Kuchnia w kolorze khaki, czyli podążając za panującymi trendami…

Kuchnia khaki | koncept3d projekty kuchni

Kuchnia w kolorze khaki to propozycja skierowana do klienta podążającego za kolorystycznymi trendami. Jeśli spojrzymy na światowe domy mody oraz producentów ubrań zauważymy, że khaki to kolor bardzo na czasie. Tak sobie pomyśleliśmy, że skoro w tych barwach nosimy kapelusze, płaszcze czy swetry, to czemu nie mielibyśmy spróbować zaprojektować kuchni – przecież nie tylko białe kuchnie zdobić muszą nasze mieszkania? Poniżej przedstawiamy więc efekty naszej pracy. Proponujemy zapamiętać ten kolor, gdyż jego złote czasy dopiero nadchodzą…

Kuchnia w kolorze khaki to nowoczesna propozycja dla klienta, który podąża za panującymi trendami
Kuchnia khaki w kształcie litery U to nowoczesna propozycja dla klienta, który podąża za panującymi trendami

Projekt kuchni w kolorze khaki ze złotymi okrągłymi uchwytami

Podczas projektowania dosyć intensywnie zastanawialiśmy się jaki uchwyt zastosować, aby całość skierowana była w głównej mierze na kolor khaki. Po kilku próbach zdecydowaliśmy, że najlepiej w tym wypadku sprawdzą się niewielkie okrągłe uchwyty w złotym kolorze. Ich zalety to przede wszystkim:

  • niewielki rozmiar, który swą delikatnością nie przytłacza całej zabudowy
  • doskonały design, który idealnie komponuje się z obecnie panującą modą

Mówiąc o kolorze złotym koniecznie zwróćmy uwagę na konstrukcję stołu. Profil zamknięty z której jest ona wykonana to nowoczesne rozwiązanie, które przepięknie wkomponowało się w przedstawianą aranżację kuchennej zabudowy.

Złote gałeczki w kuchni to minimalistyczna opcja, która swą estetyką urzeka i poprawia nastrój
Złote gałeczki w kuchni to minimalistyczna opcja, która swą estetyką urzeka i poprawia nastrój

Nowoczesne meble kuchenne khaki z szafkami pod sufit i czarnym AGD

Nie ukrywamy, że jesteśmy zwolennikami mebli kuchennych zabudowanych pod sam sufit. W tym wypadku pomieszczenie było jednak dość wysokie, a klient koniecznie życzył sobie halogeny w suficie. Jak więc zaradziliśmy? Zaproponowaliśmy projekt z podwieszanym sufitem, w którym zostały zamontowane światełka. O zaletach solidnego oświetlenia kuchni pisać nie trzeba. Kuchnia w kolorze khaki, którą prezentujemy to również duże okno, czyli olbrzymi atut pomieszczenia.

kuchnia w kolorze khaki oraz czarny sprzęt AGD współpracują ze sobą

niczym bramkarz i obrońca w solidnie funkcjonującej drużynie…

Na wizualizacji staraliśmy się również ukazać zalety czarnego AGD w meblach w kolorze khaki. Jak widzimy te dwa kolory współpracują ze sobą niczym bramkarz i obrońca na boisku w solidnie poukładanej drużynie. Myślimy, że takie połączenie zdecydowanie należy do optymalnych. Wykorzystany w projekcie sprzęt to produkty firmy Samsung.

Jeśli w naszym pomieszczeniu znajduje się duże okno, to wykorzystajmy jego zalety, a jest ich bardzo wiele...
Jeśli w naszym pomieszczeniu znajduje się duże okno, to wykorzystajmy jego zalety, a jest ich bardzo wiele…

Kuchnia khaki z białym blatem marmurowym i zabudową na ścianie

Kolejny dylemat, przed którym staliśmy to kolorystyka blatu roboczego, oraz zabudowy ściennej nad blatem. Ostateczny wybór padł jednak na kamienny blat, a dokładniej biały marmur z czarnymi smugami. Kamień w tej kuchni ma być elementem, dzięki któremu jesteśmy w ścisłym kontakcie z naturą. Jest to przecież materiał naturalny, który nie ma w sobie sztucznego pierwiastka. Tak sobie myślimy, że w sumie kuchnia w kolorze khaki z kamiennym blatem wizualnie naprawdę sprawia wrażenie pozostającej w ścisłym kontakcie z naturą!

W kolorze khaki zaproponowaliśmy również stół kuchenny, którego stelaż pomalowany został na kolor imitujący złoto
W kolorze khaki zaproponowaliśmy również stół kuchenny, którego stelaż pomalowany został na kolor imitujący złoto

Kuchnia w kolorze khaki: podsumowanie

Naszym zdaniem projekt naprawdę jest wartą rozważenia propozycją dla poszukujących swojego 'ja’ w kuchni. Z jednej strony otrzymujemy naturalne i bardzo modne kolory kolory (wszelkie odcienie zieleni). Z drugiej strony zaś wysokiej jakości materiały i dodatki kolorystyczne takie jak chociażby złoto. Wszystko to komponuje się ze sobą naprawdę imponująco, a o to przecież chodzi.

Poniżej więcej inspiracji

Przewiń do góry