Nowoczesna ciemna kuchnia z wyspą – tajemniczość na każdym kroku

Nowoczesna kuchnia z wyspą, projekty kuchni koncept3d

Duża otwarta przestrzeń to wymarzone lokum dla kuchni. Aranżacja takich powierzchni pochłania wyobraźnię projektantów i pozwala rozwinąć im skrzydła. W koncept3d po raz kolejny fantazja nie odpuściła, a tym sposobem powstała taka oto nowoczesna ciemna kuchnia z wyspą. Ze smakiem dobrana kolorystyka i kształty, kuchnia z bogatym wyposażeniem tajemniczo przenikająca w salon to tylko pierwsze wrażenie. Nowoczesna ciemna kuchnia z wyspą na pewno Was zaskoczy poznając ją bliżej, zapraszamy.

Kuchnia widziana oczami wyobraźni nigdy nie będzie tym samym co projekt wymarzonej kuchni przelany na papier. Obraz zawsze ukaże szczegóły, nad którymi nigdy nie planowaliśmy się zastanawiać
Kuchnia widziana oczami wyobraźni nigdy nie będzie tym samym co projekt wymarzonej kuchni przelany na papier. Obraz zawsze ukaże szczegóły, nad którymi nigdy nie planowaliśmy się zastanawiać

Projekt kuchni jako nowoczesny pomysł na prezent

Właśnie dzielimy się pomysłem, który wpadł nam do głowy w tym momencie. Projekt kuchni mógłby być idealną formą oryginalnego prezentu.  Wystarczyłoby przelać na papier niejednokrotnie podsuwane przez żonę koncepcje, wskazówki, czy wszystkie wieczorne rozmowy na temat nowej kuchni. Tym sposobem już mamy zaskakujący prezent dla żony na załagodzenie cichych dni, czy przeprosiny. Niegdyś prezenty były bardziej przewidywalne, dzisiejszy świat nas zaskakuje, a okazji do wręczenia oryginalnych prezentów nie brakuje. Projekt kuchni jako marzenia uchwycone na obrazku zawsze będą lepszym efektem od planu stworzonego tylko w głowie. Sam projekt to już połowa sukcesu, zatem prezent w formie projektu kuchni to już tworzenie nowego wnętrza.

Wyspa w nowoczesnej ciemnej kuchni

Z pewnością kuchnia z wyspą rządzi wśród nowoczesnych aranżacji. Inaczej nie wyobrażamy sobie połączenia kuchni z salonem zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji tak ogromną przestrzeń. Nowoczesna ciemna kuchnia z wyspą to miejsce do pracy, do odpoczynku, na pogawędkę, czy leniuchowanie. W naszym projekcie duża wyspa pełni mnóstwo funkcji, to kilka z nich:

Wyspa jako nadplanowe miejsce robocze

Pierwszy pod ręką zawsze znajdzie się blat na środku kuchni, czyli wyspowy. To właśnie przy takich łatwo dostępnych miejscach najchętniej wykonujemy prace. I chociaż w naszych planach wyspa miała służyć jako lada do wygodnego spożycia kawy, w rzeczywistości jest najbardziej obleganym miejscem roboczym.

Długa wyspa z przedłużonym blatem będzie najdogodniejszym miejscem na babskie pogawędki
Długa wyspa z przedłużonym blatem będzie najdogodniejszym miejscem na babskie pogawędki. Panele jak i blat stołu pochodzą z kolorystyki firmy SWISS KRONO

Wyspa jako miejsce na efektywne rozmowy w nowoczesnej ciemnej kuchni

Pomimo, że kuchnia otwarta jest na salon, a w nim duży, wygodny stół to bez kontroli pierwsze usiądziemy właśnie przy wyspie. Tak już jest, że lubimy robić kilka rzeczy na raz, a czas nas goni na każdym kroku. W takim wypadku najefektywniejszym będzie odpoczynek w towarzystwie koleżanki pieczącej ciasto, lub doglądanie gotującej się zupy w trakcie rozwiązywania krzyżówki. Wyspa jako miejsce na luźne rozmowy wzbogacona w stylowe hokery uatrakcyjnia kuchnię i robi z niej weselsze i przyjazne wnętrze. Z pewnością nowoczesna ciemna kuchnia przykuwa wzrok swoją różnorodnością.

Filar na środku wyspy to nie problemowy, ale dekoracyjny i urokliwy element w kuchni
Filar na środku wyspy to nie problemowy, ale dekoracyjny i urokliwy element w kuchni

Wyspa z płytą indukcyjną i szufladami jako ergonomiczne rozwiązanie w nowoczesnej kuchni

Nowoczesna kuchnia to wyspa, nowoczesna kuchnia to płyta indukcyjna, ergonomiczne rozwiązanie to głębokie szuflady, a w połączeniu ze sobą stanowią znakomitą bombę nowoczesnej kuchni. Zabudowana wyspa, a w niej szuflady to świetne wykorzystanie przestrzeni. Dodatkowo w zasięgu ręki mamy całe wyposażenie niezbędne do gotowania. Szuflady oraz nowoczesne prowadnice pozwalają na wysunięcie jej na całą szerokość przez co cała objętość nie jest zmarnowana.

Duża witrynka w dużej kuchni idealnie spełnia się w roli wystawy
Duża witrynka w dużej kuchni idealnie spełnia się w roli wystawy

Nowoczesna ciemna kuchnia z oszkloną wysoką witrynką

Ilu zwolenników, tylu przeciwników witrynek, czy oszklonych frontów w kuchni. Jedni lubią wystawę naczyń, drudzy preferują skryć wszelką zawartość mebli kuchennych. W naszym wypadku postawiliśmy na witrynkę, w dodatku o dużych rozmiarach na środkowej ścianie w pomieszczeniu. Świetnym jest pokazanie różnorodnych naczyń, które dla innych mogą być spotkane po raz pierwszy. Taki element w kuchni na pewno rozbudza atmosferę i robi ciekawy nastrój. Zwiedzanie tak zaprojektowanej kuchni nie będzie mieć końca.

Kosze cargo to dość oryginalny i przyciągający uwagę element wyposażenia mebli kuchennych. Krótko mówiące nowoczesna ciemna kuchnia ze smakiem!
Kosze cargo to dość oryginalny i przyciągający uwagę element wyposażenia mebli kuchennych

Kosze cargo w nowoczesnej ciemnej kuchni

Systemy koszy cargo oprócz przykuwającej wzrok formy świetnie spisują się w kuchni. Półki w całości zostają wysunięte, przez co dostęp do ich zawartości nie sprawia żadnego problemu. Utrzymanie czystości nie jest utrapieniem – nie trzeba sięgać ręką w głąb mebla. Kosze cargo zazwyczaj posiadają system bezuchwytowy przez co fronty meblowe tworzą jednolitą zabudowę. Cała zabudowa meblowa jest w minimalistycznym stylu, jednakowym kolorze, przez co dobór dekoracji jest różnorodny, a możliwość częstych zmian wystroju nieograniczona.

Nowoczesna ciemna kuchnia to wiszące lampy ozdabiające pomieszczenie
Wiszące lampy to wystarczający element do ozdobienia nowoczesnej kuchni

Nowoczesna ciemna kuchnia z białymi dodatkami

Nowoczesna kuchnia kocha się w minimalistycznych kolorach i naprawdę drobnych dekoracjach bez przepychu. W naszym wypadku świetnie sprawdziły się proste, a jak wyjątkowe wiszące lampy nad wyspą. Dość modny element wprowadzony w luksusowe wnętrze, a kolorystyka nie przypadkowa. Białe dodatki w ciemnej kuchni wydaje się, że będą się gryźć i kontrastować. Nie w tym wypadku. Nowoczesna kuchnia to właśnie kontrasty i nieszablonowe połączenia. Oryginalne wnętrze to przede wszystkim niespotykane i zaskakujące opcje.

Nowoczesna ciemna kuchnia: podsumowanie

Być może lubicie skromne pomieszczenia o niewielkim, a przytulnym kątku jakim jest kuchnia. Projekt nowoczesnej ciemnej kuchni z wyspą z pewnością jest odmiennym klimatem lubującym się wolnością. Różnorodność wyposażenia w takiej kuchni sprawia, że tajemnicza staje się każda półka i kąt. Zapraszamy do obejrzenia innych inspiracji nowoczesnej kuchni.

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *