Kuchnia w kształcie litery G z oknem narożnym

Kuchnia w kształcie litery G | koncept3d

Kuchnia w kształcie litery G

Jeden z ostatnich naszych projektów mebli kuchennych urzeka nas pod względem funkcjonalności. Dlaczego? Ponieważ kuchnia w kształcie litery G tworzy bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki takiej aranżacji będziemy korzystać z pomieszczenia w bardzo przyjazny i bezpieczny sposób (ergonomia w kuchni). Zwróćmy uwagę jak dużą przestrzeń stanowi wolny blat roboczy.

Półwysep dopełniający kuchnię w kształcie litery G idealnie sprawdzi się pod wieloma względami. Stanie się dodatkowym miejscem do przyrządzania posiłków, do wypicia kawy, a także wydzieli granice pomiędzy kuchnią, a być może jadalnią. Tenże sposób na rozmieszczenie mebli proponujemy zastosować w większych kuchniach dbając o komfort użytkowników. Pamiętajmy, że w centrum zabudowy kuchennej będziemy my, którzy swobodnie chcemy otwierać szuflady oraz bez ograniczeń przemieszczać się od lodówki do zlewu. Wyobraźmy sobie dzieci pomagające nam w wypiekach, dla których bez problemu wydzielimy wolne miejsce w kuchni.

Litera G w kuchni - rzut na półwysep

Półwysep dopełniający kuchnię w kształcie litery G, czyli:

  • dodatkowe miejsce do przyrządzania posiłków oraz wypicia kawy
  • granica pomiędzy kuchnią a jadalnią czy salonem
  • wyjątkowe miejsce dla naszych pociech czy gości

Więcej inspiracji z półwyspami można podejrzeć w naszym artykule kuchnia z półwyspem – inspirujące aranżacje

Kuchnia z dużym oknem narożnym

Praktycznie zagospodarowany róg poprzez przestronne okno narożne to idealne rozwiązanie dla kuchni. Popieramy projekty kuchni z dużym oknem, gdyż naturalne światło w kuchni to podstawa. Projekty koncept3d zakładają w szczególny sposób doświetlenie blatu roboczego płyty grzewczej oraz zlewozmywaka. Te elementy w kuchni wymagają dużego naświetlenia. Kuchnia z dużym oknem narożnym sprawia, iż spędzając czas w pomieszczeniu poniekąd integrujemy się z przyrodą. Niewielu z nas lubi zmywanie naczyń, jednak atmosfera zza okna może umilić nam ten codzienny obowiązek.  

Kuchnia w kształcie litery G - rzut na płytę grzewczą i okap
Biało drewniana kuchnia z dużym narożnym oknem

Kuchnia w kształcie litery G oraz 3 narożniki

Kuchnia zaaranżowana w kształcie litery G to nieuniknione 3 narożniki. Narożniki stają się bardzo przyjemnym miejscem w kuchni dzięki przemyślanemu prowadzeniu odpowiednich rozwiązań. Mogą to być kosze Magic Corner, półki obrotowe czy półki Le Mans (jak zagospodarować narożnik w kuchni?). Kuchnia w kształcie litery G to szczególny rodzaj rozmieszczenia mebli dla mających różnorodne jej wyposażenie i nie zaprzeczymy, iż uzyskujemy bardzo dużo miejsca do zagospodarowania. Blat na narożniku może być też w wieloraki sposób wykorzystany.  Stanie się blatem roboczym lub miejscem na ekspres do kawy, czy doniczki z ziołami. Ciekawym rozwiązaniem może być również ściana w formie szkła laminowanego (aranżacja ściany w kuchni).

Biało drewniana kuchnia w kształcie litery G
Kuchnia w kształcie litery G to trzy możliwości zagospodarowania narożników

Kuchnia w kształcie litery G i zabudowa pod sufit

Projektując kuchnie w kształcie litery G często doradzamy taką aranżację, aby jedna ze ścian w całości była zabudowana meblami nawet po sam sufit. To bardzo praktyczne podejście patrząc na ergonomię pracy w kuchni. Zabudowa meblowa pod sam sufit ma wiele korzyści. Pozwala na umieszczenie piekarnika i mikrofalówki w słupku, co przedkłada się na komfortowe korzystanie z nich bez konieczności schylania się. Szafki u samej góry mogą być świetnym schowkiem na rzadziej wykorzystywane produkty, chociażby foremki do świątecznych ciastek. Zabudowana lodówka to także estetyczny wariant, który proponujemy podczas tworzenia dla was wizualizacji mebli kuchennych (wizualizacje mebli kuchennych 3D).

Projekt kuchni w kształcie litery G | koncept3d.pl

Zdecydowanie kuchnia w kształcie litery G z oknem narożnym to godny polecenia koncept. Kuchnia przepełniona jest ciepłem, funkcjonalnością i naturalnym doświetleniem. Z pewnością przykuje uwagę i stanie się inspiracją w Państwa pomieszczeniu.


Słupek z piekarnikiem i mikrofalą | koncept3d.pl
Zabudowa pod sufit z piekarnikiem i mikrofalą

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *