Okno narożne w kuchni – praktyczne aranżacje

Kuchnia z oknem narożnym | koncept3d projekty kuchni

Okno narożne w kuchni to jeden z elementów, który czyni wnętrze oryginalnym i wyjątkowym. Dlatego opcja ta staje się dość popularna, ale czy każda przemawia do nas tym samym językiem? Otóż takie pomieszczenie wymaga przemyślanej aranżacji, aby nie przytłoczyć jego atutów. W związku z tym przedstawiamy kilka z przykładów kuchni z oknem narożnym. Zapraszamy do zapoznania się z projektami kuchni.

Kuchnia z oknem narożnym w ciemnym kolorze

Z pewnością w kuchni ważne jest odpowiednie doświetlenie. Często wspomagamy się dodatkowym oświetleniem pod szafkami wiszącymi, jednak to w dalszym ciągu jest sztuczne światło. Niewątpliwie okno narożne w kuchni to gwarancja dużo większej naturalności wewnątrz. Czy nie przyjemne jest rozpoczęcie dnia z kawą w słonecznej kuchni? Otóż okno narożne usytuowane ze strony wschodniej z pewnością pomoże otworzyć dzień w dobrym samopoczuciu, a nawet zmotywuje do przyrządzenia porządnego śniadania. Przede wszystkim solidne śniadanie jako najważniejszy posiłek zapewni nam zdrowie i energię na cały dzień.

Okno narożne w kuchni to coraz częstsza ozdoba w waszych kuchniach. Aranżacje kuchni z oknem narożnym koncept3d
Ciemnoszara zabudowa meblowa jak najbardziej odnajdzie się w kuchni z oknem narożnym

W naszym przypadku meble kuchenne zostały tak zaaranżowane, aby naturalnie oświetlić jak największą powierzchnię blatu roboczego oraz obszar zmywania. W rezultacie światło dociera jeszcze do lady. Idealną dekoracją w kuchni z oknem narożnym staną się żywe zioła w doniczkach. Zapewne to jednocześnie element dekoracyjny, zdrowy i w 100% wykorzystuje zalety okna w kuchni. Jednakże uprzedzimy, że okno narożne w kuchni wymaga większego poświęcenia w utrzymaniu czystości i większego zaangażowania w jego umyciu. Chociaż ciężej dosięga się do rogów i zakamarków zwłaszcza w części narożnika, nie ukrywamy, że efekt wizualny jest mocny.

Kuchnia z narożnym oknem i ciekawą ladą

Ponieważ mówimy o przyjemnym spędzaniu czasu w kuchni zwróćmy uwagę na projekt lady kuchennej. Przede wszystkim orzeźwienie jakie płynie z wnętrza zapewnił nam znakomity projekt kuchni z ladą i oknem narożnym. Dlatego ciemnoszara kuchnia złagodniała dzięki otwarciu się na przyrodę – kontakt z naturą poprzez duże okno, czy wyposażenie w stylu naturalnego drzewa. Oryginalna lada nie dość, że cieszy nas funkcjonalnością to dodatkowo stała się świetnym elementem dekoracyjnym. Niewątpliwie lada w kuchni znakomicie zakańcza zabudowę meblową tworząc półwysep. Nieszablonowy wzór lady urozmaica wnętrze, tworzy dodatkowe miejsce dla spożywania posiłku, czy pogawędkę oraz może być wykorzystana jako blat roboczy.

Nowoczesna kuchnia z oknem narożnym i wyjątkową podniesioną ladą. Wyjątkowe projekty kuchni kocncept3d
Niespotykany wzór lady kuchennej odmienia klimat całej kuchni

Zabudowane drzwi w kuchni do spiżarni w narożnej kuchni

Faktem jest, że funkcjonalna kuchnia to wygodne miejsce do gotowania, ale także przechowywania zapasów. Trudno sobie wyobrazić, że magazynujemy zapasy w szafkach w kuchni, w których powinien znaleźć się drobny sprzęt kuchenny. Czy spiżarnia umiejscowiona w pobliżu kuchni nie jest marzeniem każdej Pani domu? Wyobraźmy sobie posegregowane słoiki z dżemem, przetworami i sokami, napoje schowane w przeznaczonych do tego półkach, warzywa i owoce w zacienionym miejscu, a to wszystko za sprawą spiżarni i specjalnych warunków na magazynowanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu w kuchni utrzymujemy porządek, komfort pracy, a wszystko i tak jest w zasięgu ręki. Nasz projekt szarej kuchni z oknem narożnym przewidział zabudowane drzwi w kuchni do spiżarni. W związku z tym kuchnia stała się bardzo funkcjonalna. Bez wątpienia zabudowa meblowa została ujednolicona. Drzwi do spiżarki na wzór większej szafki stały się częścią mebli, a zarazem skrywają w sobie tajemnicę. Z pewnością ta część kuchni przyciągnie uwagę, a projekt zaskoczy kreatywnością.

Nowoczesna kuchnia z oknem narożnym i pełną zabudową ścian | aranżacje kuchni koncept3d
Ukryta spiżarka jako przykład ergonomii w kuchni. Po przeciwnej stroni znajdziemy duże narożne okno

Spiżarka w kuchni

Podsumowując w kilku słowach efekt stworzenia spiżarki w kuchni: Nic tak nie cieszy jak zamknięcie lata w słoikach i delektowanie się nim w nieprzyjemnym okresie zimowym. Niewątpliwie leczniczy sok z mniszka lub malinowy spożywany jako naturalne lekarstwo w sezonie jesiennym, czy naleśniki z domowym dżemem dyniowym spożywane w zimie to świetny sposób na zdrowy i pełen energii tryb życia. Aktualnie jest mnóstwo sposobów na aranżację spiżarki w kuchni, a nasz przykład czyni ją nieoczywistą i skrytą.

Nowoczesna kuchnia z oknem narożnym bez szafek wiszących

Nowoczesna kuchnia z oknem narożnym bez szafek wiszących to sposób na lepszy dopływ światła w pomieszczeniu. Gotując możemy integrować się z przyrodą i cieszyć pięknem natury. Dlatego takie środowisko z pewnością pozytywnie wpływa na samopoczucie. Niewątpliwie kuchnia bez szafek wiszących wydaje się lekka, przestronna, a przede wszystkim wykorzystuje walory jakie płyną z okna narożnego. Ważnym aspektem jest fakt, że w naszym projekcie nowoczesnej kuchni z oknem narożnym bez szafek wiszących doceniono ladę, która zyskała jeszcze większą atrakcyjność poprzez doskonałe oświetlenie.

Okno narożne oraz ażurowy panel w nowoczesnej kuchni | projektowanie kuchni koncept3d
Kuchnia bez szafek wiszących wydaje się lekka i przejrzysta

Białe okno narożne w kuchni w kształcie litery G

Jeden z ostatnich naszych projektów mebli kuchennych urzeka nas pod względem funkcjonalności. Dlaczego? Ponieważ prezentowana drewniana kuchnia tworzy bardzo praktyczne rozwiązania. Dzięki takiej aranżacji będziemy korzystać z pomieszczenia w bardzo przyjazny i bezpieczny sposób. Zwróćmy uwagę jak dużą przestrzeń stanowi wolny blat roboczy.

Narożne okno + półwysep kuchenny

Półwysep dopełniający kuchnię idealnie sprawdzi się pod wieloma względami. Stanie się dodatkowym miejscem do przyrządzania posiłków, do wypicia kawy, a także wydzieli granice pomiędzy kuchnią, a być może jadalnią. Tenże sposób na rozmieszczenie mebli proponujemy zastosować w większych kuchniach dbając o komfort użytkowników. Pamiętajmy, że w centrum zabudowy kuchennej będziemy my, którzy swobodnie chcemy otwierać szuflady oraz bez ograniczeń przemieszczać się od lodówki do zlewu. Wyobraźmy sobie dzieci pomagające nam w wypiekach, dla których bez problemu wydzielimy wolne miejsce w kuchni.

Okno narożne i półwysep w nowoczesnej kuchni. Projekty koncept3d

Półwysep dopełniający kuchnię z oknem narożnym, czyli:

  • dodatkowe miejsce do przyrządzania posiłków oraz wypicia kawy
  • granica pomiędzy kuchnią a jadalnią czy salonem
  • wyjątkowe miejsce dla naszych pociech czy gości

Kuchnia z dużym oknem narożnym

Praktycznie zagospodarowany róg poprzez przestronne okno narożne to idealne rozwiązanie dla kuchni. Popieramy projekty kuchni z dużym oknem, gdyż naturalne światło w kuchni to podstawa. Projekty koncept3d zakładają w szczególny sposób doświetlenie blatu roboczego płyty grzewczej oraz zlewozmywaka. Te elementy w kuchni wymagają dużego naświetlenia. Kuchnia z dużym oknem narożnym sprawia, iż spędzając czas w pomieszczeniu poniekąd integrujemy się z przyrodą. Niewielu z nas lubi zmywanie naczyń, jednak atmosfera zza okna może umilić nam ten codzienny obowiązek.

Duże kuchenne okno rogowe to ogromny atut kuchni. Projekty kuchni koncept3d
Biało drewniana kuchnia z dużym narożnym oknem

Kuchnia z dużymi oknami oraz 3 narożniki

Przedstawiana kuchnia to nieuniknione 3 narożniki. Narożniki kuchenne stają się bardzo przyjemnym miejscem w kuchni dzięki przemyślanemu prowadzeniu odpowiednich rozwiązań. Mogą to być kosze Magic Corner, półki obrotowe czy półki Le Mans. Kuchnia na trzech ścianach to szczególny rodzaj rozmieszczenia mebli dla mających różnorodne jej wyposażenie i nie zaprzeczymy, iż uzyskujemy bardzo dużo miejsca do zagospodarowania. Blat w narożniku może być też w wieloraki sposób wykorzystany. Stanie się blatem roboczym lub miejscem na ekspres do kawy, czy doniczki z ziołami. Ciekawym rozwiązaniem może być również ściana w formie szkła laminowanego.

Okno narożne w kuchni w kształcie litery G. Projekty kuchni koncept3d i meble kuchenne na zamówienie Kraków
Kuchnia w kształcie litery G to trzy możliwości zagospodarowania narożników

Projekt kuchni z płyty laminowanej i z oknem rogowym

Projektując tego typu kuchnie często doradzamy taką aranżację, aby jedna ze ścian w całości była zabudowana meblami nawet po sam sufit. To bardzo praktyczne podejście patrząc na ergonomię pracy w kuchni. Zabudowa meblowa pod sam sufit ma wiele korzyści. Pozwala na umieszczenie piekarnika i mikrofalówki w słupku, co przedkłada się na komfortowe korzystanie z nich bez konieczności schylania się. Szafki u samej góry mogą być świetnym schowkiem na rzadziej wykorzystywane produkty, chociażby foremki do świątecznych ciastek. Zabudowana lodówka to także estetyczny wariant, który proponujemy podczas tworzenia dla was wizualizacji mebli kuchennych. Duże okno narożne to ogromny atut, który należy godnie wyeksponować!

Drewniano-biała kuchnia i okno narożne to nowoczesne zestawienie. Projekty mebli kuchennych koncept3d

Zdecydowanie kuchnia z oknem narożnym to godny polecenia koncept. Kuchnia przepełniona jest ciepłem, funkcjonalnością i naturalnym doświetleniem. Z pewnością przykuje uwagę i stanie się inspiracją w Państwa pomieszczeniu.

Słupek z piekarnikiem i mikrofalą w kuchni narożnej | koncept3d.pl
Zabudowa pod sufit z piekarnikiem i mikrofalą. Prezentowane drewno to dekor dąb Lancelot, obecnie bardzo popularny. Pochodzi ono z firmy Pfleiderer

Drewniane okno narożne w białej kuchni

Bez wątpienia białe meble stały się faworytem w projektowaniu kuchni. Zdecydowanie to ona dominuje, a we wnętrzach z oknem narożnym sprawdza się jako nowoczesne wydanie klasyki. Kuchnia kuchni nie równa, a pomysły na jej aranżację nigdy się nie wyczerpią zwłaszcza jeśli mówimy o białej wersji.

Kuchnia z oknem rogowym otwarta na różnorakie dodatki

Biała kuchnia z oknem rogowym tworzy bardzo przyjemne i neutralne tło do wszelkich dodatków, czy dekoracji. Podobnie jak kobieta dużo nie wymaga, a uszczęśliwi ją nawet niewielki drobiazg, tak biała kuchnia przyjmie różnorakie dodatki. Poprzez uniwersalność i łatwe dopasowanie się do otoczenia możemy w miarę potrzeby odświeżać wnętrze i zmieniać charakter kuchni kolorem wyposażenia. W naszym wypadku są to lampy i hokery w morskiej zieleni. Nietrudnym stanie się dostosowanie klimatu w kuchni do pory roku, czy otoczenia zewnętrznego jakie gości w kuchni poprzez duże okno narożne. Z racji tego, że biała kuchnia w dodatku naturalnie rozświetlona przez okno narożne jest dosyć delikatna, bez wątpienia można odważyć się na mocne i kontrastowe wyposażenie. Niewątpliwie każdy z nas lubi nutkę mocniejszego temperamentu.

Biała kuchnia z oknem narożnym i turkusowymi dodatkami | projektowanie koncept3d
Okno rogowe w białej kuchni optycznie powiększa wnętrze

Kuchnia z oknem narożnym jako maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Okno narożne w kuchni to także zabudowa meblowa z narożnikiem. Obecnie narożnik w kuchni można znakomicie zagospodarować. W naszym wypadku projekt kuchni z oknem narożnym przewidział szafki wiszące pod sam sufit. To kolejny atut kuchni, ponieważ maksymalnie wykorzystujemy przestrzeń. Nasza kuchnia jest bardzo jasna i delikatna, a wysokie szafki wcale nie przygasiły wnętrza pomimo takiej wątpliwości. W każdym domu, zwłaszcza w kuchni znajdą się wyposażenia rzadziej używane lub naczynia do użytku tylko na przyjazd teściów.

Kuchnia z oknem narożnym i drewnianym blatem dąb Craft | kraków projekty kuchni
Zabudowa meblowa pod sam sufit wcale nie musi przytłaczać pomieszczenia

Aranżacja kuchni z oknem narożnym oraz białymi matowymi szafkami

Kuchnia jako serce domu to najbardziej oblegane pomieszczenie. Nic więc dziwnego, że zdecydowaliśmy się na mniej rzucające się w oczy fronty w półmacie. Stonowane pomieszczenie potrafi uspokoić i zrelaksować nas po wyczerpującym dniu. W przypadku gdy kuchnia połączona jest z salonem dobrze jest, aby nie była zbyt dominującą. To miejsce ma być chwilą relaksu i wytchnienia, a spokój może zagwarantować łagodna aranżacja. Biała kuchnia w półmacie z drewnianym blatem K003 zaprojektowana przez koncept3d niewątpliwie spełnia wszelkie warunki dla wytchnienia i naładowania się pozytywną energią.

Szafki wiszące wysokie aż pod sam sufit. Okno narożne komponuje się doskonale z całą zabudową. Meble na wymiar koncept3d
Biała kuchnia w półmacie potrafi napełnić nas pozytywną energia i spokojem ducha

Okno narożne i lada kuchenna, czyli miejsce dla… męża?!

Lada w kuchni należy do nowoczesnych pomysłów, a zarazem funkcjonalnym. To świetne miejsce dla relaksu, poczucia się jak w barze, luźnych rozmów przy kawie. Biała kuchnia z półwyspem domyka otwartą przestrzeń i wyznacza granicę dla salonu. Gdzie jak nie przy ladzie możemy doglądnąć kulinarnych wyczynów męża, a te potrafią zaskoczyć.

Biała kuchnia z oknem narożnym oraz półwyspem | aranżacje koncept3d
Półwysep z ladą wyznacza granicę pomiędzy kuchnią, a salonem

Okno narożne w kuchni: podsumowanie

Podsumowując, kuchnia oprócz znakomitego efektu wizualnego musi także służyć nam praktycznie. Liczy się komfort pracy, ale wnętrze powinno też dobrze oddziaływać na nasze samopoczucie. Aby tak się stało sami musimy określić co jest dla nas priorytetem, a stworzenie kuchni będzie już pestką. Niewątpliwie jednak, okno narożne to dodatkowa iskra, która może być zapalnikiem do stworzenia wyjątkowej przestrzeni.

Poniżej więcej inspiracji

Przewiń do góry