Lawendowa kuchnia, czyli promienna Prowansja na co dzień

Kuchnia lawendowa | koncept3d projekty kuchni

Lawendowa kuchnia to kolejny oryginalny projekt, ponowne pobudzenie wyobraźni, oraz następne zaskoczenie tym razem za sprawą pięknych krajobrazów pól lawendowych. Niewątpliwie wybrzeże Francji swoim urokiem kusi do powtórnych odwiedzin, a w rezultacie doznanie romantycznej i pożądanej atmosfery. Dlatego słonecznej Prowansji można doświadczyć codziennie w swoim wnętrzu projektując kuchnię w lawendowej barwie. Koncept3d sprytnie zamknął w pomieszczeniu wspomnienia z wakacji, smak Morza Śródziemnego i zapach lawendy. Zapraszamy do poznania marzycielskiego i przepełnionego sentymentem projektu lawendowej kuchni.

Lawendowa kuchnia z zieloną ścianą jest niczym kwitnąca lawenda na rozpromienionej łące
Lawendowa kuchnia z zieloną ścianą jest niczym kwitnąca lawenda na rozpromienionej łące

Kuchnia lawendowa to niewątpliwie pomysł kobiety…

Nie musimy długo się zastanawiać, aby stwierdzić, że wybór kuchni w dużej mierze należał do żony, czy partnerki. Niewątpliwie lawendowy to bajkowy, być może sentymentalny kolor, w którym przede wszystkim gustują kobiety o uczuciowym wnętrzu. Przede wszystkim lawendowa kuchnia może pełnić rolę salonu, czyli wnętrza, które uspokaja. Siedząc przy wyspie kuchennej w tak zaprojektowanym wnętrzu nie ma wątpliwości, że jednoczymy się z przyrodą. Bez wątpienia natura działa jak balsam dla duszy, stąd właśnie taki pomysł projektowania wnętrz. To przede wszystkim domownicy mają czuć się swobodnie i przebywać w swoim klimacie.

Lawendowa wyspa kuchenna jest niczym słodziutki cukierek w całej aranżacji
Lawendowa wyspa kuchenna jest niczym słodziutki cukierek w całej aranżacji

Kuchnia lawendowa przykładem kuchni w stylu prowansalskim

Bez wątpienia pastelowy kolor lawendy świetnie sprawdził się w kuchni. Ta jasna i przyjazna barwa może wypełnić wnętrze, w którym spędzamy najwięcej czasu co w efekcie przedkłada się na samopoczucie domowników. Kuchnia lawendowa zaprojektowana przez nas jest znakomitym przykładem kuchni w stylu prowansalskim. Trochę w niej klasyki, trochę rustykalizmu, ale i elegancji. Niewątpliwie nasza kuchnia w stylu prowansalskim przejawia się delikatnością, świetnym miejscem do rozmarzenia się i wspomnień romantycznych chwil.

Niewątpliwie nasza kuchnia w stylu prowansalskim przejawia się delikatnością,

świetnym miejscem do rozmarzenia się i wspomnień romantycznych chwil

Na pewno lawendowe meble kuchenne pod sam sufit, frezowane fronty meblowe, półeczki, czy duża ilość oszklonych witryn utrzymują klimat jak w Prowansji. Jeszcze bardziej można podtrzymać styl prowansalski poprzez typowe dekoracje w postaci ziół w doniczkach, czy wyposażenia w wiejskim charakterze.

Fiolet w połączeniu z bielą i jasnym drewnem robi furorę i karmi nas swą delikatnością
Fiolet w połączeniu z bielą i jasnym drewnem robi furorę i karmi nas swą delikatnością. Piekarnik to produkt od firmy AEG

Zielona ściana w lawendowej kuchni

Mając na uwadze, że Prowansja słynie z różnokolorowych wzornictw wzięliśmy sobie to głęboko do serca. Zaproponowana zielona ściana w lawendowej kuchni jest niczym łąką pośród kwiatów lawendy. Zielona ściana otacza okno, z którego naturalne światło rozświetla całą kuchnię. Podobnie w naszej wyobraźni rodzi się obraz upalnego słońca, które rozpromienia fioletowe pola lawendy.

Dla kontrastu i wzmocnienia delikatnego temperamentu kuchni przeciwległą ścianę zabarwiliśmy odcieniem różu, który jak najbardziej komponuje się z lawendą. W końcu nierozwinięta w pełni roślina lawendy jest dokładnie takiego koloru co nasza ściana. Aby jeszcze bardziej umocnić klimat prowansalski połączyliśmy lawendowe meble kuchenne z bardzo jasnym drewnem i bielą.

Zielona ściana w lawendowej kuchni sprytnie dodaje nam energii do działania i wyczynów kulinarnych
Zielona ściana w lawendowej kuchni sprytnie dodaje nam energii do działania i wyczynów kulinarnych

Lawendowa kuchnia: podsumowanie

Słoneczna Prowansja zawróciła w głowie projektantom koncept3d, a dzięki temu otrzymaliśmy świetną i słodką wizualizację. Podsumowując jednak, projekty inspirowane natura są nie tylko oryginalne, ale bardzo ciekawe. Sama interpretacja takich aranżacji potrafi zadziwić. Jakie wrażenia robi wiec kuchnia już nie na papierze, ale w rzeczywistości? Na to pytanie możemy uzyskać odpowiedź właśnie od Was Czytelnicy na co szczególnie liczymy.

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry