Miętowa kuchnia – czujemy miętę do mięty w kuchni

Miętowa kuchnia | koncept3d projekty kuchni

Ostatnimi czasy pokochaliśmy pastelowe kolory, a szczególnie miętową barwę. Bez wątpienia miętowy w dużej mierze wypełnia damską garderobę oraz sprawdza się jako delikatne dekoracje we wnętrzach. My posunęliśmy się dalej a miętowa kuchnia, którą przedstawiamy jest tego rezultatem. Czy podobnie jak koncept3d poczuliście choć trochę mięty do miętowej kuchni? Z pewnością nie warto takiej aranżacji przekreślać bez głębszego jej poznania. Zapraszamy do artykułu, a w nim walory i funkcjonalność jakie płyną z przedstawianej koncepcji.

Miętowe barwy nie muszą być tylko dodatkiem we wnętrzach. W projekcie od koncept3d mięta jest bazowym kolorem w kuchni | biertowice
Miętowe barwy nie muszą być tylko dodatkiem we wnętrzach. W projekcie od koncept3d mięta jest bazowym kolorem w kuchni

Świeża miętowa kuchnia, niczym kojąca pragnienie lemoniada latem

Pierwsze wrażenie jakie wywołuje miętowa kuchnia to niewątpliwie spokój, cisza, pogoda ducha i wyciszenie. Przede wszystkim pastele w kuchni poprzez swoją delikatność tworzą rodzinną atmosferę do rozmów przy stole, czy ciepłe spotkania z przyjaciółką. Dlatego miętowa kuchnia działa na nas kojąco, a panująca w niej lekka atmosfera przynosi ulgę po ciężkim dniu pracy. Miętowa kuchnia uspokaja niczym miętowe landrynki. Takie wnętrze jeszcze bardziej zasługuje na uznanie, gdyż oprócz relaksu dostarcza świeżości i orzeźwienia. Podobnie jak rośliny, zieleń i cała natura pobudza do działania tak miętowa kuchnia dodaje energii naszej codzienności. Nietypowa aranżacja wnętrza jest czymś nowym dla oka, a ta w naszym wykonaniu z pewnością gasi pragnienia jak upragniona lemoniada latem.

Duże okno i miętowa kuchnia nawiązuje do upalnego lata i orzeźwiającej lemoniady z miętą
Duże okno w miętowej kuchni nawiązuje do upalnego lata i orzeźwiającej lemoniady z miętą

Cegiełka na ścianie w miętowej kuchni

Jak to bywa w życiu, nie zawsze jest beztrosko. Podobnie w naszym wnętrzu nie może być za spokojnie, więc celowo przygasiliśmy harmonię. Z pewnością kuchnia nabrała mocnego temperamentu dzięki wyrazistym cegiełkom na ścianach w kuchni. Co lepsze, wśród nas jest mnóstwo osób, które robią na nas pozytywne pierwsze wrażenie, ale także potrafią pokazać przysłowiowy pazurek. Taki właśnie ostry pazurek miała za zadanie wyjawić nasza cicha, miętowa kuchnia. W rezultacie zadanie wykonane na piątkę efektem czego jest podkreślenie walorów lekkich pastelowych barw w kuchniach. Już teraz nikt nie powie, że miętowa kuchnia jest uległa i bez wigoru. Dlatego cegiełki na ścianie nie dość, że są modnym wyborem, to także posłużą nam na lata – niewątpliwie to dużo trwalszy materiał na ścianę w porównaniu do farby.

Cegiełka w miętowej kuchni podkreśla jej skryty, mocny temperament
Cegiełka w miętowej kuchni podkreśla jej skryty, mocny temperament

Miętowa kuchnia z białym blatem

Kolor miętowy z łatwością przyjmie wszelkie dodatki w bieli, szarości, srebrze, czerni, czy drewnie. W połączeniu z tymi uniwersalnymi barwami kuchnia staje się stylową aranżacją w gustownym szyku. Biały blat w miętowej kuchni jest taką lemoniadą, która potrafi zaspokoić pragnienie. Podobnie u nas zaspokaja oczy i sprawia wrażenie sterylnej kuchni, w której nie ma miejsca na jakiekolwiek nieporządki. Świetnie sprawdza się także ściana pod szafkami wiszącymi zaprojektowana jako marmurkowe panele szklane. Znakomicie odbijają promienie słoneczne z dużego okna doświetlając miętowe fronty i zakamarki. Miętowa kuchnia z białym blatem po prostu błyszczy i sprawia wrażenie dopieszczonej. Laminart to firma, z której pochodzi blat kuchenny.

W pełnej ciepła miętowa kuchnia w której idealnym wyborem będzie stół dla długich i przyjacielskich rozmów | koncept3d projekty kuchni
W pełnej ciepła miętowej kuchni idealnym wyborem będzie stół dla długich i przyjacielskich rozmów

Miętowa kuchnia: podsumowanie

Podczas gdy skupiamy się na miętowej kuchni, w głowach już rodzą się pomysły na aranżację kolejnej kuchni. Na wzór czego można zaprojektować następną kuchnię? Koncepcji jest sporo, ale jeśli jest mięta to czemu nie może być brzoskwinki 🙂 I takim sposobem od spokojnych przechodzimy do odważniejszej kuchni. Zapraszamy do kolejnych oryginalnych inspiracji.

Poniżej więcej inspiracji

Przewiń do góry