Kuchnia z kominem na środku pomieszczenia

Biała kuchnia z kominem na środku | koncept3d projekty kuchni

Niewątpliwie najczęściej wykonywane projekty w koncept3d dotyczą białej kuchni. Nie znaczy to jednak, że projekty muszą być podobne. Przeciwnie, kuchnia z kominem na środku jest tego przykładem. W większości prac to niewielki, ale konkretny szczegół ma wpływ na całkowity design kuchni. Mamy mnóstwo możliwości – można stworzyć projekt kuchni z wyspą, czy stołem w przeróżnych stylach, wprowadzić szklane gablotki, w kontrastowy sposób zaaranżować ścianę w kuchni… A jakie rozwiązania wprowadziliśmy do prezentowanego projektu?

Projekt białej kuchni z ceglanym kominem na środku pomieszczenia | koncept3d projekty kuchni
Projekt białej kuchni z drewnianą wyspą i cegłą na kominie

Kuchnia z kominem na środku i wyspą to nowoczesny sposób na dodatkowe miejsce robocze

Faktem jest, że wyspa w kuchni to obraz nowoczesnego wnętrza. Zwłaszcza wysokie wyspy z hokerami wydają się dość ekskluzywnym dodatkiem. Jednak czy lada ma tylko za zadanie wpływać na efekt wizualny kuchni? W głównej mierze planując nowe wnętrze mamy na celu utrzymać wzorowy design kuchni, ale nie należy zapomnieć o komforcie użytkowania tego mebla. Mebel ten w kuchni nie musi tylko spełniać funkcji związanych ze spożywanie posiłków. W naszym wypadku głównym celem było maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Dlatego sama wyspa stała się dodatkowym miejscem roboczym i nie tylko. Postawiliśmy na wyspę z płyta indukcyjną, co jest teraz bardzo oryginalnym trendem. W związku z tym, że pomieszczenie jest dość spore, jednocześnie mogliśmy ją bardziej okazale zaaranżować. Oszklone gablotki rozpromieniły wyspę i dodały lekkości. Szuflady z drugiej strony to dodatkowe miejscem na przechowywanie drobnych rzeczy, czy chociażby czasopism kulinarnych.

Drewniana wyspa obok komina z czarnym blatem | koncept3d
Wyspa to świetny pomysł na dodatkowe miejsce robocze w kuchni. Całości dopełnia ciemny, prawie czarny blat kuchenny

Okna optycznie powiększają pomieszczenie

Pewne jest, że nasz projekt z kominem powstał w dużym pomieszczeniu. Ale czy zdajemy sobie sprawę, że białe umeblowanie w bardzo dużym stopniu podkreśla właśnie tę sporą przestrzeń? Jasny odbija promienie światła, a zarazem doświetla każdy kąt. Poza tym, duże okna to niewątpliwie ogromny atut, który zawsze popieramy. Przy projektowaniu staramy się jak najlepiej wykorzystać naturalne światło. W przypadku prezentowanej kuchni z wyspą ustawiliśmy zlewozmywak przed oknem. Dlatego w tak prosty sposób doświetliliśmy miejsce robocze, a zarazem umililiśmy codzienne obowiązki poprzez integrację z otoczeniem zewnętrznym. Okno w kuchni to kolejny wentylator dla miejsca narażonego na mocne zapachy. Podobnie dębowe blaty nie tylko utrzymały jasny klimat, ale dodały naturalnej ciepłoty miejscu. Doświetlona, szklana gablotka, która zakańcza całą zabudowę meblową to z pewnością element przyciągający uwagę niejednego. Może być miejscem wystawowym lub dopełnieniem dla części jadalnianej.

Projekt białych mebli kuchennych z ciemnymi oknami
Duże okna to zdecydowany atut w pomieszczeniu kuchennym. Dzięki nim otrzymamy dawkę promieni słonecznych i witaminy D

Kuchnia z kominem na środku, który wyznacza teren dla jadalni

Zapewne większość stwierdzi, ze pomieszczenie z kominem w centrum to dość trudne do zaaranżowania wnętrze. W naszym projekcie białej kuchni komin idealnie wkomponował się w plan, a nawet był wymagany. Głównie zależało nam, aby cześć stricte do przyrządzania posiłków była oddzielona od strefy ich spożywania, czy relaksu. U nas komin wyznaczył teren dla jadalni. Ścianki komina wykończone kontrastową, ciemniejszą cegiełką odmieniły totalnie charakter kuchni.  W kuchni nowoczesnej, sterylnej, gdzie nie ma miejsca na nieporządek wprowadziliśmy ciepły i rodzinny klimat. Jadalnia z pewnością nabrała przyjaznego klimatu, gdzie przy stole z pewnością zagoszczą niekończące się rozmowy domowników.

Aranżacja dużej białej kuchni z wyspą i stołem. Całość dosunięta jest do komina wykończonego czerwoną cegłą | koncept3d projekty kuchni kraków
Na przedstawionej aranżacji zmieściliśmy wyspę wraz ze stołem i czarnymi krzesłami

Aranżacja klasycznej kuchni z nowoczesnym, a zarazem praktycznym wyposażeniem

Ważne jest, aby podążać za duchem czasu, a projektując kuchnie starać się wykorzystać obecne rozwiązania. Koncept3d w przemyślany sposób wprowadza nowości, aby kuchnia oprócz efektu wizualnego była z komfortem wykorzystywana. Nowoczesnym, a zarazem praktycznym wyposażeniem w projekcie białej kuchni jest mikrofalówka i piekarnik w słupku. Unikamy zbędnego schylania się, a jako koncept3d popieramy rozwiązania w trosce o zdrowie. Wiele szuflad w kuchni o różnych w miarach to maksymalne wykorzystanie przestrzeni, a zarazem dostosowanie mebli do zawartości. Tradycyjne uchwyty przykręcane to szybki i bezpieczny sposób na sięganie po zawartość mebli. Narożnik z półkami Le Mans, kosze cargo jako idealny organizer oraz szuflada wyposażona w sortowniki podkreślają nowoczesność białej kuchni.

Meble kuchenne z przeszkloną witrynką i dębowym naturalnym blatem
Bardzo wysokiej jakości materiały wykończeniowe to zdecydowany atut kuchni. Po lewej stronie zauważymy część komina wykończonego czerwoną cegiełką

Projekt kuchni z białymi płytkami na ścianie to sposób na utrzymanie czystości

Płytki w kuchni to utarte i tradycyjne wykończenie wnętrza. W nowoczesnej kuchni gdzie dominuje minimalizm i estetycznie dobrane barwy nie ma miejsca na wyszukane wykończenie. Proste, białe płytki oprócz tego, że świetnie integrują się z meblami nie sprawiają problemu w utrzymaniu czystości. W szybki i niewymagający wysiłku sposób przetrzemy płytki mokrą ściereczką, a ich trwałość posłuży domownikom na długie lata. Inne ciekawe opcje wykończenia ściany nad blatem przestawiliśmy w artykule aranżacja ściany nad blatem w kuchni.

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry