Nowoczesna biała kuchnia z kamiennym blatem

Nowoczesna biała kuchnia | projekty kuchni koncept3d

Faktem jest, że tak pełnej luksusu białej kuchni dawno nie pokazaliśmy. Biel, szarość, kamień i połysk stworzyły klimat szykownego wnętrza. Dlatego patrząc na poniższy projekt, aż trudno odgadnąć czy to kuchnia, czy może salon. Wszystko w idealnym porządku, perfekcyjnie dobrane kolory i sprzęt, cóż… projekt w sam w sobie wzbudza zachwyt. Niewątpliwie nowoczesna biała kuchnia z kamiennym blatem należy do oryginalnych i wyjątkowych aranżacji.

Okap wyspowy to niewątpliwie element wyposażenia w kuchni nowoczesnej
Okap wyspowy to niewątpliwie element wyposażenia w kuchni nowoczesnej

Kamienny blat w kuchni

Jeśli mowa o pełnej luksusu kuchni to czemu nie wybrać blatu kamiennego. Ekskluzywny blat kamienny, chłodny z wyglądu i w dotyku nadaje kuchni atmosferę nowoczesnej elegancji. Pomimo, że blat jest masywny, stosunkowo drogi i pochłaniający trochę czasu podczas montażu potrafi zadziwić efektem i swoją funkcjonalnością. Kamienny blat w kuchni to trwały materiał odporny na rysy, czy uszczerbki, który posłuży na lata. Przede wszystkim utrzymanie czystości blatu kamiennego w kuchni staje się pestką, a zwłaszcza w naszej białej kuchni nie ma miejsca na bałagan. Wszystko w prawie idealnym porządku, harmonii i smaku.

Więcej o blatach kuchennych przeczytamy w artykule: Rodzaje blatów kuchennych

Ciekawa propozycja od koncept3d to wbudowana w blat wyspowy doniczka na zioła. Nowoczesna biała kuchnia bez dwóch zdań
Ciekawa propozycja od koncept3d to wbudowana w blat wyspowy doniczka na zioła

Wyspa z kamiennym blatem w białej kuchni

Z pewnością solidna wyspa z kamiennym blatem to ekskluzywny dodatek w białej kuchni. Jako, że w naszej kuchni blat roboczy nie stanowi dużej powierzchni stworzyliśmy wyspę jako osobną strefę gotowania. Płyta indukcyjna została oddzielona przez elegancko wbudowaną w blat donicę na zioła.

Niewątpliwie dość oryginalne rozwiązanie przykuwa momentalnie uwagę. Bez wątpienia na reszcie blatu znajdzie się miejsce na kawę i ciasto. Jako, że blat jest kamienny nie będzie problemem choćby odłożenie właśnie gotujących się potraw z płyty, czy roztłuczenie mięsa na kotlety. Designerskim elementem stał się wiszący pochłaniacz pary, prawdopodobnie dzięki któremu kuchnia nabrała wyjątkowości. Z pewnością wyspa z kamiennym blatem w białej kuchni wzbogaciła jasne wnętrze oraz urzeczywistniła nowoczesne trendy w aranżacji kuchni. 

Więcej inspiracji z wyspami odnajdziemy w artykule: Kuchnia z wyspą – praktyczne aranżacje

Wsunięte w głąb zabudowy meblowej szafki w kolorze szarym sprawiają wrażenie eleganckiego zakończenia w formie cokołu. Nowoczesna biała kuchnia w 100%
Wsunięte w głąb zabudowy meblowej szafki w kolorze szarym sprawiają wrażenie eleganckiego zakończenia w formie cokołu

Oryginalny sprzęt AGD w białej kuchni z kamiennym blatem

Oryginalna kuchnia to także oryginalny sprzęt AGD. Czarne, stalowe i białe wyposażenia kuchni stały się popularnymi w dzisiejszych aranżacjach. Te uniwersalne kolory sprawdzą się w kuchniach o różnorodnym stylu, a w nowoczesnych będą polecanymi. W naszej koncepcji wyjątkowość kuchni zawdzięczamy nietypowo wysuniętym z zabudowy meblowej piekarnikom. Zauważmy, bez tego elementu biała kuchnia z kamiennym blatem byłaby zbyt gładka i monotonna. Niekiedy niewielki element staje się tym dominującym, miejmy to na uwadze.

Ukryty cokół dolny w meblach kuchennych robi efekt utrzymujących się w powietrzu mebli kuchennych
Ukryty cokół dolny w meblach kuchennych robi efekt utrzymujących się w powietrzu mebli kuchennych

Ukryty cokół dolny w nowoczesnej białej kuchni

Bez wątpienia ukryty cokół dolny robi furorę w nowoczesnej białej kuchni. Zabudowa meblowa bocznej ściany w białej kuchni wygląda niczym zwarta całość utrzymująca się w powietrzu. Niewątpliwie to sprytny trik projektantów wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach kuchni. Trudno o inną opinię jak stwierdzenie, że luksusowa kuchnia to taka, w której czujemy się idealnie, a projekt przerósł nasze oczekiwania. Ukryty cokół dolny w kuchni to element, który częściej wykorzystamy w naszych projektach kuchni.

Oryginalna lodówka z kostkarką to element wymagany w nowoczesnej odsłonie kuchni
Oryginalna lodówka z kostkarką to element wymagany w nowoczesnej odsłonie kuchni. W naszym projekcie lodówka od firmy Samsung

Nowoczesna biała kuchnia z kamiennym blatem

Dlaczego nasza kuchnia należy do nowoczesnych? Zdecydowanie świadczy o tym oryginalne i mało spotykane ułożenie mebli. Dwie głębokości szafek kuchennych odznaczone dwoma kontrastowymi kolorami robią znakomitą robotę tworząc stabilną zabudowę meblową. Wchodząc do kuchni napotykamy widok niczym obraz 3D. Nowoczesne białe meble oplotły okno kuchenne, a blask jaki dochodzi z zewnątrz nie dość, ze rozświetla pełną połysku kuchnię to tworzy efekt światła wydobywającego się z tajemniczej głębi.

No cóż, takie efekty wizualne spotkamy raczej we wnętrzach odważnych osób o ambitnych, czy konkretnych celach. Nowoczesna biała kuchnia z kamiennym blatem posiada jeszcze jeden ciekawy atut. Głębiej położone szafki kuchenne w kolorze czarnym sprawiają złudzenie eleganckiego wykończenia niczym cokoły. To złudne wrażenie lub zaskakujące, bo w rzeczywistości są w pełni funkcjonalnymi szafkami przeznaczonymi chociażby do rzadziej wykorzystywanych sprzętów w kuchni.

Nowoczesna biała kuchnia z kamiennym blatem: podsumowanie

Dla jednych projekt nowoczesnej białej kuchni z kamiennych blatem może być zbyt ekstrawagancki, dla drugich to coś o czym marzą. Cóż… gusta gustom nie równe dlatego staramy się tworzyć kuchnie zarówno klasyczne, nowoczesne jak i te rzadko spotykane. Tylko elastyczne podejście wywoła uśmiech na wielu twarzach, a o to w szczególności nam chodzi.

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *