Mała nowoczesna kuchnia

Mała nowoczesna kuchnia | koncept3d

Mała nowoczesna kuchnia, a zarazem wyposażona we wszystkie niezbędne elementy – taka kuchnia powstała w koncept3d. Projekt kuchni z półwyspem w nowoczesnym stylu bez wątpienia stał się perełką, a wśród klientów cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zastanówmy się dlaczego…

Mała nowoczesna kuchnia w trzech kolorach | koncept3d
Mała nowoczesna kuchnia w trzech kolorach na planie litery G – rewelacyjny efekt!

Mała kuchnia w nowoczesnym stylu to umiejętnie dobrane kolory

Dlatego, że wysoka klasa z jaką prezentuje się zabudowa meblowa jest wynikiem precyzyjnego dobrania kolorów w kuchni. Mała kuchnia w stonowanych barwach prezentuje się naprawdę pięknie. Dominująca szarość nadała pomieszczeniu szczególnego klimatu. Chłód jaki wywołuje popiel został zniwelowany poprzez naturalne drewno, przez co kuchnia nabrała gustownego blasku. Strzałem w 10 stał się ciemny blat i białe szafki wiszące. Z pewnością takie połączenie jest dzisiaj na topie, a w naszym projekcie stało się tylko dodatkiem.

Duże okna w małej kuchni
Nowoczesna kuchnia to bez wątpienia bardzo duże okna i naturalne światło słoneczne

Mała nowoczesna kuchnia z półwyspem i ściana z płytkami w formie betonu

Tradycyjna ściana w kuchni to płytki, lecz aktualnym trendem jest beton. Naszym pomysłem stały się płytki jako imitacja betonu. Ściana w takim wydaniu jest banalnie prosta w utrzymaniu czystości, wystarczy przetrzeć mokra szmatką. Płytka nie wchłania tłuszczu, jest trwała. W tej małej kuchni ściana oświetlona lampkami LED i naturalnym światłem z okna komponuje się niemal wzorowo.

Aranżącja mebli kuchennych i szuflady pod blatem
Ciemny blat, drewniane szafki – czego chcieć więcej? Inne opcje zabudowy ściany dostępne w artykule aranżacja ściany w kuchni

Mała kuchnia i praktyczne wykorzystanie ściany w formie betonu pomiędzy pomieszczeniami

Warty uwagi jest pomysł zagospodarowania ściany wewnątrz kuchni, która oddziela wejście do pomieszczenia od kącika typowo kuchennego. W popielatą ścianę sprytnie wkomponowano szafki, lodówkę i piekarnik. Meble idealnie zintegrowały się ze ścianą tworząc dalszy ciąg zabudowy meblowej w kuchni. Aby utrzymać jednolity charakter ściany i mebli zaproponowaliśmy uchwyty frezowane, które w nowoczesnej kuchni są mile widziane. Ściana jest dalej ścianą i pełni dotychczasowa rolę, ale dodatkowo spełniła się jako miejsce do przechowywania kuchennego wyposażenia.

Wizualizacja wysokiej zabudowy w kuchni | koncept3d
Efektowny i efektywny sposób na zagospodarowanie wysokich szaf 🙂

Mała kuchnia w nowoczesnym stylu z narożnikiem

Praktycznym rozwiązaniem w małej kuchni jest stworzenie dodatkowego blatu roboczego. W naszym projekcie kuchni to miejsce jest jednocześnie narożnikiem, wyspą i wspomnianym dodatkowym miejscem roboczym. Idealnie doświetlony blat stanie się najczęściej wykorzystanym miejscem do przyrządzania posiłku. Szuflady, jak i kosz cargo to świetne rozwiązania dla maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Bardzo pojemny narożnik wyposażony w półki Le Mans to nie tylko praktyczny, ale ergonomiczny sposób na korzystanie z kuchni.

Pod półwyspem znajduje się małe cargo | koncept3d
Niewielki półwysep zawsze w modzie. Tuż obok niego na prostopadłej ścianie odnajdziemy czarny zlewozmywak z firmy Deante

Ciekawa, mała nowoczesna kuchnia ze zlewozmywakiem

Dużo projektów kuchni skupia się na wykorzystaniu zmywarki zamiast zlewozmywaka. My postawiliśmy na zlewozmywak, a efekt wyszedł zjawiskowy. Nowoczesny, czarny zlewozmywak uroczo zdobi metaliczny, ciemny blat. Zlewozmywak umiejscowiony przed dużym oknem kuchennym to wymarzona przez wielu aranżacja. W rezultacie integrujemy się ze środowiskiem zza okna, otrzymujemy perfekcyjne doświetlenie i praktyczność – to same zalety.

Liczymy, że projekt, którym dzielimy się z Państwem posiada chociaż jedno rozwiązanie będące w Państwa guście. Zaproponowana tutaj aranżacja mebli kuchennych jak najbardziej cieszy się uznaniem wśród docelowych klientów. Mamy nadzieje, że i naszym czytelnikom będą służyć nasze rady i inspiracje.


Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *