z mlekiem to jeden z najbardziej pożądanych zestawień kolorystycznych w obecnych czasach. Stwierdzenia tego z całą pewnością możemy użyć, ponieważ zauważamy obecnie panujący trend. Oczywiście zdecydowanym i niepodważalnym numerem jeden są cały czas kuchnie w białych kolorach, jednak kawa z mlekiem niczym cicha woda cały czas drąży tunele pożądania w waszych głowach…

Ogólny rzut na kuchnię w kolorze kawy z mlekiem | koncetp3d
Kuchnia w kolorze kawy z mlekiem to ciekawe i na czasie rozwiązanie przy projektowaniu mebli kuchennych. Niewidoczny okap to dziecko firmy Whirlpool

Kuchnia w kolorze kawy z mlekiem nie musi być nudna

Kawa to nieodzowny napój w kuchni, a my przelaliśmy jej barwę na meble kuchenne. Jaki rezultat? Powstała nowoczesna kuchnia w kolorze kawy z mlekiem z dyskretnym urokiem. Minimalizm i wyrachowanie jakie bije z pomieszczenia to cenione elementy w dzisiejszych czasach. W kuchni przeważa ciemny beż, jednak rozświetliliśmy zabudowę poprzez wprowadzenie kremowych szafek. Efekt zadziwił klienta – podobnie jak mleczna pianka dodaje łagodności gorzkiej kawie tak wiszące szafki nadały blasku naszej kuchni. Beże, cappuccino, czy kawa to idealne odcienie do łączenia z bardziej zdecydowanymi kolorami.

Podobnie jak mleczna pianka dodaje łagodności gorzkiej kawie tak wiszące szafki nadały blasku naszej kuchni…

W naszym wypadku czarny blat przełamał spokojną tonację, jednakże kuchnia nadal gotowa może być na przyjęcie odważnego dodatku. Tutaj użytkownik posłuży się własną wyobraźnią i wprowadzi wymarzony obrus na stół, wyposaży blat kuchenny w wymarzony sprzęt, czy pomysłowo zaaranżuje duże okno.

Kuchnia kawa z mlekiem i ciemny blat
Wizualizacja kuchni z połączonymi jaśniejszymi i ciemniejszymi frontami. Kontrast zdecydowanie wskazany

Kuchnia w kolorze kawy z mlekiem i jej ergonomiczne rozwiązania

Meble kuchenne to nie tylko design. Uwagę skupić należy także na komforcie w użytkowaniu kuchni. Jakie funkcjonalne i ergonomiczne rozwiązania wprowadziliśmy do kuchni w kolorze kawy z mlekiem?

Ważne są estetycznie przygotowane posiłki i łatwość utrzymania czystości, dlatego…

Ustawiliśmy zlew na froncie dużego okna. Wymagające miejsce będzie naturalnie oświetlone, a użytkownik dodatkowo podczas zmywania zasięgnie kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Duże okno doświetli nie tylko zlew, ale miejsce robocze do przyrządzania posiłków. Jedyne co, w kuchni będzie częstsza potrzeba przemywania okna w razie zachlapania, jednak tu musimy wybrać co jest dla użytkownika priorytetem. Światło jest ważne, więc zasadne było wprowadzenie lampek LED na suficie i pod szafkami wiszącymi. Wieczorem poza praktycznym ich zastosowaniem kuchnia nabierze uroczego klimatu.

Zlewozmywak przed oknem w kuchni
Zlewozmywak zamontowaliśmy na środku okna, dzięki czemu stale mamy kontakt z otoczeniem. No i naturalne oświetlenie rzecz jasna!

Ważne jest wygodne otwieranie szafek, dlatego…

Zaproponowaliśmy zwyczajne uchwyty przykręcane, które idealnie komponują się do gładkich frontów meblowych. Uchwyty posłużą nam w szybkim otwieraniu szafek, czy szuflad, a jak widać w naszym projekcie przeważają duże, czyli cięższe szafki.

Ważny jest porządek, segregacja w szafkach oraz odpowiednia ich objętość, dlatego…

Wprowadziliśmy kosze cargo do zabudowy meblowej. Oprócz wygodnego dostępu do zawartości szafki użytkownik maksymalnie wykorzysta powierzchnię szafki, której półki można dostosować do zawartości. Kosz cargo jest oryginalnym elementem w kuchni i postrzegany jest jako nowoczesny wynalazek. Kosz cargo jak najbardziej spełni oczekiwania komfortu i efektu wizualnego.

Ważne jest zdrowie użytkowników kuchni, dlatego…

Zdecydowaliśmy się na umieszczenie piekarnika i mikrofalówki w słupku. Idealne projekt dla miłośników pieczenia, którzy nie muszą schylać się i kucać podczas niejednokrotnego sprawdzania, czy ciasto czasem nie jest już gotowe. Sprzęt w słupku uznawany jest przez klientów za nowoczesny pomysł, ale także komfortowy w użytkowaniu.

Duże okno w kuchni - cappuccino
Do elementów wyposażenia zaliczymy solidny kosz w szafce narożnej, oświetlenie LED czy wysokiej jakości kosze cargo

Duża kuchnia w kolorze kawy z mlekiem i białe ściany

Kolor kawy z mlekiem jest dość stłumioną barwą, ale taka cieszy się teraz uznaniem w kuchniach. Warto rozpromienić jednak pomieszczenie. Dlatego najlepiej nie przytłaczać ścian w kuchni ciężkimi kolorami. Dla lubiących żywe wnętrza proponujemy ściany białe, które są teraz na topie. Dodatkowo będą idealnym środowiskiem do rozproszenia naturalnego światła pochodzącego z dużego okna. W dużej kuchni na pewno znajdzie się miejsce na stół, który nada kuchni pogody ducha i przyjaznej atmosfery.

Meble kuchenne w kolorze kawy z mlekiem pod sam sufit

Gdy tylko możliwości pozwalają na aranżację mebli kuchennych pod sam sufit to tak proponujemy klientom. Bardzo często przyznawana jest nam racja, a rozwiązanie jest i funkcjonalne i sprzyja oku. Szafki pięknie integrują się z pomieszczeniem tworząc zintegrowaną zabudowę. Dodatkowo użytkownik cieszy się z dodatkowego miejsca na przechowywanie chociażby nieczęsto wykorzystywanego sprzętu, czy naczyń na specjalne okazje.

Górne szafki pod sam sufit - projekty mebli kuchennych koncept3d
Projektując meble kuchenne staramy się aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W tym wypadku udało się – szafki pod sam sufit

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *