Kuchnia z półwyspem – inspirujące aranżacje

Kuchnia z półwyspem | koncept3d projekty kuchni

Kuchnia z półwyspem to bardzo często występujący motyw w naszych kuchniach. Czasem jednak nie potrafimy wyobrazić sobie jak dany półwysep wyglądać będzie w konkretnym pomieszczeniu. Oczywiście na pomoc przychodzimy z komputerowymi wizualizacjami. Zanim jednak, chcielibyśmy przedstawić kilka naszych przykładowych realizacji/inspiracji wraz z krótkimi komentarzami. Mamy nadzieję, że któraś przypadnie Państwu do gustu i pomoże w podjęciu decyzji.

Zachęcamy również do zapoznania się z ciekawym artykułem dotyczącym wyspy kuchennej. Warto wspomnieć, iż wyspa kuchenna jest świetną alternatywą dla półwyspu.

Duża, szara kuchnia z półwyspem i okrągłym pochłaniaczem

Kuchnia z półwyspem to świetna alternatywa dla stołu czy lady. Na poniższym przykładnie chcieliśmy zaprezentować inne niż do siedzenia jego wykorzystanie – mianowicie jest to bardzo dobre miejsce na płytę grzewczą. Jak można zauważyć świetną pracę wykonuje w naszym przypadku okap wyspowy przykręcony do sufitu. Całość prezentuje się bardzo lekko i nowocześnie. W poniższej aranżacji postawiliśmy na tradycyjne przykręcane uchwyty w kolorze aluminiowym.

Projekt szarej kuchni z wyższym drewnianym półwyspem | koncept3d biertowice
Nie mogło zabraknąć miejsca do siedzenia
Wyspa przy ścianie z dodatkową ladą | projekty kuchni Biertowice
Pionowy bok schodzący od lady do ziemi domyka całą kompozycję
Półwysep w kuchni | koncept3d inspiracje kuchenne
Płyta grzewcza na półwyspie to bardzo nowoczesne rozwiązanie

Projekt klasycznej kuchni z ciekawym białym półwyspem do siedzenia

Druga inspiracja jest całkowitym przeciwieństwem pierwszej. Dlaczego? Dlatego, że nasz półwysep jest w totalnie innym klimacie, bardziej chłodnym i klasycznym. Poza tym nie mamy tutaj podniesienia na hokery. Cecha łącząca tą z pierwszą inspiracją to oczywiście płyta grzewcza oraz okrągły okap. Pod blatem od strony kuchni znajdują się dwa rzędy szuflad, a od strony salonu imitacja drzwi. Aby zachować delikatność kuchni, drzwi otwieramy malutkim uchwytem w formie gałeczki. Zwróćmy również uwagę, że gdybyśmy odsunęli półwysep od ściany to otrzymalibyśmy klasyczną wyspę.

Kuchnia z półwyspem i dużymi oknami | koncept3d warszawa
Projekt lady bez podniesienia – zmieszczą się tutaj zwykłe, tradycyjne krzesła
Wizualizacja mebli kuchennych z płytą indukcyjną na półwyspie | koncept3d wadowice
W tym przypadku również postawiliśmy na płytę montowaną w półwyspie
Wyspa przy ścianie | koncept3d wizualizacje mebli
Szuflady to bardzo nowoczesne oraz ergonomiczne rozwiązanie – na wyspie również

Aranżacja prostej ale ładnej lady kuchennej z czarnym blatem

Trzecia inspiracja to wizja skierowana do odważniejszych klientów. Dominująca czerń stłumiona została elementami naturalnego drewna. Całość zakończona została prostym półwyspem z cienkim pionowym panelem. Efekt dodatkowy tworzą trzy wiszące lampki w połyskowym czarnym kolorze. Duże okna nadają blasku czarnym szafkom wiszącym. Aby zachować jednolitą kolorystykę wprowadziliśmy czarne listwowe uchwyty.

Drewniana kuchnia z półwyspem i wysokimi krzesłami | koncept3d katowice
Nowoczesna ale zdecydowana kuchnia skierowana do odważnych klientów
Wykończenie lady kuchennej stanowi pionowy drewniany panel
Wykończenie lady kuchennej stanowi pionowy drewniany panel. Od wewnętrznej strony znajduje się tradycyjna szafka jako dodatkowe miejsce do zagospodarowania

Kuchnia z półwyspem w kolorze antracytu i drewna

Kolejnym projektem, który chcielibyśmy przedstawić będzie aranżacja fenomenalnej kuchni w kolorach szarości i drewna. Oczywiście jak zauważymy, nasz półwysep stanowi jednocześnie miejsce robocze jak i popularny obecnie barek pod wysokie krzesła.

Projekt dużej kuchni w kolorze antracytu połączonego z drewnem | projektowanie mebli kuchennych koncept3d biertowice
Antracyt, drewno no i w naszym przypadku półwysep i stół – połączenie idealne!

Projekt białej kuchni z cienkim, niewielkim półwyspem do siedzenia

Półwysep wcale nie musi być duży. Wystarczy cienki panel oddzielający kuchnię od salonu i już mamy granicę pomiędzy dwoma pomieszczeniami. W naszym przypadku lada jest elementem dodatkowym, który służyć miał jako miejsce do wypicia kawy czy zjedzenia szybkiego posiłku. Jak zauważymy również, na prośbę klienta szafki górne posiadają nieregularne kształty i wymiary. Dolne szafki posiadają uchwyty frezowane, górne bez uchwytów.

Projekt białej kuchni z szafkami pod sufit oraz cienkim blacikiem od lady
Wysoka lada wraz z hokerami tworzą bardzo nowoczesny efekt
Od wewnętrznej strony półwyspu zaproponowaliśmy zwykłą szafkę z dostępem do rogu

Nowoczesna biała kuchnia z oddzielającym kuchnię od salonu półwyspem w małym mieszkaniu

Kto powiedział, że w małym mieszkaniu nie zmieści się półwysep? Jak widać na poniższej aranżacji nawet malutka kuchnia w kształcie litery U, mocno ograniczona ścianami może zostać wykończona w lekki i nowoczesny sposób. Jak w wielu przypadkach, lada w naszej aranżacji służyć miała głównie jako element oddzielający kuchnię od pozostałej części mieszkania. W tym projekcie nie zostało przewidziane miejsce do siedzenia. Pod szafkami wiszącymi zamontowaliśmy oświetlenie LED w formie paska przykręcanego po długości.

Kuchnia w małym mieszkaniu i z mocno ograniczonymi ścianami
Udało nam się jednak wkomponować dyskretny półwysep. Bardzo ważnym aspektem było zastosowanie oświetlenia LED pod wiszącymi szafkami
Pod blatem lady zastosowaliśmy klasyczną szafkę z drzwiami otwieranymi na boki

Półwysep wcale nie musi być duży, przykład w bloku

Zdecydowanie półwysep zastosować można także w kuchni w bloku. U nas całość jest ustawiona w kształcie litery L. Trzeba tylko zwrócić uwagę, aby całość nie przytłoczyła pomieszczenia, a stała się jego dyskretnym centrum. Na poniższej wizualizacji centrum stanowi lada stojąca po prawej stronie wraz z wiszącymi nad nią nowoczesnymi, dużymi lampami. Zamysł klienta był taki, aby półwysep był dodatkowym miejscem do pracy a także schowkiem na rzadziej używane rzeczy.

Białe połyskowe meble kuchenne z niewielkim półwyspem, który stanowi niejako serce pomieszczenia
Od wewnętrznej strony lady znajdziemy dużą szufladę na sztućce a pod nią dwoje drzwi na inne kuchenne przybory

Projekt dużej otwartej kuchni z półwyspem i skośnymi bokami od lady

Siódma inspiracja jest totalnym odbiciem od rzeczywistości. Zamiast prostej, zwykłej lady widzimy skośne drewniane nogi z wysokim blatem do siedzenia. Dodatkowy element wykonany został z płyty laminowanej pogrubianej. Na życzenie klienta przygotowaliśmy również miejsce do siedzenia dla trzech lub czterech osób. Dodatkowo zwróćmy uwagę, że ściana z oknem leci pod skosem. Jak widać nawet taka przeszkoda jest do pokonania 🙂 Zarówno szafka wisząca z prawej strony jak i słupki z lewej wykończone zostały drewnianą ramą.

Aranżacja kuchni w odcieniach szarości i drewna. Kompozycja naprawdę godna uwagi. Jak widzimy boki lady są ustawione pod kątem a sam dodatkowy element jest wyższy niż główna część półwyspu
Wizualizacja nowoczesnej kuchni wraz z dużym półwyspem | koncept3d biertowice
Po blatem głównym znajdziemy szuflady jak i zwykłe klasyczne drzwi

Kuchnia z półwyspem w ciemnej odsłonie – nie tylko jasne jest w modzie

Ósma aranżacja kuchni z wyższym barkiem różni się od tych przedstawionych powyżej, ponieważ całość jest w raczej ciemniejszej kolorystyce. Przecież białe i ogólnie jasne kolory nie muszą podobać się wszystkim?! Poniższe zdjęcia ukazują, że wyższy barek pod hokery spokojnie łączyć można z innym miejscem do siedzenia – w naszym przypadku jest to standardowy stół kuchenny. Powiedzmy, że wysoka lada stanowić będzie naturalne oddzielenie od części roboczej. Stół z narożnikiem będzie natomiast miejscem do swobodnego spożywania posiłków.

Wysoka lada w kuchni spokojnie może łączyć się z miejscem do spożywania posiłków – w naszym przypadku ze stołem
Tuż obok półwyspu zamontowaliśmy płytę grzewczą z szufladami pod nią
Wewnętrzną część barku stanowi klasyczna szafka z frontem otwieranym w prawą stronę

Lada kuchenna jako miejsce do jedzenia i oddzielenia kuchni od salonu

Kolejna inspiracja, którą chcielibyśmy zaprezentować to niewielka kuchni bez wiszących szafek. Oczywiście przestrzeń do wykorzystania jest mocno ograniczona, lecz mamy nieodparte wrażenie, że wyszło całkiem nieźle. Z wyspą mógłby być kłopot więc postanowiliśmy zaproponować klientowi tradycyjny półwysep kuchenny. Stanie się on miejscem zarówno do pracy jak i do jedzenia. Poza tym jest on wyraźnym ale dyskretnym oddzieleniem części kuchennej od reszty mieszkania.

Odpowiednio dobrane krzesła nadadzą pomieszczeniu ciekawego i nietuzinkowego charakteru
Niewielka kuchnia z dużym półwyspem na trzy krzesła | koncept3d projekty
Lada kuchenna wykonana została z białego lakieru malowanego na wysoki połysk. Jej blat stanowi czarny blat z białymi kropkami

Półwysep w kuchni z zabudowanym zlewozmywakiem i dużą baterią

Oczywiście półwyspy czy lady kuchenne mogą być również umieszczone w meblach bardziej klasycznych. Dziesiąta inspiracja jest rozwiązaniem bardziej odważnym. Spowodowane jest to umieszczeniem zlewozmywaka właśnie w ladzie. Oczywiście aranżacja wykonana w ten sposób będzie miała pewne wady, niemniej jednak postanowiliśmy pokazać, że tworząc meble pod indywidualne zamówienie ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia…

Duża klasyczna kuchnia z półwyspem oddzielającym | koncept3d
Barek kuchenny zaproponować można również w kuchni bardziej klasycznej – tutaj w skandynawskim stylu
Półwysep jest miejscem do pracy a tuż obok pod oknem zagospodarowaliśmy miejsce na stół kuchenny
Zlewozmywak tuż na końcu lady ma swoje wady, lecz nie da się ukryć, że jest ciekawym i oryginalnym pomysłem

Półwysep w kuchni w formie lady z czarnymi hokerami i wolnym okapem

Jedenasta propozycja to kolejny ukłon w kierunku drewnianych i szarych elementów. Zdecydowanie są one obecnie w ścisłej czołówce jeśli chodzi o wykorzystanie przy produkcji mebli kuchennych. Spójrzmy chociażby na poniższe zdjęcia. Duże okna w rewelacyjny sposób wprowadzają do naszego pomieszczenia naturalne światło, które nie zmęczy naszych oczu. Odpowiednio zaprojektowana lada kuchenna będzie świetnym wykończeniem całego projektu.

Kuchnia z półwyspem i szklaną witrynką z lewej strony | koncept3d
Lada kuchenna bez pionowej zabudowy – od strony salonu widzimy część kuchenną oraz wysokie nowoczesne krzesła
Duże okna to bardzo ważna sprawa w kuchni – łapiemy kontakt z zewnętrznym otoczeniem
Lada kuchenna ustawiona pod skosem jest nowoczesnym ale i funkcjonalnym rozwiązaniem. Pod ladą dwoje drzwi

Projekt grafitowej kuchni z drewnianymi frontami i bardzo nowoczesnym półwyspem

To kuchnia z serii tych 'kosmicznych’. Zapytacie dlaczego? Ano dlatego, że ilość udogodnień, wyposażenie oraz brak jakiejkolwiek oszczędności, czyni z niej naprawdę bardzo prestiżowy towar. Antracytowa kuchnia to dodatkowo głębszy półwysep ze stojącą na nim szafką na wino….

Grafitowa kuchnia z drewnem i półwyspem | koncept3d
Od zewnątrz kuchnia wygląda naprawdę kosmicznie!
Wizualizacja półwyspu kuchennego z piekarnikiem
W wewnętrznej części półwyspu znalazło się miejsce na czarny piekarnik

Aranżacja czarnej lady kuchennej z krzesłami i dużym oknem

Wizualizacja białej kuchni z niewielkim półwyspem to obecnie bardzo topowe połączenie. W naszym przypadku ladę zakończyliśmy cienkim, białym bokiem. Całość przykryta jest czarnym połyskowym blatem. Wysokie szafy znajdujące się z lewej strony dla przełamania kontrastu zaproponowaliśmy w kolorze ciemnego orzechowego drewna. Wisząca szafka w drewnianym kolorze sprawia, że całość jest spójna i łączy ze sobą obie strony. Klient zażyczył sobie również wiszącą półkę na wino – tutaj był już wybrany konkretny wzór.

Wizualizacja mebli kuchennych bez szafek wiszących | koncept3d kraków
Ciekawe oświetlenie nad ladą zawsze wprowadzi do pomieszczenia niesamowity i ciekawy nastrój
Przestrzeń pod blatem półwyspu wykorzystaliśmy na duże szuflady, w których doskonale pomieścimy chociażby zastawę

Półwysep w kuchni połączony z otwartymi półkami i dużym oknem narożnym

Jeśli mamy możliwość to staramy się maksymalnie wykorzystać przestrzeń w kuchni. Jeśli klient wyrazi zgodę staramy się wprowadzić do kuchni jakiś niestandardowy element. W przedstawianym niżej przypadku, elementem tym są otwarte półki wraz z wiszącym panelem (daszkiem) do którego podwieszone jest oświetlenie. Całości dopełnia wysokie narożne okno. Półwysep wykończony jest opaską z drewna firmy KRONOSPAN, a od strony salonu umieściliśmy dwa wysokie stołki. Do otwierania posłużą nam frezowane uchwyty w dolnych szafkach i bezuchwytowy system w górnych.

Biała kuchnia z półwyspem to bardzo modne i na czasie rozwiązanie
Kuchnia z półwyspem i otwartymi półeczkami | koncept3d
Lada w kuchni oddzielona jest od szafek wiszących dużym białym oknem
Dostęp do szafki pod ladą zapewniają duże drzwi z frezowanym uchwytem

Biała kuchnia z ladą, czyli prosty pomysł na zakończenie mebli

Czternasta aranżacja to również klasyka ale w bardzo prostej postaci. Nie ma tutaj nic nadzwyczajnego, chodziło nam po prostu o tradycyjne ale w miarę nowoczesne zagospodarowanie przestrzeni. Jak zauważymy na zdjęciach poniżej, wykończenie pod sufitem to listwa w drewnianym kolorze. Lewą i prawą stronę dzieli duże drewniane okno połączone z blatem kuchennym. Od strony salonu zaproponowaliśmy dwie szuflady, dzięki czemu dostęp pod ladę będzie bardzo wygodny.

Połączenie drewna z białym kolorem to zawsze bardzo świeży i inspirujący efekt
Doskonałe połączenie drewnianego blatu i lady kuchennej. Całość tworzy bardzo spójny obraz

Półwysep kuchenny otwarty na salon i z oświetleniem

Aranżacja jasnej drewnianej kuchni wraz z białymi szafkami wiszącymi. Szafki nie są pod sufitem ale aby całość nie była monotonna klient zaproponował żeby podwiesić pod sufit drewniany daszek. Tak też zrobiliśmy i wyszło całkiem przyjemnie 🙂 Nasz półwyspem jest doskonale doświetlony przez duże okno a wieczorem przez trzy wiszące nad nim lampki w czarnym kolorze. Przestrzeń od strony salonu ma być wykorzystywana przez użytkowników głównie do szybkiego posiłku i porannej kawy.

Skoro lada do kawy to i nie mogło zabraknąć nowoczesnych krzeseł. W naszym wypadku są one w kolorze biało drewnianym
Cała kuchnia w U jest otwarta na salon więc wszystko powinno być w odpowiednich proporcjach
Dużo miejsca na zapasy zapewnią dwie szafki montowane pod blatem lady

Nowoczesny półwysep i lada w formie zwykłej pogrubianej płyty

Nowoczesny półwysep w kuchni to często duże, masywne elementy. Cze jednak zawsze tak musi być? Na poniższych aranżacjach udowodnimy, że niekoniecznie. Czasem mniej znaczy lepiej – lecz musimy dostosować się oczywiście do gabarytów pomieszczenia. Na poniższej aranżacji przedstawiamy kuchnię z bardzo prostym ale efektownym półwyspem. Półwysep ten tworzy w zasadzie niewielka szafka przykryta pogrubianym blatem. Jej zakończenie stanowi pogrubiany bok schodzący do samej ziemi.

Kuchnia z półwyspem i czarnym okapem | koncept3d projekty kuchni
Wolnowiszący czarny okap świetnie komponuje się z nowoczesnymi meblami kuchennymi
Obowiązkowo w nowych kuchniach zamontowane muszą być duże okna przez które wpadnie naturalne światło
Bardzo prosty efekt lady w kuchni
Lada kuchenna w chyba najprostszej postaci – zwykły pogrubiany blat schodzący do ziemi

Kuchnia z półwyspem i pomysłem – lada na skośnych nogach

Biała kuchnia z półwyspem w połysku doskonale komponuje się z drewnianymi elementami. W naszym wypadku dodatkowo boki szafek zostały wykonane z szarej płyty. Uwagę skupimy jednak nie na kolorach całości a na ciekawej formie lady. Nie jest ona zamocowana klasycznie na podporze z płyty. Utwierdzona jest ona na skośnych nogach, które mają stworzyć efekt wow. Czy tak jest, zostawiamy to już Państwa ocenie. Według nas warto pokazać, że można wprowadzić do kuchni wykończenie tego typu.

Drewniana zabudowa, blat i lada nadają kuchni bardzo ciepłego i przytulnego charakteru
Zwróćmy uwagę na element lady kuchennej. Przytwierdzona jest ona na skośnych podpórkach w chromowym kolorze
Pod półwyspem znajdują się dwie szafki. Poprzez jedną z nich mamy swobodny dostęp do rogu a druga to wysuwany kosz cargo

Kuchnia z prostą ladą i wiszącymi nad nią lampkami

Jako to czasem się mawia, czasem mniej znaczy lepiej. Naszym zdaniem dokładnie te słowa opisują poniższą aranżację kuchni z półwyspem – a w zasadzie z ladą kuchenną. Całość nie przytłacza a jest idealnym i delikatnym dopełnieniem całości. Proste dwa elementy tworzące ladę w połączeniu z nowoczesnymi krzesłami stworzą bardzo przyjemną przestrzeń do relaksu. oczywiście jako wykończenie całości zamontować możemy wiszące lampy, które maksymalnie doświetlą pomieszczenie. Obowiązkowo niewielki zielony element, w naszym przypadku niewielki kwiat 🙂

Czasem mniej znaczy lepiej – w naszym przypadku zdecydowanie minimalizm górą!
Zwróćmy uwagę na blask bijący z naszej kuchni. Lada w idealny sposób wkomponowała się w całość

Czerwona kuchnia z półwyspem dla zdecydowanych i odważnych

Czerwona kuchnia z półwyspem dla odważnych to nowoczesny i nietypowy projekt. Uczciwie przyznamy, że projekty tego typu wykonujemy niezmiernie rzadko. Być może to właśnie Ty drogi czytelniku będziesz tym odważnym…

Koniecznie spójrzmy na zabudowę pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami, czerwona róża…
Pomimo krzeseł z obu stron, półwysep jest bardzo pojemny
Aby przełamać monotonię, od strony salonu zaaranżowaliśmy dwa czerwone panele dekoracyjne

Kuchnia z półwyspem przeznaczonym do siedzenia, bez górnych szafek

Jeśli półwysep to tylko z możliwością odpoczynku – takie słowa bardzo często słyszymy od naszych klientów. Aby nie wychodzić przed szereg tak taż zrobiliśmy w poniższym projekcie mebli kuchennych. Zwróćmy uwagę na bardzo ciekawe krzesła, które doskonale komponują się ze ścienną zabudową w postaci białej cegiełki. oczywiście uwagę zwrócić jeszcze na jedną rzecz – mianowicie brak szafek górnych. Klient prosił aby lewa strona była lekka i nie przytłaczająca. Drewniane półki to świetny pomysł!

Półwysep z możliwością zjedzenia szybkiego posiłku to zdecydowanie trafiony pomysł
Całość bez szafek górnych – czyż nie pięknie?
Wewnętrzna strona półwyspu to dwa rzędy wysokiej jakości szuflad

Półwysep w kuchni: podsumowanie

Półwysep kuchenny jest świetnym zamiennikiem dla wyspy czy stołu. Jako pokazały powyższe inspiracje służyć może zarówno do siedzenia, spożywania posiłków czy po prostu jako element oddzielający część kuchenną od pozostałych pomieszczeń. Każde pomieszczenie jest jednak inne. Inne są również preferencje nasze czy klientów. Warto jednak zapoznać się z przykładowymi inspiracjami, nawet jeśli nie do końca przypadną nam do gustu. Kto wie, może jednak jakiś drobny element zainspiruje nas do stworzenia czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego 🙂

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry