Kuchnia z płyty dąb Lancelot

Kuchnia z płyty dąb Lancelot | projekty kuchni koncept3d

Spośród wielu rodzajów płyt laminowanych, na kilka dekorów należy zwrócić szczególną uwagę. Cechują się one niebanalną strukturą jak i barwą. Zdecydowanie kuchnia z płyty dąb Lancelot będzie jednym z tych wyborów, które są bardzo cenione i często wybierane przez naszych klientów. Poniższa aranżacja na planie litery U choć chłodna i stonowana, bez dwóch zdań znajdzie grono swoich zwolenników. Zapraszamy do artykułu.

Kuchnia w kolorze dąb Lancelot i z czarnym blatem

Dąb Lancelot ma jedną bardzo istotną zaletę – doskonale łączy się go z innymi, a w szczególności z białymi i czarnymi kolorami. Co jednak w przypadku gdy klient zdecyduje się na tylko jeden kolor swoich mebli? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie są poniższe wizualizacje. Całość utrzymana jest w bardzo dostojnym i jednak nieco chłodnym klimacie. Nie każdemu będzie to odpowiadać. Dodatkowej powagi doda czarny blat oraz bardzo ciemne płytki. Jeśli Państwa gust kieruje się właśnie w tą stronę, to proponujemy przemyśleć temat właśnie takiej kuchni.

Aranżacja kuchni wykonanej w całości z płyty dąb Lancelot | koncept3d
Płyta laminowana dąb Lancelot w zestawieniu z czarnymi dodatkami tworzy bardzo stonowane i dostojne wnętrze

Dąb Lancelot, czarne uchwyty i solidne wyposażenie kuchenne

W przedstawianym projekcie bez trudu zauważymy, że klient preferuje ciemne kolory. Aby całość utrzymać w jednej tonacji, do frontów założyliśmy czarne długie uchwyty. Komponować się one będą z ciemnym blatem jak i płytkami zarówno ściennymi jak i podłogowymi.

Oczywiście wspomnieć należy, że meble nie składają się tylko z tego co dostrzega tylko nasze oko. Tak naprawdę cała esencja pozostaje zamknięta za drewnianymi drzwiczkami.

Jakie urządzenia mamy na myśli pisząc o esencji?

  • na pierwszą myśl zdecydowanie przychodzi szafka rogowa, a raczej sposób jej zagospodarowania. W prezentowanym przykładzie urządzeniem odpowiadającym za wykorzystanie rogu będzie kosz ‚magic corner’, o którym już dokładnie pisaliśmy
  • pod ociekaczem znalazło się miejsce na niewielki kosz cargo do którego włożymy chociażby artykuły do utrzymania czystości czy ściereczki
Na prawej ścienie klienci nie zdecydowali się na szafki wiszące
Czarne uchwyty, blat oraz duże płytki utrzymują kuchnię w jednej niepowtarzalnej tonacji

Zabudowa kuchni pod sam sufit, czyli maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Jeśli ktoś przeglądał nasze inne artykuły to wie, że jesteśmy zwolennikami mebli zabudowanych pod sam sufit. Wiąże się to z całkowitym zagospodarowaniem przestrzeni, dzięki czemu mamy po prostu więcej miejsca na przechowywanie kuchennych przyborów. Przy wysokim pomieszczeniu w wyższe partie schowajmy rzeczy rzadziej używane.

Jeśli cała drewniana kuchnia nie przemawia do Państwa, zawsze wyższy rząd szafek wiszących możemy zaproponować w innym kolorze. Tym zabiegiem dodalibyśmy kuchni nieco lekkości a także odebralibyśmy tej powagi, którą nacechowany jest przedstawiony projekt.

Kuchnia z płyty dąb Lancelot i czarna zabudowa AGD | wizualizacje kuchni koncept3d
Pamiętajmy, że zabudowa pod sam sufit to w 100% wykorzystana przestrzeń

Kuchnia z płyty dąb Lancelot: podsumowanie

Laminat w kolorze dąb Lancelot jest materiałem bardzo na czasie. Wykonamy z niego zarówno fronty jak i drzwi meblowe. Znajdzie on również zastosowanie jako kuchenny blat. Jeśli jesteśmy jednak osobami, które lubią nadać kuchni nieco nieformalnego charakteru, będziemy zmuszeni połączyć go z innym (może białym) kolorem. Przedstawiając powyższą aranżację, mieliśmy głównie na celu ukazanie, że samo drewno wraz z ciemnymi dodatkami nie każdemu przypadnie do gustu. Jeśli jednak czujemy, że właśnie w takim wnętrzu będziemy czuć się dobrze, to na co jeszcze czekamy?!

Dąb Lancelot Pfleiderer | koncept3d
Płyta meblowa dąb Lancelot firmy Pfleiderer

Poniżej więcej inspiracji

1 thought on “Kuchnia z płyty dąb Lancelot”

  1. Pingback: Drewniana kuchnia z czarnym blatem [nowoczesny projekt]

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *