Nowoczesna kuchnia z oknem narożnym

Nowoczesna kuchnia z oknem narożnym | wizualizacje mebli kuchennych koncept3d

Okno narożne to jeden z elementów, który czyni wnętrze oryginalnym i wyjątkowym. Dlatego nowoczesna kuchnia z oknem narożnym staje się dość popularna, ale czy każda przemawia do nas tym samym językiem? Otóż takie pomieszczenie wymaga przemyślanej aranżacji, aby nie przytłoczyć jego atutów. W związku z tym przedstawiamy jeden z przykładów kuchni z oknem narożnym, w odsłonie szaro drewnianej. Zapraszamy.

Okno narożne w kuchni

Z pewnością w kuchni ważne jest odpowiednie doświetlenie. Często wspomagamy się dodatkowym oświetleniem pod szafkami wiszącymi, jednak to w dalszym ciągu jest sztuczne światło. Niewątpliwie okno narożne w kuchni to gwarancja dużo większej naturalności wewnątrz. Czy nie przyjemne jest rozpoczęcie dnia z kawą w słonecznej kuchni? Otóż okno narożne usytuowane ze strony wschodniej z pewnością pomoże otworzyć dzień w dobrym samopoczuciu, a nawet zmotywuje do przyrządzenia porządnego śniadania. Przede wszystkim solidne śniadanie jako najważniejszy posiłek zapewni nam zdrowie i energię na cały dzień.

Okno narożne to coraz częstsza ozdoba w waszych kuchniach
Ciemnoszara zabudowa meblowa jak najbardziej odnajdzie się w kuchni z oknem narożnym

W naszym przypadku kuchni szaro drewnianej meble zostały tak zaaranżowane, aby naturalnie oświetlić jak największą powierzchnię blatu roboczego oraz obszar zmywania. W rezultacie światło dociera jeszcze do lady. Idealną dekoracją w kuchni z oknem narożnym staną się żywe zioła w doniczkach. Zapewne to jednocześnie element dekoracyjny, zdrowy i w 100% wykorzystuje zalety okna w kuchni. Jednakże uprzedzimy, że okno narożne w kuchni wymaga większego poświęcenia w utrzymaniu czystości i większego zaangażowania w jego umyciu. Chociaż ciężej dosięga się do rogów i zakamarków zwłaszcza w części narożnika, nie ukrywamy, ze efekt wizualny jest mocny.

Tego typu dekor drewna odnajdziemy w płytach laminowanych firmy SWISS KRONO

Kuchnia z ladą i oknem narożnym

Ponieważ mówimy o przyjemnym spędzaniu czasu w kuchni zwróćmy uwagę na projekt lady kuchennej. Przede wszystkim orzeźwienie jakie płynie z wnętrza zapewnił nam znakomity projekt kuchni z ladą i oknem narożnym. Dlatego ciemnoszara kuchnia złagodniała dzięki otwarciu się na przyrodę – kontakt z naturą poprzez duże okno, czy wyposażenie w stylu naturalnego drzewa. Oryginalna lada nie dość, że cieszy nas funkcjonalnością to dodatkowo stała się świetnym elementem dekoracyjnym. Niewątpliwie lada w kuchni znakomicie zakańcza zabudowę meblową tworząc półwysep. Nieszablonowy wzór lady urozmaica wnętrze, tworzy dodatkowe miejsce dla spożywania posiłku, czy pogawędkę oraz może być wykorzystana jako blat roboczy.

Nowoczesna kuchnia to elegancki kształt i topowa kolorystyka
Niespotykany wzór lady kuchennej odmienia klimat całej kuchni

Zabudowane drzwi w kuchni do spiżarni

Faktem jest, że funkcjonalna kuchnia to wygodne miejsce do gotowania, ale także przechowywania zapasów. Trudno sobie wyobrazić, że magazynujemy zapasy w szafkach w kuchni, w których powinien znaleźć się drobny sprzęt kuchenny. Czy spiżarnia umiejscowiona w pobliżu kuchni nie jest marzeniem każdej Pani domu? Wyobraźmy sobie posegregowane słoiki z dżemem, przetworami i sokami, napoje schowane w przeznaczonych do tego półkach, warzywa i owoce w zacienionym miejscu, a to wszystko za sprawą spiżarni i specjalnych warunków na magazynowanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu w kuchni utrzymujemy porządek, komfort pracy, a wszystko i tak jest w zasięgu ręki. Nasz projekt przewidział zabudowane drzwi w kuchni do spiżarni. W związku z tym kuchnia stała się bardzo funkcjonalna. Bez wątpienia zabudowa meblowa została ujednolicona. Drzwi do spiżarki na wzór większej szafki stały się częścią mebli, a zarazem skrywają w sobie tajemnicę. Z pewnością ta część kuchni przyciągnie uwagę, a projekt zaskoczy kreatywnością.

Nowoczesna kuchnia z oknem narożnym i pełną zabudową ścian | aranżacje kuchni koncept3d
Ukryta spiżarka jako przykład ergonomii w kuchni

Spiżarka w kuchni

Podsumowując w kilku słowach efekt stworzenia spiżarki w kuchni: Nic tak nie cieszy jak zamknięcie lata w słoikach i delektowanie się nim w nieprzyjemnym okresie zimowym. Niewątpliwie leczniczy sok z mniszka lub malinowy spożywany jako naturalne lekarstwo w sezonie jesiennym, czy naleśniki z domowym dżemem dyniowym spożywane w zimie to świetny sposób na zdrowy i pełen energii tryb życia.  Aktualnie jest mnóstwo sposobów na aranżację spiżarki w kuchni, a nasz przykład czyni ją nieoczywistą i skrytą.

Nowoczesna kuchnia z oknem narożnym bez szafek wiszących

Nowoczesna kuchnia z oknem narożnym bez szafek wiszących to sposób na lepszy dopływ światła w pomieszczeniu. Gotując możemy integrować się z przyrodą i cieszyć pięknem natury. Dlatego takie środowisko z pewnością pozytywnie wpływa na samopoczucie. Niewątpliwie kuchnia bez szafek wiszących wydaje się lekka, przestronna, a przede wszystkim wykorzystuje walory jakie płyną z okna narożnego. Ważnym aspektem jest fakt, że w naszym projekcie nowoczesnej kuchni z oknem narożnym bez szafek wiszących doceniono ladę, która zyskała jeszcze większą atrakcyjność poprzez doskonałe oświetlenie.

Ażurowy panel w nowoczesnej kuchni z narożnym oknem | projektowanie kuchni koncept3d
Kuchnia bez szafek wiszących wydaje się lekka i przejrzysta

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *