Białe czy zielone meble kuchenne? Porównanie

Butelkowa zieleń czy biały mat | koncept3d

Marząc o nowej kuchni początkowo projektujemy sobie ją w głowie – zastanawiamy się nad rozłożeniem mebli, ale najdłużej tworzymy zestawienie kolorystyczne. Największy dylemat jest wówczas, gdy rozważamy dwa warianty będące jednocześnie bestsellerem. Niewątpliwie tutaj pomocnym narzędziem stanie się komputerowa wizualizacja mebli kuchennych chociażby w dwóch opcjach kolorystycznych. Otóż teraz podjęcie decyzji: białe czy zielone meble kuchenne, staje się dużo prostsze. Przyglądnijmy się kuchniom bliżej…

Zielone meble kuchenne czy biały mat | koncept3d
Komputerowa wizualizacja mebli kuchennych pozwala poznać kuchnie w kilku wariantach kolorystycznych ot tak

Kuchnia zielona czy biała matowa – jak ważny jest kolor w kuchni

Faktem jest, że kolor w kuchni jest tak samo ważny jak barwa sukienki na ważną uroczystość. Kobiety rozumieją to bez słów, mężczyźni raczej samowolnie nie zwrócą na ten szczegół uwagi.  Może nie wszyscy, ale większość czuje wpływ otaczającego nas koloru na samopoczucie. Dlatego patrząc tylko na poniższe kuchnie bez wahania odczytujemy odmienne klimaty w obydwu  wariantach, a te z pewnością determinują nasz nastrój. Otóż zielone meble kuchenne to opcja bardziej zdecydowana, dodająca solidnej dawki energii. Istotnie polecimy tę kuchnię spokojnym domownikom o opanowanej naturze. Przeciwnie kuchnia w białym macie – ta zagwarantuje nam atmosferę wyciszenia. Taką możemy zaproponować osobom energicznym. Jednakże kolor w kuchni nie jest najważniejszym wyznacznikiem naszego nastawienia do życia.

Zielone meble kuchenne, czyli modna zieleń we wnętrzach

Zieleń, a w szczególności butelkowa, modna jest nie tylko wśród kreacji, ale już we wnętrzach. Otóż nowoczesny kolor nie jest już tylko dodatkiem we wnętrzach, ale coraz odważniej tworzymy projekty kuchni w takim odcieniu. Nasza kuchnia to przykład żywej i wyjątkowej aranżacji. Tak mocny kolor sam w sobie robi efekt łał, a w połączeniu z bielą i szarością staje się bestsellerem. Biel i szarość to idealne klimaty dla przełamania głębokich barw. Nasza kuchnia, a zwłaszcza modna zieleń w połysku dodaje nam wiatru w skrzydła, zaś we wnętrzach tajemniczy akcent. Nie ma tu miejsca na nudę i marazm. Kuchnia w tym klimacie jest oryginalnym pomysłem, a samo miejsce przyciągnie nie tylko w celach kulinarnych. Ta przestrzeń przepełniona jest energią, dlatego stanie się też strefą spotkań towarzyskich.

Zielone meble kuchenne czy biały mat w meblach kuchennych koncept3d
Meble kuchenne zielone w połączeniu z bielą i szarością stają się bestsellerem

Kuchnia biały mat, czyli ponadczasowy bestseller

Kuchnia biała matowa z drewnem to najczęściej wybierane zestawienie kolorystyczne w nowoczesnych wnętrzach. Biały mat w kuchni w zestawieniu z drewnianym blatem i wykończeniem uchodzi za bardzo naturalną i subtelną aranżację. Kuchnia biała jest ponadczasowym bestsellerem i sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu, zarówno małym, jak i ogromnym. Uspokojony bielą klimat kuchni w każdym momencie można ozdobić i ożywić przeróżnymi dodatkami, a te zmieniać w razie upodobań. To niewątpliwie dość szybki sposób na metamorfozę kuchni, a biel jako pierwsza służy takim zabiegom. Bez wątpienia kuchnia w białym macie sprawia wrażenie bezgranicznej przestrzeni, komfortu i beztroski. Meble kuchenne białe uchodzą za nieskazitelnie czyste. Z racji tego, że fronty wykonane w macie – nie musimy się martwić o widoczne ślady odbitych tłustych palców. Dlatego mat jest znacznie łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

Projekt białej matowej kuchni w koncept3d
Kuchnia biała matowa w zestawieniu z drewnem uchodzi za naturalną i subtelną aranżację

Meble kuchenne zielone i eleganckie dodatki

Dlaczego nasza kuchnia pomimo tak mocnego koloru sprawia wrażenie przyjemnej i opanowanej? Srebrny sprzęt AGD to dodatek, który w elegancki sposób dodaje chłodu naszym meblom, zaś czarny sprzęt nakreśla klimat luksusu i prezencji. Tak więc kuchnia w zielonym kolorze na pierwszy rzut oka stanowcza i dla odważnych stała poprzez eleganckie dodatki interesującą kuchnią na topie. Zwyczajne paski LED pod szafkami wiszącymi świetnie odbijają światło od połyskowych frontów dzięki czemu sprawiają, że kuchnia błyszczy. Prosty, a jednocześnie elegancki stolik dokłada nastroju ciepła i rodzinnej atmosfery. Butelkowa zieleń wcale nie musi sprawiać wrażenia zimnej i wymagającej. Prawdą jest, że to my jako domownicy mamy największy wpływ na klimat naszych wnętrz i atmosferę w nich panującą. Oby codzienne obiady i kawa z rana była cieplejsza i przeniknęła na pozór zimną zieleń.

Zielone meble kuchenne czy biały mat | wizualizacje koncept3d
Eleganckie dodatki w kuchni zielonej działają interesująco na nasze oczy

Nowoczesna biała kuchnia w macie z topowymi rozwiązaniami

Zajrzyjmy w głąb naszej białej kuchni i sprawdźmy co kryją meble kuchenne zaprojektowane przez koncept3d. Z pewnością biała kuchnia w macie na pozór klasyczna posiada bogate, nowoczesne rozwiązania. System bezuchwytowy scala szafki w jednolitą całość przez co zachowuje zasadę minimalizmu, która jest bardzo szanowana w dzisiejszych trendach. Piekarnik z mikrofalówką w słupku jako ergonomiczne rozwiązanie zadba o nasze zdrowie, a jednocześnie przykuwa uwagę zachowaną estetyką. Otwarty, nowoczesny okap przełamuje zwarty układ wśród szafek wiszących.

Wolnowiszący czarny okap w białej matowej kuchni | koncept3d
System bezuchwytowy zachowuje cenioną aktualnie zasadę minimalizmu w kuchni

Sposób na aranżację zielonej kuchni

Projekty zielonych kuchni wykonane przez koncept3d skupiają się w głównej mierze na zneutralizowaniu mocnych kolorów. Sposobem na aranżację zielonych mebli kuchennych jak widać na tym konkretnym przykładzie jest wprowadzenie dodatków w kolorze białym, czarnym, złotym, srebrnym czy drewnem. Odradzamy dokładanie do aranżacji kolejnego mocnego, oczywistego koloru. Dodatkowy kolor rzucający się w oczy będzie po prostu gryzł się z wzajemnie z już mocną butelkową zielenią. Unikamy także wprowadzenia wszelkich odcieni pasteli. Dzięki tym zasadom nasze pomieszczenia nabierają gracji, są subtelne, nieostre. Przede wszystkim tak zagospodarowana zielona kuchnia nie jest dedykowana tylko dla odważnych o specyficznych upodobaniach, ale staje się przyjazna dla ludzi o stonowanych, a jednocześnie oryginalnych potrzebach.

Zielone meble kuchenne i jasny blat
W zielonej kuchni liczy się dobrze dobrany kolor dopełniający całą aranżację

Sposób na aranżację białej kuchni

Białe meble kuchenne to obecnie najpopularniejszy sposób na aranżację kuchni. Pomimo, że biała kuchnia kojarzy się nam z klasyką, spokojnym klimatem i monotonią to my przekonujemy, że taka kuchnia wcale nie musi być oczywista. Faktem jest, że jasne kolory należą do prostych i podstawowych. Dlatego jest bardzo szeroki wachlarz możliwości i sposobów na aranżację białej kuchni. O konkretnych przykładach białych kuchni przeczytacie w artykule

Styl nowoczesny to skupienie się na minimalizmie – biała kuchnia w macie z gładkimi frontami, bez uchwytów z neutralnymi dodatkami w niewielkiej ilości to zachowanie harmonii, świeżości i podkreślenie przestronności wnętrza. Pięknie prezentuje się biała kuchnia z mocniejszymi dodatkami, na które spokojnie można sobie pozwolić w zestawieniu z tak neutralnym kolorem tworząc wnętrze w stylu skandynawskim, angielskim, czy rustykalnym. Zaletą białych kuchni jest możliwość łączenia jej z przeciwstawną barwą. Godne podziwu są kuchnie czarno białe, które zachwycają swobodną elegancją. Biała kuchnia spokojnie przyjmie trochę ekstrawagancji, a ekskluzywne wykończenia podkreślą tylko ukryte walory białych kuchni.

Wysoki słupek AGD z dużym oknem | koncept3d
Co więc wybrać – kuchnię zieloną czy białą? Odpowiedź nie należy do najprostszych…

Białe czy zielone meble kuchenne: podsumowanie

Jak widać, kuchnia zielona czy biała zaprojektowana z głową może nabrać podobnego charakteru. Ważne by umieć dobrać wykończenia i dodatki. Pomocne na pewną będą nasze rady i doświadczenie w formie inspiracji, którymi dzielimy się z Państwem jednak decyzja ostateczna musi należeć do was drodzy czytelnicy. Kolor pomieszczenia dużą rolę odgrywa w naszym samopoczuciu, ale pamiętajmy, że komfort pracy i zachowana ergonomia w kuchni to także ważny aspekt w swobodnym korzystaniu z wnętrza. 

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *