Kuchnia z blatem Dąb Hamilton

Kuchnia z blatem dąb Hamilton | koncept3d

Pośród wielu rodzajów drewna używanego przy produkcji mebli, jest kilka szczególnie ulubionych jak wynika z naszych obserwacji. Najczęściej wybierane dekory to bez wątpienia: dąb Sonoma, dąb Lancelot, czy dąb Złoty. Kolejnym odcieniem, któremu chcielibyśmy się przyjrzeć bliżej, będzie inny z dębowej rodziny. Przed Państwem kuchnia z blatem dąb Hamilton w połączeniu z jasnym, popielatym, matowym lakierem. Zapraszamy do zapoznania się z inspirującymi zdjęciami.

Ciekawy kolor kuchni to niewątpliwie jej wielka zaleta
Jasny matowy lakier w połączeniu z miodowym blatem i dużym oknem zdecydowanie nadał kuchni oryginalności

Dąb Hamilton naturalny jako szlachetny dodatek w meblach kuchennych

Nie ważne czy czy będzie to dąb, buk czy jeszcze jakiś inny dekor – drewno w każdej postaci potrafi ożywić i nadać kuchni kolorów i oryginalności. Klient dla którego wykonana została przedstawiana wizualizacja zdecydował, że jego meble będą połączeniem lekkiego popielu z miodowym blatem dąb Hamilton. Jak łatwo można stwierdzić, taka konfiguracja okazała się strzałem w 10, ponieważ wizualnie otrzymaliśmy naprawdę ciekawy i godny uwagi projekt. Wspomnijmy, że obecnie zauważamy tendencję zwyżkową dla matowych lakierów.

Blat oraz zabudowa ścienna wykonane zostały w dekorze dąb Lancelot
Kuchnia z blatem i drewnianą zabudową w kolorze dąb Hamilton

Zabudowa na ścianie z płyty dąb Hamilton naturalny

Nikt nie powiedział, że drewniane powinny być tylko drzwiczki czy blat. W aranżacji zastosowana została metoda drewnianego wypełnienia. Co to znaczy? Otóż wszystkie elementy pod blatem jak i równoległe nad nim szafki wiszące, wykonane zostały z matowego lakieru. Drewnianą otrzymaliśmy tylko przestrzeń roboczą, dzięki czemu podczas pracy choć troszkę mamy kontakt z naturą. Zgadza się, nie jest to naturalny drewniany blat, lecz zawsze przyjemniej dla oka. Oprócz tego, kuchnia z blatem dąb Hamilton wraz z felcowanymi uchwytami tworzy jedną płaszczyznę, co będzie ogromną zaletą dla osób ceniących sobie symetrię i równe linie.

Okap w aranżanżacji jest niewidoczny
Gładkie, frezowane uchwyty nadają kuchni lekkości i nowoczesności

Kuchnia z blatem dąb Hamilton jako alternatywa dla litego drewna

Oczywiście naturalne drewno to naturalne drewno. Porównywanie materiału jakim jest płyta laminowana do naturalnego materiału jest trochę bez sensu. Co jednak w przypadku, kiedy zależy nam na oszczędności ponieważ nie możemy lub z jakiegoś powodu nie chcemy mieć w kuchni naturalnego drewnianego elementu? Odruchowo i totalnie samoczynnie nasuwa nam się na myśl zamiennik jakim będzie płyta meblowa. Ich ogromna ilość wybarwień i struktur czyni je wartym zastanowienia zamiennikiem dla droższego i trudniejszego w utrzymaniu drewna. Jednym z zamienników nad którym zdecydowanie warto się jest zastanowić, będzie bez wątpienia wybarwienie dąb Hamilton firmy Egger.

Kuchnia z blatem dąb Hamilton oraz szufladami w półwyspie | koncept3d
Kuchnia dąb Hamilton naturalny z niewielkim, ale bardzo użytecznym półwyspem znajdzie swoich zwolenników

Kuchnia z blatem dąb Hamilton: podsumowanie

Pomimo tego, iż dąb Hamilton jest pięknym i cieszącym oczy dekorem pamiętajmy, że w próbnikach odnajdziemy ich dużo więcej. Przed ostatecznym zamówieniem zwróćmy uwagę na pozostałe elementy pomieszczenia, takie jak: płytki, kolor ścian czy kolor frontów meblowych. Postarajmy się stworzyć przestrzeń, w której poczujemy się wolni i szczęśliwi 🙂

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *