Oddzielenie kuchni od salonu – jak to zrobić? Przykłady.

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Wielu z nas marzy o dużym apartamencie, czy dużej przestrzeni w naszym domu. Otóż dla wielu jest to cel życiowy, dla innych pragnienie, znów niejeden jest już posiadaczem przestronnego mieszkania. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na oddzielenie kuchni od salonu. Być może będzie to inspiracją dla Państwa, aby każda kolejna realizacja była jeszcze bardziej efektowna i efektywna.

Obecnie kuchnia otwarta na salon to modny trend, który często spotykamy w naszych czterech kątach. Kuchnia połączona z salonem wcale nie musi stawać się popularna i nudna. Jak to? Bez wątpienia oddzielenie kuchni od salonu jest zabiegiem, który można wykonać na wszelakie sposoby. W rezultacie kuchnie połączone z salonem nie będą oklepane, a wręcz przeciwnie. Każda z nich stawać się będzie bardziej oryginalną i niespotykaną. Otóż dobrze przemyślany sposób i dobór odpowiedniego rozwiązania na oddzielenie kuchni od salonu zdecyduje o naszym komforcie i samopoczuciu.

Oddzielenie kuchni od salonu poprzez półwysep

Półwysep jako oddzielenie kuchni od salonu raczej nikogo nie zaskoczy. Bardzo często korzystamy z takiego rozwiązania, ale czy to źle? Otóż pomysłów na półwysep jest tak dużo, że nie odważymy się ich zliczyć. Z każdym kolejnym projektem kuchni to właśnie półwysep staje się najciekawszym elementem. Bez wątpienia stwierdzimy, że oddzielnie kuchni od salonu poprzez półwysep to dosadne wyznaczenie granicy pomiędzy strefą roboczą, a strefą relaksu. Przecież z jednej strony półwyspu jest blat roboczy, z drugiej zaś lada. Jakże dobitnie oddzielamy tym sposobem kiedyś dwa zupełnie osobne pomieszczenia.

Półwysep oddzielający kuchnię od salonu
Oprócz kuchni i salonu nie zapominajmy o jadalni. Długi półwysep dla małej rodziny może pełnić funkcję jadalni.
Oddzielenie kuchni od salonu półwyspem z lamelami
Pomysł na półwysep z blatem roboczym wpuszczonym w głąb lady. Zyskujemy tym sposobem większe miejsce do pracy w kuchni.
Jak oddzielić kuchnię od salonu?
Półwysep z ladą ozdobiony lamelami tworzy ściankę niczym okno z salonu do kuchni.
Oddzielenie salonu od kuchni półwyspem
Półwysep ze szklaną gablotką to idealny mebel do salonu. Z pewnością znajdą się tam szklanki, szampanówki i lampki do wina na imprezowe wieczory.
Półwysep oddzielający kuchnię od salonu
Półwysep na wzór litery Z osłonięty grubym blatem stwarza wrażenie masywnego i solidnego.

Czym oddzielić salon od kuchni? Może lamele.

Obecnie dużym zainteresowaniem w projektowaniu wnętrz cieszą się lamele. Wykorzystujemy je prawie wszędzie: w salonie na ściance RTV, w sypialni na ścianie za łóżkiem. Niewątpliwie, aby oddzielić salon od kuchni zastosujemy popularny półwysep, ale wykończony lamelami nada wnętrzu rozchwytywany charakter. Otóż pomysłów na wykorzystanie lameli jest mnóstwo, nawet w kuchni połączonej z salonem. Dlatego my na pytanie: czym oddzielić salon od kuchni, chętnie odpowiemy: ścianka działowa zbudowana z lameli.

Oddzielenie kuchni od jadalni
Dwa rozwiązania w jednym, czyli ścianka oddzielająca kuchnię od salonu jako połączenie półwyspu i wysokich lameli.
Jak oddzielić salon od kuchni
Wysoka ścianka z lameli sprawia, że to co robimy w kuchni zostaje w kuchni.
Oddzielenie salonu od kuchni
Półwysep wykończony lamelami – trudno określić czy to półwysep w kuchni, czy ścianka w salonie.
Oddzielenie kuchni od jadalni
Meble kuchenne wykończone lamelami od strony salonu tworzą elegancką ściankę, która wizualnie oddziela strefę roboczą od strefy relaksu.

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Zadając sobie pytanie jak oddzielić kuchnię od salonu warto nie zapominać o jadalni. Niewątpliwie w naszym przypadku jadalnia może być idealnym oddzieleniem kuchni od salonu. Otóż jadalnię można po trochu zaliczyć do kuchni, ale po trochu należy ona już do strefy relaksu. Idealnie będzie jeśli znajdzie się pomiędzy kuchnią, a salonem bo zaspokoi oczekiwania każdego. Bez wątpienia stwierdzimy, że aby oddzielić kuchnię od salonu wprowadzimy do naszej koncepcji jadalnię, a na to z pewnością nie zabraknie nam miejsca w otwartej przestrzeni.

Oddzielenie kuchni od salonu wyspą
Jadalnia ze stołem stwarza przyjemną, rodzinną atmosferę. W takim wydaniu kuchnia przypomina nam smaki dzieciństwa i długie rodzinne obiady.
Oddzielenie kuchni od salonu stołem
Jadalnia w dużej, nowoczesnej kuchni może być wykonana na mnóstwo sposobów. W naszym wypadku i wyspa i stół należą do jadalni oraz jednocześnie pozwalają oddzielić kuchnię od salonu.
Wyspa oddzielająca salon od kuchni
Nowoczesna jadalnia to kuchnia z wyspą, przy której jadamy obiady.

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry