Kuchnia z wyspą – praktyczne aranżacje

Kuchnia z wyspą | koncept3d projekty kuchni

Uchodzi ona za modny dodatek w umeblowaniu kuchni. Możliwości jakimi dysponuje obecny świat sprawiają, że znajdujemy coraz ciekawsze pomysły na organizację kuchni. Kuchnia z wyspą jako nowoczesna aranżacja może spełniać wiele funkcji. Może stać się strefą gotowania, zmywania, spożywania posiłków, czy efektem specjalnym. Zachęcamy do obejrzenia poniższych aranżacji i krótkich opisów, które sprawią, że kuchnia z tym eleganckim dodatkiem stanie się inspiracją w Państwa wnętrzach.

Nie w każdych pomieszczeniach jednak będzie to optymalne rozwiązanie. W związku z tym przygotowaliśmy artykuł z inspiracjami dotyczącymi kuchni z półwyspem. Również zachęcamy do przeglądu ciekawych projektów.

megaPROMOCJA ZAMÓW PROJEKT MEBLI KUCHENNYCH 30% taniej – zobacz ofertę

Kuchnia + wyspa jako obszar do gotowania

Wyspa w kuchni to dość efektowny dodatek, a wyposażona w płytę indukcyjną staje się bardzo funkcjonalnym meblem. Dlaczego?

Ponieważ kuchnia z wyspą to odciążenie meblościanki wyłączając płytę indukcyjną i okap z zabudowy

Miejsce okapu można zastąpić pojemnymi szafkami tworząc jednolitą kompozycję meblową. Dzięki temu wykorzystujemy maksymalnie przestrzeń. Okap wiszący w centrum kuchni nad płytą grzewczą to dość oryginalny obraz.

Biała kuchnia z wyspą i miejscem do siedzenia | koncept3d projekty kuchni
Biały okap wolnowiszący nad płytą grzewczą idealnie wkomponowuje się w biało drewnianą kuchnię

Ponieważ wyspa w kuchni z płytą indukcyjną wydziela obszar stricte do gotowania

Dodatkowo można zagospodarować ją w pojemne szuflady. Dbając o zdrowie nóg możemy wyposażyć szuflady w niezbędne przyrządy właśnie do przyrządzania posiłków.

Duża wyspa z drewnianymi bokami i szufladami | koncept3d projekty kuchni
Wyspa z szufladami to dodatkowa przestrzeń do przechowywania wyposażenia kuchennego

Ponieważ kuchnie z wyspą to więcej blatu roboczego

Niewątpliwie dużą wygodą jest dysponowanie wolnym blatem obok zlewozmywaka, a także wokół obszaru do gotowania. Gdybyśmy zrezygnowali z wyspy byłoby zbyt ciasno patrząc na strefę przyrządzania posiłków. Duże pomieszczenie poprzez jej wprowadzenie nadal jest sporą kuchnią, ale wzbogacone o funkcjonalne rozwiązanie. Ponadto białe fronty optycznie powiększają i rozświetlają pomieszczenie.

Nowoczesne kuchnie z wyspą to wszelkie odcienie bieli | koncept3d projekty kuchni
Duże drzwi tarasowe wprowadzają do kuchni sporo naturalnego światła oraz szczególnie doświetlają nasze meble

Pamiętać należy, że wyspa z płytą indukcyjną jako obszar gotowania będzie wymagać od nas gniazdek elektrycznych. Właśnie w tym miejscu dość często użyjemy drobnego sprzętu AGD. Bezpiecznym i „pod ręką” będzie ustawienie gniazdek z boku.

Wolnostojąca wyspa w kuchni z drewnianym blatem i płytą grzewczą | koncept3d projekty kuchni
Na etapie projektu kuchni z wyspą pamiętać musimy o prawidłowym rozłożeniu gniazdek elektrycznych – przykładowo z boku

Ponieważ projekty kuchni z wyspą to ciągły kontakt z domownikami

Równocześnie wykonując obowiązki w kuchni integrujemy się i towarzyszymy w codziennych, rodzinnych rozmowach. Dodatkowo wyspę w kuchni z płytą indukcyjną możemy wzbogacić poprzez przedłużenie blatu oraz doposażenie krzesłami. Być może gotowanie przy kawie z koleżanką stanie się ciekawym doświadczeniem? Przy projektowaniu kuchni zwróćmy również uwagę na rozkład mebli w pomieszczeniu. Poniższa wizualizacja to układ kuchni w kształcie litery L i z nowoczesnymi krzesłami. Warto zatrzymać się chwilkę na tym projekcie ponieważ wiele z waszych układów wyglądać będzie za pewnie bardzo podobnie do tego.

Kuchnia z wyspą i ciekawa jej aranżacja w drewnianym kolorze | koncept3d projekty kuchni
Wyspa w kuchni z płytą indukcyjną doposażona w hokery

Pamiętać musimy, aby wyspa z płyta indukcyjną i krzesłami była bezpieczna i w komfortowy sposób zagospodarowana. Płyta indukcyjna powinna być oddalona od siedzisk w bezpiecznej odległości.

Czarny blat w wyspie kuchennej | koncept3d projekty kuchni
Płyta indukcyjna, szuflady i hokery jako maksymalne zagospodarowanie mebla

Wyspa w kuchni jako zabudowa wolnostojącego komina wentylacyjnego

Bardzo często zdarzają się pomieszczenia z niefortunnym, wolnostojącym kominem. Mogą powstać dylematy w jaki sposób urządzić kuchnię, żeby komin nie był dokuczliwym elementem. Nie jest to problem, a wręcz znakomity powód do nieszablonowej aranżacji wnętrza. Komin może stać się eleganckim filarem w centrum, ścianką do zawieszenia zegara, elementem oddzielającym kuchnię od jadalni, czy ścianką do zamontowania okapu nad ladą z płytą indukcyjną.

Wysoka lada kuchenna z szarym blatem w kształcie litry L | koncept3d projekty kuchni
Rozbudowana wyspa kuchenna z płytą indukcyjną, hokerami i wolnostojącym kominem

Poniżej aranżacja jako zabudowa wolnostojącego komina wentylacyjnego w czarno szarej kuchni. Komin idealnie wkomponował się w centrum lady tworząc filar oddzielający część z płytą indukcyjną od części jadalnianej. Podwyższony blat dla hokerów nie dość, że tworzy elegancką ladę to w bezpieczny sposób wraz z filarem oddziela część roboczą. 

Wyspa w kuchni świetnie sprawdzi się jako zabudowa komina | koncept3d projekty kuchni
Biały komin i wysokie krzesła to elegancki dodatek w czarnej kuchni

Duży, wolnostojący komin w kuchni może być elementem oddzielającym kuchnię od jadalni. W dużej kuchni taki komin jest podstawą do powstania wyspy wokół niego.

Kuchnia z drewnianą wyspą i z ciemnym blatem
Komin wykończony cegiełką nadał białej kuchni przytulnego charakteru

Duży komin posłuży jako solidna ścianka do zamontowania okapu nad wyspą z płytą indukcyjną. W ten sposób tworzymy oddzielne miejsce robocze stricte do gotowania z pełnym wyposażeniem.

Za wyspą kuchenną stoi biało drewniany stół z krzesłami
Wolnostojący komin w kuchni jako miejsce do zamontowania okapu. Cegła może być ciekawym elementem wykończeniowym

Wyspa kuchenna z szufladami

Marzeniem wielu jest stworzenie mini baru w kuchni. Efekt taki uzyskamy poprzez odpowiedni mebel w kuchni, a osobą barmana może stać się tylko ochotnik wśród domowników. Wyspa z podwyższoną ladą nadaje kuchni właśnie takiego klimatu. Teraz kuchnia nie jest miejscem tylko do gotowania i spożywania posiłków, ale do towarzyskich rozmów w przyjaznym miejscu. Zresztą to w kuchni od dawna goszczono przybyłych w odwiedziny i stąd biło ciepło rodzinne.

Kuchnia z wyspą i z wysokimi krzesłami | koncept3d projekty kuchni
Biała kuchnia z drewnianym wykończeniem jako nowoczesny obraz kuchni

Wyspa z ladą w kształcie litery L jak najbardziej sprawdzi się w dużej i nowoczesnej kuchni. Oprócz maksymalnie zagospodarowanej przestrzeni każdy z przybyłych gości doświadczy swobody i poczuje się jak u siebie.

Drewniane wysokie krzesła w białej kuchni
Wyspa z ladą w kształcie litery L

Kuchnia z dużymi oknami to niewątpliwie atut. Biała, oświetlona kuchnia stwarza wrażenie jeszcze większej. Dlatego jest znakomitym pomieszczeniem na wprowadzenie wyspy do jej centrum.

Wyspa z drewnianym blatem i z miejscem do siedzenia | koncept3d projekty kuchni
Biała kuchnia z czarnymi dodatkami i okrągłymi hokerami

Niektóre projekty skupione są tylko i wyłącznie na uzyskaniu podwyższonej lady. Siedzenie przy ladzie to inny od popularnych sposobów na relaks w kuchni. W takim wypadku wystarczy z prostej wyspy wydzielić wąski kawałek blatu i wysunąć go nieco ponad blat roboczy.

Czarne uchwyty i wysoka lada kuchenna to świetny pomysł na kuchenną aranżację | koncept3d projekty kuchni
Mała wyspa w formie szafki z ladą. Kolor blatu to dąb Lancelot

Nowoczesna kuchnia z wyspą do siedzenia, jako miejsce do spożywania posiłków

Kuchnia z obszarem do siedzenia może być miejscem spożywania posiłków, rozmów z domownikami, miejscem ugoszczenia znajomych, ale w każdym wypadku spełni się jako dodatkowy blat roboczy. Poniższa czarna kuchnia uchodzi za prosta i nowoczesną. Swoją oryginalność zyskała poprzez wprowadzenie dodatkowego wolnostojącego mebla z tworzącymi luźny klimat krzesłami.

Nowoczesne meble kuchenne z wyspą i drewnem | koncept3d projekty kuchni
Przedłużenie blatu to idealne miejsce na spożycie śniadania

Wyspa powstała w identycznym stylu co pozostała cześć umeblowania, dzięki czemu idealnie wkomponowała się w pomieszczenie.

Wizualizacja wyspy kuchennej z drewnianym blatem
Szuflady z uchwytami frezowanymi nadają efektu jednolitości ciemnych mebli

Poniższa biała i jednolita lada swoim wyglądem przypomina wielka skrzynie. Ten prosty projekt skrywa w sobie kilka ciekawych elementów. Na pewno jest bardzo pojemnym meblem, który w kuchni sprawdzi się znakomicie jako organizer na podstawowe i często używane przyrządy. System narożny wysokiej jakości zapewni odpowiedni dostęp do rogu szafki.

Kuchnia z wyspą do siedzenia z nowoczesnymi hokerami | koncept3d projekty kuchni
Biała wyspa w dużej, oświetlonej kuchni

Z boku przypomina wielką kostkę, patrząc od strony siedzeń oryginalnym pomysłem staje się wgłębienie, które pozwala na wygodny odpoczynek.

Ciekawe hokery przy wyspie do siedzenia | koncept3d projekty kuchni
Wyspa z ukrytym wgłębieniem na wygodny odpoczynek przy kawie

Wyspy kuchenne w klasycznych kuchniach to nic nowego

Poniższy model podwyższonej lady z hokerami jako oryginalny mebel świetnie wkomponował się w klasyczną białą kuchnię. Patrząc od wejścia jest niczym stół, lecz podwyższane krzesła dodają wyjątkowości miejscu.

Lada do siedzenia w kuchni to nowoczesne rozwiązanie przy projektowaniu mebli | koncept3d projekty kuchni
Wyspa z ukrytym wgłębieniem na wygodny odpoczynek przy kawie

Dosyć szeroka gabarytowo oprócz części dla relaksu została wyposażona w głębokie szafki. To znakomite miejsce do przechowywania naczyń kuchennych, zwłaszcza w sąsiedztwie zlewozmywaka. Dodatkowa przestrzeń po przeciwnej stronie zmywaka to wygodne miejsce na odkładanie wyczyszczonych naczyń. W trosce o zdrowie nie musimy pokonywać długich dystansów gotując w kuchni.

Kuchnia z wyspą w bieli i z drewnianym blatem | koncept3d projekty kuchni
Ciekawa dekoracja nada kuchni wiosennego i niepowtarzalnego charakteru

Projekt wyspy w kuchni w kolorach czerni i bieli to ponadczasowa klasyka…

Barwy czerni i bieli bez wątpienia plasują się w czołówce wybieranych kolorów. Łącząc je z wyspą kuchenną otrzymujemy nowoczesny i bardzo klasyczny projekt. Ciemny blat to produkt z firmy SWISS KRONO, czyli jednego z wiodących producentów blatów kuchennych.

Wyspa w kuchni z miejscem na hokery | koncept3d projekty kuchni
Czerń i biel to ponadczasowa klasyka

Duża ilość szafek czy szuflad, to pomysł na wygodne korzystanie z kuchni. Posiadacz takiej wyspy na pewno doceni bliskość talerzy, sztućców czy serwetek niezbędnych do spożywania posiłków przy ladzie. Taki mebel bez wątpienia jest pomocny w kuchni, a niezbędne kuchenne drobiazgi będziemy mieć na wyciągnięcie ręki, lecz dyskretnie schowane.

Wyspa w kuchni z czarnym blatem i białymi szafkami | koncept3d projekty kuchni
Wyspa kuchenna pełniąca funkcję bardzo pojemnego mebla

Projekt kuchni nie skupia się tylko i wyłącznie na meblach. Delikatne zdobienia na frontach w poniższym projekcie wyróżniają się na tle bieli przez co nadają kuchni unikatowego charakteru. Jednakże najbardziej przykuwającym uwagę detalem jest aranżacja ściany w kuchni. Niespotykane i wyraziste wzory sprawiają, że biała kuchnia promienieje.

Kuchnia z wyspą i z białym blatem | koncept3d projekty kuchni
Biała kuchnia rozpromieniona poprzez bogatą ściankę pomiędzy szafkami

Urok jaki wydobywa się z białej kuchni, zabudowanej na kształt litery U to efekt wprowadzenia do pomieszczenia wyspy na środku. Jak już wspominaliśmy pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy jest centralna część pomieszczenia, a więc należy pamiętać, że w kuchni to dość szczególny mebel. Drzwi szafek wiszących podnoszone są wysokiej jakości podnośnikami.

Ciekawy projekt wyspy w białej kuchni z białym blatem
Niewielka, biała wyspa integruje się znakomicie z resztą umeblowania

A może meble kuchenne z wyspą i szafą przesuwną w kuchni?

Dalej projekt bardzo funkcjonalnej kuchni przepełnionej bogatym wyposażeniem. Znakomitym pomysłem i być może inspiracją dla Państwa będzie wprowadzenie szafy przesuwnej do kuchni. Duża przestrzeń pozwoliła także na wydzielenie miejsca pod pralkę. Tak bogato zagospodarowana kuchnia na pewno stanie się znikomo opuszczanym miejscem w domu.

Drewniane meble kuchenne z wyspą na środku pomieszczenia | koncept3d projekty kuchni
Projekt kuchni z szafą z drzwiami przesuwnymi i wolnostojącą pralką przy ścianie

W tak funkcjonalnej kuchni nie zabrakło miejsca na wolnostojący mebel. Biała wyspa w drewnianej kuchni to połączenie jak najbardziej nowoczesne i najczęściej wybierane przez klientów w obecnym czasie.

Szuflady w wyspie to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie
Złote uchwyty to świeży trend w obecnych projektach kuchni

Bardzo twórczy i nowatorki pomysł, czyli funkcjonalna kuchnia z wyspą. Na pierwszy rzut oka to stół, patrząc głębiej – nie do końca. Przedłużenie blatu roboczego, który pełni funkcję stołu jest dosyć wielkie, dlatego spożywanie posiłku będzie bardzo wygodne. Dodatkowym komfortem jest fakt, że spożywanie posiłku może odbywać się w towarzystwie reszty domowników wypełniających codzienne obowiązki w kuchni.

Kuchnia z wyspą i dużymi wiszącymi lampami | koncept3d projekty kuchni
Projekt ze stołem i lampami wiszącymi w czarnych barwach

Jesteśmy pewni, ze stół połączony z wyspą wprowadza do domu bardzo rodzinną atmosferę. Rozmowy przy obiedzie i większy kontakt z resztą domowników to w dzisiejszych czasach bardzo potrzebne i cenione podejście.

Wyspa kuchenna z kamiennym ciemnym blatem
Stół połączony z wyspą dodaje rodzinną atmosferę w kuchni

Biała kuchnia z wyspą w niebieskim kolorze

Piękny, promieniujący obraz klasycznej białej kuchni jest popularnym trendem w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Uwagę przyciąga piekarnik w słupku, który idealnie komponuje się z resztą zabudowy. Klasyka połączona z nowoczesnością to projekt powstały na skutek dobrze przemyślanego planu.

Projekt białej kuchni z niebieską wyspą i białymi krzesłami
Klasyczna, biała kuchnia z nowoczesną wyspą

Pięknie prezentuje się w kuchniach wyspa, która swoim wyglądem i barwą totalnie kontrastuje w stosunku do reszty umeblowania. Zresztą mówią, że kontrasty się przyciągają, a dowodem na to jest poniższa wizualizacja.

Wyspa kuchenna z dodatkowym blatem do siedzenia
Granatowa dodatek w białej kuchni to miłe dla oka i postępowe połączenie

Wyspa kuchenna jako dodatkowa szafka z szufladami

W mniejszych kuchniach, gdzie nie można pozwolić sobie na część jadalnianą mile widziana jest niewielka szafka położona w centrum. Kuchnia uzyskała ciekawy design, a domownikom posłuży jako dodatkowe miejsce z blatem roboczym. Poza tym dzięki szufladom otrzymujemy dodatkową strefę do przechowywania.

Dodatkowa wyspa z szufladami w kuchni | koncept3d projekty kuchni
Niewielka wyspa bez krzeseł to dodatkowe miejsce do przechowywania

Dla domowników lada stanie się wygodnym miejscem do odłożenia produktów wyjętych z szafki, wymytych talerzy, czy usmażonych naleśników.

Niewielka wyspa kuchenna w meblach
Niewielka wyspa poprawiająca komfort pracy w kuchni

Kuchnia z wyspą na środku

Połączenie ze ze stołem to przez wielu wymarzone rozwiązanie, zwłaszcza posiadaczy dużych kuchni. Oryginalność to coś wyjątkowego, a stół w połączeniu z wyspą z pewnością przykuje uwagę niejednego. Dodatkowo wygoda jaka wynika z takiego połączenia może zaważyć w podjęciu decyzji przy organizacji nowej kuchni. Mile widziane są kontrasty, jak poniżej biała kuchnia i całkiem odmienny niebieski element.

Meble kuchenne w wyspą na środku pomieszczenia | koncept3d projekty kuchni
Niebieska wyspa połączona ze stołem w białej kuchni

Prezentowany poniżej mebel składa się z czterech wysokiej jakości szuflad, na solidnych prowadnicach kuchennych. Wykorzystano tutaj prowadnice z cichym domykiem, dzięki czemu zachowaliśmy wysoki komfort użytkowania.

Kuchnia z niebieską wyspą i miejscem na krzesła | koncept3d projekty kuchni
Wyspa z pojemnymi szufladami to kolejny organizer na drobiazgi kuchenne

Istnieją dwa sposoby na połączenie stołu z wyspą. Jeden rodzaj to przedłużenie blatu, przez co dwie nogi stołu są częścią całości – zdjęcie powyżej. Drugim sposobem jest dostawienie stołu. To bardzo elastyczny sposób i coraz częściej stosowany. W sytuacji, kiedy zachodzi potrzeba stworzenia większej ilości wolnego obszaru bez problemu możemy przestawić stół w inne miejsce pozostawiając samą wyspę.

Duża wyspa kuchenna na środku pomieszczenia | koncept3d projekty kuchni
Duży drewniany stół w kuchni dodaje pomieszczeniu atmosferę ciepła rodzinnego

Element, do którego dostawiany jest stół nie musi być wysokim meblem. Ku takiej wyspie nie dokłada się dodatkowych krzeseł, stąd może to być wolnostojąca szafka z szufladami jako dodatkowe miejsce na wyposażenie kuchenne. Taki mebel w centrum dużej kuchni jest mile widziany i nadaje wnętrzu nowoczesnego klimatu. Jednocześnie zyskamy dodatkowy blat, którego zawsze brakuje przy kulinarnych zajęciach.

Kuchnia z wyspą na środku z dostawionym stołem
Projekt wolnostojącej szafki z szufladami posłuży jako dodatkowy blat roboczy w przyrządzaniu posiłków

Kuchnia z wyspą jako meblem do ekspozycji

Kuchnia nie jest tylko miejscem do przyrządzania posiłków. Tutaj pochwalimy się pysznymi wypiekami, czy zaprezentujemy wyjątkową zastawę kuchenną. To pomieszczenie, w którym możemy przechować wina z różnych zakątków świata, jakie przywieźliśmy z podróży. Wyspa jako oryginalny element w kuchni może posłużyć nam jako właśnie mebel do ekspozycji kuchennego wyposażenia, czy kulinarnych nowości ze świata.

Wyspa w kuchnia z powodzeniem może być miesjcem do wyeksponowania zastawy
Klasyczna wyspa z oszklonymi witrynkami jako miejsce do zaprezentowania oryginalnej zastawy kuchennej

Wyspa z witrynkami ze szkłem to element bardzo dekoracyjny w kuchni. Taki mebel oprócz dodatkowych półek i szuflad do zagospodarowania daje nam do wykorzystania dużą powierzchnię blatu. To może być podstawa do położenia przygotowanych wcześniej dań, czy deserów dla gości, idealne miejsce dla świeżych i pachnących kwiatów, czy często czytanych czasopism.

Wyspa kuchenna w kremowym kolorze i z czarnym blatem
Klasyka, a zarazem nowoczesność

Projekt dużej wyspy w kuchni w kształcie litery L

Poniżej projekt z bardzo rozbudowaną i dość spora wyspą w kuchni. Z racji, że jest ona duża wyposażona została w prawie każdą możliwość. Forma w kształcie litery L w centrum kuchni to bardzo komfortowy model ze względu na jej opływowy charakter. Pełna wygoda pracy wynika z dużej powierzchni wolnego blatu oraz sporej przestrzeni w przemieszczaniu się. Przy takiej wyspie można wykonać niemal każdą czynność. Oprócz wyposażenia w duży blat roboczy, zlewozmywak i płytę indukcyjną zawiera pojemne szuflady oraz otwarte półki i witrynki. Poza tym jest połączeniem części roboczej z wystawową po miejsce do przechowywania. Można powiedzieć druga mini kuchnia w centrum kuchni.

Kuchnia z wyspą w dużej odsłonie i z czarnym blatem | koncept3d projekty kuchni
Model rozbudowanej wyspy z różnorodnym wyposażeniem

Z racji dużego wnętrza mogliśmy pozwolić sobie na wprowadzenie niewielkiego stolika z dwoma krzesłami. Stolik w każdej chwili może zostać przełożony w inne miejsce lub zlikwidowany. Wiadomo, w kuchni się pracuje, ale także oczekuje na wypiek, czy zagotowanie zupy. Samą chwilę przerwy można przyjemnie spędzić  w odpoczynku z dobrą kawą, czy przy krzyżówce.

Duża wyspa w kształcie litery L i z dostawionym małym stolikiem
Dostawiany stolik w każdym momencie można zlikwidować

Wyspa kuchenna z hokerami w stylu bardzo klasycznym

Kuchnie w klasycznym stylu to od dawna cenione na całym świecie projekty. Dlaczego? No pewnie dlatego, że mnogością zdobień, filunków i innych ciekawych elementów należą do wyższej klasy. W poniższym przykładzie duża klasyczna kuchnia ecru z wyspą. Myślimy, że jest to świetny i klasyczny przykład kuchni w tym stylu.

Klaszyczna wyspa kuchenna w dużej kuchni | koncept3d projekty kuchni
Przedstawiana kuchnia należy do naprawdę wyższej ligi…

Wewnętrzna część lady w naszej wyspie ze względów technicznych wykorzystana została na zabudowany sprzęt AGD: mikrofalę i piekarnik. Zdecydowanie zyskaliśmy tym samym więcej przestrzeni w głównym ciągu mebli. Poza tym, efekt wizualny również bardzo pozytywny!

Wyspa kuchenna na środku kuchni w kremowym kolorze
Wewnętrzną część wyspy zajmuje piekarnik oraz kuchenka mikrofalowa

Inne ciekawe projekty kuchni z wyspą

Ciekawy projekt drewnianej lady na środku pomieszczenia | koncept3d projekty kuchni
Wolnostojąca zabudowa w formie lady na środku pomieszczenia | koncept3d projekty kuchni
Od strony salony witryny i półki otwarte na wino
Czarne uchwyty i drewniany blat w białej ladzie | koncept3d projekty kuchni
Od wewnętrzenej strony sześć szuflad z uchwytem przykręcanym | koncept3d projekty kuchni
Czarne meble w wolnostojącą ladą na środku

Kuchnia z wyspą: podsumowanie

Powyższe projekty kuchni należą obecnie do ścisłej czołówki wykonywanych na zamówienie. Mnogość ich zalet oraz wizualnych kombinacji nie pozwala na nudę w kuchni, oraz czyni z niej bardziej ergonomiczną. Pamiętajmy, aby jednak w tym wszystkim zachować umiar i nie przesadzić. Czasem mniej znaczy lepiej. jakby nie było… kuchnia z wyspą obecnie króluje!

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *